Pasākumi

Alanam Aleksandram Milnam 135

Par pasākumu varat izlasīt arī Strazdumuižas internātvidusskolas mājaslapā.

___________________________________________________________

Grāmatu meklēšanas spēle Daugavpils filiālbibliotēkā

2016. gada vasara Daugavpils filiālbibliotēkas mazajiem lasītājiem pagāja ļoti raibi un aizraujoši – ik nedēļu, pateicoties biedrības “Punktu brālība” un Daugavpils Domes atbalstam, notika nodarbības jaunākajai un vecākajai bērnu grupai. Par piedalīšanos nodarbībās tika vākti un “Foršā lasītāja pasē” iespiesti zīmodziņi.

Atsaucoties bērnu ierosinājumam, 2016. gada 17. augustā tika rīkota kārtējā spēle “Grāmatu mednieki”, kas notika vecākās bērnu grupas nodarbības ietvaros. Spēles mērķis bija vienkāršs: sekojot  īpašām norādēm un uzdevumiem, kas atrodas vienā grāmatā, bija jāsameklē nākamā grāmata ar norādēm un tā soli pa solim varēja nonākt pie galvenās grāmatas, kura bija izsludināta meklēšanā. Paldies visiem spēles dalībniekiem – bija forši!

___________________________________________________________

Pie mums viesojas “Domdaris”

2016. gada 13. jūnijā  Latvijas Neredzīgo bibliotēkā viesojās sākumskolas “Domdaris” bērni un viņu skolotāji. Viņi bija ieradušies, lai iepazītos ar mūsu bibliotēkas vēsturi, ieklausītos Skaņu ierakstu studijas skaņās un pataustītu Braila raksta nodaļas grāmatas.

Braila raksta nodaļā bērni rakstīja Braila rakstā ne tikai savu vārdu, bet arī jautājumu vecākiem. Mājasdarbs bija vienkāršs: izmantojot Braila raksta alfabētu, vecākiem pašiem jāizlasa bērna uzrakstīto jautājumu un uz to jāatbild. Ceram, ka visi vecāki tika ar šo uzdevumu galā!

Lai ieskatītos viesošanās brīdī, spied ŠEIT.

_________________________________________________________________________________________

Latvijas Neredzīgo bibliotēkā viesojās 5. klases skolēni no Inčukalna pamatskolas

2016. gada 25. maijā  Latvijas Neredzīgo bibliotēkā viesojās 5. klases ekskursija no Inčukalna pamatskolas kopā ar skolotāju Lilitu Atari. Bērniem bija iespēja iepazīties ar bibliotēku un tās vēsturi, kā arī Braila raksta nodaļu un Skaņu ierakstu studiju.

Pēc  skolēnu viesošanās bibliotēkā, 30. maijā, saņēmām patīkamu vēstuli:

“Labdien, Latvijas Neredzīgo bibliotēkas darbinieki!

Te jums raksta Inčukalna pamatskolas 5. klases skolēni un skolotāja, lai pateiktos par jauko iespēju apmeklēt jūsu bibliotēku.

Skolēni bija ļoti iepriecināti un atzīmēja, ka visvairāk visiem paticis:

  • redzēt, kā lasa neredzīgi cilvēki — ļoti ātri!
  • rakstīt Braila rakstā savu vārdu
  • stāsts par bibliotēkas rēgu
  • pati bibliotēka.
Paldies ne tikai par šo mūsu ekskursiju, bet arī par to pašaizliedzīgo darbu, ko jūs darāt neredzīgo un vājredzīgo cilvēku labā!
Novēlam, lai jūsu skaistā muižas ēka tiek ļoti labi un skaisti atjaunota, lai ir daudz lietotāju jūsu bibliotēkai un bibliotēka tiek popularizēta visā Latvijā tā, lai tie cilvēki, kam tas visvairāk nepieciešams, kļūtu par jūsu klientiem!
Dāvanā nosūtām jums savas skolas literāro avīzīti “Glābējincis”.
Skolotāja Lilita Atare un nu jau 6. klases skolēni”
Paldies skolotājai un visiem skolēniem par brīnišķīgiem vārdiem, ko veltījāt mums!

_________________________________________________________________________________________

Zemes dienai veltīta izstāde “Otrā elpa” Daugavpils filiālbibliotēkā

Vai zināji, ka skārda bundža sadalās tikai pēc 50-100 gadiem, bet plastmasas pudele – pēc visiem 450?!

