Daugavpils filiālbibliotēka

Aktuāli

Izstāde “Mēs. Latvija, XX gadsimts”

Daugavpils filiālbibliotēka Latvijas 100. pastāvēšanas gadu uzsāk ar izcilas literatūras sērijas izstādi, aicinot lasītājus iepazīt mūsu valsts 20. gadsimta vēsturi 12 dažādu latviešu autoru sabiedrībā.

Izdevniecības “Dienas Grāmata” paspārnē izdotā vēstures romānu sērija “Mēs. Latvija, XX gadsimts”, kuras ietvaros no 2014. līdz 2017. gadam publicēti divpadsmit romāni, ir unikāla parādība Eiropas literatūrā. Rakstnieces Gundegas Repšes uzrunāti, kopīgā romānu sērijas radīšanā piekrita piedalīties talantīgi dažādu paaudžu rakstnieki, kuri uzrakstīja savas individuālās literāras versijas par dažādiem pagājušā gadsimta periodiem, turklāt balstoties uz rūpīgu laikmeta liecību izpēti.

Kā pirmais 2014. gadā tika izdots Osvalda Zebra romāns “Gaiļu kalna ēnā” par pirmajiem lielajiem satricinājumem Latvijas 20. gs. sākuma vēsturē, kuri lika pamatus mūsu valstij, savukārt 2017. gada rudenī sērijas cienītāji ar lielu sajūsmu sagaidīja Arno Jundzes spriedzes romāna “Sarkanais dzīvsudrabs” iznākšanu par 90. gadu notikumiem, kad Latvija pēkšņi kļuva brīva, bet atrast brīvību sevī spēka pietika ne katram, jo vajadzēja izdzīvot.

Latvijas simtgadei veltītā izstāde “Mēs. Latvija, XX gadsimts” pieejama bibliotēkā no 2018. gada 8. janvāra līdz 2. februārim. Pateicoties sadarbībai ar Latgales Centrālo bibliotēku, tajā var iepazīties ar VISĀM sērijas grāmatām parastajā iespiedrakstā. Audio formātā līdz šim brīdim ieskaņoti un izstādē iekļauti 6 romāni – G. Berelis “Vārdiem nebija vietas”, M. Bērziņš “Svina garša”, N. Ikstena “Mātes piens”, G. Repše “Bogene”, I. Gaile “Stikli” un A.Manfelde “Virsnieku sievas” (jaunums!).

Latvijas 100-gadei veltītā literatūras izstāde "Mēs. Latvija, XX gadsimts"Izstādi papildina recenzijas un intervijas dažādos preses izdevumos

Izstādē atradīsiet arī aizraujošas intervijas ar autoriem šīs literatūras sērijas izdošanas sakarā, kā arī recenzijas un apskatus par iznākušajiem romāniem preses izdevumos parastajā iespiedrakstā un audio formātā.

Novēlam daudz vērtīgu mirkļu grāmatas sabiedrībā 2018. gadā un iesakām literāri izzināt Latvijas pagātni ar šīs izcilās romānu sērijas palīdzību!

______________________________________________________________________________________________

Iespēja piedalīties Ginesa rekorda tapšanā

Daugavpils filiālbibliotēka aicina lasītājus, kuri prot adīt, tapot, tamborēt vai aust, iesaistīties brīnišķīgās idejas īstenošanā – palīdzēt radīt pasaulē lielāko musturdeķi, kuru varētu nostiept no viena Daugavas krasta līdz otram!

Šo akciju no 2011. gada organizē Naujenes Novadpētniecības muzejs, kas vēlas iesaistīt pēc iespējas vairāk dalībnieku no visas Latvijas un iekļūt Ginesa rekordu grāmatā. Lai ar deķi – Lielo Augšdaugavas musturdeķi – varētu pārklāt Daugavu no viena krasta līdz otram “Daugavas vārtos”, vietā, kur upes sašaurinājums ir vien 500-600m, to nepieciešams izveidot ap 500 metrus garu. Pašlaik akcijā iesaistījušies vairāk nekā 5000 cilvēki un ir noadīti 300 metri.

Tā kā Lielo Augšdaugavas musturdeķi paredzēts pasniegt kā dāvanu Latvijai tās 100. dzimšanas dienā, Daugavpils filiālbibliotēka aicina sarosīties un palīdzēt tam tapt, ierakstot pie reizes arī savu vārdu vēsturē!

