Citur ieskaņotās audiogrāmatas

 JŪLIJS

Federiko Garsija Lorka. Bernardas Albas māja
Latvijas Radioteātris piedāvā Latvijas Neredzīgo bibliotēkai.

Spāņu 20. gadsimta dzejnieka un dramaturga, mūziķa un domātāja Federiko Garsijas Lorkas (1898–1936) drāma “Bernardas Albas māja” ir viena no viņa populārākajām lugām.
Lugas pamatā ir traģisks stāsts par piecām māsām – Adelu (20), Martirio (24), Amēliju (27), Magdalēnu (30) un Angustiasu (39)–, kuras tiek audzinātas pēc mātes, kas ir visu veco tradīciju un aizspriedumu sargātāja, stingrajiem noteikumiem. Pēc vīra nāves Bernarda Alba paliek viena ar meitām. Vecākajai meitai un dzimtas īpašumu mantiniecei ierodas precinieks, kurš patiesībā ir iemīlējies jaunākajā atvasē. Mātes nodoms ir līgavaini nogalināt…

APRĪLIS

Akuraters, Jānis. Kalpa zēna vasara

Lasa Latvijas teātru aktieri, Latvijas Radioteātra 1988. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (12 st. 27 min.)

Atmiņu stāstu “Kalpa zēna vasara” Jānis Akuraters sarakstījis, svešumā esot un ilgojoties pēc laimīgajām dienām dzimtenē. Viņš atceras vasaru, kuru kā kalpa zēns pavadījis, veicot smagus lauku darbus, tolaik sastaptos cilvēkus, dabas burvību un pirmo mīlestību.

FEBRUĀRIS

Lindgrēne, Astrīda. Brāļi lauvassirdis

Lasa Baiba Gete, Ideju Forums 2007. gada ieraksts, digitāls audio (5 st. 12 min.)

Sirdi plosošs stāsts par diviem brāļiem, no kuriem viens mirst, bet abi viņi ir sarunājuši satikties izsapņotajā Nangijālā, kurā viss ir iespējams.

 

Lindgrēne, Astrīda. Grāmata par Pepiju Garzeķi

Lasa Anta Krūmiņa, Ideju Forums 2007. gada ieraksts, digitāls audio (8 st. 8 min.)

Līdzīgi Karlsonam, Pepija Garzeķe ir katra bērna sapnis par to, kā viņš patiesībā gribētu izturēties.

 

Lindgrēne, Astrīda. Karlsons, kas dzīvo uz jumta, lido atkal. Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta. Karlsons, kas dzīvo uz jumta, lodā atkal

Lasa Ingrīda Andriņa, Ideju Forums 2007. gada ieraksts, digitāls audio (13 st. 34 min.)

Uz pavisam parastas mājas jumta pavisam parastā Stokholmas ielā dzīvo kāds kungs vārdā Karlsons. Aiz lielā dūmeņa paslēpies mazs namiņš, kurā viņš dzīvo. Karlsons, kas dzīvo uz jumta, ir labs draugs Brālītim, kas dzīvo ceturtajā stāvā. Vienā jaukā dienā Karlsons ņem un ielido pa logu pie Brālīša.

 

Lindgrēne, Astrīda. Madikena

Lasa Lidija Pupure, Ideju Forums 2008. gada ieraksts, digitāls audio (3 st. 58 min.)

Jautrs stāsts par septiņgadīgu meiteni, kura izstrādā bezgala daudz visādu stiķu. Pat, ja Madikena pati neko neuzsāk, notiek jocīgas, brīžam pat traģiskas lietas.

 

Lindgrēne, Astrīda. Mēs – Sālsvārnas salas vasarnieki

Lasa Baiba Gete, Ideju Forums 2007. gada ieraksts, digitāls audio (8 st. 31 min.)

Melkersonu ģimene no Stokholmas — tēvs ar četriem bērniem — vasaru pavada Sālsvārnas salā. Tā ir brīnumaina, notikumiem un piedzīvojumiem bagāta.

 

Lindgrēne, Astrīda. Mio, manu Mio

Lasa Baiba Gete, Ideju Forums 2008. gada ieraksts, digitāls audio (3 st. 24 min.)

