Liepājas arhīvs 2014

Liepājas arhīvs 2014

Decembris

Piedāvājam iepazīties ar izstādi „Latvju spēka zīmes”, kurā esam apkopojušas materiālus un informāciju par latviešu rakstu zīmēm, simboliem un to lietošanu tautas tērpos un cimdos, Lielvārdes jostā, senos māju un priekšmetu rotājumos un citur.


Janvāris

Kopš Braila raksta izgudrotāja Luija Braila dzimšanas jau pagājuši 205 gadi. Reljefpunktu rakstam ir plašs pielietojums un popularitāte arī mūsdienu pasaulē, turklāt tehnoloģijām attīstoties, redzes invalīdu vajadzībām ir iespējams izgatavot dažādus taktilos materiālus informācijas ieguvei. Liepājas filiālē nonākusi īpaša taktilā grāmata – Francijas Klinjī abatijas muzejā  izdots informatīvs materiāls neredzīgiem un vājredzīgiem apmeklētājiem. Šīs Klinjī abatijas ēkas ir tūristu iecienīts apskates objekts – izcila viduslaiku arhitektūra, tēlniecība, sienas ciļņi. Speciāli redzes invalīdiem domātajā grāmatā ar taustes palīdzību iespējams iepazīt apkārtnes un pils plānus, ēku izskatu un uzbūvi, sienas ciļņu un dekoru paraugus. Grāmatai pievienots arī CD ar grāmatas audioaprakstu, buklets ar palielināta raksta burtiem un grafiskiem kontrastattēliem, kā arī redzīgo raksta buklets ar fotogrāfijām.

 

Ņemot vērā mūsu lasītāju vēlmes, šomēnes esam iekārtojušas izstādi, kurā apkopota visa bibliotēkā pieejamā literatūra par alternatīvo medicīnu. Ārstniecības augi, joga vai kas cits, izvēle katra paša ziņā.

Arī Liepājā godinām mūsu lasītāju iemīļoto rakstnieci Dzintru Žuravsku. Izstādē rakstnieces darbi arī Braila rakstā un audioformātā.