Pasākumi

Pasākums “Vasali Latgolā!” LNB Rehabilitācijas centra Daugavpils filiālē

Latgola.
Tu pylnā zemes brīdumā
Zemes pīna pīsasyukuse.
Tu stoltu līpu,
Ūzulu tu pavēnī.
Un Daugava pa vydu tak.
(Voldemārs Voguls)

2018. gada 19. jūnijā Daugavpils filiālbibliotēkas darbinieces, atsaucoties uz kolēģu uzaicinājumu, viesojās Latvijas Neredzīgo biedrības Rehabilitācijas centra Daugavpils filiālē, piedāvājot centra klientiem izglītojošu kultūras pasākumu “Vasali Latgolā!”

Pasākums tika rīkots ar mērķi iepazīstināt neredzīgus un vājredzīgus Daugavpils iedzīvotājus ar Latgales materiālo un nemateriālo kultūras mantojumu, valodu un folkloru Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils pilsētas komitejas projekta “Mēs esam tik dažādi un tik vienādi” ietvaros. Papildus izglītojošam stāstījumam par latgaliešu kultūras īpatnībām un spilgtākajām iezīmēm bibliotekāres sagatavoja īsu, atraktīvu latgaliešu sarunvalodas apmācību, kura tika īstenota, aktīvi iesaistot pasākuma apmeklētājus. Savukārt iepazīšanos ar Latgales keramiku bagātināja iespēja iepazīt ar tausti dažādus darinājumus, kā arī ieklausīties māla zvaniņa un svilpavnieku mūzikas skaņās.

Noslēgumā pasākuma dalībnieki tika informēti par bibliotēkas piedāvāto novadpētniecības krājumu par Latgali, kā arī iespēju lasīt daiļliteratūru – gan dzeju, gan prozu – latgaliešu valodā un klausīties latgaliešu mūzikas ierakstus. Vasali Latgolā!

___________________________________________________________________________________________

Goda daugavpilietei Anitai Liepai 90

Daugavpils pilsētas svētku sakarā Daugavpils filiālbibliotēka aicināja lasītājus un citus interesentus iepazīt tuvāk ievērojamo latviešu rakstnieci, Triju Zvaigžņu ordeņa īpašnieci un Daugavpils pilsētas Goda pilsoni Anitu Liepu (1928), kura šogad atzīmēja 90 gadu jubileju.

Anita Liepa, nākusi no virsnieku dzimtas, vienmēr ir bijusi kareivīga un brīvdomīga, par ko dzīves laikā iekūlusies neskaitāmās nepatikšanās. Viņas dzimtas un pašas liktenis, ko malušas 20. gadsimta Latvijas vēstures dzirnavas, radis atspulgu daiļradē, ko lielākoties raksturo autobiogrāfiskums. Trimdas gadi Vācijā, ieslodzījums PSRS ziemeļu nometnēs, aktīva dalība Tautas frontē, arhīvu dokumentu pētīšana un radinieku pēdu meklēšana dažādos bijušās Padomju Savienības nostūros – Anitas Liepas dzīve pati par sevi sniegusi bagātīgu materiālu darbiem, tāpēc, lasot viņas dokumentālos romānus, var garīgi tuvoties rakstnieces personībai un biogrāfijai, uzzinot daudz interesantu vēsturisku faktu arī par Daugavpili.

No 2018. gada 4. līdz 22. jūnijam bija atvērta izstāde “Viss, kas ir bijis, ir bijis labi…”, kura piedāvāja ne tikai rakstnieces darbus un intervijas ar autori, bet arī īpašu grāmatu izlasi, ko autore augstu vērtē vai dēvē par savām mīļākajām grāmatām.

Savukārt 12. jūnijā, noslēdzot notikumiem bagāto Daugavpils pilsētas svētku nedēļu (04.06.-10.06.), notika Anitas Liepas dzīvei un daiļradei veltīts literārs pasākums “Goda daugavpiliete Anita Liepa”. Pasākuma laikā tika iepazīta rakstnieces biogrāfija, lasīti interviju fragmenti, kā arī fragmenti no 1990. gadā izdotā un toreiz lielu interesi raisījušā dokumentālā romāna “Ekshumācija”, kas vēstī par autores dzimtas likteni uz 20. gadsimta notikumu fona.

