Atjaunotās audiogrāmatas

FEBRUĀRIS

Sārts, Jānis. Pieviltie

Lasa Jānis Ābols, 1989. gada ieraksts, digitāls audio (9 st. 35 min.)

Asa satīra par pirmo padomju gadu Latvijā.

 

Šeldons, Sidnijs. Asinsbalss

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1998. gada ieraksts, digitāls audio (14 st. 7 min.)

Par liela farmaceitiska uzņēmuma un tā vadītāja dzīvi, kurā bagātības radītais komforts mijas ar džungļu izdzīvošanas likumiem. Elizabete ir Sema Roffes meita un vienīgā mantiniece. Pēc tēva nāves viņa nokļūst citā pasaulē un saprot, ka viņu šeit neviens nevēlas redzēt. Elizabete atklāj, ka kāds cenšas viņu iznīcināt.

Šilde, Ādolfs. Pirmā republika

Lasa Līga Liepiņa, 1995. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (16 st. 32 min.)

Esejas par Latvijas valsti.

 

Tibaldi-Kjeza, Marija. Paganīni

Lasa Jānis Ābols, 1985. gada ieraksts, digitāls audio (14 st. 54 min.)

Par slavenā vijolnieka Paganīni daiļradi, dzīves līkločiem un mīlestības piedzīvojumiem.

______________________________________________________________________________________________

JANVĀRIS

Hammets, Dešils. Maltas vanags

Lasa Uldis Deisons, 2000. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (8 st. 9 min.)

Amerikāņu rakstnieks vairākus gadus strādājis par detektīvu Pinkertona aģentūrā, tāpēc viņa romāna spilgtais tēlojums spēj patiesi aizraut lasītājus. Autors detektīvu no tīra piedzīvojumu žanra pārvērš par pārdomu žanru, kas situāciju cenšas izanalizēt.

 

Heriots, Džeimss. Viņus visus radīja Dievs

Lasa Aivars Bogdanovičs, 2000. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 1 min.)

Karš beidzies. Džeimss Heriots atgriežas Jorkšīras Deilas zaļajos pakalnos pie saviem pacientiem. Tagad darba apgaitā braucot, blakus sēž ne tikai suns Sems, bet arī dēls Džimijs un mazā meitiņa Rozīte. Grāmata ir pilna dzīves apliecinājuma un prieka.

 

Perišo, Anrī. Tulūza-Lotreka dzīve

Lasa Kārlis Cīrulis, 1985. gada ieraksts, digitāls audio (12 st. 25 min.)

Stāsts par mākslinieka Anrī de Tulūza-Lotreka īso un traģisko dzīvi. Monmartras un Parīzes bohēmiskā dzīve un mākslinieka īstā būtība, meklējumi, šaubas un bailes.

 

Stekpūls, Henrijs. Zilā lagūna

Lasa Līga Liepiņa, 1996. gada ieraksts, digitāls audio (12 st. 28 min.)

Romāns stāsta par divu laimīgu jauniešu – Dika un Emelinas dzīvi un mīlestību uz neapdzīvotas salas, kur viņi nonāk astoņu gadu vecumā pēc kuģa bojāejas. Darbība atainota desmit gadu garumā.

 

Stīla, Daniela. Tikai vienreiz dzīvē

Lasa Līga Liepiņa, 1995. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (14 st. 9 min.)

Romāna galvenā varone ir rakstniece Dafne Fīlda, kuru mīl un pazīst lasītāju miljoni. Taču izrādās, ka arī slavenību dzīvē ir problēmas. Dafnes Fīldas romānu pamatā ir viņas pašas dzīve, nepieciešamība izšķirties starp diviem vīriešiem. Viņai jāizvēlas vai nu mātes, mākslinieces vai mīļākās liktenis.

 

Tolstojs, Ļevs. Anna Kareņina

Lasa Dzidra Liepiņa, 1977. gada ieraksts, digitāls audio (40 st. 21 min.)

Anna Kareņina, šķietami laimīga augstākās sabiedrības dāma, atsakās no ierastās, ērtās, bet garlaicīgās ģimenes dzīves un izvēlas mīlestību – viņa pamet vīru un dēlu, lai sāktu jaunu dzīvi kopā ar grāfu Vronski. Tomēr līdz ar mīlestību Annas dzīvē ienāk sabiedrības nosodījums un vientulība. Anna dzīvo ilūzijās, ka mīlestība un tās vārdā nestais upuris nodrošinās mūžīgu laimi, bet ikdiena atšķiras no iztēlotā ideāla.

