Atjaunotās audiogrāmatas

AUGUSTS

Rofs Smits. Auksts alus un krokodili: Ar divriteni apkārt Austrālijai
Lasa Uldis Deisons, 2002. gada ieraksts, digitāls audio (9 st. 36 min.)

Ceļojumu grāmatas autors, amerikāņu žurnālists Rolfs Smits kā riteņbraucējs amatieris uz deviņiem mēnešiem pameta žurnālista karjeru un ar divriteni veica 10 000 jūdžu jeb 15 000 kilometrus garu ceļu apkārt Austrālijas kontinentam.

Autoram izdevies atklāt Austrālijas daudzveidību un neatkārtojamību no bezgalīgi skaistās un dzestrās Tasmānijas līdz izkaltušajiem, tveicīgajiem plašumiem, kur pusdienas saulē temperatūra sasniedz 50 grādus. Aizraujošajā ceļojumu grāmatā iepazīstam Austrālijas lopu fermas, kalnraču pilsētas, aborigēnu kopienas, lietusmežus un tuksnešus…

 

Stendāls. Sarkanais un melnais
Lasa Dzidra Liepiņa, 1980. gada ieraksts, digitāls audio (21 st. 40 min.)

Ievērojamā franču prozaiķa Stendāla (1783–1842), īstajā vārdā Anrī Marī Bels, romāna sižeta pamatā likti patiesie notikumi, par kuriem Stendāls lasījis kādā tiesas hronikā.

Stendāls šajā romānā attēlojis nabadzīga un talantīga jaunekļa Žiljēna Sorela centienus pēc slavas un ievērojama stāvokļa sabiedrībā, parādot galveno varoni kā spēcīgu un daudzpusīgu personību.

 

Daniela Stīla. Kaleidoskops
Lasa Uldis Deisons, 1999. gada ieraksts, digitāls audio (13 st. 53 min.)

Pie lasītājiem atgriežas populārās amerikāņu rakstnieces Danielas Stīlas romāns “Kaleidoskops”. No Otrā pasaules kara mājās atgriežas Sems Volkers ar savu līgavu, skaisto francūzieti. Mīlestībā un laimīgā laulībā dzimst trīs meitas. Negaidīta traģēdija šo idilli izjauc – meitenes izaug vienas. Dzīve kā kaleidoskops katru no māsām aizved pa visu pasauli. Taču, neatkarīgi no dažādiem likteņiem, visas māsas spēj dedzīgi mīlēt un būt uzticīgas tāpat kā viņu māte.

 

Jānis Ivars Stradiņš. Mežvidu velns
Lasa Uldis Deisons, 2001. gada ieraksts, digitāls audio (9 st. 55 min.)

Latviešu detektīvžanra rakstnieka Jāņa Ivara Stradiņa (1943–2008) kriminālromānā, atpūšoties Mežvidos – īrētā mājā Kurzemes pusē, Kronbergs un Štāls uzzina, ka tajā pirms nepilna mēneša noslepkavots mājas bijušais īpašnieks Atis Bergmanis. Ap namu, kas atrodas nomaļus, manīta klīstam dīvaina cilvēkveida būtne. Ap viņiem sāk risināties savādi, neizprotami notikumi. Atklājas, ka viņu prombūtnes laikā kāds mēģinājis ielauzties mājā. Draugi izšķiras par aktīvu rīcību…

 

Teodors Zeltiņš. Antiņš Amerikā meklē līgavu. Antiņš Amerikā cīnās ar sievu un trimdu. Antiņš debesīs meklē latviešus.
Lasa Valdis Birģelis un Uldis Deisons, 1994. gada ieraksts, digitāls audio (30 st. 54 min.)

ASV dzīvojoša latviešu rakstnieka Teodora Zeltiņa (1914–1991) triloģijā ietverti trīs satīriski romāni: “Antiņš Amerikā meklē līgavu” (1963), “Antiņš Amerikā cīnās ar sievu un trimdu” (1966), “Antiņš debesīs meklē latviešus” (1970). Tie vēsta par emigrācijas aprindu tikumiem un netikumiem, par latviešu identitātes problēmām svešā zemē.

