Daugavpils filiālbibliotēka

Aktuāli

Muzikāli literāra tikšanās ar Vitāliju Mihailovski

17. novembrī plkst. 14.00 aicinām lasītājus un citus interesentus uz muzikāli literāru tikšanos ar Vitāliju Mihailovski “Uzdziedam, draugi!”

Daugavpilietis Vitālijs Mihailovskis ir patiesi radoša un daudzpusīga personība, kas ģitāras pavadījumā izpilda gan savas, gan citu sarakstītās dziesmas, deklamē dzeju, darina no akmeņiem skaistas rotas, restaurē grāmatas un piedalās vēsturiskā kluba darbībā – un tas viss, neraugoties uz problēmām ar redzi. Šī iedvesmojošā tikšanās ir mūsu filiālbibliotēkas dāvana lasītājiem Starptautiskajā Neredzīgo dienā (13. novembris), un, cerams, tā pozitīvi uzlādēs un sniegs daudz gaišu emociju!

_______________________________________________________________________________________________

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa

Šogad Daugavpils filiālbibliotēka pievienojas jaukajai Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas tradīcijai, aicinot mazliet ilgāk par vienu nedēļu – no 6. līdz 27. novembrim – iepazīties ar ziemeļu kaimiņvalsts simtgadei veltīto literatūras izstādi “Somijai 100!”

Ziemeļvalstu bibliotēkas nedēļas (13.11.-19.11.) tēma 2017. gadā ir “Salas Ziemeļvalstīs”, un Somija patiesi var lepoties ar lielu salu bagātību – gan nelielām klinšainām saliņām, t.s. šērām, gar krasta līniju, gan Ālandu salu arhipelāgu, kurā oficiālā valoda ir zviedru valoda, gan mazām ezeru salām, uz kurām somi būvē pirtiņas un brīvdienās mūk no civilizācijas baudīt divvientulību ar dabu.

Izstāde “Somijai 100!” piedāvā ar uzziņu literatūras, žurnālu publikāciju un audiožurnāla “Doma” palīdzību tuvāk iepazīt šīs valdzinošās ziemeļvalsts dabu, vēsturi, tradīcijas un interesantākos tūrisma objektus, arī Ziemassvētku vecīša jeb joulupukki dzīvesvietu Lapzemē. Otrajā izstādes daļā savukārt ir eksponēta somu daiļliteratūra parastajā iespiedrakstā un audioformātā: tautas pasakas, Tūves Jānsones grāmatas par Muminu ģimenes piedzīvojumiem, mūsdienu romāni palīdzēs labāk saprast somu kultūru un mentalitāti, arī somu melanholisko humoru, kuru pārstāv tādas audiogrāmatas kā Arto Pāsilinnas “Zaķa gads” un Sisko Istanmeki “Pārāk resna, lai būtu taurenītis’”. Jāatzīmē, ka divas no Latvijas Neredzīgo bibliotēkas krājumā esošajām audiogrāmatām – minēto “Zaķa gadu” un Kari Hotakainena “Ierakumu ceļu” –  ir ielasījis pats grāmatu tulkotājs Matīss Treimanis!

Nāciet uz bibliotēku iepazīt tuvāk Somiju tās 100. jubilejā!

Somu daiļliteratūras izstādeUzziņu literatūra un publikācijas par Somiju

_______________________________________________________________________________________________

Iespēja piedalīties Ginesa rekorda tapšanā

Daugavpils filiālbibliotēka aicina lasītājus, kuri prot adīt, tapot, tamborēt vai aust, iesaistīties brīnišķīgās idejas īstenošanā – palīdzēt radīt pasaulē lielāko musturdeķi, kuru varētu nostiept no viena Daugavas krasta līdz otram!

Šo akciju no 2011. gada organizē Naujenes Novadpētniecības muzejs, kas vēlas iesaistīt pēc iespējas vairāk dalībnieku no visas Latvijas un iekļūt Ginesa rekordu grāmatā. Lai ar deķi – Lielo Augšdaugavas musturdeķi – varētu pārklāt Daugavu no viena krasta līdz otram “Daugavas vārtos”, vietā, kur upes sašaurinājums ir vien 500-600m, to nepieciešams izveidot ap 500 metrus garu. Pašlaik akcijā iesaistījušies vairāk nekā 5000 cilvēki un ir noadīti 300 metri.

Tā kā Lielo Augšdaugavas musturdeķi paredzēts pasniegt kā dāvanu Latvijai tās 100. dzimšanas dienā, Daugavpils filiālbibliotēka aicina sarosīties un palīdzēt tam tapt, ierakstot pie reizes arī savu vārdu vēsturē!