Mūsu skaistajai planētai kļūst aizvien grūtāk panest slogu, ko mēs radām ar dažādiem atkritumiem – plastmasas iepakojumu, skārdenēm, izlietotajām piena pakām un stikla pudelēm… Tāpēc, gaidot Zemes dienu, Daugavpils filiālbibliotēka aicināja mazos lasītājus (un lielos arī) paraudzīties radoši uz ikdienas priekšmetiem un lietām, kuras diendienā izmetam atkritumos, iedvest tajās otro elpu un piedalīties ar savu radošu darbiņu Zemes dienai veltītā izstādē “Otrā elpa”.

Neparasto radošo darbu izstādi varēja apskatīt no 2013. gada 15. līdz 22. aprīlim. Par tās objektiem kļuva t.s. “atkritumi”, kurus mums ir paradums ikdienā izmest ārā (korķi, vāciņi, saskrāpētie diski, pudeles, piena pakas utt.), taču mūsu lasītāji, it īpaši paši mazākie, pierādīja, ka steigties izmest dažādas šķietami nederīgās lietas nevajadzētu un ka no tām, pielietojot nedaudz iztēles un ieguldot nedaudz darba, var uztaisīt brīnišķīgus praktiskus priekšmetus vai dažādas smukumlietas.

22. aprīlī, Starptautiskajā Zemes dienā, radošo darbu izstādes “Otrā elpa” mazie dalībnieki tika īpaši sumināti. Pateicībā par jaukajām idejām, izdomu un čaklajām rokām visi izstādes dalībnieki saņēma Zemes drauga medaļas, kas mudinās arī turpmāk censties būt par īstajiem planētas draugiem, rūpēties par to un ļaut tai elpot brīvāk, pārveidojot atkritumus noderīgās lietās!

Paldies izstādes dalībniekiem par atsaucību, radošumu un pozitīvajām emocijām, ko viņu skaistie darbi radīja visos bibliotēkas apmeklētājos!
_________________________________________________________________________________________

Ēnu diena

Šogad „Latvijas Neredzīgo bibliotēka” atsaucās Junior Achievement aicināju­mam pieteikt savu dalību ĒNU DIENĀ — 13. februārī. Šā­das akcijas mērķis ir: dot iespēju jauniešiem praktiski iepazīties ar kādu no interesējošām profesijām, lai palīdzētu iz­vēlēties savu nākotnes profe­siju. Vienu dienu darbojoties kopā ar kādas profesijas speciālistu, jau­nietis gūst priekšstatu par šīs pro­fesijas pamatvērtībām, kā arī iepazīst tās „zemūdens akmeņus” jeb ikdienas problē­mas, ar kurām jāsaskaras un jārisina.

Šoreiz par Ēnas devēju tika pieteikta Braila raksta nodaļas vadītāja Gunta Bite. Ko nozīmē strādāt šādā nodaļā un ko nozīmē būt par šīs nodaļas vadītāju? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem varēja gūt piesakoties par Ēnām Braila raksta nodaļas vadītājai. Šogad laimīgo vidū bija 2 jaunieši: Diāna Mikāne no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 10. klases un Arnis Krists Vēbers no Limbažu 3. vi­dusskolas 12. klases. Abi jaunieši ieradās bibliotēkā un tūlīt pat tika „iemesti” noda­ļas darba dunā.

Lūk, ko par Ēnošanu saka pašas Ēnas:

Sveiki, es vēlētos teikt savu sirsnīgo paldies Latvijas Neredzīgo bibliotēkai, īpaši Braila raksta nodaļai! Esmu Jums ļoti pateicīga par doto iespēju ēnot Jūs Ēnu dienas ietvaros, iepazīties ar Jums personīgi, saprast Jūsu darbības jomu un uzzināt daudz interesanta par Jūsu profesiju kā tādu.

Ar lielāko prieku apciemošu Jūs vēl kādu reizi!

Uz drīzu tikšanos, ēna Diāna Mikāne

_________________________________________________________________________________________

Helovīna nakts bibliotēkā

2. novembrī 2012.  gadā plkst. 18.00 „Latvijas Neredzīgo bibliotēkā” iestājās Helovīnu nakts. Tās mērķis bija izglītot apmeklētājus par patiesajiem Helovīnu svinēšanas iemesliem, stāstot patieso vēsturi, kas sākusies tepat Eiropā. Pasākuma ievadā Zane Rižija salīdzināja Helovīna tradīcijas ar latviešu Veļu laika tradīcijām. Un tās nemaz tik ļoti neatšķiras. Tikai amerikāņi šos svētkus ir padarījuši skaļākus, komercializētus.