Latviešu emigrants Antiņš Jērs, kurš pēc dzīves ASV lauku fermā nolēmis pārcelties uz Ņujorku. Draugu mudināts Antiņš piekrīt nodibināt ģimeni. Viņš ir ļoti greizsirdīgs un lielā egoismā sargā savu sievu Ragnu no tās Ņujorkas draugiem – sabiedriskiem darbiniekiem, literātiem, māksliniekiem. Ragna beigās viņu atstāj, tāpēc Antiņš ierosina Vilim Hāzneram dibināt sievu skolu laulības uzdevumu apmācīšanā. Visbeidzot Antiņš piepilda savu sapni un nonāk pie debesu vārtiem, kurus sargā eņģelis un, neslēpjot savu neviltoto prieku un lepnumu, pasaka, ka ir latvietis. Tieši tādēļ eņģelis izlemj ielaist Antiņu debesīs.

______________________________________________________________________________________________

JŪLIJS

Anna Brigadere. Kvēlošā lokā
Lasa Dzidra Liepiņa, 1992. gada ieraksts, digitāls audio (20 st.)

Latviešu rakstnieces, dramaturģes un dzejnieces Annas Brigaderes (1861–1933) romāns uzrakstīts 1928. gadā. Tajā tēlota Latvijas valsts tapšana caur Pirmā pasaules kara un atbrīvošanās cīņu ugunīm.

 

Mērija Meipa Džoisa. Sudraba slidas
Lasa Dzidra Liepiņa, 1978. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (10 st. 41 min.)

Amerikāņu rakstnieces Mērijas Meipsas-Dodžas romāns pirmoreiz tika publicēts 1865. gadā un atnesa autorei pasaules slavu.
Romāna notikumi norisinās Holandē 19. gadsimta sākumā. Stāsts ir par Holandē dzīvojošiem bērniem Grēteli, viņas brāli Hansu, par viņu draugiem un nelabvēļiem, par interesantiem notikumiem, kas maina abu bērnu dzīves.

 

Guntis Eniņš. Tepat Latvijā
Lasa Dzidra Liepiņa, 1986. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (13 st. 16 min.)

Dabas pētnieks, publicists un sabiedriskais darbinieks Guntis Eniņš savā stāstu un tēlojumu grāmatā rosina doties un ieskatīties dabā. Tajā ir daudz informācijas, kas lieti noder ceļojumos pa Dievu zemi Latviju, kā arī iztēli aizraujoši apraksti.

 

Rutku Tēvs. Trīs vella kalpi
Lasa Jānis Ābols, 1991. gada ieraksts, digitāls audio (14 st. 24 min.)

Latviešu aktiera, humorista, prozaiķa un dramaturga Arveda Mihelsona jeb Rutku Tēva (1886–1961) vēsturiskā romāna “Trīs vella kalpi” (1935) darbība norisinās Rīgā 17. gadsimtā poļu-zviedru kara (1600–1629) laikā.

Trīs drosmīgi latviešu karakalpi Andris, Pēteris un Ērmanis kopā ar draudzenēm Rūtu, Annu un Lēni aizstāv Rīgu, ko ielenkusi zviedru armija, ģenerāļa Svensona vadībā (1921). Vella kalpu dēkainie varoņdarbi iedveš bijību ienaidnieka pulkos.

 

Ivans Turgeņevs. Asja. Pirmā mīlestība
Lasa Līga Liepiņa, 1998. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (5 st. 12 min.)

Ierakstā apkopoti divi krievu rakstnieka Ivana Turgeņeva (1818–1883) stāsti.
Pirmais stāsts “Asja” uzrakstīts 1857. gadā. Tajā autors runā par pieauguša vīrieša un 17 gadus jaunas meitenes Asjas traģisko mīlestību.
Otrais stāsts “Pirmā mīlestība” uzrakstīts 1860. gadā un vēsta par pirmo, vēl bērnišķīgo mīlestību.

______________________________________________________________________________________________

JŪNIJS

Milda Geidāne. Kārklu sīkstums

Lasa Dzidra Liepiņa, 2002. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (13 st. 5 min.)