___________________________________________________________________________________________

Maija izstādes

2018. gada maijā – Brīvības mēnesī – Daugavpils filiālbibliotēka piedāvāja apmeklētājiem divas literatūras izstādes.

Izstāde “Ar sirdi, domām un darbiem par Latviju” iepazīstināja ar vērtīgiem krājuma jaunieguvumiem, kuri veltīti Latvijai, sākot ar Latvijas hokeja vēsturi un beidzot ar biogrāfiskiem darbiem par Margaritu Stārasti un Uldi Stabulnieku.

Savukārt dzimtas romānu un ģimenes sāgu izstāde “Dzimtas spēks un lāsts” piedāvāja latviešu un ārzemju rakstnieku un lasītāju pēdējos gados iecienīta žanra darbus audio formātā un parastajā iespiedrakstā. Izstādē varēja atrast gan laika pārbaudi izturējušās klasiskās ģimenes sāgas, piemēram, Džona Golsvertija “Forsaitu teiku”, gan aizraujošus mūsdienu autoru darbus, kuri izseko dzimtas paaudžu likteņu līkločiem.

___________________________________________________________________________________________

Pasākums “Ebreju tautas un Daugavpils kopīgais stāsts”

2018. gada 11. maijā Daugavpils filiālbibliotēkā pulcējās kupls interesentu skaits, lai izglītojošā kultūras pasākumā “Ebreju tautas un Daugavpils kopīgais stāsts” iegūtu vērtīgas zināšanas, satiktu ievērojamus daugavpiliešus un priecētu dvēseli ar ebreju humora un daiļrades dzirkstīm.

Marks Rotko, Solomons Mihoelss, Oskars Stroks… Tie ir tikai daži ievērojamākie Daugavpilī dzimušie ebreji, kurus pazīst visā pasaulē. Lai pastāstītu par mūsu pilsētas ebreju kopienas vēsturi un nozīmi Daugavpils attīstībā, pasākumā ar lekciju uzstājās pazīstams novadpētnieks, pedagogs, vairāku grāmatu un neskaitāmu publikāciju autors un muzeja „Ebreji Daugavpilī un Latgalē” vadītājs Josifs Ročko, kurš ir pazīstams ar savu nepārspējamo humora izjūtu un māku īstajā brīdī pajokot par ebreju tautu. Jāatzīmē, ka par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā – ilggadējiem Latvijas ebreju mantojuma pētījumiem – 2017. gadā viņam tika piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis, kuru bija iespēja aplūkot arī pasākuma viesiem.

Josifa Ročko stāstījumu ar muzikāliem priekšnesumiem papildināja Grigorija Kagana vadītais Daugavpils ebreju kopienas vokālais ansamblis “Mazl tov” (“Laimi jums”), kas izpildīja gan tradicionālo ebreju tautas mūziku, tā saucamo klezmeru, gan dažādu ebreju komponistu sacerētās dziesmas un skaņdarbus. Tādējādi ar mūzikas starpniecību pasākuma apmeklētāji varēja tuvoties un labāk iepazīt šīs tautas mentalitāti un kultūru.

Liels paldies pasākuma viesiem par saturiski un emocionāli bagātu un atmiņā paliekošu tikšanos, kas veicināja starpkultūru dialogu!

Piedāvājam nelielu atskatu uz pasākuma norisi fotogrāfa Genādija Lina fotogrāfijās: https://flic.kr/s/aHsmjDLxu3

____________________________________________________________________________________________

Taktilās bērnu dzejas grāmatas atvēršanas svētki

2018. gada 25. aprīlī Bibliotēku nedēļas ietvaros Daugavpils pilsētas 9. speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē bērniem ar redzes traucējumiem notika liels un skaists notikums – ilgi gaidītās taktilās bērnu grāmatas “Вместе веселее” (“Kopā ir jautrāk”) atvēršanas svētki, ko rīkoja Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēka.

