Daugavpils filiālbibliotēka

Aktuāli

Josifa Ročko grāmatas atvēršanas svētki

26. oktobrī plkst. 13.00 Daugavpils filiālbibliotēkā notiks ievērojamā Latvijas ebreju vēstures pētnieka, pedagoga un muzeja “Ebreji Daugavpilī un Latgalē” vadītāja Josifa Ročko jaunās grāmatas Знаменитые евреи Латгалии (“Ievērojami Latgales ebreji”) 1. sējuma atvēršanas svētki.

Jaunā grāmata ir autora veltījums Latvijas 100 gadu jubilejai un saistošā veidā iepazīstina ar 120 slaveniem ebrejiem – zinātniekiem, māksliniekiem, politiķiem, ārstiem un daudzu citu jomu pārstāvjiem, kuru dzīve vai darbība bija saistīta ar Daugavpili (Dinaburgu, Dvinsku) laika periodā no 1820. līdz 1920. gadam. 372 lappušu biezajā sējumā var atrast ziņas gan par starptautiski atzītām personībām, piemēram, komponistu Oskaru Stroku vai mākslinieku Marku Rotko, gan par mazāk zināmiem ebrejiem, kuru sasniegtais un paveiktais dažādās pasaules malās var sagādāt grāmatas lasītājam ne vienu vien pārsteigumu.

Josifa Ročko grāmata Знаменитые евреи Латгалии ir vērtīgs un viegli lasāms kultūrvēsturisks izdevums – tas patiks jebkuram lasītājam, kuram nav vienaldzīga Latvijas un Latgales vēsture, no kuras ebreju kopienas vēsture nav nošķirama.

Aicinām uzzināt vairāk par grāmatu un tajā aprakstītajām personām, tiekoties ar autoru Josifu Ročko grāmatas atvēršanos svētkos!

Informējam, ka pasākuma gaita tiks fotografēta un attēli tiks izvietoti publiskajā telpā.

__________________________________________________________________________________________

Iekļaujošā izstāde “Pieskāriens”

Iepazīt ar pirkstu galiem Rīgas tiltu un baznīcu arhitektonisko skaistumu, pieskarties tās ievērojamākajām vietām un gūt priekšstatu par to, kā izskatās mūsu valsts galvaspilsēta – tas kļūs iespējams biedrības Socintegra (Rīga) iekļaujošajā izstādē “Pieskāriens” no 15. līdz 26. oktobrim Daugavpils filiālbibliotēkā.

Izstāde tiek rīkota Starptautiskās Baltā spieķa dienas sakarā un iepazīstina ar biedrības Socintegra darbību vides, informācijas un kultūras pieejamības uzlabošanā cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Izstādē eksponētās taktilās Rīgas skatu fotogrāfijas un arhitektūras objektu 3D maketi sniedz unikālu iespēju neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem ar taustes palīdzību rast priekšstatu par Rīgas pilsētvidi un arhitektūras mantojumu, ko pilsētas iedzīvotāji un viesi ik dienu bauda ar acīm. Lielisks izstādes papildinājums, kurš nebija pieejams izstādes apmeklētājiem Rīgā 2015. gadā, ir audiogids!

Izstādes “Pieskāriens” atklāšanas pasākums notiks 15. oktobrī plkst. 13.00. Tajā būs iespēja satikt biedrības Socintegra vadītāju Mariju Kožarinu un uzzināt par biedrības pieredzi vides pieejamības veicināšanā, universālā dizaina principu ieviešanā, kā arī muzeju ekspozīciju, izstāžu, mākslas darbu pielāgošanā neredzīgajiem un vājredzīgajiem gan Latvijā, gan ārpus tās. Pasākuma laikā aicināsim uzdot jautājumus, izteikt viedokli un dalīties savā pieredzē attiecībā uz vides pieejamību 21. gadsimtā.

Informējam, ka pasākuma gaita tiks fotografēta un attēli tiks izvietoti publiskajā telpā.

__________________________________________________________________________________________

Piedalies akcijā “Mēs lepojamies!”

2018. gada maija – Brīvības mēneša – izskaņā Daugavpils filiālbibliotēkā tika aizsākta akcija “Mēs lepojamies!”, kuras laikā ikviens bibliotēkas apmeklētājs tiek aicināts paust savu viedokli par lietām, notikumiem un cilvēkiem, ar ko mēs Latvijā varam lepoties!

Lai gan Latvijas iedzīvotājus raksturo zināma pieticība, šī akcija mudina kļūt lielīgiem un lepniem un atzīmēt valsts īpašo dzimšanas dienu, darot visiem zināmu, kas mums patīk, kas priecē, sajūsmina, iedvesmo mūsu dzimtajā zemē.

Lai piedalītos akcijā, ir nepieciešams tikai padomāt, formulēt un uzlikt savu viedokli uz baltas lapiņas (arī Braila rakstā), kura ir jāpiesprauž pie Latvijas kartes, lai to līdz gada beigām pārklātu mūsu pozitīvo domu, lepnuma un prieka vairogs. Vajadzības gadījumā bibliotēkas darbinieces vienmēr būs priecīgas palīdzēt!