Iesaistīties akcijā ir ļoti vienkārši: jebkurā tehnikā un krāsā noadiet, noaudiet, notapojiet vai notamborējiet 10 x 10 cm vai 20 x 20 cm lielu rokdarba fragmentu un atnesiet darbiņu, norādot tā autora vārdu un uzvārdu, uz Daugavpils filiālbibliotēku, kura parūpēsies par tā nogādāšanu Naujenes Novadpētniecības muzejā!

Lielā Augšdaugavas musturdeķa fragmentsLielā Augšdaugavas musturdeķa fragments tautas kolektīva rokās

Papildu informācija par akciju un attēlu avots: http://naujenesmuzejs.lv/lielais-augsdaugavas-musturdekis/

______________________________________________________________________________________________

Latviešu sarunvalodas klubs

No 2017. gada marta Daugavpils filiālbibliotēkā sāka darboties latviešu sarunvalodas klubs.

Piedāvājam lasītājiem, kuri vēlas uzlabot savas latviešu sarunvalodas prasmes un trenēt tās neformālu sarunu veidā mājīgā bibliotēkas gaisotnē, piebiedroties klubam, piesakoties bibliotēkā. Kluba tikšanās notiek 1-2 reizes nedēļā atkarībā no Jūsu intereses un iespējām, un tās brīvprātīgā kārtā vada lasītāji, kuriem latviešu valoda ir dzimtā valoda. Sarunas par dzīvi, mīļākajām grāmatām, dabu, sapņiem, Latviju un daudz ko citu – sarunas tēmas noteicējs būsiet Jūs!

Pirmā latviešu sarunvalodas kluba nodarbībaLatviešu sarunvalodas kluba nodarbība ____________________________________________________________________________________________

Kontaktinformācija

Adrese: Čiekuru iela 5-13, Daugavpils, LV-5413

Tālrunis: 65439748

E-pasts: daugavpils@neredzigobiblioteka.lv

DARBA LAIKS:

P. 10.00–16.30
O. 10.00–16.30
T. 10.00–16.30
C. 10.00–16.30
P. 10.00–16.30

Katra mēneša pēdējā piektdiena ir Spodrības diena - bibliotēka lasītājiem slēgta!

Daugavpils filiālbibliotēka apkalpo Daugavpili, Jēkabpili, kā arī Aknīstes, Dagdas, Daugavpils, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Krāslavas, Krustpils, Neretas, Salas un Viesītes novadu.

Filiālbibliotēku vada Jana Šlapaka, bibliotekāre – Skaidrīte Daukšte.

2017. gadā abonētie periodiskie izdevumi:
- Ieva
- Лилит
- МК-Латвия
Открыто
- О Чем Врачи Вам Не Говорят
- 7 Секретов

Pateicoties Daugavpils laikrakstu redakciju atbalstam, filiālbibliotēkai 2017. gadā bez maksas piešķirti šādi periodiskie izdevumi:
Миллион
- Наш Город
Сейчас

Lasītāji 2017. gadā dāvina filiālbibliotēkai šādus periodiskos izdevumus:

- Ievas Stāsti
- Ievas Veselība
- Leģendas
- Лечебные Письма
- Люблю

Braila rakstā latviešu valodā pieejama Latvijas Neredzīgo bibliotēkas avīze “Bazūne”, informatīvais izdevums “Jaunie Vāki” un Latvijas Neredzīgo biedrības žurnāls “Rosme”, krievu valodā – Krievijā izdotie žurnāli «Литературные Чтения», «Наша Жизнь» un «Школьный Вестник».

Audioformātā piedāvājam Latvijas Neredzīgo bibliotēkā ieskaņoto žurnālu “Doma”, savukārt palielinātajā drukā pieejams žurnāls “Rosme” un informatīvais izdevums ”Jaunie Vāki”.

Katru ceturtdienu plkst. 13.00 notiek jaunākās preses priekšā lasīšana (arī citās dienās pēc lasītāju pieprasījuma), kas nodrošina cilvēkus ar redzes traucējumiem ar jaunāko informāciju par pilsētas dzīvi un notikumiem Latvijā. ______________________________________________________________________________________________

Citas aktualitātes

No 2017. gada 1. janvāra Daugavpils filiālbibliotēka vairs neizsniedz audiogrāmatas kasetēs!

Piedāvājam lasītājiem mūsdienīgu un ērtu veidu, kā klausīties audiogrāmatas, – CD un CD MP3 formātā, kā arī ierakstot audiogrāmatas savā USB zibatmiņā. Ja Jums ir nepieciešama apmācība vai konsultācija, filiālbibliotēkas darbinieces nāks palīgā! ___________________________________________________________________________

Atnāc ar savu USB zibatmiņu un negaidi rindā pēc jaunas audiogrāmatas!