Rakstnieces Mildas Geidānes (1928–2004) romānu “Kārklu sīkstums” (2002) var uzskatīt par netiešu romāna “Bāka pār mežiem” (2000) turpinājumu, tikai pirmajā plānā vairs nav izvirzīta Gaisma, bet Daina. Darbība notiek ne tikai Kurzemes pusē, bet arī “Stariņu” mājās Vidzemē.

 

Kārlis Ieviņš. Pie teiksmotā ezera

Lasa Jānis Ābols, 1991. gada ieraksts, digitāls audio (16 st. 32 min.)

Ievērojamā pirmskara Latvijas prozaiķa Kārļa Ieviņa (1888–1977), īstajā vārdā Kārlis Viktors Paķulis, romāna notikumi risinās Zemgales un Kursas robežu apvidū 30. gadu sākumā. Intīmais sižets vēstī par lepnu un strauju zemnieku puisi, kas pēkšņi aizvainots, pamet nesen apprecētu sievu un aizraujas ar pirmatnēji kaislu latgaļu meiteni.

 

Kārlis Ieviņš. Putras Dauķis

Lasa Jānis Ābols, 1988. gada ieraksts, digitāls audio (28 st. 31 min.)

Romāns “Putras Dauķis” (1930) ir viens no labākajiem Kārļa Ieviņa (1888–1977) darbiem. Tajā satīriskā gaismā tēlots Zemgales budzis, viņa izkurtējusī morāle. Tas ir viens no spilgtākajiem pelēkā barona tēliem visā latviešu pirmspadomju literatūrā.

Romāns divās daļās.

 

Aleksandra Mariņina. Svešā maska

Lasa Uldis Deisons, 2001. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 58 min.)

Populārā krievu detektīvu autore Aleksandra Mariņina šajā romānā risina dubultnieka tēmu. Nejaušības sasaista kopā trīs slepkavības – trīs ģimeņu likteņstāstus, un Anastasija Kamenska var atklāt vienu kopīgu cēloņsakarību. Populārs rakstnieks, aiz kura vārda slēpjas īstā autore, notiesāts uzņēmējs, kas noliedz savu vainu, un prostitūta – deputāta kandidāta sievas aizstājēja – ir gan upuri, gan līdzvainīgie noziegumā, kas sācies pirms daudziem gadiem.

 

Zenta Mauriņa lasa savus darbus

Lasa Zenta Mauriņa, restaurēts 1994. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (1 st. 59 min.)

Zentas Mauriņas dāvinājums Latvijas Sarkanā Krusta Neredzīgo kopai.

Audioierakstā apkopotas izcilās latviešu rakstnieces, esejistes, tulkotājas un domātājas Zentas Mauriņas (1897–1978) darbu fragmentu lasījumi autores izpildījumā no grāmatām “Septiņi viesi” un “Dzīves jēgu meklējot”, kā arī Mauriņas pārdomas un stāstījums par rakstniekiem – Jāni Poruku (1871–1911), Jāni Jaunsudrabiņu (1877–1962), Jāni Akurateru (1876–1937) un komponistu Emīlu Dārziņu (1875 – 1910).

Audioierakstā skan Zentas Mauriņas mīļākā dziesma – Jānis Mediņš (1890–1911) “Glāsts” operdziedātāja Jāņa Zābera (1871–1911) izpildījumā.

 

Endrjū Mortons. Diāna

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1998. gada ierasts, digitāls audio (15 st. 27 min.)

Angļu žurnālists, rakstnieks un Velsas princeses Diānas biogrāfs Endrjū Mortons sarakstīja grāmatu, balstoties uz emocionāli sagrautās Diānas audioierakstu, kurā princese Diāna (1961–1997) atklāj savas pārdomas un pārdzīvojumus, un nolēma tās publicēt, uzticot ierakstu autoram.

 

Ērihs Marija Remarks. Ēnas paradīzē

Lasa Kārlis Cīrulis, 1985. gada ieraksts, digitāls audio (17 st. 2 min.)

Viens no pēdējiem Ēriha Marija Remarka (1898–1970) romāniem “Ēnas paradīzē” (1971) ir vācu žurnālista Roberta Rosa dzīves stāsts. Bēgdams no nacistiem, Ross nokļūst Ņujorkā, kur sagaida Otrā pasaules kara beigas. Aizbēgt no savas pagātnes Ross nespēj, viņš paliek emigrants emigrantu pasaulē.

