Rēzeknes filiālbibliotēka

JAUNUMI

Martā – “Tu esi Tavas valsts uzplaukums!”

Rēzeknes filiālbibliotēkā 2018. gada pasākumu cikla „Tu esi Latvija!” marta  tēma – „Tu esi Tavas valsts uzplaukums!”.

Rēzeknes filiālbibliotēka apmeklētājiem martā piedāvā:

 • „Lai mana sirds būtu laimīgāka…”, literāro darbu jaunrades akcija, dzejolis vai īsa eseja jāiesniedz līdz 20.martam;
 • „Rēzeknē dzimušas, pasaulē uzplaukušas ”, priekšlasījumu cikla „Latvijas leģendārie cilvēki” 2.priekšlasījums 20.martā plkst. 12.00;

Priekšlasījums sniegs informāciju par Latgales sirdī – Rēzeknē dzimušajām un pasaulē uzplaukušajām klasiskās mūzikas zvaigznēm – ērģeļnieci Ivetu Apkalnu un operdziedātāju Kristīni Opolais.

Iveta Apkalna ir viena no Eiropas aktīvākajām un pieprasītākajām solo ērģeļniecēm, kas par savu īpašu misiju uzskata ērģeļmūzikas ieskandināšanu ārpus baznīcu mūriem, propogandējot ērģeles arī kā lielisku koncertinstrumentu bez sakrālās funkcijas. Iveta Apkalna tikusi pie plašas starptautiskas atzinības, sniegusi arī lielu ieguldījums Latvijas mūzikas dzīves attīstīšanā. Nupat 6.martā Latvijas Nacionālajā operā saņēmusi Lielo mūzikas balvu  kategorijā “Gada mūziķis”. “Laika ziņā reizēm gribas saķert galvu. Nesen nospēlēju koncertu Vācijā, naktī sēdos lidmašīnā, nākamajā dienā biju Rēzeknē, bet aiznākamajā – jau koncertā Frankfurtē, “ par mākslinieces koncertdzīvi lasām žurnālā IR (Nr.10,2018). Rēzeknieši var patiesi lepoties ar izcilās novadnieces izloloto un savai dzimtajai pilsētai dāvāto Starptautisko ēŗģeļmūzikas festivālu “ORGANismi”, kurš jau noticis 3 reizes.

Kristīne Opolais – pasaules slavu iemantojusī operdziedātāja ar īpašu prieku uzstājas savā bērnības zemē Rēzeknē: “Tās ir mājas. Manas īstās mājas, mana zeme…Mājās, kur visi tevi zina, nekad mākslinieku neuztver kā baltu lapu, daudzi atceras, kāda esi bijusi profesionālā ceļa pašā sākumā, un , protams, salīdzina” (Diena; 30.09.2016). Kristīne Opolais regulāri viesojas pasaules prestižākajos opernamos: Vīnes Valsts operā, Berlīnes Valsts operā, Bavārijas Valsts operā, Cīrihes Operā, Milānas Teatro alla Scala un Londonas Karaliskajā Koventgārdena operā, sadarbojoties ar tādiem pasaules slavu ieguvušiem diriģentiem kā Daniels Barenboims, Daniels Hārdings, Luiss Langrē, Andris Nelsons, Džanandrea Noseda, Fabio Luizi un Kazuši Ono. Divkārtējā Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte (2006,2011).

Nu jau daudzas pasaulē slavenas un prestižas skatuves iekarojušās, Rēzeknē dzimušās, abas mākslinieces arī Rēzeknes Goda pilsones, spoži nes Latvijas vārdu pasaulē.

 • „Grāmata ar puķes vārdu”, literatūras izstāde no 1.marta līdz 28.martam.

Izstādē tiek piedāvātas grāmatas no bibliotēkas krājuma, kuru nosaukumos minēts kādas puķes nosaukums. “Puķes ir dabas skaistākie vārdi”, teicis J.V.Gēte.

 • “Sieviete kā puķe – plaukst un zied”, tikšanās ar dzejnieci Gaļinu Kolenkovu ( Līvāni) 21.martā plkst.11.30.

Atgādinām, ka vērienīgāko notikumu mūsdienu Latvijas vēsturē – valsts simtgadi 2018.gadā Rēzeknes filiālbibliotēka atzīmē ar pasākumu ciklu „Tu esi Latvija! ”, kur visa gada garumā katram mēnesim tiek izvēlēta sava tēma, un priekšlasījumu ciklu „Latvijas leģendārie cilvēki”.

„Audzēt puķes krāšņumam nozīmē izdaiļot zemi ar mīlestību.” ( Solouhins)

Izstāde "Grāmata ar puķes vārdu"

 

Laipni aicināti apmeklēt marta pasākumus un izstādi Rēzeknes filiālbibliotēkā!