 

Trapa, Marija A. Mūzikas skaņas

Lasa Daina Lorence, 1993. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (11 st. 28 min.)

Grāmatas autore stāsta par savu ienākšanu izbijuša Austrijas flotes virsnieka ģimenē, par šīs ģimenes piedzīvojumiem Austrijā un piespiedu emigrāciju Amerikā. Par ticību, mīlestību un optimismu, kas palīdzēja izturēt visas grūtības.

 

______________________________________________________________________________________________

2018

______________________________________________________________________________________________

DECEMBRIS

Belševica, Vizma. Nelaime mājās

Lasa Līga Liepiņa, 1995. gada ieraksts, digitāls audio (4 st. 29 min.)

Šajā stāstu krājumā apkopoti seši humoristiski stāsti, kuros komiskais mijas ar traģisko. Krājumā iekļauti stāsti- „Burbeķīša”, „Trīs mārciņas cīsceņu”, „Baltā sieva”, „Nelaime mājās”, „Pēcpusdiena ar bērniem”, „Tās dullās Paulīnes dēļ”. Visur darbojas asprātīgi mūsdienās noskatītu cilvēku tipi. Tie ir spilgti portreti, kuros raksturīgākie vaibsti izcelti tumšākos ēnojumos.

Gailīte, Skaidrīte. Tu esi viens no mūžības

Lasa Dzidra Liepiņa, 2001. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (9 st. 52 min.)

Divdesmitā gadu simteņa skarbums netaupa nevienu. Arī Valdmaņu dzimtu, kas mīt pašā Leišmalē pie Aknīstes. Karu un politikas asie virpuļi Valdmaņu vecāko dēlu Jāni arvien iemet vissmagākajās situācijās. Vai šis taisnīgais un gudrais vīrs – vienlaikus gan karavīrs, gan skolotājs – prot atrast izeju? Dziļais humānisms, pārāk lielā ticība labajam iznīcina viņu pašu un sagādā ciešanas ģimenei.

Stipras un garā bagātas ir arī šī neparastā cilvēka mūža sievietes. Kaislīgas, gudras un uzticīgas.

 

Gulvogs, Olavs. Tas sākās Jāņu naktī

Lasa Dzidra Liepiņa, 1983. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (16 st. 26 min.)

Romāna darbība risinās Norvēģijā 18. gadsimtā. Lielsaimnieka meita Truje iemīl iebūvieša dēlu Grimu un pretēji tēva gribai iziet pie mīļotā cilvēka. Dzīves apstākļi tomēr sarežģās tā, ka Truje ar četriem bērniem atgriežas tēva mājās.

 

Heilijs, Arturs. Vakara ziņas

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1997. gada ieraksts, 2 kompaktdiski (25 st. 02 min.)

Kad TV ziņu vadošā diktora Kroforda Slouna sieva, dēls un tēvs tiek mīklainā veidā nolaupīti, viņa dzīve pilnīgi pārvēršas. Viņš lūdz Hariju Pārtridžu – savu draugu un sāncensi vēl kopš Vjetnamas kara laikiem – uzņemties šīs operācijas vadīšanu. Turklāt Džesika, Kroforda sieva, ir vienīgā sieviete, ko Harijs Pārtridžs jelkad mīlējis.

 

Konsaliks, Heincs G. Skaistā ārste

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1996. gada ieraksts, 1 digitāls audio (15 st. 01 min.)

Darbība norisinās ogļraču pilsētiņā. Romānā spilgti attēlota strādnieku bīstamā ikdiena, kas bieži saistīta ar negadījumiem ogļu raktuvēs. Darbs cieši savijies ar mīlestības līkločiem.

 

Roulinga, Džoanna Ketlīna. Harijs Poters un uguns biķeris

Lasa Kristīne Sadovska, 2002. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (24 st. 39 min.)