 

Stendāls. Parmas klosteris

Lasa Jānis Ābols, 1985. gada ierasts, digitāls audio (19 st. 34 min.)

Romāna darbība notiek Restaurācijas laiku Itālijā, nelielajā Parmas valstiņā. Jaunais romantiskais Fabrīcio del Dongo un viņa krustmāte grāfiene Džina Sanseverīna izmisīgi cīnās par savu laimi un par visu vairāk mīl brīvību un savu dzimteni Itāliju. Šī brīvības mīlestība uztrauc un rod nosodījumu Parmā valdošā prinča uzticīgo un pazemīgo pakalpiņu acīs, toties rod atbalstu kaismīgā dzejnieka dumpinieka Ferrantes Pallas dvēselē un rīcībā, kurš pēc karbonāru sazvērestības sagrāves slēpjas mežos.

 

Džīna Stouna. Paisums dvēselē

Lasa Līga Liepiņa, 2000. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (14 st. 47 min.)

Amerikāņu rakstnieces aizkustinošs romāns ir par draudzību, mīlestību un ģimenes saitēm, kura galvenajai varonei nākas vēlreiz sastapties ar savas pagātnes noslēpumiem, jo tikai tad viņa spēs gaišu skatu raudzīties nākotnē.

 

Juris Rubenis, Māris Subačs. Dievs ir tepat

Lasa Līga Liepiņa, 1998. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (10 st. 7 min.)

Teologa, rakstnieka Jura Rubeņa un mākslinieka Māra Subača grāmatā uzzināsiet par Dievu, par attiecībām ar Viņu, par kristietības pamatjautājumiem. Grāmatas autori vēlas, lai šī grāmata būtu pirmās iepazīšanās starpnieks starp cilvēkiem un Dievu un aicina paraudzīties uz pasauli savādāk.

 

Jānis Ivars Stradiņš. Konrāda Laubes noslēpums

Lasa Aivars Bogdanovičs, 2000. gada ieraksts, digitāls audio (11 st. 50 min.)

Jāņa Ivara Stradiņa (1943–2008) grāmata “Konrāda Laubes noslēpums” turpina romānā “Zelta orda” aizsākušos notikumus. Privātdetektīvi Kronbergs un Štāls iesaistās no Krievijas izvestā zelta meklēšanā. Šo operāciju vada pulkvedis Medveds. Pēc Maskavas izmeklētāju versijas, zelts glabājas kādā namā rietumos. Draugi trijatā dodas uz Cīrihi, kur pirms tezaurācijas tirgus atklāšanas gaida ierodamies lielāko nelegālā zelta uzpircēju fon der Klūgi; ja Klūge mēģinās nodibināt kontaktus ar Zelta ordas emisāru ārzemēs, tad… Bet pēkšņi atklājas, ka meklēt slēptuvi devušies arī citi…

 

Jānis Ivars Stradiņš. Zelta orda

Lasa Aivars Bogdanovičs, 2000. gada ieraksts, digitāls audio (11 st. 40 min.)

Latviešu detektīvžanra rakstnieka Jāņa Ivara Stradiņa (1943–2008) romānā “Zelta orda” kāpņu telpā, privātdetektīvu Kronberga un Štāla dzīvokļa durvju priekšā, tiek atrasts vīrieša līķis. Dīvainais fakts izraisa aizdomas, ka slepkavības vieta nav izraudzīta nejauši. Taču noziedznieka patiesais nolūks atklājas tikai pēc sarežģītas izmeklēšanas, turklāt galēja riska apstākļos…

 

Mudīte Šneidere. Dzīves sadedzinātie

Lasa Dzidra Liepiņa, 2001. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 30 min.)

Dailes teātra bijusī aktrise un literāte Mudīte Šneidere skaudri un atklāti raksta par savu mīlestību – Dailes teātra aktieri Hariju Liepiņu (1927–1998). Dienasgrāmatā aptvertais laika posms: 1998. gada 7. augusts – 1999. gada 7. augusts. Personiski vērojumi, apkārt notiekošā analīze cieši savijas ar atmiņām par abu aktieru kopdzīves gadiem.