739. gadā pāvests Gregorijs III aizsāka Visu Svēto dienas svinēšanu. Nosaukums „Helovīns” radies no vārdu savienojuma „ALL HALLOWS EVE”, kurā vārds „Hallow” ir angļu vecvārds ar nozīmi „svēts”. Savienojot visu kopā, veidojas Helovīns.

Šogad Helovīni skanēja arī “Latvijas Neredzīgo bibliotēkas” ēkā, kur jau vairākus gadu desmitus mīt muižkungs ar visai skaudro raksturu. Koka ēka, kas celta 1853. gadā kā ērta un mājīga villa, nu savdabīgā veidā bija atdzīvojusies un atguvusi dvēseli. Pie ēkas parādes durvīm gailēja krāsainas laternas, bet zālājā no svecītēm bija izveidots „Labo garu piesaukšanas labirints”. To, soli solī, Laura Kuzņecova vadībā, izgāja visi apmeklētāji un bibliotēkas darbinieki.

Lai Helovīnu atrakcijas būtu „drošas”, sākumā lūdzām apmeklētājus izgrebt ķirbjus, lai atbaidītu ļaunos garus. Tie tika izlikta zālājā ap labirintu un nodrošināja labo domu un labās enerģijas koncentrēšanos.

Uz pasākumu bija ieradušies 14 drosmīgi dalībnieki, no kuriem viens bija mērojis ceļu pat no Cēsīm. Kuplo apmeklētāju pulku papildināja arī bibliotēkas kolektīvs un visi ķērās klāt pie šausmu grāmatas lasīšanas. Šoreiz tika izvēlēta Stīvena Kinga grāmata „Zvēru kapiņi” (grāmata bibliotēkā pieejama gan redzīgo, gan Braila rakstā). Grāmata izraisīja interesi, bet vēl lielāku interesi raisīja stāsti, kuros bibliotēkas darbinieki stāstīja par savu tikšanās pieredzi ar bibliotēkas spoku – muižkungu. Patiesi stāsti, patiesi atgadījumi, patiesas sajūtas!

Pēdējā atrakcija, kuru apmeklētāji gaidīja visvairāk, bija „bateriju ekspedīcija”. Katrs drosminieks saņēma uzdevumu lapu ar 11 jautājumiem un 3 uzdevumiem. Dalībnieki tika sadalīti 3 grupās un katram bija savs maršruts. Lai izpildītu uzdevumus viņiem tumšajā bibliotēkas ēkā ar baterijām rokās vajadzēja atrast 3 nodaļas, izpildīt tajās uzdevumus, atbildēt uz 7 jautājumiem, kā arī atrast skeletu. Uzdevumi nebija no vieglajiem, tāpēc no maksimālā 51 punkta uzvarētājs savāca 48 punktus! Tas ir labs rezultāts īpaši tādēļ, ka uzvarētājs Dāvis (10 gadi) mūsu bibliotēkā bija pirmo reizi. Otrajā vietā bija Annija, bet trešajā — Justīne. Abas drosmīgās meitenes bija savākušas 47 punktus. Savukārt, lai noteiktu, kuri ir pelnījuši Atzinības rakstus, nācās tos izlozēt, jo uz divām vietām pretendēja 5 dalībnieki. Šoreiz laimīgā loze tika Umbertam (10 gadi) un Annai Dubovikai. Par vistālākā ceļa mērošanu un iegūtajiem 47 punktiem balvu saņēma arī Gatis no Cēsīm.

Noslēgumā visi apsēdāmies pie galda ar našķiem un pārspriežot tās nakts notikumus, dalībnieki katrs uzrakstīja vēstuli muižkungam. Kas šajās vēstulēs teikts, to lasiet sadaļā te.

Helovīnu pasākums noslēdzies, bet nākošais notiks jau pavisam drīz, tāpēc sekojiet līdzi informācijai mājaslapā, kā arī

  • Twitter: @LNerB
  • Draugiem.lv: www.draugiem.lv/neredzigobiblioteka.lv/

_________________________________________________________________________________________

Krāsainais vasaras brīvlaiks bibliotēkā

Ir sācies vasaras brīvlaiks. Daudzi jau devušies uz laukiem, bet citi vēl aizkavējušies pilsētas kņadā. Tas ir brīdis, kad bērni gaida vecāku atvaļinājumu, lai kopā varētu mesties vasaras priekos gan peldoties, gan sauļojoties vai arī apciemojot kādu citu valsti. Taču kamēr tas vēl nav pienācis, mūsu bibliotēka piedāvā bērniem gaidīšanu padarīt jautrāku un krāsaināku.

