Projekta ,,Mūsu mazā bibliotēka’’ grāmatu lasīšana bērniem kopā ar suni Džerodu

Saules siltuma pielietajā 19.jūlija vasaras rītā bibliotēkā pulcējās PII Laimes lācis grupiņas ,,Pūcītes” zinātkārie bērni un audzinātājas Diāna un Kristīna uz projekta ,,Mūsu mazā bibliotēka’’ otrās grāmatas  igauņu rakstnieces H.Randas ,,Sniegbaltais un ogļmelnais” kopā lasīšanas stundu. Šī stunda bija īpaša ar to, ka grāmatu lasīt bija ieradies terapijas suns Džerods ar saimnieci Ramonu no biedrības ,,Kenventaki”. Tā ir bibliotēkas jauna aktivitāte bērniem ,,Grāmatu suņi”.

Klausoties stāstu, bērni uzzināja, ka galvenie varoņi – sniegbaltais un ogļmelnais ir divi kaķi – Amadejs un Ludvigs. Kad viņu saimnieki mūziķi uz gadu dodas muzicēt un dzīvot ārzemēs, abi kaķi apņēmīgi izlemj palikt un pieskatīt māju. Katrā lappuses atvērumā māksliniece Katerīne Zaripa ieslēpusi pa pulksteņa ciparnīcai, kas ik reizi rāda citu stundu. Kopā ar bibliotekāri Viju un audzinātāju Diānu bērni mācījās māku nolasīt pareizu laiku. Šādā veidā bērni varēja izsekot līdzi kaķu gaitām dienas garumā. Stāstu par kaķiem bērni klausījās ar lielu prieku un uzmanību. Ik pa laikam bērnu actiņas pavērās uz suni Džerodu, kurš laiski bija iekārtojies bērnu vidiņā un ļāva bērnu kājiņām mīļi pieglausties sunīša baltajai spalvai. Tikšanās ar suni radīja pozitīvu gaisotni, mīļumu un smaidus visapkārt. Sunīša saimniece Ramona laipni atbildēja uz bērnu neskaitāmajiem jautājumiem un vienojās, ka nākošreiz bērni varēs Džero iepriecināt ar kādu veselīgu kārumiņu – burkānu, ābolīti, kāpostu.

Nākamā tikšanās reize paredzēta 23.augustā. Atkal kopā ar draudzīgo suni Džero lasīsim projekta ,,Mūsu mazā bibliotēka” slovēņu bērnu rakstnieka P.Svetina stāstu ,,Brīnumu gredzens”.

Paldies biedrības ,,Kenventaki” vadītājai Ramonai Kārkliņai un sunim Džerodam, PII Laimes lācis grupai ,,Pūcītes” par sadarbību un jauku kopā būšanas prieku grāmatu pasaulē!

Informāciju sagatavoja
Vija Circāne
LAN vadītāja

Fotogalerija: https://flic.kr/s/aHskD2PGLV
Foto: Mārtiņš Locāns