Baltā spieķa dziesma 2009

15. oktobrī (2009) no 12.00 līdz 14.00 «Latvijas Neredzīgo bibliotēkas» lasītavā Rīgā, Juglas ielā 14, notika muzikāli informatīvs pasākums

BALTĀ SPIEĶA DZIESMA 2009,

kurā būija iespēja iegūt dažāda rakstura informāciju par neredzīgā cilvēka ikdienas dzīvi — par drošību uz ielas, par suņiem-pavadoņiem, par neredzīga cilvēka attiecībām ar sabiedrisko transportu. Bija iespēja baudīt arī labu dzeju un skaistu mūziku.

Plašākas sabiedrības rīcībā nav pietiekamas informācijas par redzes invalīdiem un viņu lomu sabiedrībā. Bieži vien nezināšana var radīt pārpratumus vai diskomfortu, taču ceļa drošības jautājumos — nezināšana var novest arī pie neatgriezeniskām sekām. Ikvienam sabiedrības loceklim ir jābūt informētam ne tikai par likumiem, kas valda sabiedrībā, kurā dzīvojam, bet arī par visiem šīs sabiedrības locekļiem.

Uz BALTĀ SPIEĶA DZIESMU bija aicināti visi, kas vēlējās iegūt daudz noderīgas informācijas un atbalstīt cilvēkus ar redzes traucējumiem. Pasākuma laikā varēja baudīt redzes invalīdu sagatavotu koncertu un dzejas lasījumus, piedalīties praktiskās nodarbībās, lai sajustu neredzīga cilvēka pasaules vēsmas: uzticēšanās, drošība, ikdiena.
Čaklākie un atsaucīgākie dalībnieki dāvanā saņēma Balto spieķi kā piemiņas vai atgādinājuma zīmi par cilvēkiem mums blakus.

Pasākuma sižets LTV1 – https://www.youtube.com/watch?v=YZ8ksRd3HtI