Aivara Kļavja triloģijas “Ceļš uz nezināmo zemi” audiogrāmatas atvēršanas svētki

…ne jau talismans nosaka, esi tu tautas vadonis vai neesi, bet gan tavi darbi. Un ne jau akmens rāda ceļu – cilvēkiem pašiem tas jāatrod.”
(Aivars Kļavis)

15. oktobrī Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā lasītavā notika tikšanās ar rakstnieku Aivaru Kļavi un vēsturiskas triloģijas “Ceļš uz nezināmo zemi” audiogrāmatas atvēršanas svētki, kas bija kā izzinoša vēstures stunda par to, kā mūsu tālie senči jeb pirmbalti nonāca līdz Baltijas jūrai, kas “patiesībā bija viens no lielākajiem, pārsteidzošākajiem, mīklainākajiem, noteikti arī traģiskākajiem notikumiem cilvēces vēsturē”.

Sarunā ar aizraujošās triloģijas autoru bija iespēja izzināt mazāk zināmo vēstures posmu, noskaidrot, kā autors raksturo literāru darbu radīšanas procesu un arī iepazīt autoru kā personību.

Rakstnieks A. Kļavis stāstīja par savu skolas laiku, aizraušanos ar vēsturi un literāro jaunradi, darbu žurnālistikā un uzsvēra, ka šogad aprit 50 gadi, kopš sācis pievērsties rakstniecībai. Tā kā pasākumu apmeklēja ne tikai pastāvīgie lasītāji, bet arī Rīgas Strazdumuižas vidusskolas skolēni, A. Kļavis atklāja, kas autoru iedvesmoja radīt vēsturisku triloģiju jauniešiem “Ceļš uz nezināmo zemi”, kura stāsta par sentautu ceļu uz Baltijas jūru. Skolēni un lasītāji aizraujošā veidā tika iepazīstināti ar vēsturi un tās izpratnes pieejām un veidu, kā vēsturi savīt interesantā un izzinošā daiļdarbā. Autors diskutēja par vēstures izpētes nozīmi sabiedrībā un indivīda pasaules uztverē, stāstīja par tā laika jauniešu dzīves skarbumu, ko salīdzināja ar mūsdienu jauniešu dzīvi. Tikšanās tika pavadīta nepiespiestā un brīvā gaisotnē, uzdodot jautājumus un izsakot komentārus.

Tagad Aivara Kļavja aizraujošo triloģiju “Ceļš uz nezināmo zemi” var iepazīt arī audioformātā. Laipni aicinām lasīt un klausīties!

Fotogalerija

Informāciju sagatavoja
LAN bibliotekāre
Sigita Irša