Liepājas arhīvs 2017

Oktobris, novembris, decembris

Gada nogales izstādes godinot Zentu Mauriņu, Andreju Upīti, Astridu Lindgrēni un Stīvenu Kingu.

A.Lindgrēnei-110 Zenta Mauriņa 120
A.Upīts-140 S.Kings-70


Augusts, septembris

Jauniešu literatūras izstāde- fantāzijas un fantastikas žanra romāni, romantika, šausmiņas, neticami piedzīvojumi, traki ceļojumi- gan nākotnē, gan īstenībā un literatūras izstāde atzīmējot Baltu vienības dienu 22.septembrī kurā, atradīsiet mūsu krājumā esošos lietuviešu autoru darbus, pasakas, dzeju, vēsturiskus faktus u.c.

Starptautiskā jaunatnes diena Baltu vienības diena


Jūnijs, jūlijs

-Izstāde veltīta jūlija jubilāram Arturam Heniņam (14.07.1932.-17.09.2014.) un tematiska literatūras izstāde “Plaukst puķes”. Tās eksponāti- grāmatas ar un par ziediem.

Arturs Heniņš 85 Izstāde Plaukst puķes

– Vasaras mēnešos piedāvājam mūsu lasītājiem pašiem veidot savu iemīļotāko grāmatu izstādi “Literārie labumi”. Proti, ja izlasītā grāmata iepatikusies, rekomendēt to arī citiem lasītājiem, īpaši norādot, kam un kāpēc tā varētu patikt. Lasītavā- Liepājas Neredzīgo biedrības “Radošās mākslas nodarbībās” pedagoģes Marikas Beļēvičas vadībā tapušie darbi origami tehnikā. To autori ir arī mūsu bibliotēkas lasītāji.

Literārie labumi Izstāde Pacietība un raksturs

– Mūzikas ierakstu izstāde “LULLABIES”- šūpuļdziesmu kolekcijas, ko papildina jaunieguvums- nesen izdota neparasta grāmata – “Šūpuļdziesmas pieaugušajiem”. Tās autors mūzikas pētnieks, kritiķis, šūpuļdziesmu kolekcionārs vai vienkārši- mūzikas gardēdis- Klāss Vāvere. Grāmata papildināta ar audiopielikumu- īpašu, grāmatai par godu veidotu Šūpuļdziesmu Radio (pieejams “Spotify”), kuru iespējams klausīties arī mūsu lasītavā.

Mūzikas ierakstu izstāde Lullabies Šūpuļdziesmu radio


Maijs

Literatūras izstādes veltītas latviešu trimdas rakstniekiem Alfrēdam Dziļumam (1907.-1976.) un Irmai Grebzdei (1902.-2000.)

Alfrēds Dziļums 110 Irma Grebzde 115


Aprīlis

– Nedēļas garumā galda spēles izmēģināja dažāda vecuma, dzimuma un tautības apmeklētāji, arī lasītāji ar redzes traucējumiem. Galda spēļu klasika – “Krustiņi un nullītes” vai “Desas” arī 3D formātā, speciāli redzes invalīdiem pielāgotas “Dambrete” un “Domino”; stratēģiskās spēles – “Koridors” un “Tortuga” (līdzīga dambretei); jautrībai – stāstu metamie kauliņi vai mini bumbu spēle iekštelpām. Dalībnieki jauki pavadīja brīvo laiku, guva pozitīvas emocijas, iemācījās jaunas un atcerējās jau zināmās galda spēles.

Taktilais Domino Pacietības pārbaude
Speciāli redzes invalīdiem pielāgota Dambrete


– Izstāde “Pagātnes liecinieki”, veltīta Pasaules grāmatu un autortiesību dienai 23.aprīlī, godinot autorus un viņu darbus, kā arī pievēršot sabiedrības uzmanību literatūras nozīmei cilvēku dzīvē un autoru ieguldījumam sabiedrības sociālajā un kultūras progresā. Eksponāti – gadsimtu un vēl vecākas grāmatas. Vairākums vecajā drukā, vācu, krievu un angļu valodās. Pasaules klasiķi – V.Šekspīrs, J.V.Gēte, F.Šillers, H.Heine, atlanti un vārdnīcas – šos senos izdevumus interesentiem aplūkošanai piedāvāja mūsu lasītāja V.Pērkone.

– Informatīvajā pasākumā bibliotēku nedēļas ietvaros “Atvērto logu diena” piedāvājām “atvērt logu” uz Latvijas Neredzīgo bibliotēkas mājvietu e-vidē. Apmeklētāji tika konsultēti par Latvijas Neredzīgo bibliotēkas mājaslapas struktūru, saturu, iepazinās ar iespējām, ko sniedz elektroniskais katalogs, aktuālajām izmaiņām un sociālajiem tīkliem.

– Izstāde “Kumeļa prāts” veltīta latviešu ironiskas prozas meistara Andreja Skaiļa 90 gadu jubilejai.

Izstāde Pagātnes liecinieki A.Skailis 90
Izstādes Pagātnes liecinieki plakāts Atvērto logu diena


Janvāris, februāris, marts

Marta jubilārs, lasītāju iecienītais audiogrāmatu ielasītājs – Zigurds Neimanis. Audioliteratūras izstāde par godu Pasaules ūdens dienai. Pasaules pasaku stāstīšanas dienā 8.vidusskolas skolēni guva priekšstatu par audioformātā un Braila rakstā izdotām pasakām, kuras ir pieejamas cilvēkiem ar redzes problēmām, kā arī par to, kā neredzīgs cilvēks ar literatūras (šoreiz pasaku) palīdzību iepazīst apkātrējo pasauli.

Pasaules ūdens diena Sēd uz sliekšņa pasaciņa
Pasaules pasaku stāstīšanas diena Zigurds Neimanis-70

Janvāra sākumā atvadījāmies no dziesminieces Austras Pumpures. Gada pirmajā ceturksnī atzīmējām jubilejas O.Gūtmanim, E.Lukjanskim, A.A.Milnam, S.Kaldupei, M.Ķempei un S.Šeldonam.

S.Šeldons-100 S.Kaldupe-95

Egils Lukjanskis-80

Liepājas arhīvs 2016