Unikālās taktilās grāmatas tapšanas procesā, kas ilga ap 7 mēnešiem, bija iesaistīti daudzi sadarbības partneri: proti, Daugavpils filiālbibliotēka kā idejas autore izstrādāja grāmatas satura koncepciju un skices, bet biedrība “Punktu brālība” sastādīja un pieteica projektu pašvaldības projektu konkursam, kura rezultātā no Daugavpils pilsētas domes tika saņemts atbilstošs finansējums. Īstenot projekta ieceri praksē uzņēmās Daugavpils pilsētas Bērnu un jauniešu centrs “Jaunība”, kura audzēkņi un pedagogi metodiķes Olgas Sverčkauskas vadībā ieguldīja milzīgu darba apjomu grāmatas radīšanā, turklāt pilnīgi brīvprātīgi.

Taktilajā bērnu grāmatā ir publicēti piecu Daugavpils dzejnieku – Jevgeņija Golubeva, Ludmilas Idzānes, Stepanidas Miloševičas, Lidijas Vasaraudzes un Staņislava Volodjko – dzejoļi Braila un palielinātajā rakstā, un tos ilustrē krāsainas, taustei interesantas ilustrācijas no dažādiem materiāliem, kuras sniedz iespēju neredzīgiem un vājredzīgiem lasītājiem iepazīt apkārtējo pasauli.

Lai tiktu līdz grāmatas atvēršanai, svētku dalībniekiem un viesiem – gan bērniem, gan pieaugušajiem – nācās krietni papūlēties un kopīgiem spēkiem izpildīt visus bibliotēkas rūķa Zinīša uzdevumus, kuriem bija jāpalīdz grāmatu atburt. Dzejniekiem, turot rokā burvju nūjiņu, vajadzēja lasīt dzeju, bērniem bija jāmin mīklas, savukārt pēdējo burvju mezglu tika uzticēts atsiet Daugavpils pilsētas domes pārstāvei Žannai Kobzevai, kura to godam paveica ar mazo palīgu līdzdalību.

Tā, skanot smiekliem, izbrīna saucieniem, dzejai, pateicības vārdiem un pat mūzikai, gaismu ieraudzīja jauna taktilā grāmata, kura turpmāk būs pieejama Daugavpils filiālbibliotēkas krājumā.

Paldies visiem brīnišķīgajiem sadarbības partneriem un draugiem, kuri apvienoja spēkus, lai taptu šī unikālā dāvana bērniem ar redzes traucējumiem!

Ar plašsaziņas līdzekļu materiāliem par taktilās grāmatas “Вместе веселее” tapšanas procesu un atvēršanas svētkiem var iepazīties arī elektroniskajos resursos:

Latvijas Radio 1 sižeta audio ieraksts: http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/pecpusdiena/daugavpili-top-gramatas-cilvekiem-ar-redzes-traucejumiem.a99324/

– laikraksta Latgales Laiks fotoreportāža: http://latgaleslaiks.lv/fotoreportazas/214

DauTKom TV ziņu sižets: https://www.youtube.com/watch?v=9WULrpUAwoI

____________________________________________________________________________________________

Izstāde “Aktīvs = vesels”

No 2018. gada 9. līdz 27. aprīlim Daugavpils filiālbibliotēka piedāvāja izstādi “Aktīvs = vesels”, kura bija veltīta Pasaules veselības dienai (7. aprīlis).

Izstādē interesenti varēja iepazīties ar grāmatām un periodiskajiem izdevumiem dažādos formātos par aktīvā dzīvesveida nozīmi un piekopšanas iespējām, lai nodzīvotu ilgu, veselīgu un līdz ar to arī laimīgu mūžu. Īpašu uzmanību izstāde vērsa uz cilvēkiem ar redzes traucējumiem piemērotajiem sporta un fizisko aktivitāšu veidiem – informāciju varēja smelties gan no filiālbibliotēkas tifloloģijas materiālu kopām, gan publikācijām un informācijas lapām par Latvijas un Daugavpils neredzīgo organizāciju piedāvātajām iespējām iesaistīties aktīvā dzīvesveida kustībā.

