Daugavpils filiālbibliotēka

Aktuāli

UZMANĪBU!

No 2019. gada 21. oktobra Daugavpils filiālbibliotēka slēgta uz remontu uz nenoteiktu laiku.

Vienīgais pakalpojums, kurš remontdarbu laikā tiek nodrošināts lietotājiem, ir aktuālu preses izdevumu priekšā lasīšana ceturtdienās plkst. 13.00. Priekšā lasīšana notiek Latvijas Neredzīgo biedrības Daugavpils TO telpās Čiekuru ielā 5-17.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām un lūdzam sekot aktuālai informācijai bibliotēkas mājaslapā vai zvanot pa tālr. 65439748!
____________________________________________________________________________________________

Šķiro baterijas bibliotēkā

2019. gada maijā, atzīmējot Eiropas Ilgtspējīgas attīstības nedēļu (30.05.–05.06.), Daugavpils filiālbibliotēkā sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu” tika izvietots konteiners nolietotu bateriju un telefona akumulatoru nodošanai.

Bateriju šķirošanas konteiners ir pieejams bibliotēkā neierobežotu laiku un sniedz vietējā mikrorajona iedzīvotājiem iespēju ērti un ātri šķirot baterijas, kuras satur videi un cilvēku veselībai bīstamas vielas un kuras pēc izlietošanas nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem. Kā liecina “Latvijas Zaļā punkta” informācija – viena zemē nomesta pirkstiņbaterija rada augsnes piesārņojumu kvadrātmetra platībā, kas saglabājas apmēram 100 gadus!

Eiropas Ilgtspējīgas attīstības nedēļa tiek rīkota piekto reizi, un tās laikā visā Eiropā ar dažādu aktivitāšu palīdzību tiek pievērsta iedzīvotāju uzmanība Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) izvirzītajiem Ilgtspējīgas attīstības mērķiem. To vidū ir nabadzības un bada izskaušana, dzimumu līdztiesības panākšana, klimata pārmaiņu mazināšana un vēl 14 citi nozīmīgi globāli mērķi, ar kuriem var iepazīties te: https://www.pkc.gov.lv/lv/valsts-attistibas-planosana/ano-ilgtspejigas-attistibas-merki.

Saudzē dabu – nāc uz bibliotēku šķirot un iepazīties ar informāciju, kā var dzīvot apkārtējai videi draudzīgāku dzīvesveidu!

____________________________________________________________________________________________

Izmanto datubāzi “Letonika.lv” arī attālināti

No 2019. gada janvāra Daugavpils filiālbibliotēkas reģistrētie lietotāji var piekļūt lieliskā enciklopēdiskā resursa “Letonika.lv” pilnajai versijai ne tikai bibliotēkas telpās, bet arī attālināti – mājās vai jebkurā citā sev ērtā vietā, kur ir pieejams interneta pieslēgums.

Lai varētu sākt izmantot šo pakalpojumu, bibliotēkā jāsaņem datubāzes pieejas dati – lietotājvārds un parole. Šie dati turpmāk būs vajadzīgi, lai attālināti pieslēgtos datubāzei un varētu izmantot visus tās piedāvātos kvalitatīvos resursus un rīkus – uzziņu resursus no 11 enciklopēdijām, tulkošanas rīku sadaļā “Vārdnīcas” un daudz ko citu.

Vienīgais izņēmums ir virkne ar autortiesībām aizsargātu tekstu sadaļā “Lasītava” – to pilnās versijas joprojām būs pieejamas tikai bibliotēkas telpās.

____________________________________________________________________________________________

Latviešu sarunvalodas klubs

No 2017. gada marta Daugavpils filiālbibliotēkā darbojas latviešu sarunvalodas klubs.