 

Ēva Tika. Klusā vasara

Lasa Dzidra Liepiņa, 1989. gada ieraksts, digitāls audio (12 st. 44 min.)

Somu rakstnieces romāns “Klusā vasara” sarakstīts, apskatot norises cilvēkā un dabā. Pēc vecākā dēla traģiskas bojāejas ģimenē viss pārmainās. Klusā pavasara un vasaras gaitā cilvēki cenšas atrast ceļu līdz savai un tuvinieku sirdīm.

______________________________________________________________________________________________

MAIJS

Fītinghofa, Laura. Aizmežu bārenīši

Lasa Valda Drulle, 1990. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (7 st. 31 min.)

Rakstniece stāsta par savām bērnu dienām. Autores bērnība un agrā jaunība pagāja Zviedrijas ziemeļu kalnienē.

 

Kūpers, Džeimss Fenimors. Sarkanais pirāts

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1996. gada ieraksts, digitāls audio (19 st. 14 min.)

Rakstnieks pievēršas sev labi zināmai tēmai – jūras stihijai. Divas naivas sievietes, dodoties ceļojumā, nokļūst uz pirātu kuģa. Dēkas seko viena otrai.

 

Lāms, Visvaldis. Kāvu blāzmā

Lasa Kārlis Cīrulis, 1989. gada ieraksts, digitāls audio (22 st. 17 min.)

Romānā parādīta jaunatnes traģēdija Otrā pasaules kara laikā. Galvenais varonis — latviešu leģionārs Gunārs Veldre. Romāna darbība sākas Gunāra Veldres apmācību vietā Bolderājā 1943. gada maijā un beidzas Kurzemē ar kapitulāciju 1945. gada maijā.

 

Ribakovs, Anatolijs. Arbata bērni

Lasa Kārlis Cīrulis, 1989. gada ieraksts, digitāls audio (27 st. 54 min.)

Romānā atklāts sarežģīts laika posms – no 1932. līdz 1934. gadam Padomju Savienībā. Rakstnieks atsedz sociālpsiholoģiskos procesus gan sabiedrības augstākajās virsotnēs – partijas Centrālkomitejā, gan tālākajās nomalēs – notiesāto, izstumto un uz Sibīriju izsūtīto vidē.

______________________________________________________________________________________________

APRĪLIS

Brigadere, Anna. Triloģija

Lasa Dzidra Liepiņa, 1987. gada ieraksts, digitāls audio (33 st. 36 min.)

Jaunības triloģija “Dievs, daba, darbs”, “Skarbos vējos”, “Akmens sprostā”. Triloģijas sižeta pamatā ir Brigaderes bērnības un agrās jaunības pārdzīvojumi. Galvenais tēls ir mazā Annele, kura triloģijā darbojas no četru līdz sešpadsmit gadu vecumam.

 

Kārkliņš, Valdemārs. Vientulības kalns

Lasa Dzidra Liepiņa, 1995. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 55 min.)

Romāns par zeltu un mīlu mežonīgajos Rietumos.

 

Kļavis, Aivars. Es saucu, lai atsauktos

Lasa Kārlis Cīrulis, 1988. gada ieraksts, digitāls audio (11 st. 33 min.)

Stāstā attēlota mūsdienu vidusskolas vecāko klašu audzēkņu personības un uzskatu veidošanās. Galvenā varoņa Armanda Jurkusa māte ir alkoholiķe. Ģimenē nav neviena, kas gādātu par jaunieti, kas sniegtu padomu, kā dzīvot. Visas problēmas jārisina pašam.

 

Līce, Anda. Mūžīgie līdumnieki

Lasa Dzidra Liepiņa, 2001. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (10 st. 41 min.)

Stāsts par deviņdesmito gadu Latviju, īpaši par tās laukiem. Laiks, kad notiek māju un zemes atgūšana un pilsētnieki atgriežas dzimtajā pusē. Dienasgrāmata piecu gadu garumā.

 

Svīre, Māra. Māsas

Lasa Dzidra Liepiņa, 1997. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (11 st. 31 min.)

