Daugavpils filiālbibliotēka

Aktuāli

 

Radošo darbu izstāde “Daru un radu!”

No 2018. gada 10. līdz 28. decembrim Daugavpils filiālbibliotēkā apskatāma un aptaustāma SIA “Latvijas Neredzīgo biedrības Rehabilitācijas centra” Daugavpils filiāles klientu radošo darbu izstāde “Daru un radu!”, kurā eksponēti neredzīgu un vājredzīgu cilvēku radītie darbi no māla, sāļās mīklas, dzijas, papīra, arī darbi no plastilīna, kuru vidū atradīsiet gan bruņiniekus, gan lidmašīnas, gan vēsturisko kara tehniku.

Izstādes “Daru un radu!” atklāšanas pasākums notika 10. decembrī. Tajā bija iespējams ne tikai sīkāk uzzināt par izstādīto radošo darbu autoriem un tapšanas procesu sociālās rehabilitācijas ietvaros, bet arī novērtēt cita rehabilitācijas moduļa – “Radošās pašizteiksmes iemaņu apguve” – klientu sasniegumus, jo pasākuma apmeklētāju uzmanībai tika piedāvāta pozitīva ludziņa divās ainās “Mēs spēlējam profesijās”.


Piedalies akcijā “Mēs lepojamies!”

2018. gada maija – Brīvības mēneša – izskaņā Daugavpils filiālbibliotēkā tika aizsākta akcija “Mēs lepojamies!”, kuras laikā ikviens bibliotēkas apmeklētājs tiek aicināts paust savu viedokli par lietām, notikumiem un cilvēkiem, ar ko mēs Latvijā varam lepoties!

Lai gan Latvijas iedzīvotājus raksturo zināma pieticība, šī akcija mudina kļūt lielīgiem un lepniem un atzīmēt valsts īpašo dzimšanas dienu, darot visiem zināmu, kas mums patīk, kas priecē, sajūsmina, iedvesmo mūsu dzimtajā zemē.

Lai piedalītos akcijā, ir nepieciešams tikai padomāt, formulēt un uzlikt savu viedokli uz baltas lapiņas (arī Braila rakstā), kura ir jāpiesprauž pie Latvijas kartes, lai to līdz gada beigām pārklātu mūsu pozitīvo domu, lepnuma un prieka vairogs. Vajadzības gadījumā bibliotēkas darbinieces vienmēr būs priecīgas palīdzēt!

Akcija “Mēs lepojamies!” ilgs līdz 2018. gada beigām, un tā ir sagatavota ar biedrības “Punktu brālība” finansiālu atbalstu.

Un ar ko lepojies Tu?


Latviešu sarunvalodas klubs

No 2017. gada marta Daugavpils filiālbibliotēkā darbojas latviešu sarunvalodas klubs.

Piedāvājam lasītājiem, kuri vēlas uzlabot savas latviešu sarunvalodas prasmes un trenēt tās neformālu sarunu veidā mājīgā bibliotēkas gaisotnē, piebiedroties klubam, piesakoties bibliotēkā. Kluba tikšanās notiek 1-2 reizes nedēļā atkarībā no Jūsu intereses un iespējām, un tās brīvprātīgā kārtā vada lasītāji, kuriem latviešu valoda ir dzimtā valoda. Sarunas par dzīvi, mīļākajām grāmatām, dabu, sapņiem, Latviju un daudz ko citu – sarunas tēmas noteicējs būsiet Jūs!

Pirmā latviešu sarunvalodas kluba nodarbībaLatviešu sarunvalodas kluba nodarbība


Daugavpils filiālbibliotēka aicina

Atnāc ar savu USB zibatmiņu un negaidi rindā pēc jaunas audiogrāmatas!

Plakāts ar aicinājumu izmantot USB zibatmiņu


Kontaktinformācija

Adrese: Čiekuru iela 5-13, Daugavpils, LV-5413

Tālrunis: 65439748

E-pasts: daugavpils@neredzigobiblioteka.lv

DARBA LAIKS:

P. 10.00–16.30
O. 10.00–16.30
T. 10.00–16.30
C. 10.00–16.30
P. 10.00–16.30

Daugavpils filiālbibliotēka apkalpo Daugavpili, Jēkabpili, kā arī Aknīstes, Dagdas, Daugavpils, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Krāslavas, Krustpils, Neretas, Salas un Viesītes novadu, nodrošinot iedzīvotājiem ar redzes traucējumiem vai citādām lasīšanas grūtībām (disleksija, kustību traucējumi u.c.) bibliotekāros un informācijas pakalpojumus un pieeju kvalitatīvai informācijai pielāgotā formātā.

Filiālbibliotēka piedāvā šādus pakalpojumus:

– grāmatas un periodiskie izdevumi audio formātā, Braila rakstā, palielinātajā drukā, parastajā drukā
– mūzika, DVD filmas
– tematisku materiālu kopas, tifloloģijas un novadpētniecības krājuma kolekcijas
– piegāde uz mājām (lietotājiem, kuri paši nevar ierasties bibliotēkā, informācijas resursi Braila rakstā un audio formātā tiek bez maksas nosūtīti pa pastu vai piegādāti dzīvesvietā Daugavpilī)
– uzziņas un konsultācijas klātienē, pa tālruni un e-pastu
– datori ar specializētu aprīkojumu vājredzīgiem un neredzīgiem lietotājiem
– palielināšanas iekārtas
– druka, kopēšana, skenēšana (arī izdrukas Braila rakstā)
– interneta pieslēgums, bezvadu internets
– abonētās datubāzes „Letonika.lv” un LURSOFT „Laikrakstu bibliotēka”, e-katalogs
– priekšā lasīšana (individuāli pēc pieprasījuma, kā arī katru ceturtdienu plkst. 13.00 – aktuālu periodisko izdevumu priekšā lasīšana interesentiem)
– starpbibliotēku abonements (SBA, SSBA)
– pasākumi, izstādes, lekcijas, radošās darbnīcas, ekskursijas.

Visi pakalpojumi ir bez maksas!

2018. gadā abonētie periodiskie izdevumi:
– Ieva
– 100 Labi Padomi
Добрые Советы
– МК-Латвия

– Открыто
7 Секретов

Pateicoties Daugavpils laikrakstu redakciju atbalstam, filiālbibliotēkai 2018. gadā bez maksas piešķirti šādi periodiskie izdevumi:
– Миллион
Наш Город
– Сейчас

Lasītāji 2018. gadā dāvina filiālbibliotēkai šādus periodiskos izdevumus:
– Ievas Stāsti
– Ievas Veselība
– Leģendas
Лечебные Письма
– Люблю

Braila rakstā latviešu valodā pieejama Latvijas Neredzīgo bibliotēkas avīze “Bazūne”, informatīvais izdevums “Jaunie Vāki” un Latvijas Neredzīgo biedrības žurnāls “Rosme”, krievu valodā – Krievijā izdotie žurnāli «Литературные Чтения», «Наша Жизнь» un «Школьный Вестник».

Audio formātā piedāvājam Latvijas Neredzīgo bibliotēkā ieskaņotos žurnālus “Doma” un «Калейдоскоп», savukārt palielinātajā drukā pieejams žurnāls “Rosme” un informatīvais izdevums “Jaunie Vāki”.

Filiālbibliotēku vada Jana Šlapaka, bibliotekāre – Skaidrīte Daukšte.