Piedāvājam lasītājiem, kuri vēlas uzlabot savas latviešu sarunvalodas prasmes un trenēt tās neformālu sarunu veidā mājīgā bibliotēkas gaisotnē, piebiedroties klubam, piesakoties bibliotēkā. Kluba tikšanās notiek 1-2 reizes nedēļā atkarībā no Jūsu intereses un iespējām, un tās brīvprātīgā kārtā vada lasītāji, kuriem latviešu valoda ir dzimtā valoda. Sarunas par dzīvi, mīļākajām grāmatām, dabu, sapņiem, Latviju un daudz ko citu – sarunas tēmas noteicējs būsiet Jūs!

Pirmā latviešu sarunvalodas kluba nodarbībaLatviešu sarunvalodas kluba nodarbība

____________________________________________________________________________________________

Kontaktinformācija

Adrese: Čiekuru iela 5-13, Daugavpils, LV-5413

Tālrunis: 65439748

E-pasts: daugavpils@neredzigobiblioteka.lv

DARBA LAIKS:

P. 10.00–18.00
O. 10.00–18.00
T. 10.00–18.00
C. 10.00–18.00
P. 10.00–18.00
S. 10.00–14.00

Daugavpils filiālbibliotēka apkalpo Daugavpili, Jēkabpili, kā arī Aknīstes, Dagdas, Daugavpils, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Krāslavas, Krustpils, Neretas, Salas un Viesītes novadu, nodrošinot iedzīvotājiem ar redzes traucējumiem vai citādām lasīšanas grūtībām (disleksija, kustību traucējumi u.c.) bibliotēkas pakalpojumus un pieeju kvalitatīvai informācijai pielāgotā formātā.

Filiālbibliotēka piedāvā šādus pakalpojumus:

– grāmatas un periodiskie izdevumi audio formātā, Braila rakstā, palielinātajā drukā, parastajā drukā
– mūzika, DVD filmas
– brīvpieeja krājumam
– tematisku materiālu kopas, tifloloģijas un novadpētniecības krājuma kolekcijas
– piegāde uz mājām (lietotājiem, kuri paši nevar ierasties bibliotēkā, informācijas resursi Braila rakstā un audio formātā tiek bez maksas nosūtīti pa pastu vai piegādāti dzīvesvietā Daugavpilī)
– uzziņas un konsultācijas klātienē, pa tālruni un e-pastu
– datori ar specializētu aprīkojumu vājredzīgiem un neredzīgiem lietotājiem
– palielināšanas iekārtas
– druka (arī izdrukas Braila rakstā), kopēšana, skenēšana
– interneta pieslēgums, bezvadu internets
– abonētās datubāzes „Letonika.lv” un LURSOFT „Laikrakstu bibliotēka”, e-katalogs
– attālināta pieeja datubāzei “Letonika.lv”
– priekšā lasīšana (individuāli pēc pieprasījuma, kā arī katru ceturtdienu plkst. 13.00 – aktuālu periodisko izdevumu priekšā lasīšana interesentiem)
– starpbibliotēku abonements (SBA, SSBA)
– pasākumi, izstādes, lekcijas, radošās darbnīcas, ekskursijas.

Visi pakalpojumi ir bez maksas!

2019. gadā abonētie periodiskie izdevumi:
– Ieva
Лилит
Люблю
– МК-Латвия
– Открыто
– Патрон

7 Секретов

Lasītāji 2019. gadā dāvina filiālbibliotēkai šādus periodiskos izdevumus:
– Ievas Stāsti
– Ievas Veselība
Вести
Лечебные Письма
– Миллион

Braila rakstā latviešu valodā pieejama Latvijas Neredzīgo bibliotēkas avīze “Bazūne”, informatīvais izdevums “Jaunie Vāki” un Latvijas Neredzīgo biedrības žurnāls “Rosme”, krievu valodā – Krievijā izdotie žurnāli «Литературные Чтения», «Наша Жизнь» un «Школьный Вестник».

Audio formātā piedāvājam Latvijas Neredzīgo bibliotēkā ieskaņotos žurnālus “Doma” un «Калейдоскоп», savukārt palielinātajā drukā pieejams žurnāls “Rosme” un informatīvais izdevums “Jaunie Vāki”.

Filiālbibliotēku vada Jana Šlapaka, bibliotekāre – Skaidrīte Daukšte.