Romānā divas māsas iemīl vienu vīrieti. Kurš izdarīs galīgo izvēli – aktīvākā no māsām vai tomēr neizlēmīgais vīrietis? Un kā tas ietekmēs romāna varoņu turpmāko dzīvi?

 

Svīre, Māra. No cīruļiem līdz griezei

Lasa Dzidra Liepiņa, 1986. gada ieraksts, digitāls audio (9 st. 40 min.)

Aigars, kas pēc dienesta armijā strādā dzimtajā kolhozā par šoferi, un jaunā zootehniķe Juta mīl viens otru. Taču pēc kāda laika jauniešu attiecībās iestājas pēkšņs atsalums. Varbūt vainojama skaistā mākslinieciskā pašdarbības vadītāja Lauma?

 

Zīle, Monika. Kļavas nosarka divreiz. Melna zivs melnā upē

Lasa Līga Liepiņa, 2000. gada ieraksts, digitāls audio (22 st. 13 min.)

Rakstniece ar lielu sirdssāpi noskatās, cik sekli ikdienišķās esības augsnē saknes spēj dzīt tādi cilvēki, kam pietrūkst ģimenes un tuvinieku mīlestības aizvēja.

 

Ilfs, Iļja; Petrovs, Jevgeņijs. Divpadsmit krēsli. Zelta teļš

Lasa Kārlis Cīrulis, 1985. gada ieraksts, digitāls audio (24 st. 46 min.)

Divu avantūrisku vīru dzīšanās pēc krēslā noslēptām dārglietām.  Romānā “Zelta teļš” turpinās romāna “Divpadsmit krēsli” galvenā varoņa Ostapa Bendera piedzīvojumi. Abi romāni raksturīgi ar satīrisku padomju dzīves atainojumu.

 

Kronins, Arčibalds Džozefs. No dzīves izsvītrotais

Lasa Uldis Deisons, 1998. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (13 st. 22 min.)

Ir uz mūžu notiesāts cilvēks, bet ir arī brīvībā uzaudzis viņa dēls, kurš tiecas atgūt ne tikai savu īsto uzvārdu, bet arī sava tēva labo slavu.

 

Ladlems, Roberts. Skorpionu ilūzijas

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1997. gada ieraksts, 2 kompaktdiski (28 st. 7 min.)

Romāns stāsta par Amaiju Bajaretu, kura dzīvo ar vienu domu – lai atriebtos. 10 gadu vecumā viņa kļūst par savu vecāku slepkavības aculiecinieci. Tagad viņa atkal saskaras ar nāvi – vīrieti, ko viņa mīl, nogalina teroristi. Kopā ar kādu noslēpumainu bagātnieku un augstus amatus ieņemošiem cilvēkiem, viņa ir gatava īstenot šausminošus plānus.

 

Portere, Eleonora H. Pollianna nu jau liela

Lasa Līga Liepiņa, 1994. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (9 st. 9 min.)

Jaukā meitene Pollianna, kurai dzīvē nebūt nav klājies viegli, izdomājusi prieka spēli, kas neļauj skumt un rosina atrast prieku visur, pat tādās situācijās, kad citiem liekas – nabaga bērns! Rakstniece izseko viņas dzīvei no mazas meitenes līdz jaunai sievietei un viņas pirmajai mīlestībai.

 

Šeldons, Sidnijs. Zvaigznes staro pār mums

Lasa Uldis Deisons, 1997. gada ieraksts, digitāls audio (13 st. 34 min.)

Laru Kameronu konkurenti dēvē par “Dzelzs taurenīti” tās nelokāmā rakstura dēļ. Jaunība, skaistums un darbaspējas ļāvušas viņai kļūt par milzīgas celtniecības impērijas īpašnieci. Lai  to visu sasniegtu, Lara nereti spiesta melot, ielaisties negodīgos darījumos, bet viņa nav zaudējusi sievišķību, šarmu un sapņo par lielo mīlestību.

______________________________________________________________________________________________

MARTS

Lutss, Oskars. Pavasaris. Vasara

Lasa Aleksandrs Kūlainis, 1974. gada ieraksts, digitāls audio (23 st. 21 min.)

