MANA SAJŪTU ĢIMENE

Redzes invalīdu pasaules uztvere lielā mērā ir saistīta ar sajūtām, ko nodrošina pieskārieni, skaņas un smaržas. Krāsu un formu pasaule redzes invalīda dzīvē ir tikai teorētiski, taču tas nenozīmē, ka viņš tos nevar izmantot, lai parādītu kā viņš jūtas.

No dažādiem pasākumiem, kurus rīkojusi „Latvijas Neredzīgo bibliotēka” visapmeklētākās un aizraujošākās ir bijušas radošās darbnīcas, kurās jādarbojas ar dažādiem materiāliem un smaržām, lai izveidotu pašiem savu nepiespiesto pasaules uztveri.

15. maijā (2013) Starptautiskās ģimenes dienas ietvaros „Latvijas Neredzīgo bibliotēka” savai mērķauditorijai, kā arī plašākai sabiedrības daļai piedāvāja radošās darbnīcas, kurās bija dažādas krāsas, materiāli un formas, bet nebija noteikumu. Ikviens varēja izvēlēties tieši sev atbilstošos materiālus un izveidot savas ģimenes „Aizsardzības zīmi”, kas dos drošības un vienotības sajūtu ikdienas gaitās. Pasaulē, t.sk., Latvijā ir stipras spēka zīmes — Ūsiņš, Jumis, Auseklis u.c., kas agrāk tika lietoti katrā ģimenē, lai to aizsargātu. Pasākumā tās varēja izrotāt ar dažādiem materiāliem un krāsām.

Pasākuma laikā bērnus iepriecināja sejas apgleznošanas darbnīca, bet pieaugušos priecēja īpaši sagatavots koncerts ar dziesmām latviešu, krievu, poļu un angļu valodā. Tas notika uz bibliotēkas kāpnēm, kas bija izdekorētas un mākslinieciski noformētas. Tas tika darīts ar mērķi piesaistīt pasākuma apmeklētāju uzmanību uz veco koka ēku (šogad tai aprit 160 gadi), kuras telpās bibliotēka atrodas, lai parādītu, ka tas ir kultūrvēsturiskais mantojums un ir vērts padomāt par tā saglabāšanu.

Bibliotēkas āra teritorijā norisinājās dažādas radošās, intelektuālās un sporta spēles. Bija „Zintnieku slietnis” — tajā izgatavotajām Aizsardzības zīmēm tika piešķirts maģiskums, bet „Tautasdziesmu darītavā” varēja spēlēt spēli ar tautasdziesmu kārtīm.

Pie sporta un intelektuālajām aktivitātēm bija “Baranku maratons”, “Ģimenes stafete” un “Saldā dambrete”.

Kā bija gājis šajos svētkos, aicinām ieskatīties svētku galerijā vai noskatīties/noklausīties videosižetu Ģimenes svētki Latvijas Neredzīgo bibliotēkā