Projekti

 

 

Gads Projekta atbalstītājs Projekta nosaukums Projekta summa Rezultāts
2017 Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments “SVECIŠU AIZDEGŠANA STRAZDUMUIŽĀ. Sarunas pie ugunskura” 400,00 EUR Pasākums sākās ar izstādi “Karavīra dzīves stāsts” ar 3 daļām:

1. “Latvijas brīvības cīņas. 1918. — 1921. gads”

2. “Otrais Pasaules karš. 1939. — 1945. gads”

3. “Latvija NATO, NATO Latvijā”

Jau plkst. 14.30 pirmā neredzīgā apmeklētāja vēlējās izmantot iespēju noklausīties audioizstādi. Vēlāk viņai pievienojās vēl divi redzes invalīdi. Pēc noklausīšanās viņi vēlējās dzirdēto informāciju paņemt līdzi uz mājām arī drukātā veidā Braila rakstā. Izstādi aplūkoja gan redzīgi apmeklētāji, gan ar redzes traucējumiem. Interesanti redzīgiem apmeklētājiem šķita arī audioizstāde, tāpēc arī viņi izmantoja iespēju paklausīties, kā redzētā izstāde izklausās audio formātā.
Plkst. 17.00 Strazdumuižas parkā sākās lāpu gājiens. Spītējot brāzmainam vējam, visi devās uz bibliotēkas teritoriju Juglas ielā 14, kur svinīgi tika dziedātas dziesma “Div’ dūjiņas”. Tās laikā tika aizdegts ugunskurs un, domājot par kritušajiem karavīriem, ap to zemē tika saspraustas degošas lāpas. Pēc tam apmeklētāji varēja nodoties sarunām par to, kā kurš uztver patriotisma izpausmes, par izstādē iekļauto karavīru devumu Latvijas valsts pastāvēšanā un to, kā šī informācija ietekmē mūsdienu cilvēku.
Pasākumu apmeklēja ģimenes ar bērniem. Viņi ar interesi piedalījās visās aktivitātēs. Aizdedzinot svecītes “uguns torņos”, nepārtraukti tās bija no jauna jāaizdedzina, jo brāzmainā vēja dēļ tās tika nopūstas. Tomēr arī šīs grūtības tika uztvertas ar sapratni, nodēvējot to par “neiespējamo misiju”, kuru tomēr jāpaveic. Sarunās izskanēja salīdzinājums, ka, “dodoties kaujā, neviens neskatījās kādi laikapstākļi būs. Neviens neatcēla kauju puteņa, vētras vai lietus dēļ, tādēļ arī mums ir jāgodina karavīrus jebkuros apstākļos”.
Skanot patriotiskām dziesmām, cilvēki aizdedza gan līdzi paņemtās svecītes, gan bibliotēkas sarūpētās bezmaksas. Bibliotēkas darbinieki dalīja karstu tēju un bērniem karsto dzērienu, lai lielajā vējā nenosaltu.

2016 Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments “Svecīšu aizdegšana Strazdumuižā” 600,00 EUR Pasākums sākās ar filmas “Rīgas sargi” demonstrēšanu bibliotēkas lasītavā, kur pirms tam notika tikšanās ar filmas režisoru un komponistu Aigaru Graubu. Savu uzstāšanos Aigars sāka ar savas bērnības atmiņu ceļiem Juglā. Pamazām stāstījums nonāca līdz idejai par filmas tapšanu, ņemot vērā Strazdumuižas pamiera noslēgšanas faktu tieši Juglā, kā arī filmas tapšanas aizkulisēm. Pēc tikšanās sākās filmas demonstrēšana, kuras laikā bibliotēkas darbiniece Alda Zariņa komentēja filmā redzamo, kā arī skaļi lasīja titrus latviešu valodā, brīdī, kad filmas varoņi runāja vācu vai krievu valodās. Tas ļāva filmu baudīt arī neredzīgiem apmeklētājiem.


