MĒS REDZAM MĪLESTĪBAS GAISMU

“Mīlestība ir visstiprākā no kaislībām. Tā vienlaicīgi pakļauj galvu, sirdi un miesu.” /Voltērs./ (“Mīlestības vārdnīca” )

Diena, kad mīlestība tiek sumināta vairāk par visām citām pozitīvām emocijām, ir Valentīndiena — 14. februāris. Vēl pavisam nesenā pagātnē, Latvijas iedzīvotāji neko nezināja par šiem svētkiem un neizjuta tā burvību. Tagad mēs to zinām un šo dienu, tāpat kā lielākā daļa pasaules, svinam un cildinām.

Bez mīlestības nav patiesu emociju. Tā dara brīnumus un spēj izmainīt pasaules uztveri. Bieži vien mīlestība tiek identificēta ar kaislībām starp divām personām: sievu un vīru, puisi un meiteni, aizmirstot par tikpat skaistu un nozīmīgu mīlestību kā pret savu zemīti, dziesmu, mūziku… Mīlestība ir visur un visos, tikai jāprot to sajust un izprast.

Svētku koncerts,

MĒS REDZAM MĪLESTĪBAS GAISMU

kas notika “Latvijas Neredzīgo bibliotēkā” (Juglas ielā 14, Rīgā), bija sagatavots ar īpašu rūpību un mīlestību pret bibliotēkas lasītājiem, mūsu atbalstītājiem un, protams, pret literatūru. Koncerta nosaukumā bija ietverts vēstījums par to, ka nevajag redzi, lai “saskatītu” cik ļoti mēs mīlam viens otru, cik ļoti mums patīk dziesmas un mūzika un cik svarīga ir kopābūšana svētkos un ikdienā. “Redzēt” nozīmē “uztvert”, “sajust”, “izprast”. Tāpēc bibliotēkas kolektīvs aicināja kopīgi “ieraudzīt” mīlestības gaismu, kas apspīd mūs ne tikai Valentīndienā, bet arī ikdienā!

Koncertā piedalījās: Kristīne Lapuha un Valdis Rēbuks, Anna Dubovika, Linda Lesiņa un Lauris Kuzņecovs.

Viņi dziedāja mīlas dziesmas latviešu un krievu valodā.

Apmeklētāji arī klausījās grāmatās publicētajos literātu vārdos un uzgavilēja “50 Ziemassvētku zvaigznes” citātu-konkursa uzvarētājiem: Pēterim Locānam, Anitai Zvirgzdei un Rūtai Mežavilkai.

Jāteic gan, ka ar mīlestību vien nepietiek, lai pasaule mums apkārt būtu pozitīva un droša, tāpēc šogad mūsu svētki pagāja neierastos apstākļos: bibliotēkas lasītavā, kurā dēļ nedrošā griestu apmetuma bija norobežota gandrīz puse zāles, kā rezultātā apmeklētāju rindas bija uz pusi mazāk nekā ierasts.

Domājot par mīlestību, kas ir pozitīvu emociju garants ikdienas steigā, Braila raksta nodaļa šogad plāno izdot 2 interesantas grāmatas par šo tēmu:

  • Mīlestības vārdnīca
  • Ē.Fromms. Mīlestības māksla

“Vai mīlestība ir māksla? Tādā gadījumā tā prasa zināšanas un piepūli. Vai arī mīlestība ir tikai patīkams pārdzīvojums, kuru var baudīt, pateicoties laimīgai nejaušībai?” /Ē.Fromms. “Mīlestības māksla”/

Ievērojamā amerikāņu filozofa, sociologa, psihologa un neofreidisma pārstāvja Ēriha Fromma grāmata “Mīlestības māksla” sniedz atbildi uz daudziem jautājumiem.