Bibliotēkas lasītavā Alda Zariņa aicina bērnus veidot Savas vasaras mozaīku no krāsainiem attēliem un zīmējumiem, piešķirot tai unikalitāti. Lūk, daži izveidotie darbi.

Darbus veidot iespējams pateicoties mūsu lasītājiem, kuri ik pa laikam atnes savus vecos žurnālus. Tagad šie žurnāli ļauj bērniem radoši pavadīt laiku, ļauj izsapņot kādu sapni uz papīra, uz vienas baltas papīra lapas var salīmēt krustu šķērsu kādu sapni, kādu ideju par brīnišķīgu vasaru. Bērni un jaunieši veido kolāžas. Franču vārds collage nozīmē – uzlīmēšana.

Darbs mūsu radošajā kolāžu darbnīcā turpinās. Nu jau ir izveidoti 13 darbi. Vēlamies savā priekā par veikumu dalīties ar citiem, tāpēc aicinām Jūs uz izstādi Latvijas Neredzīgo bibliotēkas lasītavā

“SAPŅU LIDOJUMS”

Izstādes atklāšana 19.jūnijā.

Izstāde būs apskatāma visu vasaru. Ienāciet! Priecājieties līdz ar mums!

_________________________________________________________________________________________

Bērnu nedēļa Daugavpils filiālbibliotēkā

1. jūnijā tiek atzīmēta ne tikai Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, bet arī bērnu tik ļoti gaidītā un pelnītā vasaras brīvlaika pirmā diena. Tāpēc Daugavpils filiālbibliotēkā no 2012. gada 4. jūnija līdz 11. jūnijam ar dažādiem pasākumiem un aktivitātēm tika svinēta BĒRNU NEDĒĻA!

Bērnu nedēļa iesākās ar mazo lasītāju zīmēto darbu izstādes “Mans četrkājainais draugs” atklāšanu un aktīvu darbošanos pirmajā origami radošajā darbnīcā, kurā tika apgūti japāņu papīra locīšanas mākslas pamati un no papīra uzburti pašas vienkāršākās dzīvnieku figūras. Tā kā zīmējumu izstādes tēma bija cilvēku mīluļi un draugi, aizrautīgi un tikai mazliet pakavējoties pie sarežģītākiem modeļiem, mācījāmies taisīt suņus, kaķus, zivtiņas un bruņurupučus!

Kulmināciju Bērnu nedēļa sasniedza 6. jūnijā, kad notika bērnu un vecvecāku tikšanās ar novadnieci, bērnu dzejas autori Stepanīdu Miloševiču. Mazie lasītāji sagaidīja dzejnieci ar viņas dzejoļu atraktīvajiem lasījumiem, bet autore dāvāja pasākuma apmeklētājiem īstu priekšnesumu ar rotaļu varoņiem un dekorācijām. Nobeigumā visi dalībnieki saņēma dāvanā Stepanīdas Miloševičas dzejas grāmatiņas, kuras var arī izkrāsot.

Liels paldies autorei un bērniem par skaisto pasākumu!

_________________________________________________________________________________________

ZĪMĒŠANAS PRIEKS

Mums prieks, ka daudzi Latvijas Neredzīgo bibliotēkas mazie lietotāji atsaucās uz aicinājumu piedalīties bērnu apģērbu veikala “Petra” izsludinātajā zīmējumu konkursā. Paldies Braila raksta nodaļas darbiniecei Dinai par ideju un bērnu zīmējumu nogādāšanu adresātam.

Meitenēm bija jāzīmē kleita papīra lellītei, bet zēniem – sapņu T-krekls.

Turam īkšķus, lai kāds no mūsu zēniem vai meitenēm izpelnās godu saņemt balvā T-kreklu vai kleitu.  Tas būtu brīnišķīgs vasaras iesākums, vai ne!

Lai veicas!

Ieskatieties  www.petra.lv  un priecājieties līdz ar bērniem!