Buse ir bārenis, kuram daudz kā dzīvē trūkst. Tomēr zēnam piemīt bagāta iztēle, spēja ieiet pasakās un dzīvot fantāzijas tēlu pasaulē. Tā rakstniece apdāvinājusi nelaimīgo bērnu, lai izglābtu viņu no sastinguma un nāves, lai Buse iegūtu brīvību.

 

Lindgrēne, Astrīda. Ronja – laupītāja meita

Lasa Anta Krūmiņa, Ideju Forums 2007. gada ieraksts, digitāls audio (7 st. 43 min.)

Grāmata par to, kā laupītāju vidē bērni ir tie, kas ar savu rīcību mudina pieaugušos saprast, ka īsta draudzība, mīlestība un savstarpējā izpalīdzība ir lielāks spēks nekā naids un konkurence.

 

Lindgrēne, Astrīda. Rūķītis Nilss Karlsons

Lasa Ingrīda Andriņa, Ideju Forums 2008. gada ieraksts, digitāls audio (2 st. 38 min.)

Rūķītis Nilss Karlsons uzaicina Bertilu paciemoties savā istabiņā zem grīdas, Liljonkvasta kungs krēslas stundā aizved Jēramu uz zemi, kuras nav, dzeguze Jautrule izlido no pulksteņa un sāk runāt. Bet tas nebūt vēl nav viss.

______________________________________________________________________________________________

2018

______________________________________________________________________________________________

DECEMBRIS

Doils, Arturs K.. Etīde purpura toņos

Lasa Una Jansone, Ideju Forums 2007. gada ieraksts, digitāls audio (12 st. 38 min.)

Šis ir pirmais rakstnieka stāsts par slaveno Šerloku Holmsu. Viss sākas 1881. gadā, kad doktors Vatsons meklē apmešanās vietu Londonā. Viens paziņa zina teikt, ka kāds Šerloks Holmss meklē dzīvokļa biedru, un slavenie tēli iepazīstas. Holmsa īpašo izmeklēšanas un noziegumu risināšanas spēju apburts, Vatsons nolemj pievienoties slavenajam detektīvam mīklu minēšanā.

 

Dostojevskis, Fjodors. Idiots

Lasa Mārtiņš Daugulis, Ideju Forums 2008. gada ieraksts, digitāls audio (29 st. 07 min.)

Romāns četrās daļās. Aizraujošs stāsts par traģisku kaisli, kas saistīta ar tirgotāja Parfena Rogožina, bijušā bagātā augstmaņa mīļāko Nastju Fiļipovnu un “ideālā cilvēka” kņaza Ļeva Nikolajeviča Miškina — bezpalīdzīgu idiotu, iekāres un ļaunuma pasaulē, vēstot par to, ka līdzjūtība, iespējams, ir vienīgais likums cilvēciskai esamībai.

 

Eglītis, Anšlavs. Līgavu mednieki

Lasa Ingrīda Andriņa, Ideju Forums 2007. gada ieraksts, digitāls audio (13 st. 18 min.)

“Trīsdesmito gadu Rīga… Kādā no ielām majestātisks un varens slejas ciļņiem un skulptūrām, torņiem un tornīšiem rotāts nams. Tas pieder bagātajam Surģeniekam, tur notiek balles un pieņemšanas, viesības un kāršu partijas, skan viesu runas un asprātības, šķind glāzes, vārdu sakot, pulsē dzīve. Kurš gan nealkst dzīvot? Un tāpēc uz Surģenieka namu tiecas jaunieši, un tur ne gluži aicināti, ne saukti salasās vairāki jauni cilvēki, ko Anšlavs Eglītis zobgalīgi dēvē par līgavu medniekiem..”, literatūrzinātnieks Viktors Hausmanis.

______________________________________________________________________________________________

FEBRUĀRIS

 

Montgomerija, Lūsija Moda. Anna no “Zaļajiem jumtiem”

Lasa Una Jansone, Ideju Forums ieraksts 2008. gadā, 1 kompaktdisks (11 st. 4 min.).

