Daugavpils filiālbibliotēka

Aktuāli

Atraktīvas nodarbības bērniem “Mazputniņa vasara”

2018. gada vasarā Daugavpils filiālbibliotēka piedāvā 1.-6. klases audzēkņiem iesaistīties nodarbību ciklā “Mazputniņa vasara”, kurā apvienotas izglītojošas, lasīšanas veicināšanas un radošas aktivitātes par putnu tēmu. Nodarbību gaitā soli pa solim tiks atklāta un iepazīta brīnumainā putnu pasaule, arī tās atspoguļojums daiļliteratūrā, uzziņu literatūrā, elektroniskajos resursos. Tādējādi bērniem būs sniegta iespēja domāt, analizēt, trenēt atmiņu un iztēli, radoši izpausties – un to visu darīt vienaudžu kompānijā nepiespiestā bibliotēkas gaisotnē.

Nodarbības notiek trešdienās plkst. 14.00 un ilgst līdz vienai stundai. Čiv, čiv – uz tikšanos bibliotēkā!

___________________________________________________________________________________________

Novadniecei Anitai Liepai veltīta izstāde

Daugavpils pilsētas svētku sakarā Daugavpils filiālbibliotēka aicina lasītājus un citus interesentus ar izstādes palīdzību iepazīt tuvāk ievērojamo latviešu rakstnieci, Triju Zvaigžņu ordeņa īpašnieci un Daugavpils pilsētas Goda pilsoni Anitu Liepu (1928), kura šogad atzīmē 90 gadu jubileju.

Anita Liepa, nākusi no virsnieku dzimtas, vienmēr ir bijusi kareivīga un brīvdomīga, par ko dzīves laikā iekūlusies neskaitāmās nepatikšanās. Viņas dzimtas un pašas liktenis, ko malušas 20. gadsimta Latvijas vēstures dzirnavas, radis atspulgu daiļradē, ko lielākoties raksturo autobiogrāfiskums. Trimdas gadi Vācijā, ieslodzījums PSRS ziemeļu nometnēs, aktīva dalība Tautas frontē, arhīvu dokumentu pētīšana un radinieku pēdu meklēšana dažādos bijušās Padomju Savienības nostūros – Anitas Liepas dzīve pati par sevi sniegusi bagātīgu materiālu darbiem, tāpēc, lasot viņas dokumentālos romānus, var garīgi tuvoties rakstnieces personībai un biogrāfijai, uzzinot daudz interesantu vēsturisku faktu arī par Daugavpili.

Izstāde “Viss, kas ir bijis, ir bijis labi…” atvērta no 2018. gada 4. līdz 22. jūnijam un piedāvā ne tikai rakstnieces darbus un intervijas ar autori, bet arī īpašu grāmatu izlasi, ko autore augstu vērtē vai dēvē par savām mīļākajām grāmatām. Ko lasa Anita Liepa? Nāciet uzzināt uz mūsu bibliotēku!

___________________________________________________________________________________________

Piedalies akcijā “Mēs lepojamies!”

2018. gada maija – Brīvības mēneša – izskaņā Daugavpils filiālbibliotēkā tika aizsākta akcija “Mēs lepojamies!”, kuras laikā ikviens bibliotēkas apmeklētājs tiek aicināts paust savu viedokli par lietām, notikumiem un cilvēkiem, ar ko mēs Latvijā varam lepoties!

Lai gan Latvijas iedzīvotājus raksturo zināma pieticība, šī akcija mudina kļūt lielīgiem un lepniem un atzīmēt valsts īpašo dzimšanas dienu, darot visiem zināmu, kas mums patīk, kas priecē, sajūsmina, iedvesmo mūsu dzimtajā zemē.

Lai piedalītos akcijā, ir nepieciešams tikai padomāt, formulēt un uzlikt savu viedokli uz baltas lapiņas (arī Braila rakstā), kura ir jāpiesprauž pie Latvijas kartes, lai to līdz gada beigām pārklātu mūsu pozitīvo domu, lepnuma un prieka vairogs. Vajadzības gadījumā bibliotēkas darbinieces vienmēr būs priecīgas palīdzēt!

Akcija “Mēs lepojamies!” ilgs līdz 2018. gada beigām, un tā ir sagatavota ar biedrības “Punktu brālība” finansiālu atbalstu.

Un ar ko lepojies Tu?

___________________________________________________________________________________________

Latviešu sarunvalodas klubs

No 2017. gada marta Daugavpils filiālbibliotēkā darbojas latviešu sarunvalodas klubs.