Igauņu rakstnieka Oskara Lutsa ievērojamākais darbs. Pirmā daļa “Pavasaris”, otrā daļa “Vasara”. Stāsts par skolas un jaunatnes dzīvi, pieaugšanu un došanos plašajā pasaulē.

 

Po, Edgars Alans. Nodevīgā sirds

Lasa Valdis Birģelis, 1989. gada ieraksts, digitāls audio (22 st. 45 min.)

Stāstu izlase, kurā sastopamas gan metafiziskas šausmas, gan cilvēka psihes noslēpumainās izpausmes.

 

Prevo, Abats. Stāsts par kavalieri de Grijē un Manonu Lesko

Lasa Jānis Ābols, 1990. gada ieraksts, digitāls audio (7 st. 45 min.)

Romāna darbība risinās Francijā. Nokārtojot eksāmenus, de Grijē izlemj atgriezties pie tēva, bet satiek Manonu Lesko. De Grijē jāizdara izvēle starp ticību un mīlestību.

 

Remarks, Ērihs Marija. Lisabonas nakts

Lasa Dzidra Liepiņa, 1984. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (9 st. 31 min.)

Šai romānā skarta tā pati tēma, kas aizsākta “Triumfa arkā”, – ar vientulību ir jāmaksā par to, ka esi palicis dzīvs. Nemierpilnā bēguļošana, kas lemta katram, kam bijis jābēg no nacistiem; veltīgi mēģinājumi iegūt vīzu izceļošanai uz Portugāli un no turienes tālāk uz Ameriku.

 

Šeldons, Sidnijs. Nekas nav mūžīgs

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1997. gada ieraksts, digitāls audio (11 st. 55 min.)

Centrālais tēls ir jauna, talantīga ārste Peidža Teilora. Notikumi risinās Embarkadero apgabala slimnīcā, kur ātrā palīdzība nemitīgi ved sadurtos, sašautos, sabrauktos. Uz nāves un ciešanu fona tēlota kā slimnieku, tā mediķu pasaule, smags darbs, intrigas, īslaicīgi sakari, mīlestība un nodevība.

 

Šeldons, Sidnijs. Sabrukušās debesis

Lasa Uldis Deisons, 2001. gada ieraksts, digitāls audio (10 st. 4 min.)

Cits pēc cita neizprotami iet bojā Teilora Vintropa ģimenes locekļi dažādos nelaimes gadījumos. Dana Evansa, skaista, jauna Vašingtonas televīzijas ziņu programmas vadītāja, uzskata, ka viņu nāvei par iemeslu bijusi ļaunprātība.

 

Treversa, Pamela L. Mērija Popinsa

Lasa Līga Liepiņa, 1994. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (7 st. 3 min.)

Kopš brīža, kad Mērija Popinsa ierodas Ķiršu gatves septiņpadsmitajā numurā un tūlīt pat uzņemas rūpes par bērniem – Džeinu, Maiklu un dvīnīšiem –, Benksu ģimenes dzīve vairs nav tāda kā iepriekš. Vadot Benksu ģimenes bērnus no viena brīnumaina piedzīvojuma citā, Mērija Popinsa padara viņu ikdienu aizraujošu.

 

Zolā, Emīls. Nauda

Lasa Jānis Ābols, 1979. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (18 st. 3 min.)

Slavenā franču rakstnieka Emīla Zolā romāns par dzīvi Francijā 19. gadsimtā, kurā kritizēti jaunās kapitālistiskās sabiedrības briesmīgie ieradumi.

______________________________________________________________________________________________

FEBRUĀRIS

Sārts, Jānis. Pieviltie

Lasa Jānis Ābols, 1989. gada ieraksts, digitāls audio (9 st. 35 min.)

Asa satīra par pirmo padomju gadu Latvijā.

 

Šeldons, Sidnijs. Asinsbalss

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1998. gada ieraksts, digitāls audio (14 st. 7 min.)

Par liela farmaceitiska uzņēmuma un tā vadītāja dzīvi, kurā bagātības radītais komforts mijas ar džungļu izdzīvošanas likumiem. Elizabete ir Sema Roffes meita un vienīgā mantiniece. Pēc tēva nāves viņa nokļūst citā pasaulē un saprot, ka viņu šeit neviens nevēlas redzēt. Elizabete atklāj, ka kāds cenšas viņu iznīcināt.

