Izstāde 50 ZIEMASSVĒTKU ZVAIGZNES

2012. gada 17. decembrī plkst. 13:00 Latvijas Neredzīgo bibliotēkā notika izstādes “50 Ziemassvētku zvaigznes” atklāšanas svētki. Katra zvaigzne sevī slēpa sabiedrībā pazīstamu cilvēku domas un izteikumus par Latvijas Neredzīgo bibliotēku un sadarbību ar to.

Caur zvaigznēm runāja tādi cilvēki kā Sarmīte Ēlerte, Aivars Eipurs, Ieva Akurātere, Imants Auziņš u.c. Dažas no zvaigznēm bija uzlekušas arī pateicoties Pietuka Krustiņam un Ķencim. Izstāde bija apskatāma no 17. – 20. decembrim, bet 21. decembrī tā pārcēlās uz Strazdumuižas klubu, kur notika jubilejas koncerts.

Izstādes atklāšanas svētkos varēja iepazīties ar izstādes ideju un mērķi, apskatīt izveidotās zvaigznes un atklāt, ko tās sevī slēpj, kā arī tikties ar tajās iekļauto citātu autoriem un nofotografēties pie kādas no zvaigznēm. Gluži tāpat kā zvaigzne reiz norādīja trim gudrajiem uz Jēzus Kristus piedzimšanu un rādīja ceļu pie Viņa, tā arī šīs 50 zvaigznes parādīja ceļu uz turpmāko sadarbību ar bibliotēku labākas sabiedrības veidošanai. Izstādes atklāšanā piedalījās arī žurnāla „Rosme” jaunā redaktore Anita Zvirgzde, kuras domugrauds bija iekļauts vienā no zvaigznēm. Pasākumu organizēt un vadīt bija uzticēts Latvijas Neredzīgo bibliotēkas praktikantam Laurim Kuzņecovam, kuram tas bija viens no pēdējiem prakses pārbaudījuma darbiem.

Pasākums sākās ar Laura paša sacerētu dziesmu “Zvaigzne”, kas veltīta izstādei. Izstādes moderatore Zane Rižija iepazīstināja ar tās unikālo ideju un mērķi. Uzreiz pēc tam muzikālajā daļā uzstājās neredzīgas meitenes: Anna Dubovika, Renāte Jakovļeva un Linda Lesiņa. Meitenes palīdzēja uzburt gan neviltotu prieku, gan gaišu svētku noskaņu ikviena klausītāja dvēselē. Tas bija kā patiess un neaizmirstams piedzīvojums, kas vēl ilgi paliks atmiņā un palīdzēs atcerēties izstādes atklāšanas svētkus.

2012. gads bija bibliotēkas jubilejas gads, kam par godu izveidota izstāde. Tā sastāvēja no 50 zvaigznēm, kurās iekļauti dažādu sadarbības partneru domugraudi. Izstāde 17. – 19. decembrim bija apskatāma no pulksten 10:00 līdz 17:00, 20. decembrī no pulksten 10:00 līdz 15:00, bet 21. decembrī izstāde tika pārcelta uz Strazdumuižas klubu, kur notika jubilejas koncerts “50 Ziemassvētku mirkļi”.

Ziņu sagatavoja:
Lauris Kuzņecovs
Latvijas Neredzīgo bibliotēkas praktikants
Tālr.: 28207535jubilejas koncerts, no pulksten 17:00.

 

Par projektu atbildīgā persona:

Gunta Bite

VA “Latvijas Neredzīgo bibliotēkas” Braila raksta nodaļas vadītāja

Tālr.: 67522131; 29137112

E-pasts: gunta.bite@neredzigobiblioteka.lv