Daugavpils filiālbibliotēka

Aktuāli

No 22. maija līdz 9. jūnijam Daugavpils filiālbibliotēkā ir iespēja iepazīties ar literatūras izstādi “Sauciens pēc dzimtās zemes”. Tā veltīta diviem autoriem – maija jubilāriem : Alfrēdam Dziļumam (02.05.1907. – 31.05.1976.) un Irmai Grebzdei (25.05.1912.  – 30.03.2000.).

Pēckara periodā daudzi latviešu rakstnieki bija spiesti doties bēgļu gaitās. Daudziem sākotnēji tā bija Vācija un Zviedrija, vēlāk – Austrālija, ASV, Kanāda, Lielbritānija… Arī A.Dziļums un I.Grebzde, dodoties trimdā, uz mūžu šķīrās no savas dzimtenes. Neskatoties uz likteņa pavērsieniem, aizbraucēju sirdīs uz mūžu iemājoja mīlestība pret savu dzimteni. A.Dziļuma un I.Grebzdes darbus caurstrāvo lauku dzīves romantika un piedzīvotais bēgļu gaitās, izkliedzot sāpes pēc zaudētās dzimtenes.

Izstādē eksponētas autoru grāmatas gan audioformātā, gan redzīgo rakstā. Izstādi papildina audiožurnāls Doma (2016. gada Nr. 4, Rakstnieks ar cietām rokām [Stāsts par Alfredu Dziļumu])  un izdevumi par latviešu literatūras vēsturi.

_________________________________________________________________________________________

No 2017. gada marta Daugavpils filiālbibliotēkā sāka darboties latviešu sarunvalodas klubs.

Piedāvājam lasītājiem, kuri vēlas uzlabot savas latviešu sarunvalodas prasmes un trenēt tās neformālu sarunu veidā mājīgā bibliotēkas gaisotnē, piebiedroties klubam, piesakoties bibliotēkā.

Kluba tikšanās notiek 1-2 reizes nedēļā atkarībā no Jūsu intereses un iespējām, un tās brīvprātīgā kārtā vada lasītāji, kuriem latviešu valoda ir dzimtā valoda. Sarunas par dzīvi, mīļākajām grāmatām, dabu, sapņiem, Latviju un daudz ko citu – sarunas tēmas noteicējs būsiet Jūs!

Attēlā:
pirmā latviešu sarunvalodas kluba nodarbība 2017. gada 3. martā ar Vernera un Viktorijas piedalīšanos.

____________________________________________________________________________________________

Kontaktinformācija

Adrese: Čiekuru iela 5-13, Daugavpils, LV-5413

Tālrunis: 65439748

E-pasts: daugavpils@neredzigobiblioteka.lv

DARBA LAIKS:

P. 10.00–16.30

O. 10.00–16.30

T. 10.00–16.30

C. 10.00–16.30

P. 10.00–16.30

Katra mēneša pēdējā piektdiena ir Spodrības diena - bibliotēka lasītājiem slēgta!

Daugavpils filiālbibliotēka apkalpo Daugavpils, Jēkabpils, Krāslavas, Dagdas, Aknīstes, Ilūkstes, Neretas, Viesītes, Jaunjelgavas, Salas un Krustpils novadus.

Filiālbibliotēku vada Jana Šlapaka, bibliotekāre – Inese Andžāne.

2017. gadā abonētie periodiskie izdevumi:

- Ieva
- Лилит
- МК-Латвия
Открыто
- 7 Секретов

Pateicoties Daugavpils laikrakstu redakciju atbalstam, filiālbibliotēkai 2017. gadā bez maksas piešķirti šādi periodiskie izdevumi:

Миллион
- Наш Город
Сейчас

Lasītāji 2017. gadā dāvina filiālbibliotēkai tādus periodiskos izdevumus kā “Ievas Veselība”, “Leģendas”, «Лечебные письма», «Люблю».

Braila rakstā latviešu valodā pieejama Latvijas Neredzīgo bibliotēkas avīze “Bazūne”, informatīvais izdevums “Jaunie Vāki” un Latvijas Neredzīgo biedrības žurnāls “Rosme”, krievu valodā – Krievijā izdotie žurnāli «Литературные чтения», «Наша Жизнь» un «Школьный Вестник».

Audioformātā piedāvājam Latvijas Neredzīgo bibliotēkā ieskaņoto žurnālu “Doma”, savukārt palielinātajā drukā pieejams žurnāls “Rosme” un “Jaunie Vāki”.

Katru ceturtdienu plkst. 13.00 notiek jaunākās preses priekšā lasīšana (arī citās dienās pēc lasītāju pieprasījuma), kas nodrošina cilvēkus ar redzes traucējumiem ar jaunāko informāciju par pilsētas dzīvi un notikumiem Latvijā.

______________________________________________________________________________________________

Citas aktualitātes

No 2017. gada 1. janvāra Daugavpils filiālbibliotēka vairs neizsniedz audiogrāmatas kasetēs!

Piedāvājam lasītājiem mūsdienīgu un ērtu veidu, kā klausīties audiogrāmatas, – CD un CD MP3 formātā, kā arī ierakstot audiogrāmatas savā USB zibatmiņā. Ja Jums ir nepieciešama apmācība vai konsultācija, filiālbibliotēkas darbinieces nāks palīgā!

___________________________________________________________________________

Atnāc ar savu USB zibatmiņu un negaidi rindā pēc jaunas audiogrāmatas!