Pēc filmas noskatīšanās, apmeklētāji devās uz Strazdumuižas parku (Braila ielā 5), kur viņiem tika izdalītas aizdedzinātas lāpas un svecītes. Pirms lāpu gājiena pasākuma vadītāja uzrunāja klātesošos, kā arī deva vārdu Bruņoto spēku rezerves virsseržantam un Garkalnes jaunsargu vienības sabiedriskajam instruktoram Ziedonim Ločmelim, kurš klātesošos uzrunāja ar nelielu vēstures atskatu un aicinājumu doties “uguns ceļā”, godinot Brīvības cīņās kritušos kareivjus.


Lāpu gājiens devās cauri Strazdumuižas “neredzīgo ciematiņam”. To koordinēja bibliotēkas darbiniece Vineta Bite, bet gājienu noslēdza brīvprātīgā Dinija Bite, kuras uzdevums bija rūpēties par gājiena tempu, lai vecāka gada gājuma cilvēki arī varētu paspēt gājienā iekļauties. Gājiena laikā vairāki dalībnieki uzsāka dziesmas un tās tika dziedātas līdz pat finišam.


Gājiena dalībniekiem nonākot bibliotēkas teritorijā, atskanēja Aigara Graubas dziesma “Kareivis”, kuru autors sarakstījis 2014. gadā kā veltījumu Brīvības cīņās un Strēlnieku kaujās kritušajiem latviešu karavīriem. Dziesmas laikā bibliotēkas direktores vietniece Andra Jākobsone un Ziedonis Ločmelis svinīgi aizdedzināja ugunskuru. Pārējie dalībnieki ap to izveidoja lāpu “uguns līniju” jeb loku.


Pasākums turpinājās ar atceres koncertu, kuru iesāka neredzīgais dziedātājs Edijs Fuksis. Vēlāk viņu nomainīja mūziķis Gunārs Meijers. Ik pa laikam koncerta apmeklētāji varēja ieklausīties Ziedoņa Ločmeļa skaudrajā, bet patiesajā dzejā, kas sevī ietvēra gan sāpes par kritušajiem biedriem, gan cīņu ar sevi un savu pasauli, kura ievainota kaujas laukā Irākā.
Skanot dziesmām, ar aizdegtām svecītēm piepildījās arī “uguns torņi”. Cilvēki aizdedza gan līdzi paņemtās svecītes, gan bibliotēkas sarūpētās bezmaksas. Arī bibliotēkas darbinieku piedāvātā karstā tēja bija tieši laikā.


Pēc G. Meijera koncerta, vēl stundu skanēja leģionāru dziesmas, kuru laikā cilvēki vēl plūda pie ugunskura un “uguns torņiem”, lai noliktu svecītes.

 

Arī nākamgad bibliotēka plāno turpināt iesākto tradīciju ar svecīšu aizdegšanu un lāpu gājienu.

2015 Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments “Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas pasākums MĒS ESAM DABAS BĒRNI” 1475,00 EUR Pasākuma muzikālajā daļā piedalījās LNB Strazdumuižas kluba pūtēju orķestris un bērnu, jauniešu vokālā grupa “Pavasara brīnumputni”, kā arī dziesminiece Agita Kaužēna.

Pasākuma teritorijā bija izvietotas un darbojās vairākas tematiskās nojumes:

 • Servisa suņu biedrība TEODORS
 • Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas vadības nodaļa  ar Rūdi Runci un Bruno Bebru
 • LR Nacionālo bruņoto spēku štāba bataljons
 • Latvijas Neredzīgo biedrība ar tiflotehniku
 • Latvijas Neredzīgo bibliotēkas mākslas darbnīca “Taktilā glezna kopā ar mākslinieci Agnesi Matisoni”
 • Teritorijā bija arī Informācijas stends, kurā bija pieejama ļoti bagāta informācija arī Braila rakstā
 • Notika Valsts policijas suņu paraugdemonstrējumi

Notika arī dažādas spēles:

 • “Veiklākie pirkstiņi”
 • “Viedā ekspedīcija”
 • “Krāsainai boulings”
 • “Tautasdziesmu krustceles”

Pasākumu atklāja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja Laila Rieksta-Riekstiņa un bibliotēkas direktores vietniece Andra Jākobsone.

