Pasākumi

2019 Gads.

21.maijā Neredzīgo bibliotēkas pasauli ar smaržām un skaņām  iepazina Ventspils pirmsskolas izglītības iestādes “Bitīte”5.grupas bērni.

Iepazīstam pasauli ar smaržu.

Plaukst mūsu puķes.

Darbojamies radoši.

Te mēs visi kopā.

 

 

 

 

 

26. aprīlī  Bibliotēkas nedēļas ietvaros  Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Ventspils filiālbibliotēku apmeklēja Ventspils 1. pamatskolas 2.b. klases skolnieki un iepazinās ar bibliotēku.

 

 

 

 

 

18. aprīlī sadarbojoties ar Latvijas neredzīgo bibliotēkas Ventspils filiālbibliotēku un Latvijas Neredzīgo biedrības Ventspils teritoriālo organizāciju tika svinētas Lieldienas.

Ventspils Lieldienu pasākuma apmeklētājiem uzstājās dzejas kopa “Vārdu Vēziens” . Savu dzeju lasīja Ilga Bernica, Ērika Strole, Valter Grosmans un Ligita Grosmane. Ar muzikālo pavadījumu priecēja mūziķis un producents Jānis Snipkis. Pasākuma laikā sekojot Lieldienu tradīcijām, apmeklētāji krāsoja lieldienu olas, dažādās krāsošanas tehnikās. Pasākuma laikā apmeklētājiem tika pastāstīt par jaunumiem Latvijas neredzīgo biedrības Ventspils Teritoriālajā organizācijā un Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Ventspils filiālbibliotēkā, kā arī tika apskatītas jaunākās grāmatas, kas lasāmas bibliotēkā.

attēlā priekšplānā Ilga Bernica un tālāk Ērika Strole

Mūziķis Jānis Snipke

Ligita Grosmane un Valters Grosmanis

 

 

 

 

 

 

 

 


2018  Gads.

30. Novembris Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Ventspils filiālbibliotēkas 40. gadu jubilejas koncerts.

Pasākums iesākās ar Aijas Veseles atmiņu stāstu par to, kā radās filiālbibliotēka Ventspilī un kā tā ir mainījusies gadu gaitā. Izskanēja pateicības čaklākajiem lasītājiem un bibliotēkas apmeklētājiem. Muzikālo baudījumu sniedza Andris Jansosn un mūzikas skolas bērni, kā arī Aija Vesele lasīja savu dzeju.

 

 

 

21. Aprīlī LNerB Ventspils filiālbibiliotēkā notika pirmais muzikālās terapijas seans.

Nodarbības vada Henisa  Meiere. Pirmajā nodarbībā tika pastāstīts par muzikālo terapiju un tās daudzajiem veidiem. Tika aplūkoti dažādi mūzikas skaņas avoti, un tika veidota izpratne, kā rodas skaņa. Tika apskatīts arī , kā skaņu var veidot, ar savu ķermeni nelietojot nevienu blakus lietu. Tika izmēģināta ķermeņu mūzikas veidošanās grupā.

 

 

 

 

 

 

19. Aprīlī LNerB Ventspils filiālbibliotēka viesojās Gāliņciema pasākumā “Tuvu, tuvu, tuvāk vēl”.

Pasākums notika Ventspils Gāliņciema bibliotēkā, kur UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas “Stāstu bibliotēkas” dalībniekiem tika stāstīts par Latvijas Neredzīgo bibliotēku un tās filiāli Ventspilī. Tika pastāstīta bibliotēkas rašanās gaita no pirmsākumiem līdz pat mūsdienām. Informējām par bibliotēkas sniegtajiem pakalpojumiem. Tika stāstīts par Braila grāmatām, audiogrāmatām, taktilajām grāmatām.Tika stāstīts arī par Latvijas Neredzīgo biedrības teritoriālo organizāciju un viņu darbību.

 

 

 

 

 

 

 

 

29. janvārī Ventspils filiālbibliotēkā notika pasākums  “Dzejas Pēcpusdiena”.

Pasākumā savu dzeju lasīja  dzejas grupas “Vārdu vēziens” biedri –  Ērika Strole , Valters Grosmanis un Ligita Grosmane. Klavieres spēlēja Artūrs Krišjānis Goba un vokālo izpildījumu sniedza Karlīne Priedēna. Ar savu dzeju arī dalījās Aija Zenta Vesele un ar klavieru skaņdarbiem pasākumu nobeidza Ventspils mūzikas pamatskolas 3 a. klases skolniece Agape Šepetauska.

 


2017  GADS.

20. oktobrī Ventspils filiālbibliotēkā norisinājās pasākums “Tikšanās ar Melomānu” . Pasākuma vadītājs Aivars Lācis pastāstīja par pirmajām platēm, kādas tās izskatījās un kur tās varēja klausīties. Tika apskatīts , kā mūzika ir mainījusies 50 gadu garumā. Tika  salīdzināta šodienas mūzika ar mūzikas ierakstiem pirms 50 gadiem.

 

 

 

Sestdien 12. augustā bibliotēkā norisinājās pasākums “Kad dzejnieki tiekas”Pasākuma apmeklētājiem tika dota iespēja dzirdēt Janas Mores, Rūdolfa liedaga,Friča Dziesmas un citu Ventspilnieku dzejoļus. Andris Jansons iepazīstināja klausītājus ar saviem jaunākajiem klavieru skaņdarbiem , kurus vokāli pavadīja Ainārs Kukulītis. Tika dziedātas arī Rolanda Ūdrīša dziesmas kopā ar Ilonu Balodi. Un Ilona Balode sniedza ieskatu savā topošajā grāmatā.

 

2017. gada 13. maijā bibliotēkā tika atklāta Aivara Lāča foto izstāde “Mana ģimene un citi zvēri”. Tikšanās laikā Aivars Lācis pastāstīja par savu hobiju — fotografēšanu. Kā arī prezentēja dažas no savām labākajām bildēm. Aivars pastāstīja, kā fotogrāfijas attīstība ir mainījusies gadu gaitā. Fotogrāfs ļoti interesanti stāstīja par katru no savām izstādītajām bildēm.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017. gada 9. maijā bibliotēkā   skanēja  koncerts  “Tev Māt”. Pasākuma laikā klausītājiem tika dota iespēja klātienē  klausīties dažādu mūzikas instrumentu skaņās, kurus spēlēja Ventspils Mūzikas skolas bērni.  Kā arī ieklausīties dažādu dzejnieku dzejoļos, kas veltīti mātēm. Pēc pasākuma oficiālās daļas klausītāji  cienājās ar kafiju un tika apspriesti aktuālākie Ventspils pilsētas jaunumi.

Sniegotais 9. maija rīts Ventspils Neredzīgo bibliotēkā Un taureņi, kas salidojuši bibliotēkā

Informāciju ievietoja:

Santa Šepetauska

LNerB Ventspils filiālbibliotēkas vecākā bibliotekāre