Kā uzskata viena no izstādē eksponētās grāmatas varonēm Inese Ziņģīte:
“…jaunu ķermeni neviens sev pagatavot nespēj, taču turēt kārtībā veco var iemācīties. Tāpēc jāprot cienīt un mīlēt savu augumu, tikai tad tas atbildēs ar veselību”. (Amata Selga.  Nekādu brīnumu. Vienkārši Ziņģīte. Rīga, 2008. – Grāmata pieejama arī audio formātā!)

Izstādes "Aktīvs=vesels" eksponāti Izstādes materiāli par cilvēkiem ar redzes traucējumiem piemērotajiem sporta veidiem

____________________________________________________________________________________________

Lekcija “Ikdienas skaistumkopšanas ābece”

Cilvēkā visam jābūt skaistam – gan sejai, gan apģērbam, gan dvēselei, gan domām!
(Antons Čehovs)

Neviens nenoliegs, ka cilvēka galvenā bagātība ir viņa garīgais saturs un iekšējais skaistums, tomēr, dzīvojot sabiedrībā citu sociālo būtņu vidū, jāatceras kopt arī savu fizisko ķermeni.

Lai sniegtu lasītājiem un citiem interesentiem iespēju papildināt savas zināšanas un uzzināt praktiskus padomus, kā pareizi rūpēties par savu ārējo veidolu ikdienā, Latvijas Neredzīgo biblotēkas Daugavpils filiālbibliotēka 2018. gada 11. aprīlī pēc lasītāju ierosinājuma rīkoja izglītojošu lekciju “Ikdienas skaistumkopšanas ābece”.

Lekciju lasīja profesionālā kosmētiķe ar augstāko medicīnisko izglītību, savas jomas entuziaste Linda Kalniņa, kura strādā vienā no Daugavpils iedzīvotāju iecienītākajiem skaistumkopšanas saloniem. Lektore ne tikai dalījās savās zināšanās un profesionālajā pieredzē, sniedzot ieteikumus, stāstot par jaunākajiem sasniegumiem skaistuma un veselības jomā un pat parādot praksē sejas pašmasāžas paņēmienus, bet arī ar lielu prieku atbildēja uz visdažādākajiem jautājumiem.

Lekcijas apmeklētāju vidū bija dažāda vecuma pārstāvji – ne tikai sievietes, bet arī vīrieši, un katrs varēja paņemt līdzi uz mājām vismaz vienu noderīgu atziņu vai padomu, ko praktiski izmēģināt!

____________________________________________________________________________________________

Literatūras izstāde “Kurš teica vau?”

No 2018. gada 5. līdz 29. martam Daugavpils filiālbibliotēka piedāvāja iepazīties ar daiļliteratūras izstādi, kura bija veltīta 2018. gada simbolam, daudzu lasītāju uzticamajam četrkājainajam draugam un pavadonim – SUNIM.

Izstādes “Kurš teica vau?” eksponātu vidū bija ne tikai bērnu grāmatas, kurās suns bieži vien darbojas galvenajā vai vismaz otrā plāna lomā, bet arī dažādu žanru grāmatas pieaugušajiem, kurās šis dzīvnieks palīdz autoram risināt sižetu, atklāt savas pārdomas vai parādīt vērtības. Tā, piemēram, sunim ir liela nozīme Džeka Londona un Džeimsa Olivera Kervuda klasiskajos piedzīvojumu romānos, daudzu krievu klasiķu darbos, arī detektīvromānos un fantastikas darbos suns mēdz parādīties dažādās lomās. Tādējādi izstādē iekļautās grāmatas, kuras bija pieejamas audio formātā, Braila rakstā un parastajā iespiedrakstā, ļāva lasītājiem iepazīt suņa atspoguļojumu daiļliteratūrā dažādu autoru skatījumā.

Izstādes eksponāti dažādos formātosIzstādē eksponētās grāmatas

_______________________________________________________________________________________________

Anatolija Gallera autorvakars

Pasaules dzejas dienas (21. marts) gaidās Daugavpils filiālbibliotēka aicināja lasītājus ieskandināt pavasari un uzlādēties ar pozitīvu dzejas un mūzikas enerģiju Daugavpils dzejnieka, komponista un izpildītāja Anatolija Gallera autorvakarā, kurš notika 2018. gada 14. martā.