2014 Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments “LĪGODAMA TAUTA NĀCA” 1600,00 EUR Jāņu ielīgošanas pasākums LĪGODAMA TAUTA NĀCA, notika 19. jūnijā Stradumuižas ciemata parkā.

Tajā piedalījās KM Parlamentārais sekretārs Rihards Kols, Rīgas vicemērs Andris Ameriks, tekstildizainere no Īrijas Viva Lambert, dziedātājs Uldis Kākulis, grupa “Sestā jūdze”, kā arī vietējie pašdarbnieki.

Darbojās dažādas darbnīcas:

 • rotu darbnīca
 • mākslas darbnīca

un spēles:

 • “Kvass pret Limonādi
 • “Satausti 10 priekšmetus”
 • “Sasmaržo Jāņus”
 • “Dungodziesmiņa”

Notika arī Siera slepenā degustācija un konkurss “Kvasa barons”.

Pasākums bija plaši apmeklēts un interesants.

2013 Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments “Starptautiskā Baltā spieķa dienas pasākums BALTĀ SPIEĶA DZIESMA 2013. Neredzīgajam Indriķim — 230″” 100,00 Ls Kā katru gadu, pasākums sākās ar akciju “Baltā spieķa zīme” uz Juglas ielas, Ceļu policijas uzraudzībā.

Pasākuma otrajā daļā piedalījās Mg.philol. Ilona Miezīte (Neredzīgā Indriķa radiniece) un Dr.philol. Marians Rižijs (literatūrzinātnieks).

Sarīkojumā skanēja arī Neredzīgā Indriķa dzejoļa “Par savu pašu bēdu pilnu būšanu, ka tam acu gaismas trūkst” fragments.

Noslēgumā uzstājās folkmūziķe Anta Eņģele.

2013 Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments “Starptautiskās Ģimenes dienas pasākums MANA SAJŪTU ĢIMENE” 150,00 Ls Bibliotēkas āra teritorijā no plkst. 15.00 līdz 16.30 notika sarīkojums veltīts Ģimenes dienai. To vadīja Alda Zariņa. Notika arī zīmējumu konkurss, kurā bērni zīmēja savu ģimeni caur krāsām un sajūtām.

Svētkos darbojās radošās darbnīcas, kurā varēja izgatavot savas ģimenes aizsardzības zīmi, rokassprādzes, dāvanas māmiņām.

Sporta spēles: Ģimenes stafete, „Saldo dambreti”, „Baranku maratonu”.

Neizpalika arī koncerts, kurā uzstājās

 • Vladimirs Krops
 • Edijs Fuksis, Anna Dubovika, Linda Lesiņa un Lauris Kuzņecovs.

Koncertā bija iespēja dzirdēt fragmentu no Adriana Kukuvasa jaunā mūzikla „Mazais Princis”, kā arī dažādas dziesmas latviešu, krievu, angļu un poļu valodās.

Visu pasākuma laiku bija atvērts informācijas centrs, kurā bija informācija par:

 • Bibliotēku un tās pakalpojumiem un kultūras piedāvājumiem
 • Redzes invalīdu organizācijām Latvijā
 • Servisa suņu biedrību „Teodors”
 • Atbalsta un krīzes centriem u.c. informāciju par profesionālo palīdzību
2012 Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments

 

LR Kultūras ministrija

 

Borisa un Ināras Teterevu fonds

Latvijas Neredzīgo bibliotēkas 50 gadu jubilejas koncerts 50 ZIEMASSVĒTKU MIRKĻI 200 Ls

 

300 Ls

 

450 Ls

Izstāde 50 ZIEMASSVĒTKU ZVAIGZNES ar sadarbības partneru un atbalstītāju pozitīviem vārdiem par mūsu bibliotēku.