Harijs Poters ir neparasts zēns. Ne velti viņu pazīst visā pasaulē – viņš ir vienīgais, kam spēkojoties ar pašu Lordu Voldemortu, izdevies palikt dzīvam. Taču priecāties ir pāragri – Tumsas Pavēlnieks vēlas atgriezties un atgūt zudušo godību. Ceturtais gads Cūkkārpas skolā Harijam sagādās ne vienu vien pārsteigumu un pārbaudījumu – kā nekā atcelts ir pat gadskārtējais skolas Kalambola turnīrs. Kas tie ir par pārsteigumiem – pagaidām ir Burvestību ministrijas noslēpums.

 

Sēle, Laimdota. Mūsu mīlestības gadsimts

Lasa Dzidra Liepiņa, 2000. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 21 min.)

Latviešu tautas ciešanu un mīlestības gadsimta pārstāsts, kas radies, izsekojot divu dzimtu likteņu līkločiem un krustpunktiem.

 

Širmanis, Jānis. Pīkstīte: krēslas stundu stāsti Mārītei

Lasa Daina Lorence, 1990. gada ieraksts, digitāls audio (3 st. 46 min.)

Pasaka par mazo, balto, zinātkāro un drosmīgo pelīti Pīkstīti. Pasaka, ko tētis stāsta savai slimajai meitiņai Mārītei. Viņš stāsta, ka ārā saticis neparasto pelīti un iemācījies viņas valodu. Pīkstīte dzīvo Gaujas krasta aplokā kopā ar tēti Ūsaini un māmiņu Čiepsti. Izpētījusi melnā strazda māju, pelīte ierosina, lai Mārītes tētis viņai uzbūvē tādu pašu māju ar plašu virtuvi, guļamistabu un ēdamistabu.

 

Tvens, Marks. Konektikutas jeņķis karaļa Artūra galmā

Lasa Jānis Ābols, 1991. gada ieraksts, digitāls audio (13 st. 51 min.)

Uzņēmīgais jeņķis, gūstot galvas traumu kādā kautiņā, nokļūst no Konektikutas 19.gs. beigām uz karaļa Artūra galmu. Pateicoties amerikāņa entuziasmam, bruņinieki un augstmaņi, burvji un mūki, jaunavas un tauta sāk pierast pie civilizācijas priekšrocībām.

 

Vudhauzs, Pelhalms G. Strihnīns zupā

Lasa Uldis Deisons, 1997. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (9 st. 20 min.)

Humoristisku stāstu krājums. Tajos asprātīgi attēlotas ainas no cilvēku dzīves, viņu piedzīvojumi un rīcība dažādās dzīves situācijās.

 

Zimmels, Johanness M. Dievs sargā mīlētājus

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1996. gada ieraksts, digitāls audio (11 st. 21 min.)

Divu cilvēku dzīvē un mīlestībā ielaužas pagātne. Vai iespējams dzīvi sākt no jauna, piedodot nodevību un attaisnojot pat slepkavību?

______________________________________________________________________________________________

NOVEMBRIS

Kolbergs, Andris. Nekas nav noticis

Lasa Dzidra Liepiņa, 1988. gada ieraksts, digitāls audio (11 st. 53 min.)

Latviešu rakstnieks un scenārists, detektīvžanra romāna meistars Andis Kolbergs (dz. 1938) savā darbā raksta par padomju laiku pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados.

Aleksis, kārtējo kontrabandas Panasonic transportējot uz komisijas veikalu, pa ceļam iebrauc psihiatriskajā slimnīcā pēc māsas, kura tur atradusies jau divus gadus kopš mātes, veikala vadītājas, pašnāvības. Imaldai acu priekšā visu laiku ir no gaiteņa gala redzamais vaļējais istabas logs, mātes rītakleitas stūris un nepazīstama vīrieša roka uz durvju stenderes ar cipariem 1 9 3 2 uz pirkstiem…

 

Roulinga, Džoanna Ketlīna. Harijs Poters un Azkabanas gūsteknis

Lasa Kristīne Sadovska, 2001. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 10 min.)

Trešā grāmata britu rakstnieces Dž. K. Roulingas (dz. 1965) romānu sērijā par mazo burvi Hariju Poteru. Harijs Poters ar draugiem Ronu un Hermioni atgriežas Cūkkārpas Raganības un burvestību arodskolā, lai uzsāktu trešo mācību gadu. Viņi satiek izbēgušu Azkabanas cietumnieku Sīriusu Bleku un Attārpotājus, kuru uzdevums ir sargāt skolēnus. Harijam jāatklāj Sīriusa pagātne, kurā viņš atrod norādes arī uz savu noslēpumiem tīto pagātni.