Šilde, Ādolfs. Pirmā republika

Lasa Līga Liepiņa, 1995. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (16 st. 32 min.)

Esejas par Latvijas valsti.

 

Tibaldi-Kjeza, Marija. Paganīni

Lasa Jānis Ābols, 1985. gada ieraksts, digitāls audio (14 st. 54 min.)

Par slavenā vijolnieka Paganīni daiļradi, dzīves līkločiem un mīlestības piedzīvojumiem.

______________________________________________________________________________________________

JANVĀRIS

Hammets, Dešils. Maltas vanags

Lasa Uldis Deisons, 2000. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (8 st. 9 min.)

Amerikāņu rakstnieks vairākus gadus strādājis par detektīvu Pinkertona aģentūrā, tāpēc viņa romāna spilgtais tēlojums spēj patiesi aizraut lasītājus. Autors detektīvu no tīra piedzīvojumu žanra pārvērš par pārdomu žanru, kas situāciju cenšas izanalizēt.

 

Heriots, Džeimss. Viņus visus radīja Dievs

Lasa Aivars Bogdanovičs, 2000. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 1 min.)

Karš beidzies. Džeimss Heriots atgriežas Jorkšīras Deilas zaļajos pakalnos pie saviem pacientiem. Tagad darba apgaitā braucot, blakus sēž ne tikai suns Sems, bet arī dēls Džimijs un mazā meitiņa Rozīte. Grāmata ir pilna dzīves apliecinājuma un prieka.

 

Perišo, Anrī. Tulūza-Lotreka dzīve

Lasa Kārlis Cīrulis, 1985. gada ieraksts, digitāls audio (12 st. 25 min.)

Stāsts par mākslinieka Anrī de Tulūza-Lotreka īso un traģisko dzīvi. Monmartras un Parīzes bohēmiskā dzīve un mākslinieka īstā būtība, meklējumi, šaubas un bailes.

 

Stekpūls, Henrijs. Zilā lagūna

Lasa Līga Liepiņa, 1996. gada ieraksts, digitāls audio (12 st. 28 min.)

Romāns stāsta par divu laimīgu jauniešu – Dika un Emelinas dzīvi un mīlestību uz neapdzīvotas salas, kur viņi nonāk astoņu gadu vecumā pēc kuģa bojāejas. Darbība atainota desmit gadu garumā.

 

Stīla, Daniela. Tikai vienreiz dzīvē

Lasa Līga Liepiņa, 1995. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (14 st. 9 min.)

Romāna galvenā varone ir rakstniece Dafne Fīlda, kuru mīl un pazīst lasītāju miljoni. Taču izrādās, ka arī slavenību dzīvē ir problēmas. Dafnes Fīldas romānu pamatā ir viņas pašas dzīve, nepieciešamība izšķirties starp diviem vīriešiem. Viņai jāizvēlas vai nu mātes, mākslinieces vai mīļākās liktenis.

 

Tolstojs, Ļevs. Anna Kareņina

Lasa Dzidra Liepiņa, 1977. gada ieraksts, digitāls audio (40 st. 21 min.)

Anna Kareņina, šķietami laimīga augstākās sabiedrības dāma, atsakās no ierastās, ērtās, bet garlaicīgās ģimenes dzīves un izvēlas mīlestību – viņa pamet vīru un dēlu, lai sāktu jaunu dzīvi kopā ar grāfu Vronski. Tomēr līdz ar mīlestību Annas dzīvē ienāk sabiedrības nosodījums un vientulība. Anna dzīvo ilūzijās, ka mīlestība un tās vārdā nestais upuris nodrošinās mūžīgu laimi, bet ikdiena atšķiras no iztēlotā ideāla.

 

Trapa, Marija A. Mūzikas skaņas

Lasa Daina Lorence, 1993. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (11 st. 28 min.)

Grāmatas autore stāsta par savu ienākšanu izbijuša Austrijas flotes virsnieka ģimenē, par šīs ģimenes piedzīvojumiem Austrijā un piespiedu emigrāciju Amerikā. Par ticību, mīlestību un optimismu, kas palīdzēja izturēt visas grūtības.