Anatolijs Gallers dzimis 1950. gadā represēto ģimenē un pavadījis bērnību aiz Ziemeļu polārā loka, atgriežoties mātes dzimtajā pilsētā – Daugavpilī – 1958. gadā. Būdams ļoti aktīvs, radošs un darbīgs cilvēks ar plašu interešu loku, 1974. gadā sācis rakstīt dzeju un publicējies dažādos izdevumos, Latvijas krievu rakstnieku izdotajos almanahos, Daugavpils pašvaldības izdotajā krājumā “Dzejas dienas”. Izdevis vairākus dzejoļu un dziesmu krājumus, no kuriem viens – Калейдоскоп душиpieejams arī Daugavpils filiālbibliotēkas lasītājiem.

Anatolijs Gallers lasa jaunākos dzejoļusAnatolijs Gallers izpilda savas dziesmas ģitāras pavadījumā

Muzikāli literārā vakara apmeklētāji pēc iepazīšanās ar Anatolija Gallera biogrāfiju varēja baudīt autora tematiski daudzveidīgo, bet aizvien dzīvi apliecinošo dzeju, turklāt klausītāju vērtējumam tika nodoti arī jaunākie dzejoļi, kuri drīzumā tiks apkopoti un izdoti jaunā krājumā. Vakara gaitā dzeju harmoniski papildināja un bagātināja arī liriskas dziesmas un romances ar autora vārdiem, kuras izpildīja gan pats dzejnieks, gan Daugavpils sociālās aprūpes un rehabilitācijas dienas centra “Saskarsme” ansamblis “Cerība”.

Tikšanās ar Anatoliju Galleru un viņa draugiem bija patiesi sirsnīga, pacilājoša un nevienu neatstāja vienaldzīgu. Ja vēlaties satikt dzejnieku un sajust viņa dvēseles siltumu vēlreiz, lasiet Daugavpils filiālbibliotēkas krājumā esošo krājumu Калейдоскоп души, kā arī autora nupat uzdāvināto dziesmu un romanču grāmatu Была и есть любовь!

Skan dziesma Alekseja Privalova izpildījumāAnsambļa "Cerība" uzstāšanās

_______________________________________________________________________________________________

Lietuvai un Igaunijai 100!

2018. gadā savas valsts 100. dzimšanas dienu svinam ne tikai mēs, bet arī mūsu kaimiņvalstis Lietuva un Igaunija, kuru vēsturiskais liktenis ir bijis ļoti līdzīgs Latvijas likteņstāstam. Kas vēl ir kopīgs mums, trijām Baltijas valstīm un tautām, un kas ir atšķirīgs? Cik daudz mēs zinām par mūsu tuvākajiem kaimiņiem? Piemēram – vai varat nosaukt trīs igauņu un trīs lietuviešu autorus, kuru darbus esat lasījuši vai par kuriem esat dzirdējuši?

Diemžēl bieži gadās, ka par vistuvākajiem kaimiņiem zinām vismazāk, tāpēc Daugavpils filiālbibliotēka 2018. gada februārī, kad vispirms tiek svinēta Lietuvas Republikas neatkarības diena (16. februārī) un tad arī Igaunijas Republikas neatkarības diena (24. februārī), aicināja lasītājus uz izstādi “Saules mūžu Baltijai!”.

Izstādes eksponāti – uzziņu literatūra, vēstures grāmatas un publikācijas (arī audio žurnālā “Doma”) – palīdzēja iegūt un paplašināt zināšanas par abām Baltijas kaimiņvalstīm, tomēr galvenā uzmanība bija pievēršama igauņu un lietuviešu daiļliteratūrai, kura izstādē bija kupli pārstāvēta gan audio formātā, gan parastajā iespiedrakstā. Līdzās tautas pasakām un prozas klasiķu darbiem izstādē bija iespēja iepazīt mūsdienu igauņu un lietuviešu autoru daiļradi, kuru Latvijas lasītājiem kļūst pieejama, pateicoties vairākiem talantīgiem tulkotājiem (Dace Meiere, Maima Grīnberga, Guntars Godiņš u.c.) un viņu kvalitatīvajam darbam.

