Projekta ,,Mūsu mazā bibliotēka” noslēgums

Saulainā 12.aprīļa dienā Latvijas Neredzīgo bibliotēku Rīgā apmeklēja bibliotēkas mazie draugi – PII Laimes lācis grupiņa ,,Pūcītes”, lai tiktos projekta ,,Mūsu mazā bibliotēka” noslēguma pasākumā.

Aprīlis ir laiks, kad tuvojas Lieldienas, tāpēc mazos lasītājus ar lunkaniem pūpolu zariem sagaidīja Zaķu māte (Vija Circāne) un mazais Zaķēns (Valda Sproģe).

Bērni ceļu uz bibliotēku mērojuši sešas reizes, lai kopā ar bibliotēkas darbiniecēm iepazītu un izlasītu projekta ,,Mūsu mazā bibliotēka” jaukās bilžu grāmatas – “Nenotikušais atklājums”, “Vista vai ola?”, “Lūdzu, apskauj mani”, “Sniegbaltais un ogļmelnais”, “Uzvāri man pasaciņu!”, “Brīnumu gredzens” un iepazītu bibliotēkas grāmatu brīnumaino pasauli.

Bērniem Zaķu māte ar palaidni Zaķēnu lasīja priekšā slovēņu rakstnieces Majdas Korenas stāstu ,,Uzvāri man pasaciņu”, kas  vēsta par gražīgu zaķu bērnu, kam neviens mammas gatavotais ēdiens nav gana labs. Savukārt Agatas Dudekas ilustrāciju vienkāršās formas un košās krāsas acumirklī piesaistīja bērnu uzmanību stāstam par kaprīzo zaķīti, kuram tik grūti izpatikt. Sarunās ar bibliotekārēm bērni pastāstīja, kas viņiem vislabāk garšo, noskaidroja, kādi ēdieni ir veselīgi, uzzināja, vai arī viņi ir tikpat kaprīzi, kā stāsta galvenais varonis – mazais zaķītis.

Noslēgumā projekta dalībnieki – PII Laimes lācis zinātkārā grupiņa ,,Pūcītes” saņēma darba burtnīcas ar uzdevumiem. Liels bija bērnu prieks sastapt darba burtnīcās grāmatās iepazītos varoņus, pildīt uzdevumus, kas saistīti ar skaitīšanu, lasīšanu, rakstīšanu, zīmēšanu.

Paldies izdevniecībai “Liels un mazs” par  lasītveicināšanas programmu “Mūsu mazā bibliotēka” 4-8 gadus veciem bērniem. Tā ļāva mūsu mazajiem bibliotēkas lasītājiem tuvāk iepazīt latviešu, igauņu, poļu, slovēņu bērnu literatūru, jo projekta ietvaros tika izdoti pieci Eiropas mazo valodu bilžu grāmatu tulkojumi latviešu valodā.  Projekta mērķis tika īstenots. Ir veicināta bērnu interese par literatūru, kā arī bērni rosināti uz dažādām radošām aktivitātēm.

Paldies PII Laimes lācis grupiņām ,,Pūcītes”, viņu darbīgajām skolotājām par sadarbību.

Lai grāmata bērniem ir labs draugs viņu dzīves ceļos!

Informāciju sagatavoja
Metodikas nodaļas vadītāja
Vija Circāne