Pirmā grāmata vēstī par Annas Šērijas bērnību sākot no 11 gadu vecuma. Viņa kā bārene ar ļoti grūtu bērnību beidzot tiek pieņemta ģimenē. Lai arī tas notiek kļūdas pēc, ar bagātu iztēli apveltītā, sarkanmatainā meitene ātri vien atrod savu vietu veco aizbildņu Metjū un Marillas Katbertu un citu mazās Eivonlijas ciema iedzīvotāju sirdīs Prinča Edvarda salā, Kanādā. Viņa meklē draugus, piedzīvojumus un visu, kas īstai bērnībai piederas.

 

Montgomerija, Lūsija Moda. Anna no Eivonlijas

Lasa Una Jansone, Ideju Forums ieraksts 2008. gadā, 1 kompaktdisks (9 st. 33 min.).

Otrā grāmata par dedzīgo un sirsnīgo Annu no “Zaļajiem jumtiem”. Nu viņai ir jau sešpadsmit gadu. Īstā Annas rakstura pārbaude sākas, kad viņa kļūst par skolotāju. Annai nākas ne tikai mācīt citiem rakstīt, lasīt un rēķināt, bet arī pašai iziet dzīves skolu: viņa uzzina, cik sarežģīta kļūst dzīve, jaucoties kāda cita mīlas lietās, pieņemot “Zaļajos jumtos” vēl divus bāreņus un vērojot glītā Gilberta Blaita dīvaino uzvedību.

 

Montgomerija, Lūsija Moda. Anna no Salas

Lasa Una Jansone, Ideju Forums ieraksts 2008. gadā, 1 kompaktdisks (8 st. 27 min.).

Anna no Salas – tā ir tā pati lasītāju jau iemīļotā aizrautīgā un sapņainā Anna no “Zaļajiem jumtiem”, kura tagad ar draugiem satiekas tikai reizēm, jo gada lielāko daļu pavada Redmondas koledžā, Anna cītīgi mācās, piedalās vairāku draudzeņu kāzās un arī pati ne vienreiz vien uzklausa bildinājuma vārdus. Taču ir jānāk satraucoši skarbam dzīves brīdim, lai Anna saprastu, kuram tad pieder viņas jūtu un cerību pilna sirds.

 

Montgomerija, Lūsija Moda. Anna no “Vēja papelēm”

Lasa Una Jansone, Ideju Forums ieraksts 2008. gadā, 1 kompaktdisks (9 st. 30 min.).

Anna no “Zaļajiem jumtiem” ir nonākusi “Vēja papelēs”. Šajā mājīgajā namā jaunā Samersaidas skolas direktore pavada trīs gadus – tur viņa raksta vēstules savam līgavainim Gilbertam, sapņo par tikšanos ar viņu, skumst un dusmojas par plašās Pringlu dzimtas augstprātību un vīzdegunību. Annai atkal nākas sastapt ļoti dažādus cilvēkus un ar sev raksturīgo uzņēmību un sirsnību kārtot viņu sirdslietas.

______________________________________________________________________________________________

JANVĀRIS

 

Latvijas Radioteātris piedāvā. Izlase 3

1 kompaktdisks, kopējais skanējuma laiks 3 st. 53 min.

Izlasē iekļauta somu rakstnieces Hellas Vuolijoki lugas “Akmens ligzda jeb Niskavuori sievietes” (1958) dramatizējums Valmieras teātrī latviešu aktiera, režisora un skatuves mākslas pedagoga Pētera Lūča (1907–1991) režijā (1 st. 57 min.) un latviešu rakstnieka un žurnālista Pāvila Rozīša (1889–1937) satīriskā romāna “Ceplis” dramatizējums par 20. gadu Latvijas finansiālajām aprindām. 1995. gada ieraksts Latvijas Nacionālajā teātrī Mihaila Kublinska režijā (1 st. 56 min.).

 

Latvijas Radioteātris piedāvā. Izlase 4

1 kompaktdisks, kopējais skanējuma ilgums 2 st. 32 min.

Izlasē iekļauta Fridriha Dīremanta raidlugas “Avārija” 1970. gada ieraksts Antonijas Apeles režijā (1 st. 21 min.) un Tāla Vaidara radio lugas “Bīskapa vapenis” 1971. gada ieraksts Latvijas Radioteātra iestudējumā (1 st. 31. min.).

_____________________________________________________________________________________________