Ja arī Jūs vēlaties atklāt kaimiņvalstu literatūru, iesakām iepazīšanos sākt, piemēram, ar lietuviešu rakstnieces Kristinas Sabaļauskaites godalgoto un arī lasītāju augsti novērtēto vēsturisko romānu triloģiju “Silva rerum”, kurā barokāli bagātīgā valodā tiek atklāts bajāru Norvaišu ģimenes stāsts uz Lietuvas Dižkunigaitijas vēstures notikumu fona. Savukārt viens no spilgtākajiem mūsdienu igauņu prozas autoriem ir Indreks Hargla, kurš raksta aizraujošus vēsturiskos kriminālromānus un piedāvā lasītājiem doties uz viduslaiku Tallinu un atklāt tās noslēpumus, dodoties pa noziegumu pēdām kopā ar aptiekāru Melhioru. Abu šo autoru darbi ir vērtīga lasāmviela un pieejami bibliotēkā audio formātā!

Izstādes "Saules mūžu Baltijai!" eksponātiLietuviešu literatūra un publikācijas par Lietuvas vēsturi, tās interesantajiem objektiem

_______________________________________________________________________________________________

Latvijas simtgadei veltīta izstāde “Mēs. Latvija, XX gadsimts”

Daugavpils filiālbibliotēka Latvijas 100. pastāvēšanas gadu uzsāka ar izcilas literatūras sērijas izstādi, aicinot lasītājus no 2018. gada 8. janvāra līdz 2. februārim iepazīt mūsu valsts 20. gadsimta vēsturi 12 dažādu latviešu autoru sabiedrībā.

Izdevniecības “Dienas Grāmata” paspārnē izdotā vēstures romānu sērija “Mēs. Latvija, XX gadsimts”, kuras ietvaros no 2014. līdz 2017. gadam publicēti divpadsmit romāni, ir unikāla parādība Eiropas literatūrā. Rakstnieces Gundegas Repšes uzrunāti, kopīgā romānu sērijas radīšanā piekrita piedalīties talantīgi dažādu paaudžu rakstnieki, kuri uzrakstīja savas individuālās literāras versijas par dažādiem pagājušā gadsimta periodiem, turklāt balstoties uz rūpīgu laikmeta liecību izpēti.

Kā pirmais 2014. gadā tika izdots Osvalda Zebra romāns “Gaiļu kalna ēnā” par pirmajiem lielajiem satricinājumem Latvijas 20. gs. sākuma vēsturē, kuri lika pamatus mūsu valstij, savukārt 2017. gada rudenī sērijas cienītāji ar lielu sajūsmu sagaidīja Arno Jundzes spriedzes romāna “Sarkanais dzīvsudrabs” iznākšanu par 90. gadu notikumiem, kad Latvija pēkšņi kļuva brīva, bet atrast brīvību sevī spēka pietika ne katram, jo vajadzēja izdzīvot.

Pateicoties sadarbībai ar Latgales Centrālo bibliotēku, izstādes “Mēs. Latvija, XX gadsimts” apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar visām sērijas grāmatām parastajā iespiedrakstā. Audio formātā uz 2018. gada sākumu bija ieskaņoti un izstādē iekļauti 6 romāni – G. Berelis “Vārdiem nebija vietas”, M. Bērziņš “Svina garša”, N. Ikstena “Mātes piens”, G. Repše “Bogene”, I. Gaile “Stikli” un A. Manfelde “Virsnieku sievas”. Izstādē varēja atrast arī aizraujošas intervijas ar autoriem šīs literatūras sērijas izdošanas sakarā, kā arī recenzijas un apskatus par iznākušajiem romāniem preses izdevumos parastajā iespiedrakstā un audio žurnālā “Doma”.

Latvijas 100-gadei veltītā literatūras izstāde "Mēs. Latvija, XX gadsimts"Izstādi papildina recenzijas un intervijas dažādos preses izdevumos

Novēlam daudz vērtīgu mirkļu grāmatas sabiedrībā 2018. gadā un iesakām literāri izzināt Latvijas pagātni ar šīs izcilās romānu sērijas palīdzību!
_______________________________________________________________________________________________

Daugavpils pētnieku kongress

2018. gada 12. janvārī Daugavpils filiālbibliotēkā tika rīkota intelektuālā spēle “Daugavpils pētnieku kongress” lasītājiem, kuri iesaistījušies bibliotēkas atbalsta biedrības “Punktu brālība” darbībā un piedalījās tās īstenotajā projektā “Daugavpils un Latgales mantojuma pētnieki”.

