Presei/Raksti

Lāčplēša dienā arī Strazdumuižā varēs nolikt svecītes
un doties lāpu gājienā

Latvijas Neredzīgo bibliotēka 11. novembrī aicina uz interesantu, radošu un aizkustinošu Lāčplēša dienas pasākumu “Svecīšu aizdegšana Strazdumuižā. Bermontiādes simtgade”. Pasākums sāksies ar grāmatu izstādi un radošu “bērnu rīta” darbnīcu “Katram savu Latvijas karogu”. Turpinājumā tikšanās ar vēsturnieku Kristapu Pildiņu lekcijā “Strazdumuižas pamiers un tā nozīme Latvijas vēsturē”, bet vakarā aicinām uz lāpu gājienu no Strazdumuižas parka Juglā līdz Latvijas Neredzīgo bibliotēkai, kur tiks aizdedzināts ugunskurs un noliktas svecītes. Vakara noslēgumā notiks koncerts, kurā uzstāsies Gunārs Meijers un Uldis Kākulis. Pasākumu atbalsta Rīgas dome.

Pasākuma mērķis ir atgriezt Strazdumuižai tās vēsturisko nozīmību Latvijas Brīvības cīņās, kā arī sajust piederības sajūtu tās iedzīvotājos šai vēsturiskajai vietai. Pēdējo gadu laikā Lāčplēša dienu svinības Rīgā koncentrējas ap vecpilsētu, aizmirstot, ka kaujas tika izcīnītas arī Rīgas toreizējā pievārtē. Atzīmējot bermontiādes simtgadi, ir jādod iespēja arī Strazdumuižai Juglā teikt savu vārdu.

11. novembrī bibliotēka piedāvās visiem pieejamu un interesantu svētku programmu:

Plkst. 10.00  Grāmatu izstāde, “Bērnu rīts” ar radošā darbnīca “Katram savu Latvijas karogu”

Plkst. 15.00  Tikšanās ar vēsturnieku Kristapu Pildiņu. Lekcija “Strazdumuižas pamiers un tā nozīme Latvijas vēsturē”

Plkst. 17.00  Lāpu gājiena sākums Strazdumuižas parkā Braila ielā 5.

Plkst. 18.00  Koncerts. Uzstājas Gunārs Meijers un Uldis Kākulis. Dzejas lasījumi

Plkst. 19.00 — 20.00 pasākuma fona mūzika ar patriotiskām dziesmām. Karstas tējas baudīšana, pārdomas pie ugunskura un svecīšu nolikšana.

Pasākuma laikā dalīs siltu tēju, lai uzturētu mundrumu un patīkamas sajūtas. Pasākumu finansiāli atbalsta Rīgas dome.

Informējam, ka pasākums tiks fotografēts/filmēts un materiāli bibliotēkas darbības reklamēšanas nolūkos var tikt izvietoti publiskajā vidē. Ja nevēlaties, ja jūs tiekat fotografēts, lūgums pirms pasākuma par to informēt rīkotājus.

 

Informāciju sagatavoja
Dinija Bite
“Svecīšu aizdegšana Strazdumuižā. Bermontiādei simtgade” producente
Tālr. 27554134 ; dinija.bite@neredzigobiblioteka.lv


________________________________________________________________________________

Šogad diktāts tiks rakstīts arī Braila rakstā

Pasaules diktāts latviešu valodā ir sabiedriskā labuma organizācijas “Nodibinājums “Pasaules valoda” pilsoniskā iniciatīva. Diktāta rakstīšana ir brīvprātīgs bezmaksas pasākums, kas piekto reizi pēc kārtas vienlaikus norisināsies klātienē vienpadsmit Latvijas pilsētās (Rīga, Ventspils, Liepāja, Valmiera, Rēzekne, Daugavpils, Jēkabpils, Jelgava, Cēsis, Bauska, Ikšķile) un tiešsaistē visā pasaulē.

Šogad diktāta rakstīšana paredzēta 9.novembrī un to varēs rakstīt arī Braila rakstā. Šo iespēju piedāvā Latvijas Neredzīgo bibliotēka Rīgā Strazdumuižas ielā 80. To varēs darīt izmantojot Braila raksta rakstāmmašīnas vai tāfelītes ar grifeli.

Diktātā atzīmes netiks liktas, turklāt to varēs rakstīt, gan norādot savu vārdu, gan anonīmi, jo iniciatīvas mērķis ir sniegt iespēju ikvienam novērtēt savas zināšanas latviešu valodas pareizrakstībā. Interesenti, kuri būs rakstījuši diktātu klātienē, ar sava darba kļūdu labojumu varēs iepazīties attiecīgajās norises vietās, savukārt tie, kuri būs uzdevumu pildījuši tiešsaistē, kļūdu labojumu varēs apskatīt savā e-pastā aptuveni mēnesi pēc pasākuma norises.

Diktoru lomu, lasot diktātu klātienē, uzņemsies sabiedrībā pazīstami cilvēki. Latvijas Neredzīgo bibliotēkā tas būs aktieris Juris Kalniņš.

Pērn Pasaules diktātā latviešu valodā tiešsaistē un klātienē kopumā piedalījās 1648 interesenti. Klātienē deviņās Latvijas pilsētās diktātu rakstīja 615 cilvēki. Interneta vietnē “raksti.org” tika iesniegti 1033 darbi no 26 valstīm.

Pieteikšanās diktātam Braila rakstā notiek līdz 8. novembrim Latvijas Neredzīgo bibliotēkā vai pa tālruni 67514513. Vietu skaits ierobežots.

Informāciju sagatavoja
Gunta Bite
Latvijas Neredzīgo bibliotēkas pārstāve
Tālr. 29137112 ; gunta.bite@neredzigobiblioteka.lv