Citur ieskaņotās audiogrāmatas

 SEPTEMBRIS

Nacionālā enciklopēdija. Latvija
Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Radio 2019. gada digitāls audioieraksts. Tajā ietverta daļa no Nacionālās enciklopēdijas sējuma “Latvija”. Laika gaitā ieraksts tiks papildināts un ielasītas visas tematiskās sadaļas.

Izdevums sakārtots tematiski un izceļ plašu faktoloģisko pārskatu par valsti pēc neatkarības atjaunošanas. Saturu veido sadaļas: vispārīgas ziņas par valsti, vēsture, daba, kultūra, izglītība, zinātne, valsts iekārta un pārvalde, demogrāfija, tautsaimniecība, veselība, sociālā aizsardzība, komunikācija, grāmatniecība un poligrāfija, reliģija un baznīca, sports, kā arī pielikumi.

JŪLIJS

Federiko Garsija Lorka. Bernardas Albas māja
Latvijas Radioteātris piedāvā Latvijas Neredzīgo bibliotēkai.

Spāņu 20. gadsimta dzejnieka un dramaturga, mūziķa un domātāja Federiko Garsijas Lorkas (1898–1936) drāma “Bernardas Albas māja” ir viena no viņa populārākajām lugām.
Lugas pamatā ir traģisks stāsts par piecām māsām – Adelu (20), Martirio (24), Amēliju (27), Magdalēnu (30) un Angustiasu (39)–, kuras tiek audzinātas pēc mātes, kas ir visu veco tradīciju un aizspriedumu sargātāja, stingrajiem noteikumiem. Pēc vīra nāves Bernarda Alba paliek viena ar meitām. Vecākajai meitai un dzimtas īpašumu mantiniecei ierodas precinieks, kurš patiesībā ir iemīlējies jaunākajā atvasē. Mātes nodoms ir līgavaini nogalināt…

APRĪLIS

Akuraters, Jānis. Kalpa zēna vasara

Lasa Latvijas teātru aktieri, Latvijas Radioteātra 1988. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (12 st. 27 min.)

Atmiņu stāstu “Kalpa zēna vasara” Jānis Akuraters sarakstījis, svešumā esot un ilgojoties pēc laimīgajām dienām dzimtenē. Viņš atceras vasaru, kuru kā kalpa zēns pavadījis, veicot smagus lauku darbus, tolaik sastaptos cilvēkus, dabas burvību un pirmo mīlestību.

FEBRUĀRIS

Lindgrēne, Astrīda. Brāļi lauvassirdis

Lasa Baiba Gete, Ideju Forums 2007. gada ieraksts, digitāls audio (5 st. 12 min.)

Sirdi plosošs stāsts par diviem brāļiem, no kuriem viens mirst, bet abi viņi ir sarunājuši satikties izsapņotajā Nangijālā, kurā viss ir iespējams.

 

Lindgrēne, Astrīda. Grāmata par Pepiju Garzeķi

Lasa Anta Krūmiņa, Ideju Forums 2007. gada ieraksts, digitāls audio (8 st. 8 min.)

Līdzīgi Karlsonam, Pepija Garzeķe ir katra bērna sapnis par to, kā viņš patiesībā gribētu izturēties.

 

Lindgrēne, Astrīda. Karlsons, kas dzīvo uz jumta, lido atkal. Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta. Karlsons, kas dzīvo uz jumta, lodā atkal

Lasa Ingrīda Andriņa, Ideju Forums 2007. gada ieraksts, digitāls audio (13 st. 34 min.)

Uz pavisam parastas mājas jumta pavisam parastā Stokholmas ielā dzīvo kāds kungs vārdā Karlsons. Aiz lielā dūmeņa paslēpies mazs namiņš, kurā viņš dzīvo. Karlsons, kas dzīvo uz jumta, ir labs draugs Brālītim, kas dzīvo ceturtajā stāvā. Vienā jaukā dienā Karlsons ņem un ielido pa logu pie Brālīša.

 

Lindgrēne, Astrīda. Madikena

Lasa Lidija Pupure, Ideju Forums 2008. gada ieraksts, digitāls audio (3 st. 58 min.)

Jautrs stāsts par septiņgadīgu meiteni, kura izstrādā bezgala daudz visādu stiķu. Pat, ja Madikena pati neko neuzsāk, notiek jocīgas, brīžam pat traģiskas lietas.

 

Lindgrēne, Astrīda. Mēs – Sālsvārnas salas vasarnieki

Lasa Baiba Gete, Ideju Forums 2007. gada ieraksts, digitāls audio (8 st. 31 min.)

Melkersonu ģimene no Stokholmas — tēvs ar četriem bērniem — vasaru pavada Sālsvārnas salā. Tā ir brīnumaina, notikumiem un piedzīvojumiem bagāta.

 

Lindgrēne, Astrīda. Mio, manu Mio

Lasa Baiba Gete, Ideju Forums 2008. gada ieraksts, digitāls audio (3 st. 24 min.)

Buse ir bārenis, kuram daudz kā dzīvē trūkst. Tomēr zēnam piemīt bagāta iztēle, spēja ieiet pasakās un dzīvot fantāzijas tēlu pasaulē. Tā rakstniece apdāvinājusi nelaimīgo bērnu, lai izglābtu viņu no sastinguma un nāves, lai Buse iegūtu brīvību.

 

Lindgrēne, Astrīda. Ronja – laupītāja meita

Lasa Anta Krūmiņa, Ideju Forums 2007. gada ieraksts, digitāls audio (7 st. 43 min.)

Grāmata par to, kā laupītāju vidē bērni ir tie, kas ar savu rīcību mudina pieaugušos saprast, ka īsta draudzība, mīlestība un savstarpējā izpalīdzība ir lielāks spēks nekā naids un konkurence.

 

Lindgrēne, Astrīda. Rūķītis Nilss Karlsons

Lasa Ingrīda Andriņa, Ideju Forums 2008. gada ieraksts, digitāls audio (2 st. 38 min.)

Rūķītis Nilss Karlsons uzaicina Bertilu paciemoties savā istabiņā zem grīdas, Liljonkvasta kungs krēslas stundā aizved Jēramu uz zemi, kuras nav, dzeguze Jautrule izlido no pulksteņa un sāk runāt. Bet tas nebūt vēl nav viss.