Audiogrāmatas atvēršanas svētki

25.janvārī Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā bija svētku diena, jo ceļu pie saviem klausītājiem ir uzsākusi jauna audiogrāmata  „Andris Caune. Rīgas Vidzemes priekšpilsēta pirms 100 gadiem”. Šo svētku dienu daudz krāsaināku un interesantāku noteikti padarīja mūsu pasākuma viesis, grāmatas autors vēstures profesors Andris Caune. Viņš klātesošajiem pastāstīja par sevi, savu nodarbošanos, un par to, kas pamudināja viņu sākt rakstīt grāmatas un kā radās doma, sākt šo grāmatu ciklu  “…pirms 100 gadiem”. Līdz ar to uzzinājām, ka Caunes kungam interese par vēsturi bija radusies jau bērnībā, kad viņš pārcilāja ar dažādiem vēsturiskiem notikumiem ilustrētas pastkartes, kuras atrada vecmāmiņas mantu kastītē. Caunes kungs labprāt padalījās ar saviem nākotnes plāniem. Iespējams, ka grāmatu cikls “pirms 100 gadiem” papildināsies ar grāmatu par Rīgas tirgiem, jo autora krājumā ir pietiekami daudz pastkaršu, kas varētu pastāstīt par Rīgas tirgu vēsturi. Pastkaršu krāšana un to apraksti grāmatās ir tikai viena no šī unikālā cilvēka daudzajām “šķautnēm”.

Visiem, kas ir ieinteresējušies par vēstures profesora publikācijām, Bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļā ir pieejams buklets ar praktiski visām profesora izdotajām grāmatām, rakstu krājumiem un rakstiem seriālizdevumos gan latviešu, gan krievu, vācu un angļu valodās. Buklets ir pieejams gan palielinātā drukā, gan Braila rakstā. Bibliotēkas krājumā ir četras vēstures profesora grāmatas: Rīga zem Rīgas (parastajā drukā – Abonementā Rīgā un Cēsu filiālbibliotēkā), Pati Rīga ūdenī (Braila rakstā 3 sējumos – Abonementā Rīgā, Cēsu un Liepājas filiālbibliotēkās), Rīgas lībieši un viņu īpašumzīmes (parastajā drukā – Lasītavā Rīgā) un Rīgas Vidzemes priekšpilsēta pirms 100 gadiem (parastajā drukā – Lasītavā Rīgā, un audiogrāmata – Abonementā Rīgā un visās filiālbibliotēkās).

Nāciet, lasiet, klausieties! Gaidīsim arī jūsu priekšlikumus par nākamās Andra Caunes grāmatas izdošanu audioformātā vai Braila rakstā.

Informāciju sagatavoja Dzintra Isajeva,
Lasītāju apkalpošanas nodaļas vecākā bibliotekāre

Audiogrāmatas “Rīgas Vidzemes priekšpilsēta pirms 100 gadiem” atvēršanas svētku fotogalerija.