Oriģinālielasījumi

FEBRUĀRIS

Akmentiņš, Andris. Skolotāji

Lasa Vilnis Bīriņš, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (14 st. 51 min.)

“Piecdesmito beigas, sešdesmito sākums. Manu vecāku jaunība, skaists un trauksmains laiks, bet varbūt atmiņas — katram par ko citu — kā lietuvēns dzina visus uz priekšu tā, ka ikviens darbs pārvērtās par cīņu. Kas vēl viņus vienoja, izņemot šo sakāvi galvenajā dzīves cīņā pret nebūtību? Viņi bija lauku skolotāji. Katru varas maiņu pārdzīvojuši vienādi – vispirms slēpjoties, tad atgriežoties skolā.” Andris Akmentiņš

 

Ķuzāne, Lūcija. Saule mūžam mana

Lasa Ralfs Dirnēns, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (14 st. 49 min.)

Grāmatas pirmizdevums iznāca 1986. gadā. Jaunajā izdevumā manuskripts restaurēts atbilstoši iecerei, bez cenzūras svītrojumiem un labojumiem, papildināts ar jaunatklātiem faktiem un fotomateriālu. Grāmatai pievienots plašs skaidrojošs personu rādītājs.

 

Melgalve, Ieva. Mājas bez durvīm

Lasa Zane Bičevska, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (9 st. 42 min.)

Bruonu pilsētā Grāa noslēpumainā kārtā tiek nogalinātas vienkāršo ļaužu sievietes un pat kāda jauna burve. Kurš ir vainīgais — galvaspilsētas mags Rems vai svešzemniece Vega? Vadošajiem burvjiem taisnīgums nav svarīgs — viņiem pietiek ar to, ka izdzīvo viens. Un tādēļ Vega un Rems cietuma noslēgtībā izcīna klusu un nežēlīgu cīņu. «Mājas bez durvīm» ir turpinājums grāmatai «Mirušie nepiedod».

______________________________________________________________________________________________

JANVĀRIS

Judina, Dace. Tīrītājs

Lasa Ilvars Jansons, 2019. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (12 st. 52 min.)

Klusajā Mežāju kapsētā atrod dubultapbedījumu ar pirms mēneša pazudušā virsprokurora līķi. Rīgas nomalē, pamestā mājā tiek nogalēts datorpirāts. Braucot cauri mežam, mašīnā uzsprāgst mediju magnāts. Svētdienas rītā pa darba kabineta logu izveļas apgabala tiesnese. Dežūras laikā slimnīcā nelabu galu ņem ārsts – pacientu nīdējs. Politiķi gatavojas vēlēšanām – saukļi top skaļāki, runātāji – sārtāki. Un tad tīmeklī parādās Negantais.

 

Lapsa, Lato. Zem Muhameda palmas

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 50 min.)

“Allāhs aizvāca visus cilvēkus un dzīvniekus no tuksneša, lai viņam būtu vieta, kur pastaigāties mierā. Tāpēc vareno Sahāru sauc par Allāha dārzu,” vēsta tuksneša iemītnieku gudrība.

Nu ar katru gadu aizvien vairāk izskatās, ka Allāhs ir nopietni apņēmies savu pastaigu vietu paplašināt un padzīt no tās nelūgtos iemītniekus. Taču es viņus vēl paspēju satikt – gan Sudānā un Mauritānijā, gan Mali un Nigērā, gan Marokā, Rietumsahārā un Eritrejā.

 

Lindberga, Hanna. Stokholmas fails

Lasa Dina Kagāne-Kovaļova, 2019. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (9 st. 43 min.)

Žurnāliste Solveiga Berga, zaudējusi darbu avīzē profesionālas kļūdas dēļ, pelna iztiku, strādājot par oficianti. Paralēli viņa raksta blogu par Stokholmas smalkajām aprindām un ir gatava darīt gandrīz jebko, lai tikai atkal nokļūtu apritē. Savukārt Lennijs Lī ir skandalozs fotogrāfs un žurnāla izdevējs, kurš nonācis finansiālās grūtībās. Kad pēc kādas ballītes tiek atrasta noslepkavota slavena glancēto žurnālu modele, abu ceļi krustojas, un viens otram seko spraigu notikumu virkne.

