Daugavpils filiālbibliotēka

Aktuāli

Izstāde “Mazs, mazs vīriņš, adatu kažociņš”

Bibliotēku lasītājiem mēdz būt visdažādākās neparastās aizraušanās, interesanti hobiji, par kuriem bieži vien ir vērts pastāstīt citiem, ja iespējams – arī parādīt. Daugavpils filiālbibliotēka jau vairākkārt ir rīkojusi kolekcionēšanu iemīlējušo lasītāju sasniegumu izstādes, un šoreiz ir iespēja iepazīties ar vēl vienu bagātīgu un liela mīļuma piepildītu kolekciju, kuras uzmanības centrā nav nedz suņi, nedz kaķi, bet mazs, spurains un drosmīgs dzīvnieciņš – ezis!

Ežu kolekcijas autore ir filiālbibliotēkas lasītāja, Daugavpils 9. speciālās pirmsskolas izglītības iestādes speciālā pedagoģe Iraīda Grigorjeva, kura nav nopirkusi nevienu ezīti savā 392 priekšmetu lielajā kolekcijā! Visi eži ir lasītājas draugu un radu dāvināti – vesti no dažādām pasaules valstīm, darināti ar rokām, vienmēr sarūpēti kā pārsteigums un pārdomāts papildinājums Iraīdas kolekcijai.

Izstādē “Mazs, mazs vīriņš, adatu kažociņš” apskatāma un aptaustāma tikai ceturtā daļa no Iraīdas Grigorjevas kolekcijas – tie ir 65 eksponāti no dažādiem materiāliem (akmens, dzintars, audums, silikons, keramika, koks, dzelzs, dzija, āda, niedres u.c.), kuri ir īpaši atlasīti, lai būtu interesanti neredzīgu lasītāju taustei. Izstādi papildina filiālbibliotēkas krājumā atrodamās grāmatas, kuras ļauj iepazīt ezīša tēlu latviešu folklorā un dažādu autoru pasakās – audio formātā pieejama K. Neimanes pasaka “Ezītis, kam nebija kažociņa”.

Ežu kolekcija viesosies Daugavpils filiālbibliotēkā no 2018. gada 30. jūlija līdz 17. augustam. Visi laipni aicināti!

  ___________________________________________________________________________________________

Atraktīvas nodarbības bērniem “Mazputniņa vasara”

2018. gada vasarā Daugavpils filiālbibliotēka piedāvā 1.-6. klases audzēkņiem iesaistīties nodarbību ciklā “Mazputniņa vasara”, kurā apvienotas izglītojošas, lasīšanas veicināšanas un radošas aktivitātes par putnu tēmu. Nodarbību gaitā soli pa solim tiks atklāta un iepazīta brīnumainā putnu pasaule, arī tās atspoguļojums daiļliteratūrā, uzziņu literatūrā, elektroniskajos resursos. Tādējādi bērniem būs sniegta iespēja domāt, analizēt, trenēt atmiņu un iztēli, radoši izpausties – un to visu darīt vienaudžu kompānijā nepiespiestā bibliotēkas gaisotnē.

Nodarbības notiek trešdienās plkst. 14.00 un ilgst līdz vienai stundai. Čiv, čiv – uz tikšanos bibliotēkā!

___________________________________________________________________________________________

Iespēja izteikt viedokli Latvijas Neredzīgo bibliotēkas rīkotajā aptaujā

Lai izpētītu bibliotēkas lietotāju lasīšanas paradumus un intereses, Latvijas Neredzīgo bibliotēka aicina piedalīties tiešsaistes aptaujā un paust savu viedokli, izteikt ierosinājumus.

Aptauja ir anonīma, tās rezultāti tiks izmantoti tikai apkopotā veidā. Aptaujas veikšanas posms: 01.07.-30.08.2018.

Aptauja ir pieejama te: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSejxFUuaaIIiC281xzUuzPYmFkMS3GvadSrV41SqdPZAserWQ/viewform?c=0&w=1

Paldies par atsaucību! ___________________________________________________________________________________________

Piedalies akcijā “Mēs lepojamies!”

2018. gada maija – Brīvības mēneša – izskaņā Daugavpils filiālbibliotēkā tika aizsākta akcija “Mēs lepojamies!”, kuras laikā ikviens bibliotēkas apmeklētājs tiek aicināts paust savu viedokli par lietām, notikumiem un cilvēkiem, ar ko mēs Latvijā varam lepoties!

Lai gan Latvijas iedzīvotājus raksturo zināma pieticība, šī akcija mudina kļūt lielīgiem un lepniem un atzīmēt valsts īpašo dzimšanas dienu, darot visiem zināmu, kas mums patīk, kas priecē, sajūsmina, iedvesmo mūsu dzimtajā zemē.

Lai piedalītos akcijā, ir nepieciešams tikai padomāt, formulēt un uzlikt savu viedokli uz baltas lapiņas (arī Braila rakstā), kura ir jāpiesprauž pie Latvijas kartes, lai to līdz gada beigām pārklātu mūsu pozitīvo domu, lepnuma un prieka vairogs. Vajadzības gadījumā bibliotēkas darbinieces vienmēr būs priecīgas palīdzēt!

