Daugavpils filiālbibliotēka

Aktuāli

Izstāde “Kurš teica vau?”

No 5. marta Daugavpils filiālbibliotēkā var iepazīties ar daiļliteratūras izstādi, kura ir veltīta 2018. gada simbolam, daudzu lasītāju uzticamajam četrkājainajam draugam un pavadonim – SUNIM.

Izstādes “Kurš teica vau?” eksponātu vidū ir ne tikai bērnu grāmatas, kurās suns bieži vien darbojas galvenajā vai vismaz otrā plāna lomā, bet arī dažādu žanru grāmatas pieaugušajiem, kurās šis dzīvnieks palīdz autoram risināt sižetu, atklāt savas pārdomas vai parādīt vērtības. Tā, piemēram, sunim ir liela nozīme Džeka Londona un Džeimsa Olivera Kervuda klasiskajos piedzīvojumu romānos, daudzu krievu klasiķu darbos, arī detektīvromānos un fantastikas darbos suns mēdz parādīties dažādās lomās.

Kāds ir suņa atspoguļojums daiļliteratūrā – to aicinām noskaidrot līdz 29. martam, apmeklējot izstādi, kurā atradīsiet grāmatas audio formātā, Braila rakstā un parastajā iespiedrakstā!

Izstādes eksponāti dažādos formātosIzstādē eksponētās grāmatas

____________________________________________________________________________________________

Latviešu sarunvalodas klubs

No 2017. gada marta Daugavpils filiālbibliotēkā sāka darboties latviešu sarunvalodas klubs.

Piedāvājam lasītājiem, kuri vēlas uzlabot savas latviešu sarunvalodas prasmes un trenēt tās neformālu sarunu veidā mājīgā bibliotēkas gaisotnē, piebiedroties klubam, piesakoties bibliotēkā. Kluba tikšanās notiek 1-2 reizes nedēļā atkarībā no Jūsu intereses un iespējām, un tās brīvprātīgā kārtā vada lasītāji, kuriem latviešu valoda ir dzimtā valoda. Sarunas par dzīvi, mīļākajām grāmatām, dabu, sapņiem, Latviju un daudz ko citu – sarunas tēmas noteicējs būsiet Jūs!

Pirmā latviešu sarunvalodas kluba nodarbībaLatviešu sarunvalodas kluba nodarbība ____________________________________________________________________________________________

Kontaktinformācija

Adrese: Čiekuru iela 5-13, Daugavpils, LV-5413

Tālrunis: 65439748

E-pasts: daugavpils@neredzigobiblioteka.lv

DARBA LAIKS:

P. 10.00–16.30
O. 10.00–16.30
T. 10.00–16.30
C. 10.00–16.30
P. 10.00–16.30

Daugavpils filiālbibliotēka apkalpo Daugavpili, Jēkabpili, kā arī Aknīstes, Dagdas, Daugavpils, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Krāslavas, Krustpils, Neretas, Salas un Viesītes novadu.

Filiālbibliotēku vada Jana Šlapaka, bibliotekāre – Skaidrīte Daukšte.

2018. gadā abonētie periodiskie izdevumi:
- Ieva
- Добрые Советы
- МК-Латвия

Открыто
- 7 Секретов

Pateicoties Daugavpils laikrakstu redakciju atbalstam, filiālbibliotēkai 2018. gadā bez maksas piešķirti šādi periodiskie izdevumi:
Миллион
- Наш Город
Сейчас

Lasītāji 2018. gadā dāvina filiālbibliotēkai šādus periodiskos izdevumus:
- Ievas Stāsti
- Ievas Veselība
- Leģendas
- Лечебные Письма
- Люблю

Braila rakstā latviešu valodā pieejama Latvijas Neredzīgo bibliotēkas avīze “Bazūne”, informatīvais izdevums “Jaunie Vāki” un Latvijas Neredzīgo biedrības žurnāls “Rosme”, krievu valodā – Krievijā izdotie žurnāli «Литературные Чтения», «Наша Жизнь» un «Школьный Вестник».

Audio formātā piedāvājam Latvijas Neredzīgo bibliotēkā ieskaņoto žurnālu “Doma”, savukārt palielinātajā drukā pieejams žurnāls “Rosme” un informatīvais izdevums ”Jaunie Vāki”.

Katru ceturtdienu plkst. 13.00 notiek jaunāko preses izdevumu priekšā lasīšana (arī citās dienās pēc lasītāju pieprasījuma), kas nodrošina cilvēkus ar redzes traucējumiem ar jaunāko informāciju par pilsētas dzīvi un notikumiem Latvijā. ______________________________________________________________________________________________

Citas aktualitātes

No 2017. gada 1. janvāra Daugavpils filiālbibliotēka vairs neizsniedz audiogrāmatas kasetēs!

Piedāvājam lasītājiem mūsdienīgu un ērtu veidu, kā klausīties audiogrāmatas, – CD un CD MP3 diskos, kā arī ierakstot audiogrāmatas savā USB zibatmiņā. Ja Jums ir nepieciešama apmācība vai konsultācija, filiālbibliotēkas darbinieces nāks palīgā! ______________________________________________________________________________________________

Atnāc ar savu USB zibatmiņu un negaidi rindā pēc jaunas audiogrāmatas!

Plakāts ar aicinājumu izmantot USB zibatmiņu