 

Vesta, Keisija. P.S. Tu man patīc

Lasa Zane Bičevska, 2019. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (7 st. 44 min.)

Lilija ir nelabojama sapņotāja, un viņai līdz ģībonim riebjas ķīmija. Viņas sapņotājas gars garlaicīgās ķīmijas stundas padara divtik neinteresantas. Taču tad notiek brīnums – sākums tam ir uz sola ķīmijas kabinetā uzrakstīta Lilijas mīļākās dziesmas rinda. Nākamajā dienā kāds ir uzrakstījis nākamo dziesmas rindiņu un ziņu viņai. Drīz vien Lilija ar anonīmo domubiedru sāk apmainīties vēstulēm – viņi dalās noslēpumos, iesaka viens otram grupas un sāk uzticēties.

______________________________________________________________________________________________

2018

______________________________________________________________________________________________

DECEMBRIS

Elkota, Luīza M. Labās sievas

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (12 st. 28 min.)

Psiholoģiskajā romānā “Labās sievas” autore attēlo pašas pieredzē sakņotu dzīves modeli. Tēva un mātes dzīves paraugs kļūst par Mārču ģimenes četru meitu dzīvē. Mātes stingrās un reizē maigās rokas vadīta, “mazo sieviešu” bērnības pasaule pārtop “labo sievu” lielajā dzīvē. Tas ir romāns par mātes un meitu attiecībām, kur ģimene ir dārgums visām māsām gan priekos, gan bēdās.

 

Jundze, Arno. Sarkanais dzīvsudrabs

Lasa Ilvars Jansons, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (16 st. 8 min.)

Viduslaiku karaļi alka iegūt īpašumā alķīmiķu daudzināto filozofu akmeni, jo tas solīja mūžīgu jaunību, laimi un bagātību. 20. gadsimta 90. gados vēsture atkārtojās daudz vienkāršāk — nekādu slepenu mācību vai aizplīvurotu mājienu. Ļautiņi primitīvi dzinās pakaļ padomju izlūkdienestu iztēlē radītajam sarkanajam dzīvsudrabam — izdomātai brīnumvielai, kas garantētu tā īpašniekam pasaules kundzību. Vēl vairāk bija tādu, kas vienkārši dzīvoja, gribēja būt laimīgi un mīlēt. Laikmetu griežos bruka sapņi un ilūzijas — nepazaudēt sevi un pašcieņu izrādījās ļoti grūti. Latvija pēkšņi kļuva brīva, bet atrast brīvību sevī spēka pietika ne katram, jo vajadzēja izdzīvot.

 

Kristi, Agata. Likteņa vārti

Lasa Una Jansone, Ideju Forums 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (7 st. 34 min.)

Tomijs un Tapensa Beresforda nupat ir kļuvuši par lepniem vecas mājas īpašniekiem. Kopā ar īpašumu viņi ir mantojuši arī antīkas grāmatas, kurās atrod pavedienu, kas mudina uzsākt kādas nāvējošas saindēšanās izmeklēšanu sešdesmit gadus pēc notikuma.

 

Linka, Šarlote. Izvēle

Lasa Zane Bičevska, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (16 st. 27 min.)

Patiesībā Simons kopā ar abiem bērniem ir nodomājis nosvinēt mierīgus Ziemassvētkus Dienvidfrancijā. Taču viss izvēršas pavisam citādi. Vīrietis gluži nejauši iepazīstas ar pagalam panīkušu meiteni Natāliju. Simonam Natālijas kļūst žēl, un viņš tai piedāvā savu palīdzību, nenojauzdams, ka līdz ar šo izvēli ievilks sevi briesmīgos notikumos, kuru pēdas stiepjas līdz pat Bulgārijai.

 

Melgalve, Ieva. Mirušie nepiedod

Lasa Ilvars Jansons, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (8 st. 12 min.)