________________________________________________________________

Izstāde “Dzīpara ceļojums”: no grāmatas līdz rokdarbam

Plaukta izstāde piedāvā grāmatas ar  idejām rokdarbiem, darbojoties ar dziju. Grāmatas radošiem  vakariem latviešu un krievu valodā. Daudz un dažādas idejas var smelties arī žurnālos “Rokdarbu Vācelīte”, kas arī pieejami bibliotēkas krājumā.

———————————————————————————————————————————————————————

Kontaktinformācija

Adrese: Bukmuižas  iela 20, Rēzekne, LV-4601 (Bibliotēka atrodas 2. stāvā)

Tālrunis: 64605281

E-pasts: rezekne@neredzigobiblioteka.lv

DARBA LAIKS:

P. 09:00 – 17:00

O. 09:00 – 17:00

T. 09:00 – 17:00

C. 09:00 – 17:00

P. 09:00 – 17:00

Lasītāju apkalpošana: 09.00 – 16.30

Filiālbibliotēku vada Ināra Zeltiņa, bibliotekāre – Ina Sprūža.

Rēzeknes filiālbibliotēka apkalpo lasītājus Rēzeknē, Aglonas, Ciblas, Kārsavas, Līvānu, Lubānas, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Riebiņu, Varakļānu, Vārkavas, Viļānu un Zilupes novados.

Lietotāji tiek apkalpoti uz vietas bibliotēkā vai izmantojot pasta pakalpojumus. Rēzeknes pilsētā dzīvojošiem, kuri nevar ierasties paši, pēc pasūtījuma grāmatas tiek pienestas mājās.

Bibliotēka nodrošina tās apmeklētājus ar kvalitatīvu informāciju, izmantojot tās rīcībā esošās informācijas tehnoloģijas. Lietotājiem paredzētie datori īpaši pielāgoti neredzīgiem un vājredzīgiem apmeklētājiem; lasītājiem pieejamas  tekstu palielinošās ierīces.

Bibliotēkā notiek lasīšanu veicinoši, literatūru  popularizējoši, tematiski  pasākumi,  grāmatu apskati, pārrunas, viktorīnas, kolektīvi priekšlasījumi, tikšanās ar dzejniekiem un citiem interesantiem cilvēkiem, tiek rīkotas grāmatu un citas tematiskas izstādes, uzņemtas ekskursijas.

RĒZEKNES FILIĀLBIBLIOTĒKĀ ABONĒTIE PERIODISKIE IZDEVUMI 2018.GADAM:

 • 100 Labi padomi
 • Ievas Stāsti
 • Ievas Veselība
 • Вестник ЗОЖ (Здоровый образ жизни)
 • Дарья
 • Психология и Я
 • Тайны ХХ века

PATEICOTIES PERIODISKO  IZDEVUMU REDAKCIJU ATBALSTAM, FILIĀLBIBLIOTĒKA SAŅEM:

 • Rēzeknes Vēstis
 • Панорама Резекне

PATEICOTIES LASĪTĀJU DĀVINĀJUMIEM 2018.GADĀ, BIBLIOTĒKĀ VAR LASĪT:

 • Ieva
 • Ievas Māja
 • Leģendas
 • Mājas Viesis
 • Домашний очаг
 • Женские советы
 • Сваты на даче
 • Сваты на пенсии

AUDIOFORMĀTĀ pieejams Latvijas Neredzīgo bibliotēkā ieskaņotais audiožurnāls “Doma”.

BRAILA RAKSTĀ piedāvājam Latvijas Neredzīgo bibliotēkas avīzīti “Bazūne” un informatīvo izdevumu “Jaunie Vāki”.

PALIELINĀTĀ DRUKĀ pieejami Latvijas Neredzīgo bibliotēkas avīzīte “Bazūne”, informatīvais izdevums “Jaunie Vāki”, kā arī Latvijas Neredzīgo biedrībā izdotais žurnāls “Rosme”.

Pateicoties  sadarbībai ar Latgales Kultūrvēstures muzeju, bibliotēkas lietotājiem ir iespēja apmeklēt interesantus pasākumus muzejā, pielāgotus cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Rēzeknes filiālbibliotēka ir neliela, tāpēc var nodrošināt īpašu pieeju ikvienam tās lietotājam. Laipni aicināts ikviens bibliotēkas apmeklētājs – gan jau esošie lietotāji, gan jauni interesenti!

Rēzeknes filiālbibliotēka vēlas ieklausīties savu lasītāju domās un aicina apmeklētājus dalīties  ar  stāstiem par to, kāpēc viņi mīl savu bibliotēku, kāpēc tā viņiem nepieciešama vai kā tajā pietrūkst. Ikviens lasītājs vai varbūt tikai viesis, kurš iegriezies bibliotēkā, laipni lūgts uzticēt savas domas un ieteikumus bibliotekārēm vai ierakstīt LNerB Rēzeknes filiālbibliotēkas Ierosinājumu grāmatā, atsūtīt pa pastu (Bukmuižas ielā 20, Rēzeknē, LV-4601) vai e-pastu: rezekne@neredzigobiblioteka.lv.