"Meierovics. Trīs Annas" atvēršanas svētki

Rakstnieka Jāņa Ūdra Braila rakstā reproducētā vēsturiskā romāna

„Meierovics. Trīs Annas” atvēršanas svētki!

21. augustā (2015) plkst. 13.00 Latvijas Neredzīgo bibliotēkā (Juglas ielā 14) notika Jāņa Ūdra vēsturiskā romāna Braila rakstā „Meierovics. Trīs Annas” atvēršanas svētki. Šoreiz tie tika rīkoti dienā, kad 1991. gadā Latvijas Republikas Augstākā Padome pieņēma konstitucionālo likumu „Par Latvijas Republikas valstisko statusu”. Svētkos piedalījās rakstnieks Jānis Ūdris, tiesībsargs Juris Jansons un Ārlietu ministrijas pārstāve Maija Teikmane. Dziedāja Viļņa Salaka vīru vokālais ansamblis.

 

Latvijas Neredzīgo bibliotēka 21. augustā (2015) pulksten 13.00 bibliotēkas lasītavā aicināja interesentus iepazīties  ar jaunu grāmatu Braila rakstā. Tas bija Jāņa Ūdra sarakstītais biogrāfiskais romāns par pirmo Latvijas ārlietu ministru Zigfrīdu Annu Meierovicu. Reproducētā grāmata Braila rakstā ietilpst piecos biezos sējumos.

Pasākumā piedalījās arī pats autors Jānis Ūdris un kopā ar bibliotēkas mērķauditorijas pārstāvjiem un citiem interesentiem un atbalstītājiem diskutēja par grāmatas tapšanas vēsturi un tās galvenā varoņa Z.A.Meierovica smago un dažubrīd pat nenovērtēto darbu Latvijas izveidē un starptautiskās atzīšanas izcīnīšanā. Autors ļāva skatītājiem iepazīties arī ar savām jaunākajām iecerēm literārajā pasaulē, lasot fragmentu no topošās grāmatas.

Skanēja arī patriotiskas dziesmas Viļņa Salaka vīru vokālā ansambļa izpildījumā. Pasākumā piedalījās arī tiesībsargs Juris Jansons un Ārlietu ministrijas Informācijas un Sabiedrisko attiecību departamenta direktores v.i. Maija Teikmane. Starp skatītājiem arī bija Mārtiņš Šics un Voldemārs Hermanis, kuri vēlāk labprāt piedalījās diskusijā.

Grāmatas atvēršanas svētkiem sirsnību piešķīra īpašas dāvaniņas ar Latvijas mežos un pļavās savāktām bagātībām, ko bibliotēka kopā ar autoru bija sagatavojuši un pasniedza ikvienam svētku apmeklētājam.

Informāciju sagatavoja:

Gunta Bite

Latvijas Neredzīgo bibliotēkas

Braila raksta nodaļas vadītāja