Mazas kalnu pilsētiņas mieru un labklājību nodrošina magi, kas bez pūlēm valda pār vienkāršo cilvēku prātiem. Tad pilsētā ierodas noslēpumainā svešzemju ceļotāja Vega. Jau nākamajā rītā viņa tiek atrasta netālu no sudraba raktuvēm blakus mirušam magam. Ja tā ir slepkavība, tad Vega nav vienīgā aizdomās turamā – bet, šķiet, vienīgi viņa pati vēlas noskaidrot, kas patiesībā noticis. Arvien jauni notikumi atklāj gan senus nodarījumus, gan jaunas kaislības.

 

Melgalve, Ieva. Mēness teātris

Lasa Ilvars Jansons, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (9 st. 28 min.)

Zinātniskās fantastikas romāns, ko varēs izbaudīt ne vien žanra cienītāji, bet ikviens lasītājs, kam patīk intelektuāli izaicinājumi. Romāna galvenie varoņi – aktieri milzīgā teātrī – ir būtnes bez savas identitātes, kuru dzīve seko iepriekš uzrakstītiem scenārijiem. Vai ir iespējams šo scenāriju lauzt – un kāda ir cena, kas par to jāmaksā? Kam ir iespējams uzticēties šajā pasaulē, kurā valda skatuves likumi un bezpersonisks mākslīgais intelekts? Un kas notiek tad, ja mehāniska būtne sāk apzināties sevi?

 

Raščevska, Ilga. Norakstītie

Lasa Vilnis Bīriņš, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 24 min.)

Valdone ir mazs pagastiņš uz novadu robežas un dzīve te rit līdzīgi kā jebkurā citā vietā Latvijā. Romānā atklājas četru ģimeņu likteņi. Tik dažādas dzīves kā slikti satīti dzijas kamoli, –saņerkstījušās, sapinušās, kožu saēstas; neko lāga no tādiem vairs nenoaudīsi. Taču reizēm kaut kas izjauc ikdienas ritmu un tikai tad ieraugām, cik pārsteidzoši daudz ir vienkārši izmestā, noliegtā un nesakārtotā tajā, ko sauc par dzīvi. Varbūt kaut ko vēl var savākt, izvērtēt vai saglābt. Kamēr nav par vēlu.

 

Ulberga, Kristīne. Tur

Lasa Ilvars Jansons, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (7 st. 53 min.)

“Šī ir grāmata par teritoriju, kur pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados – okupācijas stagnācijas zenītā – bija iespējams uzturēties ikvienam. Ja vien cilvēks spēja izdarīt izvēli. Alternatīvā dzīve kā brīvības ilūzija, iekšējā dzīve – kā brīvības slēdzene. Grāmata, kas nerotaļājas ar laikmeta ainiņām un butaforiju, bet ietiecas cilvēka pamatos, būtībā.”Gundega Repše

 

Zālīte, Māra. Paradīzes putni

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (10 st. 28 min.)

Māras Zālītes autobiogrāfiskais romāns “Pieci pirksti” (2013), ieguvis ne tikai plašu lasītāju, bet arī profesionāļu atzinību. Māra Zālīte saņēmusi gan Lielo lasītāju balvu, gan Latvijas literatūras gada balvu. Autore bija solījusi turpinājumu. Nu šis brīdis ir pienācis – lasītāji saņem romāna “Pieci pirksti” otro grāmatu “Paradīzes putni”. Jaunā prozas darba grodā dramaturģija un precīzās poētiskās detaļas spilgti un nepielūdzami tēlo aprakstīto laikposmu, kas desmitgadīgajai Laurai ir vienīgā realitāte, kurā augt, pieaugt un meklēt patiesību.

______________________________________________________________________________________________

NOVEMBRIS

Guļevska, Lia, Dzene, Lilija. Jānis Kubilis. Kad gadiem es pāri skatos…

Lasa Vilnis Bīriņš, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (16 st. 22 min.)

