VĒSTULE BRAILA RAKSTA GRĀMATAI

Literārā pēcpusdiena

VĒSTULE BRAILA RAKSTA GRĀMATAI

Baltu vienības dienā, 22. septembrī (2015) plkst. 13.00 biblio­tēkas lasītavā Rīgā  (Juglas ielā 14) notika pasākums ar tādu pašu nosaukumu kā literārais konkurss — «Vēstule Braila raksta grāmatai».

22. septembrī Latvijā tika svinēta Baltu vienības diena jeb Saules kaujas atceres diena. Baltu Vienības diena ir vienīgā Latvijas un Lietuvas kopīgā svētku diena, ko par tādu 2000.gada 18.maijā pasludināja Latvijas Saeima un Lietuvas Seims. Kopš tā laika, katru gadu visi tiek aicināti iedegt Baltu Vienības uguni.

Latvijas Neredzīgo bibliotēka šogad iededza improvizētu jeb literāru uguni par godu gaismas uzvarai pār tumsību jeb uzvara pār analfabētismu. To savā ziņā var pielīdzināt neredzīga cilvēka iespējai lasīt un rakstīt. Tāpēc šajā dienā — 22. septembrī plkst. 13.00 — bibliotēkas lasītavā notika šī gada februārī izsludinātā literārā konkursa VĒSTULE BRAILA RAKSTA GRĀMATAI uzvarētāju apbalvošana.

Tajā kopā ar literātiem Aivaru Eipuru, Janu Egli, Kristapu Vecgrāvi, Lauru Tālbergu un skolotāju Jolantu Junaku runājām par literatūru, par katra cilvēka iekšējo gaismu un cīņu par zināšanām. Pasākuma noslēgumā notika literārā konkursa uzva­rētāju apbalvošana.

Klātesošajiem bija iespēja gan iepazīties ar žūrijā esošo literātu darbiem, gan klausīties dziesminieka Jāņa Cirveļa komponētās dziesmas.

 

Informāciju sagatavoja:

Gunta Bite

Braila raksta nodaļas vadītāja

67522131, 29137112