Daugavpils filiālbibliotēka

Aktuāli

Izstāde “Priekam ir apaļa forma”

No 2019. gada 8. līdz 27. aprīlim Daugavpils filiālbibliotēka aicina uz izstādi “Priekam ir apaļa forma”, kura sniedz iespēju smelties nozaru literatūrā un tematiskajos materiālos padomus un idejas, kā praktiski un radoši sagatavoties Lieldienu svinēšanai. Olu krāsošana pēc sentēvu metodēm un mūsdienu tendences olu rotāšanā, dāvanu izgatavošana bērniem un pieaugušajiem, svētku dekori un gardas receptes dažādām gaumēm – varbūt šoreiz ir vērts izmēģināt kaut ko jaunu un pārsteigt sevi, tuviniekus un viesus?

Nāc uz izstādi un esi gatavs priecīgām Lieldienām!

___________________________________________________________________________________________

Izmanto datubāzi “Letonika.lv” arī attālināti

No 2019. gada janvāra Daugavpils filiālbibliotēkas reģistrētie lietotāji var piekļūt lieliskā enciklopēdiskā resursa “Letonika.lv” pilnajai versijai ne tikai bibliotēkas telpās, bet arī attālināti – mājās vai jebkurā citā sev ērtā vietā, kur ir pieejams interneta pieslēgums.

Lai varētu sākt izmantot šo pakalpojumu, bibliotēkā jāsaņem datubāzes pieejas dati – lietotājvārds un parole. Šie dati turpmāk būs vajadzīgi, lai attālināti pieslēgtos datubāzei un varētu izmantot visus tās piedāvātos kvalitatīvos resursus un rīkus – uzziņu resursus no 11 enciklopēdijām, tulkošanas rīku sadaļā “Vārdnīcas” un daudz ko citu.

Vienīgais izņēmums ir virkne ar autortiesībām aizsargātu tekstu sadaļā “Lasītava” – to pilnās versijas joprojām būs pieejamas tikai bibliotēkas telpās.

____________________________________________________________________________________________

Latviešu sarunvalodas klubs

No 2017. gada marta Daugavpils filiālbibliotēkā darbojas latviešu sarunvalodas klubs.

Piedāvājam lasītājiem, kuri vēlas uzlabot savas latviešu sarunvalodas prasmes un trenēt tās neformālu sarunu veidā mājīgā bibliotēkas gaisotnē, piebiedroties klubam, piesakoties bibliotēkā. Kluba tikšanās notiek 1-2 reizes nedēļā atkarībā no Jūsu intereses un iespējām, un tās brīvprātīgā kārtā vada lasītāji, kuriem latviešu valoda ir dzimtā valoda. Sarunas par dzīvi, mīļākajām grāmatām, dabu, sapņiem, Latviju un daudz ko citu – sarunas tēmas noteicējs būsiet Jūs!

Pirmā latviešu sarunvalodas kluba nodarbībaLatviešu sarunvalodas kluba nodarbība


Kontaktinformācija

Adrese: Čiekuru iela 5-13, Daugavpils, LV-5413

Tālrunis: 65439748

E-pasts: daugavpils@neredzigobiblioteka.lv

DARBA LAIKS:

P. 10.00–18.00
O. 10.00–18.00
T. 10.00–18.00
C. 10.00–18.00
P. 10.00–18.00
S. 10.00–14.00

Daugavpils filiālbibliotēka apkalpo Daugavpili, Jēkabpili, kā arī Aknīstes, Dagdas, Daugavpils, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Krāslavas, Krustpils, Neretas, Salas un Viesītes novadu, nodrošinot iedzīvotājiem ar redzes traucējumiem vai citādām lasīšanas grūtībām (disleksija, kustību traucējumi u.c.) bibliotēkas pakalpojumus un pieeju kvalitatīvai informācijai pielāgotā formātā.

Filiālbibliotēka piedāvā šādus pakalpojumus:

– grāmatas un periodiskie izdevumi audio formātā, Braila rakstā, palielinātajā drukā, parastajā drukā
– mūzika, DVD filmas
– brīvpieeja krājumam
– tematisku materiālu kopas, tifloloģijas un novadpētniecības krājuma kolekcijas
– piegāde uz mājām (lietotājiem, kuri paši nevar ierasties bibliotēkā, informācijas resursi Braila rakstā un audio formātā tiek bez maksas nosūtīti pa pastu vai piegādāti dzīvesvietā Daugavpilī)
– uzziņas un konsultācijas klātienē, pa tālruni un e-pastu
– datori ar specializētu aprīkojumu vājredzīgiem un neredzīgiem lietotājiem
– palielināšanas iekārtas
– druka (arī izdrukas Braila rakstā), kopēšana, skenēšana
– interneta pieslēgums, bezvadu internets
– abonētās datubāzes „Letonika.lv” un LURSOFT „Laikrakstu bibliotēka”, e-katalogs
– attālināta pieeja datubāzei “Letonika.lv”
– priekšā lasīšana (individuāli pēc pieprasījuma, kā arī katru ceturtdienu plkst. 13.00 – aktuālu periodisko izdevumu priekšā lasīšana interesentiem)
– starpbibliotēku abonements (SBA, SSBA)
– pasākumi, izstādes, lekcijas, radošās darbnīcas, ekskursijas.

Visi pakalpojumi ir bez maksas!

2019. gadā abonētie periodiskie izdevumi:
– Ieva
Люблю
– МК-Латвия
– Открыто
7 Секретов

Lasītāji 2019. gadā dāvina filiālbibliotēkai šādus periodiskos izdevumus:
– Ievas Stāsti
– Ievas Veselība
Вести
Лечебные Письма
– Сейчас

Braila rakstā latviešu valodā pieejama Latvijas Neredzīgo bibliotēkas avīze “Bazūne”, informatīvais izdevums “Jaunie Vāki” un Latvijas Neredzīgo biedrības žurnāls “Rosme”, krievu valodā – Krievijā izdotie žurnāli «Литературные Чтения», «Наша Жизнь» un «Школьный Вестник».

Audio formātā piedāvājam Latvijas Neredzīgo bibliotēkā ieskaņotos žurnālus “Doma” un «Калейдоскоп», savukārt palielinātajā drukā pieejams žurnāls “Rosme” un informatīvais izdevums “Jaunie Vāki”.

Filiālbibliotēku vada Jana Šlapaka, bibliotekāre – Skaidrīte Daukšte.