_________________________________________________________________________________________

Mūsu bibliotēka var palīdz Tev ne tikai gūt zināšanas, lietderīgi pavadīt brīvo laiku vai pasērfot Internetā, bet arī realizēt kādu no Tavām idejām kultūras jomā.

9. aprīlī ar brīnišķīgu Lieldienu koncertu noslēdzās labdarības akcija DZIEDOT KOPĀ, GAIŠĀK SKAN!, kuras idejas autors bija 17 gadus jaunais Mārtiņš Bogdanovs. Akcijas mērķis bija savākt ziedojumus Strazdumuižas kluba tehniskā nodrošinājuma uzlabošanai, kā arī uzrīkot Lieldienu svētkus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem. Mārtiņš mūsu bibliotēku bija uzaicinājis projektā kā sadarbības partneri. Kopā strādājot, rezultāti ir ļoti iepriecinoši: savākti Ls 257,78; noslēgts dāvinājuma līgums par atbalstu akcijai ar Ls 1000 no “Latvijas dzelzceļš”, ar Rīgas domes un citu labvēļu atbalstu uzrīkots jauks koncerts VEF Kultūras pilī .

Katrā no mums slēpjas kāds pārsteigums gan priekš citiem, gan pašam sev. Arī Tu ar savu ideju un uzņēmību vari palīdzēt citiem. Vajag tikai saņemt drosmi un sākt darīt. Mēs Tev palīdzēsim!

_________________________________________________________________________

Bibliotēkā tu vari gan lasīt grāmatas, gan sērfot Internetā, gan pildīt mājasdarbus, gan arī piedalīties dažādos konkursos un brīvā laika pavadīšanas aktivitātēs.

__________________

17. februārī Strazdumuižas internātvidusskolas projektu nedēļas ietvaros bibliotēkas lasītavā notika daiļlasītāju konkurss 2. un 3. klases skolēniem.

Žūrijā bija bibliotēkas radošie darbinieki Gunta Bite, Andra Jākobsone, Vineta Bite, kā arī lasītāja Tatjana Gromska.

Kopā konkursā piedalījās 9 skolēni. Visi priekšnesumi bija labi sagatavoti un emocionāli pasniegti, tāpēc žūrijai bija grūti izvēlēties. Rezultātā:

1. vietā — Anastasija no 2. klases

2. vietā — Agnese no 2. klases

3. vietā — Elīza no 3. klases.

APSVEICAM!

_________________________________________________________________________________________

14. februārī bibliotēkas Braila raksta nodaļa ciemojās Āgenskalna sākumskolā, kur projekta nedēļas „Valodas daudzveidība” ietvaros tika runāts par žestu valodu un Braila rakstu.

Tā nu, gurkstot sniegam zem mašīnas riteņiem, Braila raksta nodaļas darbinieki – Gunta Bite, Dina Kāgane-Kovaļova un Sarmīte Gromska – ieradās Āgenskalna sākumskolā, lai palīdzēt 2.b klases skolēniem iepazīties ar Braila rakstu.

Mūs sagaidīja zinātalkstoši bērni, kuri ar lielu interesi klausījās gan redaktores Sarmītes stāstījumā par sevi un Braila rakstu, gan arī Guntas vizuālajā Braila burta struktūras skaidrojumā.

Lielu pārsteiguma vilni bērnos izraisīja ziņa, ka Vika mazā grāmatiņa “Zemūdens bara lielā diena” Braila rakstā ietilpst 2 biezos sējumos.

Šādas izbraukuma aktivitātes kulmināciju parasti sasniedz noslēguma daļā, kad bērniem pašiem tiek ļauts izmēģināt uzrakstīt savu vārdu Braila rakstā. Arī šī 2.b klase nebija izņēmums. Bērnu entuziasms bija neizmērāms.

Viņi rakstīja gan ar tāfeli un grifeli, gan ar rakstāmmašīnu. Ikviens no viņiem uz mājām aiznesa gabaliņu neredzīga cilvēka pasaules, uz kuras bija uzrakstījis savu vārdu.

Paldies bērniem par atsaucību un paldies skolotājiem par uzaicinājumu! Mēs bijām gandarītas par padarīto darbu un iespēju popularizēt Braila rakstu.

___

Ja arī jūs vēlaties, lai mūsu bibliotēka aizbrauktu pie jums ciemos, tad sazinieties ar Braila raksta nodaļas vadītāju Guntu Biti (67522131, 29137112) un mēs garantējam interesantu un izglītojošu tikšanos.