Vairogi. Dzejniekam Vitautam Ļūdēnam 80

Paldies grūtumam,
ka manai sirdij nav prāta,
bet manam prātam ir sirds.
(Vitauts Ļūdēns, no krājuma “Savās mājās”)

2017. gada 23. februārī LNerB lasītavā Rīgā notika muzikāli-dzejiska pēcpusdiena “Vairogi. Dzejniekam Vitautam Ļūdēnam 80”. Pasākums bija veltīts dzejnieka Vitauta Ļūdēna daiļradei, atzīmējot viņa 80. dzimšanas dienu.

Pasākumā piedalījās dzejnieka meita Laima Ļūdēna ar sava tēva dzejas lasījumiem un stāstījumu par viņa dzīves un daiļrades mirkļiem. Par muzikālo pusi rūpējās duets Marita Snipke un Edijs Fuksis, izpildot dažādu autoru dziesmas, bet skaņu nodrošināja Uldis Tomsons.

Aizkustinošs bija dzejnieka meitas Laimas stāstījums par savu tēvu, savijoties kopā ar viņa dzejas rindām. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja aplūkot arī Vitautam Ļūdēnam savulaik piešķirto Triju Zvaigžņu ordeni. Paralēli pasākumam, lasītavā bija eksponētas Vitauta Ļūdēna grāmatas no bibliotēkas krājuma redzīgo un Braila rakstā. Laimai Ļūdēnai pirmo reizi dzīvē radās izdevība aplūkot sava tēva dzeju neredzīgo rakstā.

Sirsnīgs paldies Laimai Ļūdēnai, Maritai Snipkei, Edijam Fuksim un Uldim Tomsonam par ciemošanos bibliotēkā ar brīnišķīgo pasākumu!

Informāciju sagatavoja
Metodikas nodaļas vadītāja
Ieva Velde