Biedrība “Punktu brālība” tika izveidota 2015. gadā Daugavpils filiālbibliotēkas atbalstam un apvienojusi aktīvākos bibliotēkas lasītājus (ar un bez redzes traucējumiem), kuri vēlas ar savu līdzdalību atbalstīt bibliotēku un popularizēt tās darbību. Šo gadu gaitā biedrība pierādīja sevi kā lielisku sadarbības partneri, kas palīdz bibliotēkai tās ikdienas darbā, tostarp finansiāli nodrošinot iespēju rīkot radošās darbnīcas un pasākumus ar balvām plašākam lasītāju lokam.

Savukārt bibliotēka palīdz biedrībai “Punktu brālība” ar idejām un saturu dažāda veida aktivitātēm – arī intelektuālo spēli “Daugavpils pētnieku kongress” sagatavoja filiālbibliotēkas darbinieces, izmantojot bibliotēkas novadpētniecības krājumu. Spēle tika rīkota ar mērķi pārbaudīt un atsvaidzināt zināšanas, ko lasītāji ieguva 2017. gadā, iejūtoties Daugavpils kultūrvēsturiskā mantojuma pētnieku lomā un pašvaldības atbalstītā projekta ietvaros apmeklējot vairākus ievērojamus tūrisma objektus – muzeju “Ebreji Daugavpilī un Latgalē”, sinagogu “Kadiš”, Daugavpils Skrošu rūpnīcu, kā arī Šmakovkas muzeju.

Intelektuālā spēle par Daugavpils vēstures mantojumu rit pilnā sparāIntelektuālās spēles dalībnieki aktīvi atbild uz jautājumiem

________________________________________________________________________________________________

Bibliotekārā stunda “Viss ir Tavās rokās!”

Tuvojoties Ēnu dienai 2018, Daugavpils filiālbibliotēka nolēma aktualizēt savlaicīgas karjeras izvēles nozīmīgumu un 2018. gada 5. janvārī aicināja pusaudžus uz bibliotekāro stundu “Viss ir Tavās rokās!”

Ziemas brīvlaikā organizētajā bibliotekārajā stundā piedalījās 7.-9. klases audzēkņi, kuriem ir pienācis īstais laiks ne tikai sapņot par nākotni, bet arī aktīvi darboties, meklējot informāciju, izzinot sevi un piedaloties daudzveidīgajās karjeras plānošanas un izvēles aktivitātēs, kuras tiek piedāvātas mūsdienās.

Lai palīdzētu jaunajiem bibliotēkas lasītājiem orientēties plašajā informācijas piedāvājumā, bibliotēkas darbinieces sagatavoja informācijas ceļvedi ar kvalitatīviem un noderīgiem brīvpieejas interneta resursiem, kuros var, piemēram, virtuāli iepazīties ar profesiju pasauli, izpildīt interešu testu, uzzināt par Nacionālo izglītības iespēju datubāzi vai ikgadējās Karjeras nedēļas norisēm.

Bibliotekārajai stundai sagatavotie informācijas ceļvedži ar interneta resursiem

Bibliotekāro stundu iesildīja mēmā šova spēle, kuras laikā vajadzēja ar ķermeņa valodu atveidot anonīmi sarakstītās sapņu profesijas, un diskusija par šo profesiju labajām un sliktajām pusēm. Savukārt stundas turpmākā gaita noritēja bibliotēkas datortelpā, aplūkojot un praktiski izmēģinot informācijas ceļvedī iekļautos interneta resursus. Pēc vairāku dalībnieku lūguma tika sniegta arī konsultācija Ēnu dienas portāla izmantošanas sakarā.

Jaunietis atveido profesiju mēmā šova spēles laikāPusaudži datortelpā praktiski izmēģina informācijas ceļvedī iekļautās saites

______________________________________________________________________________________________

Pasākumu arhīvs