Rēzeknes filiālbibliotēka

JAUNUMI

ZIEMEĻVALSTU LITERATŪRAS NEDĒĻA

Lielajā lasīšanas dienā, 2018. gada 12. novembrī plkst. 13.00 Rēzeknes filiālbibliotēkā ar Krēslas stundas lasījumu iesāksies Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa. Šogad labi pazīstamais projekts Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir mainījis savu nosaukumu un turpmāk sauksies Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa.

Kā jau ierasts, šis projekts notiek novembrī – šogad no 12. līdz 18. novembrim. Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 22. reizi, Latvijā – 21. reizi. Tas ir unikāls ar to, ka gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos Ziemeļvalstu un Baltijas valstu bibliotēkās un skolās vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.

Šogad Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas tēma ir Ziemeļvalstu varoņi.

Rēzeknes filiālbibliotēkā kopīgi tiks lasīts norvēģu rakstnieka Simona Strangera triloģijas pēdējās grāmatas “To, kuru nav” fragments. Šajā grāmatā ir skarta bēgļu tēma,  stāstīts par norvēģu meiteni Emīliju un nelegālo imigrantu no Ganas – Samuēlu.

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā – Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā.

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas ietvaros bibliotēka piedāvā grāmatu izstādi bērniem “Ziemeļvalstu bērnu literatūras varoņi”, kurā lasītāji var izvēlēties grāmatas dažādos formātos. Izstāde apskatāma no 6.novembra līdz 16.novembrim.

Pasākumā iespējama fotografēšana un attēli var tikt izvietoti publiskajā telpā.

Laipni aicināti bibliotēkā!


NOVEMBRĪ – “TU ESI TAVAS VALSTS NEATKARĪBA!”

Rēzeknes filiālbibliotēkā 2018. gada pasākumu cikla „Tu esi Latvija!” NOVEMBRA  tēma – „Tu esi Tavas valsts neatkarība!”

No 6. novembra līdz 16. novembrim bibliotēkā notiek grāmatu izstāde  „Latvijai – 100! ”

21.novembrī plkst. 12:00 aicinām piedalīties bibliotēkas lasītāja Rūdolfa Linuža pirmās dzejas grāmatas “Jūtu labirints” atvēršanas svētkos un pārbaudīt, padziļināt zināšanas intelektuālajā spēlē “Zini vai Mini: Latvijai-100!”

Laipni aicināti apmeklēt pasākumus!

Atgādinām, ka vērienīgāko notikumu mūsdienu Latvijas vēsturē – valsts simtgadi 2018.gadā Rēzeknes filiālbibliotēka atzīmē ar pasākumu ciklu „Tu esi Latvija! ”, kur visa gada garumā katram mēnesim tiek izvēlēta sava tēma, un priekšlasījumu ciklu „Latvijas leģendārie cilvēki”.

Pasākumā iespējama fotografēšana un attēli var tikt izvietoti publiskajā telpā.

______________________________________________________________________________________________

Kontaktinformācija

Adrese: Bukmuižas  iela 20, Rēzekne, LV-4601 (Bibliotēka atrodas 2. stāvā)

Tālrunis: 64605281

E-pasts: rezekne@neredzigobiblioteka.lv

 

DARBA LAIKS:

P. 09:00 – 16:30

O. 09:00 – 16:30

T. 09:00 – 16:30

C. 09:00 – 16:30

P. 09:00 – 16:30

Filiālbibliotēku vada Ināra Zeltiņa, bibliotekāre – Ina Sprūža.

Rēzeknes filiālbibliotēka apkalpo lasītājus Rēzeknē, Aglonas, Ciblas, Kārsavas, Līvānu, Lubānas, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Riebiņu, Varakļānu, Vārkavas, Viļānu un Zilupes novados.

Lietotāji tiek apkalpoti uz vietas bibliotēkā vai izmantojot pasta pakalpojumus. Rēzeknes pilsētā dzīvojošiem, kuri nevar ierasties paši, pēc pasūtījuma grāmatas tiek pienestas mājās.

Bibliotēka nodrošina tās apmeklētājus ar kvalitatīvu informāciju, izmantojot tās rīcībā esošās informācijas tehnoloģijas. Lietotājiem paredzētie datori īpaši pielāgoti neredzīgiem un vājredzīgiem apmeklētājiem; lasītājiem pieejamas  tekstu palielinošās ierīces.

Bibliotēkā notiek lasīšanu veicinoši, literatūru  popularizējoši, tematiski  pasākumi,  grāmatu apskati, pārrunas, viktorīnas, kolektīvi priekšlasījumi, tikšanās ar dzejniekiem un citiem interesantiem cilvēkiem, tiek rīkotas grāmatu un citas tematiskas izstādes, uzņemtas ekskursijas.

RĒZEKNES FILIĀLBIBLIOTĒKĀ ABONĒTIE PERIODISKIE IZDEVUMI 2018.GADAM:

 • 100 Labi padomi
 • Ievas Stāsti
 • Ievas Veselība
 • Вестник ЗОЖ (Здоровый образ жизни)
 • Дарья
 • Психология и Я
 • Тайны ХХ века

PATEICOTIES PERIODISKO  IZDEVUMU REDAKCIJU ATBALSTAM, FILIĀLBIBLIOTĒKA SAŅEM:

 • IR
 • Rēzeknes Vēstis
 • Панорама Резекне

PATEICOTIES LASĪTĀJU DĀVINĀJUMIEM 2018.GADĀ, BIBLIOTĒKĀ VAR LASĪT:

 • Ieva
 • Ievas Māja
 • Leģendas
 • Mājas Viesis
 • Домашний очаг
 • Женские советы
 • Сваты на даче
 • Сваты на пенсии

AUDIOFORMĀTĀ pieejams Latvijas Neredzīgo bibliotēkā ieskaņotais audiožurnāls “Doma”.

BRAILA RAKSTĀ piedāvājam Latvijas Neredzīgo bibliotēkas avīzīti “Bazūne” un informatīvo izdevumu “Jaunie Vāki”.

PALIELINĀTĀ DRUKĀ pieejami Latvijas Neredzīgo bibliotēkas avīzīte “Bazūne”, informatīvais izdevums “Jaunie Vāki”, kā arī Latvijas Neredzīgo biedrībā izdotais žurnāls “Rosme”.

Pateicoties  sadarbībai ar Latgales Kultūrvēstures muzeju, bibliotēkas lietotājiem ir iespēja apmeklēt interesantus pasākumus muzejā, pielāgotus cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Rēzeknes filiālbibliotēka ir neliela, tāpēc var nodrošināt īpašu pieeju ikvienam tās lietotājam. Laipni aicināts ikviens bibliotēkas apmeklētājs – gan jau esošie lietotāji, gan jauni interesenti!

Rēzeknes filiālbibliotēka vēlas ieklausīties savu lasītāju domās un aicina apmeklētājus dalīties  ar  stāstiem par to, kāpēc viņi mīl savu bibliotēku, kāpēc tā viņiem nepieciešama vai kā tajā pietrūkst. Ikviens lasītājs vai varbūt tikai viesis, kurš iegriezies bibliotēkā, laipni lūgts uzticēt savas domas un ieteikumus bibliotekārēm vai ierakstīt LNerB Rēzeknes filiālbibliotēkas Ierosinājumu grāmatā, atsūtīt pa pastu (Bukmuižas ielā 20, Rēzeknē, LV-4601) vai e-pastu: rezekne@neredzigobiblioteka.lv.