Jubilejas koncerts 50 ZIEMASSVĒTKU MIRKĻI Strazdumuižas klubā, 21.decembrī. Dzied Swedbankas koris, bērnu un jauniešu radošā apvienība “Zvaigžņu sala”, Edijs Fuksis, Anna Dubovika u.c. neredzīgie jaunieši.

Jubilejas torti uzdāvināja Staburadzes konditoreja

2012 Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments “Starptautiskā Baltā spieķa dienas informatīvai pasākums “Baltā spieķa dziesma 2012” 100,00 Ls Pasākuma ietvaros norisinājās akcija “Baltā spieķa zīme”, kuras laikā neredzīgs gājējs, rādot zīmi ar Balto spieķi, šķērsoja Juglas ielu.

Pasākumā tika apskatītas 2 tēmas:

KULTŪRVĒSTURISKAIS MANTOJUMS — piedalījās: Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Rīgas reģionālās nodaļas vadītājs Jānis Asaris

PARAKSTS NEREDZĪGA CILVĒKA DZĪVĒ — piedalījās: Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Personu apliecinošu dokumentu departamenta Pasu nodaļas vadītājas vietniece Dace Kupče un

Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotājdirektore Vija Piziča un Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāja Sandra Jakušenoka

2011 Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments Starptautiskā Baltā spieķa dienas informatīvai pasākums “Baltā spieķa dziesma 2011” 100,00 Ls Pasākuma laikā uz Juglas ielas norisinājās akcija “Baltā spieķa zīme”, kuras laikā neredzīgs gājējs, rādot zīmi ar Balto spieķi, šķērsoja Juglas ielu. Autovadītāju rīcību vēroja Ceļu policija, kura apstādināja automašīnas, kas nepalaida neredzīgo gājēju. Katram šādam vadītājam tika izsniegtas improvizētās soda kvītis.

Bibliotēkas telpās varēja apskatīt izstādi “Koka reinkarnācija”, kā arī piedalīties diskusijā “No koka līdz grāmatai”.