Grāmatu saturiski veido divas daļas. Pirmās daļas autore ir Lia Guļevska (dz. 1944) un tajā stāstīts par leģendārā aktiera Jāņa Kubiļa (dz. 1923) bērnību, skolas gadiem, jaunību un arī par aktiera teātra gaitām. Otro grāmatas daļu veido teātra kritiķes Lilijas Dzenes (1929–2010) rakstītais grāmatā “Aktiera Jāņa Kubiļa atbildes”, ko izdevis apgāds “Liesma” 1984. gadā. Grāmatā apkopoti arī aktiera laikabiedru viedokļi un atdzinumi, kā arī paša Jāņa Kubiļa pārdomas par dzīvi.

 

Judina, Dace. Gredzens

Lasa Andra Jākobsone, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (7 st. 53 min.)

Latviešu rakstnieces Daces Judinas (dz. 1970) sērijas “Latvijas simtgades romāni” tetraloģijas otrajā grāmatā Katrīnas un Mārtiņa attiecības nonākušas krīzes punktā, tomēr viņa piekrīt ielūgumam piedalīties lielajā rudens ražas talkā un Kalēju dzimtas saietā. Atradums iekustina neapturamu pagātnes notikumu lavīnu. Nekas nav tā, kā šķitis no malas. Kalēju skapjos grab krietns pulks baismīgu skeletu, kas varētu atklāt gadu desmitiem un simtiem rūpīgi slēpto patiesību par varmācību, nodevību, alkatību, nāvējošām kaislībām un… arī par mīlestību

 

Judina, Dace. Kad klusums kliedz

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (7 st. 27 min.)

Latviešu rakstnieces Daces Judinas (dz. 1970) sērijas “Latvijas simtgades romāni” tetraloģijas trešajā grāmatā remontējot Ozolu veco māju, Katrīna un Kaspars pat nespēj iedomāties, kurp viņus aizvedīs Kaspara studiju biedra negaidītais telefona zvans. Uzņemoties pētīt svešas dzimtas likteņus, tu neesi pasargāts ne no svešiem, ne no paša skeletiem. Var gadīties, ka tas, ko līdz šim esi zinājis par savējiem, pēkšņi sabrūk kā trausls kāršu namiņš, un viss jābūvē no jauna. Caur sāpēm, noliegumu un skaudru patiesības filtru. Ko darīt, ja viens tuvinieks bijis vainīgs otra nāvē, bet trešais izrādās izbijis čekists, ziņotājs un mierīgo iedzīvotāju slepkava? Ko darīt, ja ar politiku un varu piesegtā iekāre, greizsirdība un alkatība iznīcinājusi vairākas paaudzes?

 

Judina, Dace. Septiņi vakari

Lasa Andra Jākobsone, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (6 st. 19 min.)

Latviešu rakstnieces Daces Judinas (dz. 1970) sērijas “Latvijas simtgades romāni” tetraloģijas pirmajā grāmatā Katrīna un Mārtiņš ierodas nesen nopirktajās “Ozolu” mājās, kas noslēpušās dziļi mežā. Pārkāpjot vecā nama slieksni, viņi atrod vecu mājasgrāmatu un nonāk it kā citā dimensijā – pazūd laiks, un nākamajās septiņās dienās jaunieši piedzīvo biedējoši reālas atklāsmes par to, kas pēdējo divsimt gadu laikā noticis ar šo māju un tās saimniekiem. Septiņi “Ozolos” pavadītie vakari izmaina jaunā pāra dzīvi, pārbauda viņu jūtu stiprumu un atsedz kāda rūpīgi glabāta noslēpuma plīvuru.

 

Judina, Dace. Uzraksti man… vakar

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (8 st. 26 min.)

Latviešu rakstnieces Daces Judinas (dz. 1970) sērijas “Latvijas simtgades romāni” tetraloģijas noslēdzošajā grāmatā savijas Ozolu, Kalēju, Nordenu, Ziemeļu, Balto, Legzdiņu, Tillmaņu un Locānu dzimtu likteņu epizodes, apliecinot – māju un cilvēku stāstiem nav sākuma un beigu.

 

Jangs, Viljams P. Būda

Lasa Ilvars Jansons, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (9 st. 26 min.)

