Rēzeknes filiālbibliotēka

JAUNUMI

No 19.līdz 22.aprīlim bibliotēka slēgta. Priecīgas Lieldienas!

Bibliotēku nedēļas pasākumi

Rēzeknes filiālbibliotēka aicina apmeklēt Bibliotēku nedēļas ietvaros rīkotos pasākumus.

Atsaucoties 2019.gada Bibliotēku nedēļas moto “Bibliotēkas – dialogs ceļā uz pārmaiņām”, no 23. līdz 30.aprīlim bibliotēka piedāvā literatūras izstādi “Grāmata – palīgs dialoga veidošanā”. Izstādē  psiholoģijas nodaļas grāmatas par attiecību gan ar sevi, gan ar līdzcilvēkiem veidošanu.

Bibliotēku nedēļa iekrīt laikā pēc un ap Lieldienām. 23.aprīlī neesiet mājās viens, nāciet izmantot mūsu bibliotēkas pakalpojumus, līdzi ņemot Lieldienu olu! Visas dienas garumā aicinām uz Olu kaujām gan ar bibliotekāriem, gan ar citiem apmeklētājiem.

26.aprīlī plkst. 13.00 bibliotēka aicina savus lasītājus uz tikšanos ar literātu radošās kopas “Latgales ūdensroze” pārstāvjiem un stāstu un dzejas kopkrājuma “Ejam pa dzīvi” prezentāciju.

Bibliotēkas popularizēšanai 26.aprīlī  gaidīsim ciemos  pieteiktās ekskursijas dalībniekus.

Bet 27.aprīlī plkst. 10.00 aicinām uz Lielo Pavasara talku, lai kopā ar Latvijas Neredzīgo biedrības Rēzeknes organizāciju sakoptu vidi gan iekšā, gan ārā.

“…uz brīdi piestāt šai steigas pārņemtajā pasaulē un nedaudz padomāt – par ikdienu, par darbiem, par līdzcilvēkiem, par mīlestību, par mūžīgo un par visu, ko saucam par dzīvi,” novēl literātu kopas “Latgales ūdensroze” vadītāja Aija Mikele.

Esiet atvērti pārmaiņām, attīstībai un sadarbībai!

Gaidīsim Bibliotēku nedēļas pasākumos!

Informējam, ka pasākumos tiks fotografēts un attēli tiks izvietoti publiskajā telpā.

_______________________________________________________________________________________________

Izstāde “Acu veselība dzīves kvalitātei”

No 2.  līdz 12. aprīlim Rēzeknes filiālbibliotēka piedāvāja Pasaules veselības dienai veltītu tematisku izstādi „Acu veselība dzīves kvalitātei”.

Acis ir viens no svarīgākajiem cilvēka orgāniem. Mūsdienās cilvēki aizvien biežāk un aizvien agrākā vecumā saskaras ar redzes problēmām, kas nereti saistāmas ar to, ka ikdienā garas stundas tiek pavadītas, skatoties datorā vai televīzijas ekrānā. Svarīgi jau laikus uzsākt profilaktiskus pasākumus redzes stiprināšanai.

Izdevumi parastā drukā un audio formātā, kas atrodami izstādē, vēstīja gan par acu kaitēm un redzes traucējumiem, gan aplūkoja dažādas redzes īpatnības, paskaidroja, kā mūsu smadzenes atpazīst tām nosūtītos signālus, pārveidojot tos attēlos un kā dažādas krāsas ietekmē redzi un attiecīgi mūsu noskaņojumu. Padomi ieteica saudzēt redzi par spīti ikdienas slogam, sniedza informāciju kā atbrīvoties no diskomforta, kas rodas acu noguruma brīžos. Izstādi papildināja elektroniskās publikācijas un norādes, kur tās iespējams lasīt tiešsaistē.

Acis ir logs uz pasauli. Rūpēsimies par to, lai varētu skaidri redzēt!

______________________________________________________________________________________________

Jauns pakalpojums –  Datubāzes letonika.lv attālināta pieeja

Sākot ar  2019. gadu apjomīgā LETONIKA.LV datubāze  Rēzeknes filiālbibliotēkas  lietotājiem būs pieejama arī attālināti.

Kļūsti par mūsu bibliotēkas lietotāju, bibliotēkā iegūsti datubāzes piekļuves lietotājvārdu un paroli, un izmanto letonika.lv sniegtās iespējas arī mājās vai jebkurā sev ērtā vietā un laikā!

Izņēmums ir tikai ar autortiesībām aizsargāto tekstu pilnās versijas datubāzes lasītavā, kas joprojām būs pieejamas tikai bibliotēkas telpās.

Картинки по запросу letonika.lv attālināti

Letonika.lv  kalpo kā ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā. Tā ir uzziņu un tulkošanas sistēma, kuras galvenais mērķis ir sniegt sistematizētu, enciklopēdisku uzziņu un tulkošanas informāciju. Letonika piedāvā meklēt un strādāt ar informāciju, kas atrodama 11 enciklopēdijās u.c. uzziņu resursos, 13 vārdnīcās (tulkojošās, skaidrojošās, terminoloģijas), kā arī kolekcijās ar 10 000 attēliem, audioierakstiem un video materiāliem. Datubāzē pieejama arī latviešu literatūras bibliotēka ar 200 pilnteksta literārajiem darbiem un valodas atbalsta krātuve ar palīgmateriāliem latviešu valodai.