2010 Latvijas Valsts meži “VA “Latvijas Neredzīgo bibliotēka” bibliotekāro, informacionālo un kultūras pakalpojumu paplašināšana, dažādojot un uzlabojot pieejamās literatūras klāstu cilvēkiem ar redzes invaliditāti” 8500 Ls 2011.gadā iegādātas jaunas, dažādu tēmu un novirzienu grāmatas, izejmateriāli grāmatu reproducēšanai audioformātā un Braila rakstā, kā arī paplašināts abonēto periodisko preses izdevumu klāsts.
2010 Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments Ziemassvētku labdarības koncerts cilvēkiem ar redzes traucējumiem “Sajūti Ziemassvētkus caur krāsām un mūziku” 229,50 Ls Bibliotēkā tika rīkotas mākslas nodarbības, kurās ikviens darboties gribētājs varēja veidot gleznu no dažādiem dabas, pārtikas un krāsu materiāliem. Projekts noslēdzās ar krāšņu koncertu, kura laikā tika apbalvoti labāko gleznu autori.
2010 Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments Starptautiskā Baltā spieķa dienas informatīvai pasākums “Baltā spieķa dziesma 2010” 66,00 Ls Pasākuma laikā uz Juglas ielas norisinājās akcija “Baltā spieķa zīme”, kuras laikā neredzīgs gājējs, rādot zīmi ar Balto spieķi, šķērsoja Juglas ielu. Autovadītāju rīcību vēroja Ceļu policija, kura apstādināja automašīnas, kas nepalaida neredzīgo gājēju, lai brīdinātu par CSN neievērošanas sekām. Projekta ietvaros notika arī diskusijas par suņiem- pavadoņiem, pet-terapiju un asistentiem.
2010 Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments Jāņu dienas ielīgošana Strazdumuižas parkā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām “Saules griežu pieskāriens” 300 Ls Brīvdabas pasākums ar Jāņu ielīgošanu, kura svinīgajā atklāšanā piedalījās Kultūras ministrs Ints Dālderis un Latvijas Neredzīgo biedrības priekšsēdētājs Egons Zariņš. Pasākuma laikā darbojās dažādas radošās darbnīcas un atrakcijas.
2010 Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments Mātes dienas labdarības pasākums “Paldies saku māmiņai” 31,50 Ls Projekta ietveros tika radīts dzejas uzvedums “Man māmiņa iemācīja” (autore Gunta Bite) un sakomponēta jauna dziesma ar tādu pašu nosaukumu (teksts G. Bite, mūzika Zane Rižija). Projekta noslēgumā notika emocionāli bagāts koncerts, kura noslēgumā visas zālē sēdošās māmiņas saņēma ziedus.
2005 Sabiedrības integrācijas fonds, Eiropas Sociālais fonds “Bibliotekāro pakalpojumu Braila rakstā daudzveidības nodrošināšana kā priekšnoteikums redzes invalīdu inte grācijai sabiedrībā un konkurētspējai darba tirgū” 16 222 Ls LNerB uzsākta grāmatu un dažādu informatīvo materiālu iespiešana Braila rakstā.
2008 Kultūrkapitāla fonda (KKF) mērķprograma Jaunu grāmatu un citu izdevumu iegāde publiskajām bibliotēkām papildināts bibliotēkas krājums ar KKF mērķprogrammas atbalstīto grāmatu gada komplektu
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001 Sabiedrības integrācijas fonds Bibliotēku pakalpojumu pieejamība neredzīgajiem un vājredzīgajiem iedzīvotājiem 30000 Ls Mikroautobusa un datortehnikas audiogrāmatu oriģinālu digitāliem ierakstiem un uzglabāšanai CD iegāde,
2000 Sorosa fonds-Latvija Jaunu veidu pakalpojumu sniegšana mūsu bibliotēkas lasītājiem – redzes invalīdiem; bibliotēkas apkalpojošās sfēras paplašināšana 5625 USD kopētāja, plaknes skenera, datortehnikas, kasešu kopētāj iegāde un stipendija audiogrāmatu izsniegšanas punkta slimnīcā darbības nodrošināšanai
1998 Latvija Neredzīgo intelektuālās rehabilitācijas fonds Eksperimentālie digitālie skaņu ieraksti CD- ROM formātā 1700 Ls datora un CD-ROM ieraksta iekārtas iegāde
1998 Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Kultūras ministrija Grāmatas “Ieskats Braila rakstā ar roku pārrakstīto grāmatu vēsturē Latvijā, 1889.-1961.” sagatavošana un izdošana 500 Ls izdota grāmata 100 eksemplāros
1997 Sorosa fonds-Latvija Latvijas Neredzīgo bibliotēkas automatizācijas pilnveidošana un plašākas pieejamības nodrošināšana 3500 Ls Datortehnikas, programmatūras un kasešu kopēšanas iekārtas iegāde
1997 Latvijas Neredzīgo intelektuālās rehabilitācijas fonds Grāmatu iesiešanas piederumu iegādei Latvijas Neredzīgo bibliotēkā esošo unikālo fondu saglabāšanai 1800 Ls grāmatu iesiešanas piederumu, faksa aparāta un audiokasešu iegāde
1995 Sorosa fonds-Latvija Tehnisko līdzekļu iegāde Latvijas Neredzīgo bibliotēkai, lai saglabātu ieskaņoto grāmatu ražošanu un nodrošinātu operatīvu un kvalitatīvu lasītāju apkalpošanu 13839 Ls skaņu ierakstu tehnikas, datortehnikas, Braila printera un kopētāja iegāde
1994 Ziemeļvalstu birojs Stipendija nepieciešamo zināšanu iegūšanai, lai uzlabotu bibliotekāros pakalpojumus redzes invalīdiem Latvijā un Lietuvā 4 bibliotēkas darbinieki 2 nedēļas stažējās Dānijas Neredzīgo bibliotēkā
2011.gadā iegādātas jaunas, dažādu tēmu un novirzienu grāmatas, izejmateriāli grāmatu reproducēšanai audioformātā un Braila rakstā, kā arī paplašināts abonēto periodisko preses izdevumu klāsts