NEPARASTAS IEVĀRĪJUMU RECEPTES!

Vai jūsu garšu kārpiņas ir gatavas jauniem izaicinājumiem? Kā būtu ar melleņu ievārījumu ar greifrūtiem un ķiršu liķieri vai burkānu un apelsīnu ievārījumu? Zemapziņā mums mitinās senču izveidotās ievārījumu vārīšanas tradīcijas, tāpēc pirmajā brīdī šķiet neiespējami vienā ievārījuma burkā apvienot dārzeņus ar a

ugļiem vai alkoholu, vai pipariem. Bet, kad gan vēl pamēģināt kaut ko jaunu, nebijušu, ja ne tagad?

“Latvijas Neredzīgo bibliotēka” un grāmata “Neparastas ievārījumu receptes” aicina riskēt! Beidzot grāmata ir izdota arī Braila rakstā un ir pieejama redzes invalīdiem, kas ir ne mazāk talantīgi virtuves uvertīrās. “Latvijas Neredzīgo biedrības” Rehbilitācijas centrs piedāvā redzes invalīdiem arī ēst gatavošanas kursus, kuri ir visnotaļ bagātīgi apmeklēti, tāpēc šāda veida grāmata būs kā papildinājums iegūto zināšanu praktiskai pielietošanai.

Lai bibliotēkas lasītājus iepazīstinātu ar grāmatas unikālo raksturu, Braila raksta nodaļa aicināja uz grāmatas

NEPARASTAS IEVĀRĪJUMU RECEPTES atvēršanas svētkiem,

kas notika 2012. gada 31.janvārī plkst. 14:30  bibliotēkas Lasītavā Rīgā, Juglas ielā 14.

Pasākumā norisinājās konkurss “Garšvielu speciālists”, kurā konkursa dalībniekiem ar ožas palīdzību vajadzēja atpazīt garšvielas. Visvairāk garšvielu atpazina Laima Locāne, kura balvā saņēma — KOKA KAROTI kopā ar dažādām garšvielām. Otrās vietas ieguvējas bija divas, tāpēc viņām draudzīgi vajadzēja sadalīt II vietas balvu, ko bija uzcepušas pavāres no restorāna “Vincents”.

Pasākumā varēja saņemt izdrukas materiālus par garšvielām, to izcelsmi un pielietojumu.

Uz svētkiem bibliotēkas darbinieki pēc grāmatā rakstītajām receptēm bija izvārījuši 9 veidu ievārījumus, kurus uz vietas varēja degustēt, piem.:

  • Greifrūtu ievārījums ar degvīnu
  • Burkānu un apelsīnu ievārījums
  • Apelsīnu marmelāde ar kanēli
  • Ķirbju ievārījums ar žāvētām aprikozēm
  • Burkānu un citronu ievārījums
  • Saldu ābolu ievārījums ar citroniem
  • Dzērveņu ievārījums ar garšvielām
  • Sarkano tomātu marmelāde
  • Ķirbju ievārījums ar piparmētrām

Apmeklētāji tika cienāti ar “Rīgas farmaceitiskās fabrikas” ražotām ārstniecības augu tējām, kas veidotas pēc Dr. Pakalna receptes.

Svētkus interesantākus padarīja īpaša viešņa — restorāna “Vincents” virspavāre Dace Tomone, kura dalījās savās zināšanās par garšvielām un ievārījumu gatavošanu.

 

Grāmata ir interesanta un tādi bija arī tās atvēršanas svētki.