Daugavpils filiālbibliotēka

Aktuāli

Viss sākas ar dzeju…

2017. gada 7. septembrī pār Latviju sāka velties dzejas vilnis, un Daugavpils filiālbibliotēka aicina lasītājus pievienoties Dzejas dienu svinēšanai, iepazīstoties ar bērnu dzejai veltītu izstādi “Viss sākas ar dzeju…” un uzspēlējot spēli “Pantkalis”!

Bērnība un dzeja ir nudien divas nedalāmas lietas, jo tieši dzejoļi, pantiņi visbiežāk nāk talkā pašiem mazākajiem alfabēta gudrību apgūšanā, arī turpmāk palīdzot attīstīt valodu, atmiņu, iztēli un veicinot asociatīvo domāšanu. Arī pieaugušo vecumā daudzi joprojām labi atceras bērnībā iemācītos dzejolīšus un skolā “iekaltos” pantus.

Lai atgādinātu par bērnu dzejas un bērnu dzejnieku daiļrades nozīmi, kā arī atzīmētu četru labi pazīstamu un vairāku paaudžu bērnu iemīļotu dzejnieku jubilejas, Daugavpils filiālbibliotēka no 7. septembra līdz 6. oktobrim piedāvā izstādi “Viss sākas ar dzeju…”, kurā var iepazīties ar Alberta Kronenberga (1887-1958), Samuila Maršaka (1887-1964), Jāzepa Osmaņa (1932-2014) un Vitauta Ļūdēna (1937-2010) dzeju bērniem. Izstādi veido šo autoru bērnu dzejas grāmatas, bērnu dzejas gadagrāmatas “Garā pupa” un brīnišķīga 2016. gadā audioformātā ieskaņotā dzejas izlase bērniem “Dzeja bērniem” – tajā tostarp iekļauta A. Kronenberga “Tautasdziesmu vācelīte” un V. Ļūdēna “Laimiņas valoda”.

Bērnu dzejas izstāde "Viss sākas ar dzeju.."Dzejas spēle "Pantkalis"

Papildus literatūras izstādei aicinām lasītājus neatkarīgi no vecuma paspēlēties dzejiskā garā un pamēģināt salikt pa rindām izjukušus bērnu dzejoļus spēlē “PANTKALIS” – dzejoļu teksts piedāvāts palielinātajā drukā un Braila rakstā latviešu un krievu valodā!

_____________________________________________________________________________________________

No 2017. gada marta Daugavpils filiālbibliotēkā sāka darboties latviešu sarunvalodas klubs.

Piedāvājam lasītājiem, kuri vēlas uzlabot savas latviešu sarunvalodas prasmes un trenēt tās neformālu sarunu veidā mājīgā bibliotēkas gaisotnē, piebiedroties klubam, piesakoties bibliotēkā.

Kluba tikšanās notiek 1-2 reizes nedēļā atkarībā no Jūsu intereses un iespējām, un tās brīvprātīgā kārtā vada lasītāji, kuriem latviešu valoda ir dzimtā valoda. Sarunas par dzīvi, mīļākajām grāmatām, dabu, sapņiem, Latviju un daudz ko citu – sarunas tēmas noteicējs būsiet Jūs!

Pirmā latviešu sarunvalodas kluba nodarbībaLatviešu sarunvalodas kluba nodarbība

____________________________________________________________________________________________

Kontaktinformācija

Adrese: Čiekuru iela 5-13, Daugavpils, LV-5413

Tālrunis: 65439748

E-pasts: daugavpils@neredzigobiblioteka.lv

DARBA LAIKS:

P. 10.00–16.30

O. 10.00–16.30

T. 10.00–16.30

C. 10.00–16.30

P. 10.00–16.30

Katra mēneša pēdējā piektdiena ir Spodrības diena - bibliotēka lasītājiem slēgta!

Daugavpils filiālbibliotēka apkalpo Daugavpils, Jēkabpils, Krāslavas, Dagdas, Aknīstes, Ilūkstes, Neretas, Viesītes, Jaunjelgavas, Salas un Krustpils novadus.

Filiālbibliotēku vada Jana Šlapaka.

2017. gadā abonētie periodiskie izdevumi:

- Ieva
- Лилит
- МК-Латвия
Открыто
- 7 Секретов

Pateicoties Daugavpils laikrakstu redakciju atbalstam, filiālbibliotēkai 2017. gadā bez maksas piešķirti šādi periodiskie izdevumi:

Миллион
- Наш Город
Сейчас

Lasītāji 2017. gadā dāvina filiālbibliotēkai tādus periodiskos izdevumus kā “Ievas Veselība”, “Leģendas”, «Лечебные письма», «Люблю».

Braila rakstā latviešu valodā pieejama Latvijas Neredzīgo bibliotēkas avīze “Bazūne”, informatīvais izdevums “Jaunie Vāki” un Latvijas Neredzīgo biedrības žurnāls “Rosme”, krievu valodā – Krievijā izdotie žurnāli «Литературные чтения», «Наша Жизнь» un «Школьный Вестник».

Audioformātā piedāvājam Latvijas Neredzīgo bibliotēkā ieskaņoto žurnālu “Doma”, savukārt palielinātajā drukā pieejams žurnāls “Rosme” un “Jaunie Vāki”.

Katru ceturtdienu plkst. 13.00 notiek jaunākās preses priekšā lasīšana (arī citās dienās pēc lasītāju pieprasījuma), kas nodrošina cilvēkus ar redzes traucējumiem ar jaunāko informāciju par pilsētas dzīvi un notikumiem Latvijā.

______________________________________________________________________________________________

Citas aktualitātes

No 2017. gada 1. janvāra Daugavpils filiālbibliotēka vairs neizsniedz audiogrāmatas kasetēs!

Piedāvājam lasītājiem mūsdienīgu un ērtu veidu, kā klausīties audiogrāmatas, – CD un CD MP3 formātā, kā arī ierakstot audiogrāmatas savā USB zibatmiņā. Ja Jums ir nepieciešama apmācība vai konsultācija, filiālbibliotēkas darbinieces nāks palīgā!

___________________________________________________________________________

Atnāc ar savu USB zibatmiņu un negaidi rindā pēc jaunas audiogrāmatas!