Kanādiešu rakstnieka Viljama P. Janga pirmais darbs – romāns “Būda” ir autora atskārsme par to, kā darbojas Dievs.

Brīvdienu laikā tiek nolaupīta Makenzija Alena Filipa jaunākā meita Misija. Pēc četriem gadiem Makenzijs joprojām nav samierinājies ar traģisko notikumu. Kādu dienu viņš saņem mīklainu zīmīti, kuru it kā ir rakstījis pats Dievs… Turpmākie notikumi maina Makenzija dzīvi uz visiem laikiem…

 

Klementa, Dženifera. Lūgšanas par nolaupītajām

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (6 st. 37 min.)

Rakstnieces, žurnālistes un starptautiskā “PEN” kluba pašreizējās prezidentes Dženiferas Klementas (dz. 1960) romāna “Lūgšanas par nolaupītajām” galvenā varone Leididī Garsija Martinesa un viņas draudzenes Paula, Marija un Estefani uzaug mūsdienu Meksikā, kalnu ciematiņā netālu no Akapulko starp kukurūzas un magoņu laukiem. Te, kalnos visa vara pieder narkokarteļiem un likumus raksta vīri melnos džipos. Amerikāņu autores stāsts atspoguļo skarbo un necilvēcisko realitāti, kur meitenes dzīvībai ir maza vērība, kur ciemata iedzīvotājiem ir iespēja paklausīt, vai arī mirt.

 

Loiko, Sergejs. Reiss

Lasa Ilvars Jansons,2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (17 st. 49 min.)

Romāna pamatā ir pirms četriem gadiem Ukrainas gaisa telpā notriektās Malaizijas aviokompānijas pasažieru lidmašīnas “Boeing” reisa “MN-17” katastrofa, kurā gāja bojā ap 300 cilvēku.

______________________________________________________________________________________________

OKTOBRIS

Ceļvedis pa Latviju

Lasa Ausma Bobkova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (27 st. 5 min.)

Ceļvedis iepazīstina ar Latvijā nozīmīgākajiem apskates objektiem: gan svarīgākajiem vēstures lieciniekiem: pilskalniem, alām, kulta vietām, parkiem, dižkokiem, unikālām celtnēm, pieminekļiem, dievnamiem, muzejiem, gan vietām un uzmanības vērtiem objektiem, kas īpašas kļuvušas pavisam nesen. Grāmatā sniegta informācija par Rīgas un Jūrmalas apskates objektiem, kā arī sniegts ieskats Vidzemes, Latgales, Kurzemes, Zemgales un Augšzemes pilsētu tūrisma maršrutos.

 

Hora, Reičela. Cerību spārnos

Lasa Ināra Martinsone, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 44 min.)

Lielbritānijas rakstniece un publiciste Reičela Hora (dz. 1960) ilgus gadus strādājusi izdevējdarbības jomā Londonā, šobrīd ir pasniedzēja Austrumanglijas Universitātē.

Šajā romānā Belvjū dārzu vienpadsmitā nama īpašniece Lionija Breta savulaik bijusi veiksmīga sieviete ar galvu reibinošu karjeru. Viņai bija iespēja mīlēt, taču mīlestība sniedza ne tikai brīnišķīgas izjūtas, bet arī sāpīgu vilšanos.

Noslēpumaina vēstule satricina Lionijas ikdienu. Ir apdraudēts viņas vislielākais dārgums – māja, ilgi lolotā miera osta, kas glabā nenovērtējamas atmiņas.

 

Latviešu tautas pasakas. 100 pasakas, 100 mākslinieki

Lasa LNerB darbinieki, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (8 st. 24 min.).

Latvijas simtgadei veltītajā grāmatā apkopotas 100 pasakas – 32 brīnumu pasakas, 40 pasakas par dzīvniekiem un 28 sadzīves pasakas, kas apliecina latviešu tautas gudrību, labestību un asprātību, spēju dzīvespriecīgi paraudzīties uz pasauli, atklājot un skaidrojot to tēlaini un ar mīlestību. Pasakās vēstīts gan par seniem, gan mazāk seniem laikiem, dzīvnieki tajās runā cilvēku valodā, priekšmeti atdzīvojas, un dzīve ir brīnumu pilna.

