Daugavpils filiālbibliotēka

Aktuāli

Izstāde “101 veids, kā notvert vasaru burkā”

Vasars viducis nu ir klāt: mežos atrodamas aizvien vairāk gardu dabas velšu, dārzos nogatavojas rūpīgi lolotie dārzeņi, augļi un ogas, bet tie, kuriem nav iespējas darboties dārzā vai mežā, var doties uz tirgu pēc vietējiem labumiem, pilniem ar vērtīgiem vitamīniem un minerālvielām.

Ja esat ar konservēšanu uz TU vai, otrādi, vēlaties izmēģināt spēkus vasaras ražas saglabāšanā garajai Latvijas ziemai, aicinām apmeklēt izstādi “101 veids, kā notvert vasaru burkā”, kura ir pieejama Daugavpils filiālbibliotēkā no 17. jūlija līdz 18. augustam!

Izstādē piedāvātās grāmatas parastajā iespiedrakstā un Braila rakstā, žurnāli, “Lauku Avīzes” tematiskie izdevumi sniedz praktiskus padomus, kā arī iepazīstina ar tradicionālām un neparastām receptēm, kā piepildīt burkas ar mājās gatavotiem gardumiem – ievārījumiem, salātiem, sautējumiem, sālījumiem un daudz ko citu. Latviešu saimnieču izsenis pārbaudītā marinēto gurķīšu recepte tūlītējai ēšanai, ievārījumi itāliešu un čehu gaumē, eksotiskie čatniji, latviešu “olīvas” – izstādes sniegtā informācija būs noderīga gan iesācējiem virtuvē, gan pieredzējušām saimniecēm un burku pavēlniekiem!

Izstāde "101 veids, kā notvert vasaru burkā"Izstādes eksponāti

_____________________________________________________________________________________________

No 2017. gada marta Daugavpils filiālbibliotēkā sāka darboties latviešu sarunvalodas klubs.

Piedāvājam lasītājiem, kuri vēlas uzlabot savas latviešu sarunvalodas prasmes un trenēt tās neformālu sarunu veidā mājīgā bibliotēkas gaisotnē, piebiedroties klubam, piesakoties bibliotēkā.

Kluba tikšanās notiek 1-2 reizes nedēļā atkarībā no Jūsu intereses un iespējām, un tās brīvprātīgā kārtā vada lasītāji, kuriem latviešu valoda ir dzimtā valoda. Sarunas par dzīvi, mīļākajām grāmatām, dabu, sapņiem, Latviju un daudz ko citu – sarunas tēmas noteicējs būsiet Jūs!

Pirmā latviešu sarunvalodas kluba nodarbībaLatviešu sarunvalodas kluba nodarbība

____________________________________________________________________________________________

Kontaktinformācija

Adrese: Čiekuru iela 5-13, Daugavpils, LV-5413

Tālrunis: 65439748

E-pasts: daugavpils@neredzigobiblioteka.lv

DARBA LAIKS:

P. 10.00–16.30

O. 10.00–16.30

T. 10.00–16.30

C. 10.00–16.30

P. 10.00–16.30

Katra mēneša pēdējā piektdiena ir Spodrības diena - bibliotēka lasītājiem slēgta!

Daugavpils filiālbibliotēka apkalpo Daugavpils, Jēkabpils, Krāslavas, Dagdas, Aknīstes, Ilūkstes, Neretas, Viesītes, Jaunjelgavas, Salas un Krustpils novadus.

Filiālbibliotēku vada Jana Šlapaka.

2017. gadā abonētie periodiskie izdevumi:

- Ieva
- Лилит
- МК-Латвия
Открыто
- 7 Секретов

Pateicoties Daugavpils laikrakstu redakciju atbalstam, filiālbibliotēkai 2017. gadā bez maksas piešķirti šādi periodiskie izdevumi:

Миллион
- Наш Город
Сейчас

Lasītāji 2017. gadā dāvina filiālbibliotēkai tādus periodiskos izdevumus kā “Ievas Veselība”, “Leģendas”, «Лечебные письма», «Люблю».

Braila rakstā latviešu valodā pieejama Latvijas Neredzīgo bibliotēkas avīze “Bazūne”, informatīvais izdevums “Jaunie Vāki” un Latvijas Neredzīgo biedrības žurnāls “Rosme”, krievu valodā – Krievijā izdotie žurnāli «Литературные чтения», «Наша Жизнь» un «Школьный Вестник».

Audioformātā piedāvājam Latvijas Neredzīgo bibliotēkā ieskaņoto žurnālu “Doma”, savukārt palielinātajā drukā pieejams žurnāls “Rosme” un “Jaunie Vāki”.

Katru ceturtdienu plkst. 13.00 notiek jaunākās preses priekšā lasīšana (arī citās dienās pēc lasītāju pieprasījuma), kas nodrošina cilvēkus ar redzes traucējumiem ar jaunāko informāciju par pilsētas dzīvi un notikumiem Latvijā.

______________________________________________________________________________________________

Citas aktualitātes

No 2017. gada 1. janvāra Daugavpils filiālbibliotēka vairs neizsniedz audiogrāmatas kasetēs!

Piedāvājam lasītājiem mūsdienīgu un ērtu veidu, kā klausīties audiogrāmatas, – CD un CD MP3 formātā, kā arī ierakstot audiogrāmatas savā USB zibatmiņā. Ja Jums ir nepieciešama apmācība vai konsultācija, filiālbibliotēkas darbinieces nāks palīgā!

___________________________________________________________________________

Atnāc ar savu USB zibatmiņu un negaidi rindā pēc jaunas audiogrāmatas!