Iesaistīties akcijā ir ļoti vienkārši: jebkurā tehnikā un krāsā noadiet, noaudiet, notapojiet vai notamborējiet 10 x 10 cm vai 20 x 20 cm lielu rokdarba fragmentu un atnesiet darbiņu, norādot tā autora vārdu un uzvārdu, uz Daugavpils filiālbibliotēku, kura parūpēsies par tā nogādāšanu Naujenes Novadpētniecības muzejā!

Lielā Augšdaugavas musturdeķa fragmentsLielā Augšdaugavas musturdeķa fragments tautas kolektīva rokās

Papildu informācija par akciju un attēlu avots: http://naujenesmuzejs.lv/lielais-augsdaugavas-musturdekis/

______________________________________________________________________________________________

Latviešu sarunvalodas klubs

No 2017. gada marta Daugavpils filiālbibliotēkā sāka darboties latviešu sarunvalodas klubs.

Piedāvājam lasītājiem, kuri vēlas uzlabot savas latviešu sarunvalodas prasmes un trenēt tās neformālu sarunu veidā mājīgā bibliotēkas gaisotnē, piebiedroties klubam, piesakoties bibliotēkā. Kluba tikšanās notiek 1-2 reizes nedēļā atkarībā no Jūsu intereses un iespējām, un tās brīvprātīgā kārtā vada lasītāji, kuriem latviešu valoda ir dzimtā valoda. Sarunas par dzīvi, mīļākajām grāmatām, dabu, sapņiem, Latviju un daudz ko citu – sarunas tēmas noteicējs būsiet Jūs!

Pirmā latviešu sarunvalodas kluba nodarbībaLatviešu sarunvalodas kluba nodarbība ____________________________________________________________________________________________

Kontaktinformācija

Adrese: Čiekuru iela 5-13, Daugavpils, LV-5413

Tālrunis: 65439748

E-pasts: daugavpils@neredzigobiblioteka.lv

DARBA LAIKS:

P. 10.00–16.30
O. 10.00–16.30
T. 10.00–16.30
C. 10.00–16.30
P. 10.00–16.30

Katra mēneša pēdējā piektdiena ir Spodrības diena - bibliotēka lasītājiem slēgta!

Daugavpils filiālbibliotēka apkalpo Daugavpili, Jēkabpili, kā arī Aknīstes, Dagdas, Daugavpils, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Krāslavas, Krustpils, Neretas, Salas un Viesītes novadu.

Filiālbibliotēku vada Jana Šlapaka, bibliotekāre – Skaidrīte Daukšte.

2018. gadā abonētie periodiskie izdevumi:
- Ieva
- Добрые Советы
- МК-Латвия

Открыто
- 7 Секретов

Pateicoties Daugavpils laikrakstu redakciju atbalstam, filiālbibliotēkai 2018. gadā bez maksas piešķirti šādi periodiskie izdevumi:
Миллион
- Наш Город
Сейчас

Lasītāji 2018. gadā dāvina filiālbibliotēkai šādus periodiskos izdevumus:

- Ievas Stāsti
- Ievas Veselība
- Leģendas
- Лечебные Письма

Braila rakstā latviešu valodā pieejama Latvijas Neredzīgo bibliotēkas avīze “Bazūne”, informatīvais izdevums “Jaunie Vāki” un Latvijas Neredzīgo biedrības žurnāls “Rosme”, krievu valodā – Krievijā izdotie žurnāli «Литературные Чтения», «Наша Жизнь» un «Школьный Вестник».

Audio formātā piedāvājam Latvijas Neredzīgo bibliotēkā ieskaņoto žurnālu “Doma”, savukārt palielinātajā drukā pieejams žurnāls “Rosme” un informatīvais izdevums ”Jaunie Vāki”.

Katru ceturtdienu plkst. 13.00 notiek jaunāko preses izdevumu priekšā lasīšana (arī citās dienās pēc lasītāju pieprasījuma), kas nodrošina cilvēkus ar redzes traucējumiem ar jaunāko informāciju par pilsētas dzīvi un notikumiem Latvijā. ______________________________________________________________________________________________

Citas aktualitātes

No 2017. gada 1. janvāra Daugavpils filiālbibliotēka vairs neizsniedz audiogrāmatas kasetēs!

Piedāvājam lasītājiem mūsdienīgu un ērtu veidu, kā klausīties audiogrāmatas, – CD un CD MP3 diskos, kā arī ierakstot audiogrāmatas savā USB zibatmiņā. Ja Jums ir nepieciešama apmācība vai konsultācija, filiālbibliotēkas darbinieces nāks palīgā! ______________________________________________________________________________________________

Atnāc ar savu USB zibatmiņu un negaidi rindā pēc jaunas audiogrāmatas!

Plakāts ar aicinājumu izmantot USB zibatmiņu