 

Naneti, Andžela. Mans vectēvs bija ķiršu koks

Lasa Ilvars Jansons, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (2 st. 41 min.)

Itāļu rakstnieces Andželas Naneti (dz. 1942) stāsts ir par bērnību. Pilsētas zēnam Tonīno ir četri vecvecāki – vieni dzīvo kaimiņos, un tiem vairāk rūp suns, nevis mazdēls, savukārt mammas vecāki dzīvo laukos. Vectētiņš Otaviāno un vecāmamma Teodolinda ir sirsnīgi ļaudis, viņu māja un dārzs ir Tonīno laimes zeme, tur var kāpt lielajā ķirsī, jāt uz zoss un brokastīs dabūt gogelmogeli. Kad pilsētas priekšnieki grib dārzu atņemt un ķirsi nozāģēt, lai būvētu jaunu ceļu, zēns apņemas to nepieļaut.

 

Šepetis, Rūta. Jūras sāļums

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (8 st. 34 min.)

Lietuviešu izcelsmes amerikāņu rakstnieces Rūtas Šepetis (dz. 1967) romāns stāsta par laiku, kad Otrais pasaules karš tuvojas beigām, un tūkstošiem Austrumprūsijas bēgļu izmisīgi iet pretim brīvībai. Bēgļu vidū ir arī Joana, Emīlija un Florians. Liktenis ir savedis viņus kopā šajā ceļā uz vienīgo cerību – kuģi “Vilhelms Gustlofs” –, un katrā noietajā šī ceļa posmā tiek pārbaudīts trijotnes spēks, drosme un savstarpējā uzticēšanās.

Kad glābiņš jau šķiet tuvu, sākas traģēdija…

 

Užāne, Jette, Apsīte, Elīna. Jettes Dienu grāmata

Lasa Dina Kāgane–Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (6 st. 7 min.)

Cimdu adītājas un domātājas, kas kopš bērnības visu mūžu pavadīja ratiņkrēslā, Jettes Užānes (1924–2007) jeb Cimdu Jettiņas dienasgrāmatas, kas sāktas rakstīt 1940. gadā un turpinātas līdz 1964. gadam.

Grāmatas sastādītājai Elīnai Apsītei (dz. 1974) ideja par grāmatas izdošanu radās brīdī, kad viņa šīs dienasgrāmatas nejauši atrada pēc Jettes Užānes aiziešanas viņsaulē.

 

Žuravska, Dzintra. Kad bumerangs atgriežas

Lasa Zane Bičevska, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (16 st. 15 min.)

Dzintras Žuravskas (dz. 1939) romānā bumerangs salīdzināts ar teicienu: ” ko sēsi – to pļausi “, kur cilvēkam savā dzīvē bieži nākas saskarties un atbildēt par savām pieļautajām kļūdām.

______________________________________________________________________________________________

SEPTEMBRIS

Adlers–Olsens, Jusi. Lieta Nr. 64

Lasa Dina Kāgane–Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 30 min.)

Dāņu rakstnieka Jusi Adlera–Olsena (dz. 1950) ceturtā grāmata sērijā par Q nodaļu un tās vadītāja Karla Merka lietām.
2010. gads. Detektīvs Karls Merks pēta Ritas Nilsenas, eskorta firmas īpašnieces, pazušanu. Izmeklēšanā atklājas, ka Ritas nozušana ir nevis atsevišķs gadījums, bet gan cieši saistīta ar noziegumiem, kuri aizsākušies pirms vairāk nekā divdesmit gadiem un turpinās joprojām…

 

Bisī, Mišels. Melnās ūdensrozes

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (12 st. 24 min.)

Mišels Bisī (dz. 1965) ir viens no slavenākajiem mūsdienu franču kriminālromānu rakstniekiem.