 

Stīla, Daniela. Tikai viena vasara

Lasa Dzidra Liepiņa, 1995. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (12 st. 51 min.)

Pasaulē populārās un latviešu iemīļotās amerikāņu rakstnieces Danielas Stīlas (dz. 1944) romāns stāsta par ģimeni, kurai vajadzētu būt laimīgai – Daienai ir glīts, labs vīrs Marks, eleganta māja Sanfrancisko un meita Pilāra, kura drīz vien jau būs pieaugusi. Tomēr Daienu gremž dīvaina nepiepildītības sajūta, un priekšā ir viņas vienmuļās, rūpīgi izplānotas dzīves trīsdesmit astotā vasara, kurā pēkšņi mainīs visu, padarot Daienu par sava likteņa noteicēju.

 

Stradiņš, Jānis Ivars. Lēdijas Šarlotes Geskelas nolaupīšana

Lasa Uldis Deisons, 1995. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (14 st. 21 min.)

Latviešu rakstnieka Jāņa Ivara Stradiņa (1943–2008) detektīvromānā kāds latviešu gleznotājs Leons Freidenfelds viesodamies pie mātesmāsas Londonā iepazīstas ar vientuļu meiteni Džeinu Stounu. Šajā laikā Anglijas galvaspilsētas sabiedrību pārsteidz negaidīta vēsts – nolaupīta lorda Džona Geskela jaunā un skaistā sieva Šarlote. Džeinai, kas nonākusi finansiālās grūtībās, lorda piesolītais atalgojums liek izmēģināt laimi, un kopā ar gleznotāju viņa aizrautīgi ņemas izmeklēt lietu. Nemaz neapjauzdama, ka runa ir par…

 

Tolkīns, Džons Ronalds Rūels. Hobits jeb Turp un atpakaļ

Lasa Valda Drulle, 1992. gada ieraksts, digitāls audio (13 st. 34 min.)

Pasaulslavenais angļu rakstnieks Džons Ronalds Rūels Tolkīns (1892–1973) izdomāja pasaku būtni hobitu, kas augumā ir pavisam īsi, vēl mazāki par rūķiem, ciena kārtīgas maltītes un pēc dabas ir miermīlīgi.

Šajā aizraujošajā piedzīvojumā iepazīsimies ar Hobita Bilbo, burvja Gendalfa un trīspadsmit rūķu ceļojumu uz pūķa Smoga valstību, kurš pirms daudziem gadiem nolaupījis rūķu dārgumus.

 

Treimanis, Gunars. Tur prieks ar bēdām kopā savērpts… Impresijas par teātrī satiktajiem cilvēkiem

Lasa Aivars Bogdanovičs, 2001. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (13 st. 19 min.)

Latviešu teātra kritiķa Gunara Treimaņa (1931–2008) grāmata ir atsauce uz viņa dzīves spilgtākajiem teātra iespaidiem: pa daļai tās ir atmiņas, portreti, pa daļai impresijas par vērojumiem ikdienā. Par atmosfēru, kuru autors izjutis, strādājot gan divos teātros, gan Radio un TV, gan regulāri fiksējot izrādes recenzijās.

______________________________________________________________________________________________

OKTOBRIS

Di Morjē, Dafne. Mana māsīca Reičela

Lasa Uldis Deisons, 1995. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (13 st. 34 min.)

Bāreni Filipu Ešliju ir uzaudzinājis viņa tēvocis Ambrozs. Filips uzzina, ka Ambrozs ārzemju ceļojuma laikā Itālijā iepazinies un apprecējies ar attālu radinieci Reičelu. Jauneklī mostas greizsirdība un viņš dodas uz Florenci – taču Ambrozs ir miris un Reičela pazudusi. Filips jūtas pārliecināts, ka tieši viņa ir vainojama Ambroza nāvē, un zvēr atriebties… Drīz pēc Ambroza nāves Anglijā ierodas viņa atraitne Reičela, un starp noslēpumaino sievieti un Filipu veidojas attiecības…

Vai Reičela ir vainojama Ambroza nāvē? Par visu to izlasīsiet angļu autores Dafnes di Morjē (1907 – 1989) romānā.

 

Jaunsudrabiņš, Jānis. Kapri

Lasa Anta Rugāte, 1983. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (7 st. 47 min.)

