Rēzeknes filiālbibliotēka

JAUNUMI

UZDĀVINI BIBLIOTĒKAI BĒRNU GRĀMATU!

Mīļie bibliotēkas draugi!

Klāt 1.septembris un bērniem sācies jaunu zināšanu apguves laiks. Kļūstiet par viņu palīgiem!

Līdz 30.septembrim gaidīsim jūsu dāvinājumu – pēdējo trīs gadu laikā izdotās grāmatas bērniem!


SEPTEMBRĪ – “TU ESI TAVAS VALSTS ZINĀŠANAS!”

Rēzeknes filiālbibliotēkā 2018. gada pasākumu cikla „Tu esi Latvija!” septembra  tēma – „Tu esi Tavas valsts zināšanas!”

Rēzeknes filiālbibliotēka apmeklētājiem septembrī  piedāvā:

 „Enciklopēdijas: atklāj sev ko jaunu!”, Zinību dienai veltīta uzziņu literatūras izstāde,  no 3.septembra  līdz 13.septembrim;

 „Braila raksts: atjauno zināšanas vai apgūsti no jauna!”, vienas dienas akcija, veltīta Starptautiskajai rakstpratības dienai, 7.septembrī plkst. 10.00 – 15.00;

„Nikodema Rancāna devums Latgales kultūrā un izglītībā ”, priekšlasījumu cikla „Latvijas leģendārie cilvēki” 7.priekšlasījums 13.septembrī plkst. 13.00;

„Kad dzeja saplaukst vārdos…”, Dzejas dienām veltīta jaunāko dzejas krājumu izstāde, no 17.septembra  līdz 27.septembrim;

„Mans īpašais dzejolis”, Dzejas dienām veltīts pasākums 20.septembrī plkst. 11.30.

Padomā, kurš ir Tavs īpašais dzejolis – varbūt dzejolis, kurš iegūlies atmiņā no bērnības vai skolas laika, vai uzrunājis Tevi, kādu dzejas krājumu pārlapojot, varbūt saņemts no mīļotā cilvēka, vai kā spēka vārdi Tevi atbalstījis dzīvē, bet varbūt tas ir īpašs ar to, ka sacerēts pašam.

Ņem savu īpašo dzejoli un nāc to godināt!

Atgādinām, ka vērienīgāko notikumu mūsdienu Latvijas vēsturē – valsts simtgadi 2018.gadā Rēzeknes filiālbibliotēka atzīmē ar pasākumu ciklu „Tu esi Latvija! ”, kur visa gada garumā katram mēnesim tiek izvēlēta sava tēma, un priekšlasījumu ciklu „Latvijas leģendārie cilvēki”.

„Ir divu veidu zināšanas. Mēs paši zinām priekšmetu, vai arī zinām, kur par to smelties zināšanas.” (Džonsons S.)

Bibliotēkas ir zināšanu krātuves. Nāc un smelies!

Pasākumos iespējama fotografēšana un attēli var tikt izvietoti publiskajā telpā.

________________________________________________________________________________________________

Kontaktinformācija

Adrese: Bukmuižas  iela 20, Rēzekne, LV-4601 (Bibliotēka atrodas 2. stāvā)

Tālrunis: 64605281

E-pasts: rezekne@neredzigobiblioteka.lv

 

DARBA LAIKS:

P. 09:00 – 16:30

O. 09:00 – 16:30

T. 09:00 – 16:30

C. 09:00 – 16:30

P. 09:00 – 16:30

Filiālbibliotēku vada Ināra Zeltiņa, bibliotekāre – Ina Sprūža.

Rēzeknes filiālbibliotēka apkalpo lasītājus Rēzeknē, Aglonas, Ciblas, Kārsavas, Līvānu, Lubānas, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Riebiņu, Varakļānu, Vārkavas, Viļānu un Zilupes novados.

Lietotāji tiek apkalpoti uz vietas bibliotēkā vai izmantojot pasta pakalpojumus. Rēzeknes pilsētā dzīvojošiem, kuri nevar ierasties paši, pēc pasūtījuma grāmatas tiek pienestas mājās.

Bibliotēka nodrošina tās apmeklētājus ar kvalitatīvu informāciju, izmantojot tās rīcībā esošās informācijas tehnoloģijas. Lietotājiem paredzētie datori īpaši pielāgoti neredzīgiem un vājredzīgiem apmeklētājiem; lasītājiem pieejamas  tekstu palielinošās ierīces.

Bibliotēkā notiek lasīšanu veicinoši, literatūru  popularizējoši, tematiski  pasākumi,  grāmatu apskati, pārrunas, viktorīnas, kolektīvi priekšlasījumi, tikšanās ar dzejniekiem un citiem interesantiem cilvēkiem, tiek rīkotas grāmatu un citas tematiskas izstādes, uzņemtas ekskursijas.

RĒZEKNES FILIĀLBIBLIOTĒKĀ ABONĒTIE PERIODISKIE IZDEVUMI 2018.GADAM:

 • 100 Labi padomi
 • Ievas Stāsti
 • Ievas Veselība
 • Вестник ЗОЖ (Здоровый образ жизни)
 • Дарья
 • Психология и Я
 • Тайны ХХ века

PATEICOTIES PERIODISKO  IZDEVUMU REDAKCIJU ATBALSTAM, FILIĀLBIBLIOTĒKA SAŅEM:

 • IR
 • Rēzeknes Vēstis
 • Панорама Резекне

PATEICOTIES LASĪTĀJU DĀVINĀJUMIEM 2018.GADĀ, BIBLIOTĒKĀ VAR LASĪT:

 • Ieva
 • Ievas Māja
 • Leģendas
 • Mājas Viesis
 • Домашний очаг
 • Женские советы
 • Сваты на даче
 • Сваты на пенсии

AUDIOFORMĀTĀ pieejams Latvijas Neredzīgo bibliotēkā ieskaņotais audiožurnāls “Doma”.

BRAILA RAKSTĀ piedāvājam Latvijas Neredzīgo bibliotēkas avīzīti “Bazūne” un informatīvo izdevumu “Jaunie Vāki”.

PALIELINĀTĀ DRUKĀ pieejami Latvijas Neredzīgo bibliotēkas avīzīte “Bazūne”, informatīvais izdevums “Jaunie Vāki”, kā arī Latvijas Neredzīgo biedrībā izdotais žurnāls “Rosme”.

Pateicoties  sadarbībai ar Latgales Kultūrvēstures muzeju, bibliotēkas lietotājiem ir iespēja apmeklēt interesantus pasākumus muzejā, pielāgotus cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Rēzeknes filiālbibliotēka ir neliela, tāpēc var nodrošināt īpašu pieeju ikvienam tās lietotājam. Laipni aicināts ikviens bibliotēkas apmeklētājs – gan jau esošie lietotāji, gan jauni interesenti!

Rēzeknes filiālbibliotēka vēlas ieklausīties savu lasītāju domās un aicina apmeklētājus dalīties  ar  stāstiem par to, kāpēc viņi mīl savu bibliotēku, kāpēc tā viņiem nepieciešama vai kā tajā pietrūkst. Ikviens lasītājs vai varbūt tikai viesis, kurš iegriezies bibliotēkā, laipni lūgts uzticēt savas domas un ieteikumus bibliotekārēm vai ierakstīt LNerB Rēzeknes filiālbibliotēkas Ierosinājumu grāmatā, atsūtīt pa pastu (Bukmuižas ielā 20, Rēzeknē, LV-4601) vai e-pastu: rezekne@neredzigobiblioteka.lv.