MĪLESTĪBAS PĒCPUSDIENA

“Ar labiem vārdiem mums
Tā uguns jāiekur,
Kas mīlestības sauli
Pāri dzīvei tur,

Lai ziemu sajūtam
Kā pavasari,
Kas mūža garumā
Pār dienām ziedus bur.”

Ar šo Kornēlijas Apšukrūmas dzejoli no krājuma “Priekā un skumjās rakstīti panti” 14.februārī Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Strazdumuižas ielā 80 Rīgā sākās Valentīndienas pasākums “MĪLESTĪBAS PĒCPUSDIENA”.

Pasākums bija sadalīts trijās daļās:

Pirmajā daļā pasākuma apmeklētāji tika iepazīstināti ar Valentīndienas svinēšanas vēsturi un klausījās citātus par mīlestību no bibliotēkas krājumā esošajām grāmatām.

Savukārt otrajā daļā apmeklētāji tika iepriecināti ar jokiem un vēstures liecībām par to, kā Valentīndiena tiek svinēta citās valstīs. Šīs liecības apmeklētājos izraisīja gan pārsteigumu, gan smieklus.

Noslēdzošajā daļā ar dziesmām piedalījās Edijs Fuksis, flautu spēlēja Maija Fogele, savukārt ar dzeju un interesantiem faktiem uzstājās bibliotēkas darbinieces Gunta Bite, Laura Vinogradova, Sondra Kokorēviča un Ieva Maračkovska.

Pasākuma idejas autore un rīkotāja bibliotekāre Dinija visiem apmeklētājiem bija sagādājusi mīļu pārsteigumu. Katrs apmeklētājs saņēma viņas pašdarinātas, no sirds vēlētu auduma sirsniņas, bet mazākie apmeklētāji — šokolādes sirsniņas.

Pasākumu bagātināja divas izstādes:

  • “Mīlas izstāde” ar grāmatām un vizuālo informāciju par Svēto Valentīnu,
  • māla izstrādājumu izstāde, ko veidojuši pansionāta iemītnieki Keramikas pulciņā.

Pasākumā neizpalika arī materiāli Braila rakstā un palielinātā drukā ar interesantu informāciju par Valentīndienas vēsturi un interesantiem faktiem.

Atskatoties uz notikušo pasākumu, ar prieku jāsaka, ka bija ļoti liels prieks apmeklētāju rindās redzēt vairākus bērnus un jauniešus kopā ar saviem skolotājiem no Strazdumuižas internātvidusskolas. Atliek vien izteikt cerību, ka arī nākošie pasākumi būt tik plaši apmeklēti.

Fotogrāfiju galerija: https://flic.kr/s/aHsktapxpt

Informāciju sagatavoja
Dinija Bite
Lasītāju apkalpošanas nodaļas bibliotekāre