Piedāvājam lasītājiem, kuri vēlas uzlabot savas latviešu sarunvalodas prasmes un trenēt tās neformālu sarunu veidā mājīgā bibliotēkas gaisotnē, piebiedroties klubam, piesakoties bibliotēkā. Kluba tikšanās notiek 1-2 reizes nedēļā atkarībā no Jūsu intereses un iespējām, un tās brīvprātīgā kārtā vada lasītāji, kuriem latviešu valoda ir dzimtā valoda. Sarunas par dzīvi, mīļākajām grāmatām, dabu, sapņiem, Latviju un daudz ko citu – sarunas tēmas noteicējs būsiet Jūs!

Pirmā latviešu sarunvalodas kluba nodarbībaLatviešu sarunvalodas kluba nodarbība ____________________________________________________________________________________________

Daugavpils filiālbibliotēka aicina

Atnāc ar savu USB zibatmiņu un negaidi rindā pēc jaunas audiogrāmatas!

Plakāts ar aicinājumu izmantot USB zibatmiņu

____________________________________________________________________________________________

Kontaktinformācija

Adrese: Čiekuru iela 5-13, Daugavpils, LV-5413

Tālrunis: 65439748

E-pasts: daugavpils@neredzigobiblioteka.lv

DARBA LAIKS:

P. 10.00–16.30
O. 10.00–16.30
T. 10.00–16.30
C. 10.00–16.30
P. 10.00–16.30

Daugavpils filiālbibliotēka apkalpo Daugavpili, Jēkabpili, kā arī Aknīstes, Dagdas, Daugavpils, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Krāslavas, Krustpils, Neretas, Salas un Viesītes novadu, nodrošinot iedzīvotājiem ar redzes traucējumiem vai citādām lasīšanas grūtībām (disleksija, kustību traucējumi u.c.) bibliotekāros un informācijas pakalpojumus un pieeju kvalitatīvai informācijai piemērotā formātā.

Filiālbibliotēka piedāvā šādus pakalpojumus:

– grāmatas un periodiskie izdevumi audio formātā, Braila rakstā, palielinātajā drukā, parastajā drukā
– mūzika, DVD filmas
– tematisku materiālu kopas, tifloloģijas un novadpētniecības krājuma kolekcijas
– piegāde uz mājām (lietotājiem, kuri paši nevar ierasties bibliotēkā, informācijas resursi Braila rakstā un audio formātā tiek bez maksas nosūtīti pa pastu vai piegādāti dzīvesvietā Daugavpilī)
– uzziņas un konsultācijas klātienē, pa tālruni un e-pastu
– datori ar specializētu aprīkojumu vājredzīgiem un neredzīgiem lietotājiem
– palielināšanas iekārtas
– druka, kopēšana, skenēšana (arī izdrukas Braila rakstā)
– interneta pieslēgums, bezvadu internets
– abonētās datubāzes „Letonika.lv” un LURSOFT „Laikrakstu bibliotēka”, e-katalogs
– priekšā lasīšana (individuāli pēc pieprasījuma, kā arī katru ceturtdienu plkst. 13.00 – aktuālu periodisko izdevumu priekšā lasīšana interesentiem)
– starpbibliotēku abonements (SBA, SSBA)
– pasākumi, izstādes, lekcijas, radošās darbnīcas, ekskursijas.

Visi pakalpojumi ir bez maksas!

2018. gadā abonētie periodiskie izdevumi:
– Ieva
Добрые Советы
– МК-Латвия

– Открыто
7 Секретов

Pateicoties Daugavpils laikrakstu redakciju atbalstam, filiālbibliotēkai 2018. gadā bez maksas piešķirti šādi periodiskie izdevumi:
– Миллион
Наш Город
– Сейчас

Lasītāji 2018. gadā dāvina filiālbibliotēkai šādus periodiskos izdevumus:
– Ievas Stāsti
– Ievas Veselība
– Leģendas
Лечебные Письма
– Люблю

Braila rakstā latviešu valodā pieejama Latvijas Neredzīgo bibliotēkas avīze “Bazūne”, informatīvais izdevums “Jaunie Vāki” un Latvijas Neredzīgo biedrības žurnāls “Rosme”, krievu valodā – Krievijā izdotie žurnāli «Литературные Чтения», «Наша Жизнь» un «Школьный Вестник».

Audio formātā piedāvājam Latvijas Neredzīgo bibliotēkā ieskaņotos žurnālus “Doma” un «Калейдоскоп», savukārt palielinātajā drukā pieejams žurnāls “Rosme” un informatīvais izdevums “Jaunie Vāki”.

Filiālbibliotēku vada Jana Šlapaka, bibliotekāre – Skaidrīte Daukšte.