Akcija “Mēs lepojamies!” ilgs līdz 2018. gada beigām, un tā ir sagatavota ar biedrības “Punktu brālība” finansiālu atbalstu.

Un ar ko lepojies Tu?

___________________________________________________________________________________________

Latviešu sarunvalodas klubs

No 2017. gada marta Daugavpils filiālbibliotēkā darbojas latviešu sarunvalodas klubs.

Piedāvājam lasītājiem, kuri vēlas uzlabot savas latviešu sarunvalodas prasmes un trenēt tās neformālu sarunu veidā mājīgā bibliotēkas gaisotnē, piebiedroties klubam, piesakoties bibliotēkā. Kluba tikšanās notiek 1-2 reizes nedēļā atkarībā no Jūsu intereses un iespējām, un tās brīvprātīgā kārtā vada lasītāji, kuriem latviešu valoda ir dzimtā valoda. Sarunas par dzīvi, mīļākajām grāmatām, dabu, sapņiem, Latviju un daudz ko citu – sarunas tēmas noteicējs būsiet Jūs!

Pirmā latviešu sarunvalodas kluba nodarbībaLatviešu sarunvalodas kluba nodarbība ____________________________________________________________________________________________

Daugavpils filiālbibliotēka aicina

Atnāc ar savu USB zibatmiņu un negaidi rindā pēc jaunas audiogrāmatas!

Plakāts ar aicinājumu izmantot USB zibatmiņu

____________________________________________________________________________________________

Kontaktinformācija

Adrese: Čiekuru iela 5-13, Daugavpils, LV-5413

Tālrunis: 65439748

E-pasts: daugavpils@neredzigobiblioteka.lv

DARBA LAIKS:

P. 10.00–16.30
O. 10.00–16.30
T. 10.00–16.30
C. 10.00–16.30
P. 10.00–16.30

Daugavpils filiālbibliotēka apkalpo Daugavpili, Jēkabpili, kā arī Aknīstes, Dagdas, Daugavpils, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Krāslavas, Krustpils, Neretas, Salas un Viesītes novadu, nodrošinot iedzīvotājiem ar redzes traucējumiem vai citādām lasīšanas grūtībām (disleksija, kustību traucējumi u.c.) bibliotekāros un informācijas pakalpojumus un pieeju kvalitatīvai informācijai pielāgotā formātā.

Filiālbibliotēka piedāvā šādus pakalpojumus:

– grāmatas un periodiskie izdevumi audio formātā, Braila rakstā, palielinātajā drukā, parastajā drukā
– mūzika, DVD filmas
– tematisku materiālu kopas, tifloloģijas un novadpētniecības krājuma kolekcijas
– piegāde uz mājām (lietotājiem, kuri paši nevar ierasties bibliotēkā, informācijas resursi Braila rakstā un audio formātā tiek bez maksas nosūtīti pa pastu vai piegādāti dzīvesvietā Daugavpilī)
– uzziņas un konsultācijas klātienē, pa tālruni un e-pastu
– datori ar specializētu aprīkojumu vājredzīgiem un neredzīgiem lietotājiem
– palielināšanas iekārtas
– druka, kopēšana, skenēšana (arī izdrukas Braila rakstā)
– interneta pieslēgums, bezvadu internets
– abonētās datubāzes „Letonika.lv” un LURSOFT „Laikrakstu bibliotēka”, e-katalogs
– priekšā lasīšana (individuāli pēc pieprasījuma, kā arī katru ceturtdienu plkst. 13.00 – aktuālu periodisko izdevumu priekšā lasīšana interesentiem)
– starpbibliotēku abonements (SBA, SSBA)
– pasākumi, izstādes, lekcijas, radošās darbnīcas, ekskursijas.

Visi pakalpojumi ir bez maksas!

2018. gadā abonētie periodiskie izdevumi:
– Ieva
– 100 Labi Padomi
Добрые Советы
– МК-Латвия

– Открыто
7 Секретов

Pateicoties Daugavpils laikrakstu redakciju atbalstam, filiālbibliotēkai 2018. gadā bez maksas piešķirti šādi periodiskie izdevumi:
– Миллион
Наш Город
– Сейчас

Lasītāji 2018. gadā dāvina filiālbibliotēkai šādus periodiskos izdevumus:
– Ievas Stāsti
– Ievas Veselība
– Leģendas
Лечебные Письма
– Люблю

Braila rakstā latviešu valodā pieejama Latvijas Neredzīgo bibliotēkas avīze “Bazūne”, informatīvais izdevums “Jaunie Vāki” un Latvijas Neredzīgo biedrības žurnāls “Rosme”, krievu valodā – Krievijā izdotie žurnāli «Литературные Чтения», «Наша Жизнь» un «Школьный Вестник».

Audio formātā piedāvājam Latvijas Neredzīgo bibliotēkā ieskaņotos žurnālus “Doma” un «Калейдоскоп», savukārt palielinātajā drukā pieejams žurnāls “Rosme” un informatīvais izdevums “Jaunie Vāki”.

Filiālbibliotēku vada Jana Šlapaka, bibliotekāre – Skaidrīte Daukšte.