Romānā Žeroms Morvāls, vīrs, kura kaislība pret mākslu ir tikpat spēcīga kā viņa kaisle pret sievietēm, atrasts miris dzidrajā upē, kas plūst cauri dārziem. Viņa kabatā ielikta pastkarte ar Monē “Ūdensrozēm”, uz kuras rakstīts: Vienpadsmit gadi. Apsveicu dzimšanas dienā!

Noslēpumā ir iesaistītas trīs sievietes – meitene ar gleznotājas talantu, pavedinoši pievilcīga skolotāja un veca sieva ar pūces acīm, kura redz un zina visu, kas ciematā notiek…

 

Caucis, Gothards Ādolfs. Viena latvieša stāsts. Mūža svētdienā

Lasa Ilvars Jansons, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (16 st. 17 min.)

Gotharda Ādolfa Cauča (1889–1964) atmiņu grāmata ir par Latviju 19. gadsimta beigās, Pirmā pasaules kara laikā, Latvijas dzimšanu 1918. gadā un arī sagrāvi krievu un vācu okupācijas gados.

 

Guļevska, Lia, Jākobsons, Gunārs. Tikai dziesma nenosalst. “Mikrofons” – Latvijas fenomens

Lasa Zane Bičevska, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (9 st. 16 min.)

Raidījuma “Mikrofons” bijušo vadītāju Lias Guļevskas (dz. 1944) un Gunāra Jākobsona (dz. 1935) grāmata par leģendārā estrādes dziesmu konkursa vēsturi, slavenākajām dziesmām, Mikrofona aptaujas spilgtākajiem brīžiem, tā veidotājiem un dalībniekiem.

 

Nemiera, Linda. Kaķis maisā

Lasa Olga Vītoliņa, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (11 st. 31 min.)

Lindas Nemieras (dz. 1981) grāmata turpina fantāzijas romānā “Kaķa lāsts” (2012) aizsākušos divdabes Leonīdas Fēliksas, 35 gadus vecās sievietes, kura strādā reklāmu birojā, piedzīvojumus. Leo tiek apsūdzēta nopietnos noziegumos pret vilkaču baru un ir apdraudēta ne tikai viņas, bet vēl daudzu citu divdabju dzīvības, vairs nav laika laiskoties uz dīvāna. Vilkaču barvedis Rego Zvērs izmeklē zādzību un noslēpumainu slepkavību, kurā visi pierādījumi liecina pret Leo. Vai Rego noticēs Leonīdas nevainīgumam?

 

Pasaules salas latviešu klaidoņu acīm

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (8 st. 59 min.)

Populārā ceļojumu grāmatu sērijas “Aiz apvāršņa” autori ir tādi populāri ceļotāji kā Māris Gailis, Ingūna Grīnberga, Mārcis Kalniņš, Pjotrs Kotovs, Juris Lorencs, Gunita Ozoliņa, Māris Puķītis, Pēteris Strubergs, Mārtiņš Šics un Ēriks Veits. Grāmata, kurā apkopoti viņu stāsti, veltīta pasaules apceļotājam un “Pasaules latviešu klaidoņu brālības” goda biedram Jānim Vaišļam. Stāstus kopā likusi Kristīna Blaua. Dr.geol., Latvijas Ģeogrāfijas biedrības prezidenta Ivara Strautnieka ievadvārdi.

 

Vodolazkins, Jevgēņijs. Aviators

Lasa Ilvars Jansons, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (12 st. 16 min.)

Jevgeņijs Vodolazkins (dz. 1964) ir krievu prozaiķis un literatūrpētnieks, senkrievu literatūras speciālists. Rakstnieka jaunākais romāns „Aviators” krievu valodā izdots 2016. gadā. Tas ieguva Krievijas nacionālo literāro prēmiju “Большая книга”.

Romāna varonis Inokentijs Platonovs ir cilvēks tabula rasa stāvoklī, proti, nācis pie samaņas slimnīcas gultā, viņš saprot, ka nezina par sevi itin neko – ne savu vārdu, ne to, kas viņš tāds ir un kur atrodas. Cerībā rekonstruēt savu dzīvesstāstu, viņš pieraksta atmiņā uzausušās neskaidrās un haotiskās epizodes…

________________________________________________________________________________