Baltijas ceļam — 30

22.augustā LNerB Lasītavā Rīgā notika dziesmota pēcpusdiena ar patriotiskas dzejas un atmiņu lasījumiem, kas veltīta Baltijas ceļa 30 gadu atcerei. Lasītāji vienojās kopīgās dziesmās un savos personīgajos atmiņu stāstos, uzsverot savas izjūtas, pārdzīvojumus un atziņas, kas radīja īpašu emocionālu noskaņu, vienotības un piederības izjūtu.

Lasītāja Ligita Kalniņa atminējās: “Stāvēja lieli un mazi, stāvēja daudzi no Strazdumuižas, un vecākiem cilvēkiem nobira asara. Tas bija ļoti emocionāls brīdis, sadodoties rokās, just otra plecu …”

Andris Kalniņš Baltijas ceļa laikā atradās Baložkalnā un atzina: “… ja faktus nefiksē, tad tautas atmiņa ir īsa, ir jāfiksē svarīgi notikumi.”

Savukārt Rute Erenberga stāvēja Liepājā ar Tautas frontes grupu un uzsvēra, ka pārmaiņām ir nepieciešams laiks.

23. augustā, dienā, kad pirms 30 gadiem aptuveni 2 miljoni cilvēku sadevās rokās un nevardarbīgā veidā pauda ideju par neatkarīgu valsti, tika demonstrēta Jura Podnieka dokumentālā filma “Krustceļš”, kuru papildināja vēstures maģistra Ilgvara Hofmaņa interesants un saturīgs stāstījums par Trešās Atmodas laiku un vēsturisku publikāciju lasīšana. Pasākumus papildināja literatūras izstāde “Baltijas ceļam – 30” ar materiāliem pielāgotā formātā – audio formātā, palielinātā drukā un reproducēti Braila rakstā.

Informāciju sagatavoja Sigita Irša, LAN bibliotekāre