Ziemeļvalstu literatūras nedēļa

“Aizdedz sveci un lasi kopā ar Ziemeļvalstīm”

21. novembrī Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā notika Lasītāju klubiņa “Mūsu laiks” tikšanās. Sarunas tēma bija Ziemeļvalstu autoru darbi “Ziemeļvalstu literatūras nedēļas” ietvaros.

Klubiņa dalībnieki tika iepazīstināti ar informāciju par “Ziemeļvalstu literatūras nedēļas” projektu un tā mērķiem, ar jaunākajām Ziemeļvalstu autoru grāmatām bibliotēkā, kā arī par dažādām aktualitātēm literatūrā – par jaunākajām iznākušajām grāmatām un pasākumiem Latvijā.

Klātesošie ieklausījās Krēslas stundas lasījumā dāņu rakstnieces Karenas Bliksenas stāsta “Babetes mielasts” fragmentā, kā arī aktīvi iesaistījās diskusijā par norvēģu, zviedru, somu un citu Ziemeļvalstu rakstnieku daiļradi un vērtējot to.

“Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa” ir projekts, kas rosina iepazīt Ziemeļvalstu literatūru un kultūru. Projekta temats ir vienojošs motīvs gan izvēlētajām grāmatām, gan literatūras nedēļas aktivitātēm un pasākumiem. Šī gada lasīšanai izvēlētās grāmatas vieno temats “Svētki Ziemeļvalstīs”, kas aicina klausītājus piedalīties literārās svinībās, piedzīvojot rakstītā vārda burvju spēku.

Informāciju sagatavoja
LAN vec. Bibliotekāre
Līga Daudzvārde