Akcija “Mēs lepojamies!” ilgs līdz 2018. gada beigām, un tā ir sagatavota ar biedrības “Punktu brālība” finansiālu atbalstu.

Un ar ko lepojies Tu?


___________________________________________________________________________________________

Latviešu sarunvalodas klubs

No 2017. gada marta Daugavpils filiālbibliotēkā darbojas latviešu sarunvalodas klubs.

Piedāvājam lasītājiem, kuri vēlas uzlabot savas latviešu sarunvalodas prasmes un trenēt tās neformālu sarunu veidā mājīgā bibliotēkas gaisotnē, piebiedroties klubam, piesakoties bibliotēkā. Kluba tikšanās notiek 1-2 reizes nedēļā atkarībā no Jūsu intereses un iespējām, un tās brīvprātīgā kārtā vada lasītāji, kuriem latviešu valoda ir dzimtā valoda. Sarunas par dzīvi, mīļākajām grāmatām, dabu, sapņiem, Latviju un daudz ko citu – sarunas tēmas noteicējs būsiet Jūs!

Pirmā latviešu sarunvalodas kluba nodarbībaLatviešu sarunvalodas kluba nodarbība ____________________________________________________________________________________________

Daugavpils filiālbibliotēka aicina

Atnāc ar savu USB zibatmiņu un negaidi rindā pēc jaunas audiogrāmatas!

Plakāts ar aicinājumu izmantot USB zibatmiņu
____________________________________________________________________________________________

Kontaktinformācija

Adrese: Čiekuru iela 5-13, Daugavpils, LV-5413

Tālrunis: 65439748

E-pasts: daugavpils@neredzigobiblioteka.lv

DARBA LAIKS:

P. 10.00–16.30
O. 10.00–16.30
T. 10.00–16.30
C. 10.00–16.30
P. 10.00–16.30

Daugavpils filiālbibliotēka apkalpo Daugavpili, Jēkabpili, kā arī Aknīstes, Dagdas, Daugavpils, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Krāslavas, Krustpils, Neretas, Salas un Viesītes novadu, nodrošinot iedzīvotājiem ar redzes traucējumiem vai citādām lasīšanas grūtībām (disleksija, kustību traucējumi u.c.) bibliotekāros un informācijas pakalpojumus un pieeju kvalitatīvai informācijai pielāgotā formātā.

Filiālbibliotēka piedāvā šādus pakalpojumus:

– grāmatas un periodiskie izdevumi audio formātā, Braila rakstā, palielinātajā drukā, parastajā drukā
– mūzika, DVD filmas
– tematisku materiālu kopas, tifloloģijas un novadpētniecības krājuma kolekcijas
– piegāde uz mājām (lietotājiem, kuri paši nevar ierasties bibliotēkā, informācijas resursi Braila rakstā un audio formātā tiek bez maksas nosūtīti pa pastu vai piegādāti dzīvesvietā Daugavpilī)
– uzziņas un konsultācijas klātienē, pa tālruni un e-pastu
– datori ar specializētu aprīkojumu vājredzīgiem un neredzīgiem lietotājiem
– palielināšanas iekārtas
– druka, kopēšana, skenēšana (arī izdrukas Braila rakstā)
– interneta pieslēgums, bezvadu internets
– abonētās datubāzes „Letonika.lv” un LURSOFT „Laikrakstu bibliotēka”, e-katalogs
– priekšā lasīšana (individuāli pēc pieprasījuma, kā arī katru ceturtdienu plkst. 13.00 – aktuālu periodisko izdevumu priekšā lasīšana interesentiem)
– starpbibliotēku abonements (SBA, SSBA)
– pasākumi, izstādes, lekcijas, radošās darbnīcas, ekskursijas.

Visi pakalpojumi ir bez maksas!

2018. gadā abonētie periodiskie izdevumi:
– Ieva
– 100 Labi Padomi
Добрые Советы
– МК-Латвия

– Открыто
7 Секретов

Pateicoties Daugavpils laikrakstu redakciju atbalstam, filiālbibliotēkai 2018. gadā bez maksas piešķirti šādi periodiskie izdevumi:
– Миллион
Наш Город
– Сейчас

Lasītāji 2018. gadā dāvina filiālbibliotēkai šādus periodiskos izdevumus:
– Ievas Stāsti
– Ievas Veselība
– Leģendas
Лечебные Письма
– Люблю

Braila rakstā latviešu valodā pieejama Latvijas Neredzīgo bibliotēkas avīze “Bazūne”, informatīvais izdevums “Jaunie Vāki” un Latvijas Neredzīgo biedrības žurnāls “Rosme”, krievu valodā – Krievijā izdotie žurnāli «Литературные Чтения», «Наша Жизнь» un «Школьный Вестник».

Audio formātā piedāvājam Latvijas Neredzīgo bibliotēkā ieskaņotos žurnālus “Doma” un «Калейдоскоп», savukārt palielinātajā drukā pieejams žurnāls “Rosme” un informatīvais izdevums “Jaunie Vāki”.

Filiālbibliotēku vada Jana Šlapaka, bibliotekāre – Skaidrīte Daukšte.