________________________________________________________________________________________________

Kontaktinformācija

Adrese: Bukmuižas  iela 20, Rēzekne, LV-4601 (Bibliotēka atrodas 2. stāvā)

Tālrunis: 64605281

E-pasts: rezekne@neredzigobiblioteka.lv

DARBA LAIKS:

P. 09.00 – 17.00

O. 09.00 – 17.00

T. 09.00 – 18.00

C. 09.00 – 17.00

P. 09.00 – 17.00

S. 10.00 – 14.00

Sv. Bibliotēka slēgta

Filiālbibliotēku vada Ināra Zeltiņa, bibliotekāre – Ina Sprūža.

Rēzeknes filiālbibliotēka apkalpo lasītājus Rēzeknē, Aglonas, Ciblas, Kārsavas, Līvānu, Lubānas, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Riebiņu, Varakļānu, Vārkavas, Viļānu un Zilupes novados, nodrošinot iedzīvotājiem ar redzes traucējumiem vai citādām lasīšanas grūtībām (disleksija, kustību traucējumi, pēc insulta pacienti u.c.) bibliotekāros un informācijas pakalpojumus un pieeju kvalitatīvai informācijai pielāgotā formātā.

FILIĀLBIBLIOTĒKA PIEDĀVĀ ŠĀDUS PAKALPOJUMUS:

 •  grāmatas un periodiskie izdevumi audio formātā, Braila rakstā, palielinātajā drukā, parastajā drukā
 •  mūzika, DVD filmas
 • tematisku tifloloģijas materiālu kopas
 • literatūras piegāde uz mājām (lietotājiem, kuri paši nevar ierasties bibliotēkā, informācijas resursi Braila rakstā un audio formātā tiek bez maksas nosūtīti pa pastu vai piegādāti dzīvesvietā Rēzeknē)
 • uzziņas un konsultācijas klātienē, pa tālruni un e-pastu
 •  datori ar specializētu aprīkojumu vājredzīgiem un neredzīgiem lietotājiem
 • palielināšanas iekārtas
 •  druka, kopēšana, skenēšana (arī izdrukas Braila rakstā)
 •  interneta pieslēgums, bezvadu internets
 • abonētās datubāzes „Letonika.lv” un LURSOFT „Laikrakstu bibliotēka”, e-katalogs
 •  priekšā lasīšana (individuāli pēc pieprasījuma)
 • starpbibliotēku abonements (SBA, SSBA)
 •  pasākumi, izstādes, lekcijas, radošās darbnīcas, ekskursijas.

VISI BIBLIOTĒKAS SNIEGTIE PAKALPOJUMI IR BEZ MAKSAS.

RĒZEKNES FILIĀLBIBLIOTĒKĀ ABONĒTIE PERIODISKIE IZDEVUMI 2019.GADAM:

 • 100 Labi padomi
 • Ievas Stāsti
 • Leģendas
 • Дарья
 • Психология и Я
 • Сваты на даче
 • Тайны ХХ века

PATEICOTIES PERIODISKO  IZDEVUMU REDAKCIJU ATBALSTAM, FILIĀLBIBLIOTĒKA SAŅEM:

 • IR
 • Rēzeknes Vēstis

PATEICOTIES LASĪTĀJU DĀVINĀJUMIEM 2019.GADĀ, BIBLIOTĒKĀ VAR LASĪT:

 • Ieva
 • Ievas dārzs
 • Ievas Māja
 • Noslēpumi un fakti
 • Santa
 • 1000 советов
 • Однако, жизнь!

AUDIOFORMĀTĀ pieejami Latvijas Neredzīgo bibliotēkā ieskaņoti žurnāli: latviešu valodā “Doma” ; krievu valodā “Калейдоскоп” .

BRAILA RAKSTĀ piedāvājam Latvijas Neredzīgo bibliotēkas avīzīti “Bazūne” un informatīvo izdevumu “Jaunie Vāki”.

PALIELINĀTĀ DRUKĀ pieejami Latvijas Neredzīgo bibliotēkas avīzīte “Bazūne”, informatīvais izdevums “Jaunie Vāki”, kā arī Latvijas Neredzīgo biedrībā izdotais žurnāls “Rosme”.

Pateicoties  sadarbībai ar Latgales Kultūrvēstures muzeju, bibliotēkas lietotājiem ir iespēja apmeklēt interesantus pasākumus muzejā, pielāgotus cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Rēzeknes filiālbibliotēka ir neliela, tāpēc var nodrošināt īpašu pieeju ikvienam tās lietotājam. Laipni aicināts ikviens bibliotēkas apmeklētājs – gan jau esošie lietotāji, gan jauni interesenti!

Rēzeknes filiālbibliotēka vēlas ieklausīties savu lasītāju domās un aicina apmeklētājus dalīties  ar  stāstiem par to, kāpēc viņi mīl savu bibliotēku, kāpēc tā viņiem nepieciešama vai kā tajā pietrūkst. Ikviens lasītājs vai varbūt tikai viesis, kurš iegriezies bibliotēkā, laipni lūgts uzticēt savas domas un ieteikumus bibliotekārēm vai ierakstīt LNerB Rēzeknes filiālbibliotēkas Ierosinājumu grāmatā, atsūtīt pa pastu (Bukmuižas ielā 20, Rēzeknē, LV-4601) vai e-pastu: rezekne@neredzigobiblioteka.lv.

LAIPNI GAIDĪTI LATVIJAS NEREDZĪGO BIBLIOTĒKAS RĒZEKNES FILIĀLBIBLIOTĒKĀ!