Romānā tēloti dažādu tautību mākslinieki uz Kapri salas Itālijā trīsdesmitajos gados. Kapri tēlota kā iemīļota mākslinieku atpūtas vieta. No Latvijas pilsētas Rīgas projām uz Kapri dodas divdesmit gadus jauna meitene Marija Velme, kas nav gatava saistīt savu dzīvi ar piecdesmit gadus veco profesoru un apmetas Kapri salā. Mitrais klimats, trūcīgie dzīves apstākļi un ciešanas sabeidz Marijas veselību un viņa mirst ar diloni.

 

Jaunsudrabiņš, Jānis. Nauda

Lasa Anta Rugāte, 1983. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (7 st. 47 min.)

Laba dzīves un cilvēku psiholoģijas pazīšana raksturīga 20. gadsimta 30. gados sarakstītajam Jāņa Jaunsudrabiņa (1877–1962) romānam “Nauda” (1942).

 

Kalniņš, Jānis. Kalna Kaibēni. Brāļu Kaudzīšu dzīves romāns

Lasa Dzidra Liepiņa, 1992. gada ieraksts, 2 kompaktdiski (36 st. 27 min.)

Romānā rakstnieks Jānis Kalniņš (1922–2000) pievērš lasītāju uzmanību ne tik daudz abu brāļu tautskolotāju un rakstnieku Reiņa (1839–1920) un Matīsa (1848–1926) Kaudzīšu literārajam devumam, cik dzīves faktiem, personiskajiem pārdzīvojumiem un laikmeta norisēm, kas veidoja rakstniekus. Bagātais izziņas materiāls un krāšņais, emocionālais cilvēku sarežģīto attieksmju tēlojums var piesaistīt visplašākā lasītāju loka uzmanību šim darbam.

 

Vēsturiskie Strazdumuižas ieraksti

  1. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (47 min.).

Saturs

  1. Strazdumuižas vietējā radio ieraksts par pieredzes apmaiņas braucienu uz Tartu Neredzīgo biedrības TO uzņēmumu un semināru Cēsīs.
  2. Apsveikums darbaļaudīm 1. maija svētkos latviešu un krievu valodā.
  3. LNerB pirmsvēsture – stāsta Staņislavs Miklaševičs.

______________________________________________________________________________________________

SEPTEMBRIS

Kolbergs, Andris. Automobilī rīta pusē

Lasa Jānis Ābols, 1986. gada ieraksts, digitāls audio (9 st. 53 min.)

Pazīstamā latviešu rakstnieka Andra Kolberga (dz. 1938) romānā jūras krastā sniegā atrasts nošauts miris baskājains vīrietis ar smieklīgu adītu slēpotāja cepurīti, ko tikai pirms nošaušanas viņš bija noņēmis. Viss it kā liecina par pašnāvību… Vai atrastais mirušais vīrietis tiešām ir kāda elektropreču veikala pazudušais ietekmīgais direktors Arkādijs Pinks, par kuru reiz bija izsludināta Vissavienības meklēšana?

 

Rīds, Tomass Mains. Liktenīgais šāviens

Lasa Valda Drulle, 1993. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (9 st. 33 min.)

Tomasa Maina Rīda ( 1818–1883) piedzīvojumu romānā iepazīsimies ar Amerikas Dienvidu štata Misisipi ļaužu dzīvi un paražām. Negaidīti notikumu pavērsieni, plantatora meitas mīlestība, nodevība un naids.

 

Žīgure, Anna. Es stāstu par Latviju

Lasa Dzidra Liepiņa, 2001. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 10 min.)

Atmiņu grāmata, kurā rakstniece un tulkotāja, pirmās atjaunotās Latvijas valsts vēstniece Somijā un Igaunijā, Triju Zvaigžņu ordeņa komandiere Annu Žīgure (dz. 1948) raksta par savu bērnību, ģimeni, vecvecākiem, par laiku Jūrmalā un Tartu universitātē, kā arī par piedzīvoto Helsinkos, kur viņa kļuva par diplomātu korpusa vecāko. Publicēti arī fragmenti no dienasgrāmatas, kas ataino 1991. gada dramatiskos notikumus. Žīgures dzīvesbiedrs somu žurnālists Juka Rislaki ir sarakstījis pēdējo nodaļu “Dzīvesbiedra dienasgrāmata”.

______________________________________________________________________________________________