Audiogrāmatu jaunumi novembrī

Audiogrāmatas ir paredzētas personām, kurām nepieciešama informācija audioformātā. Ieraksta kopēšana vai izplatīšana citām personām ir autortiesību pārkāpums.

 

JAUNUMI LATVIEŠU VALODĀ
Latviešu literatūra

Alfreds Dziļums
Kurzemes sirds vēl dzīva
Lasa Kārlis Cīrulis, 1990. gada digitāls audioieraksts (14 st. 59 min.)

Trimdas rakstnieka Alfreda Dziļuma (1907–1960) romāns par latviešu nacionālo partizānu cīņu Kurzemē pēc kapitulācijas 1945. gada maijā līdz tā paša gada oktobra beigām. Grāmatā izmantotas leģionāru rakstītās piezīmes, dienasgrāmatas un dzīvo dalībnieku atmiņas. Autors šajā darbā izseko vairāku partizānu grupu rašanās vēsturei un cilvēku individuālajiem likteņiem.

“Atsevišķus notikumus vai partizānu dzīves apstākļus esmu citējis izlases veidā no rakstītām liecībām, bet literārie tēlojumi un dialogi ir brīvi radīti pēc mežabrāļu atmiņu stāstiem,” no autora piezīmēm Zviedrijā (1972).

 

Jānis Einfelds
Armagedona cikls
Lasa Vilnis Bīriņš, 2019. gada ieraksts, 1 audiokompaktdisks (6 st. 34 min.)

“Armagedona cikls” ir rakstnieka Jāņa Einfelda desmitā grāmata. Romāns reālistiskā manierē tēlo personības tapšanu padomju okupācijas dziļās stagnācijas periodā, 1980. gados, īpaši regresīvā un represīvā vidē – profskolā.

Romāns sākas ar neizskaidrojamu slepkavību, ko cenšas atšķetināt mūsdienu izmeklētāju grupa, kas dēvējas par Armagedona ciklu. Aizdomās turētas divas personas – pulkvedis Vējš un dzejnieks Līdzenumu Altajs –, kuru savstarpējā saistība un saikne ar noziegumu Armagedona ciklam ir jāpierāda.

 

Irma Grebzde
Ielejā sagriezās putenis

Lasa Gaida Plūce, 1993. gada ieraksts, 1 audiokompaktdisks (8 st. 6 min.)

Prozaiķes Irmas Grebzdes (1912–2000) pirmā grāmata iznāk Rīgā 1944. gadā. Tas ir stāstu krājums „Pūra zirgs”. Kara beigu posmā I. Grebzde nokļūst Vācijā, bet 1948. gadā pārceļas uz Kanādu. Trimdā viņa turpina rakstīt un ir apmēram trīsdesmit grāmatu autore. Pirmpublicējumu romāns “Ielejā sagriezās putenis” piedzīvo 1963. gadā apgādā “Grāmatu Draugs”.

Rakstnieces romānos uzmanības centrā vienmēr bijis cilvēks un cilvēku savstarpējās attiecības, jūtu pasaule. Šajā romānā attēlota trimdas latviešu dzīve mazā pilsētiņā Raimondā. Ar Astras ierašanos kaislību, mīlestības un naida putenī sagriežas ne tikai Liepsalu ģimenes, bet gandrīz visas klusās pilsētiņas dzīve. Bet īstās vērtības jau nepazūd putenī.

Dzidra Meikšāne
Otrpus Kalnam. Pārdomas no seniora senioram

Lasa Lāsma Pintere, 2019. gada ieraksts, 1 audiokompaktdisks ( 3 st. 11 min.)

Psiholoģijas doktores Dzidras Meikšānes grāmata ir pārdomas par dzīvi “kalna” otrā pusē – dzīves “sausais atlikums”, mainīgais laikmets, senioriem svarīgi eksistenciāli un sadzīviski jautājumi. “Grāmata gaišākam skatam – no seniora senioram, autores atklātais ceļš, kā uzmundrināt sevi un iedvesmot citus,” lasām izdevuma anotācijā.

 

Ārzemju literatūra

Freds Bodsvorts
Svešinieks
Lasa Jānis Ābols, 1977. gada digitāls audioieraksts (15 st. 39 min)

Kanādiešu rakstnieks, žurnālists un dabas aizstāvības aktīvista Freda Bodsvorta romāns “Svešinieks” (1960) stāsta par indiāņu meitenes Kanīnas Bīverskinas un bioloģijas studenta no Kanādas Rorija Makdonalda mīlestību, kas spēj būt stingra kā klints un gaistoša kā putna spārna vēziens. Vai Rorijs spēs ziedot karjeru un apprecēs indiānieti? Autors romānā atklāj, cik spēcīgs ir dzimtās vietas, dzimto māju aicinājums.

“Šajā darbā galveno varoņu likteņi cieši savijušies ar zinātniski precizētu un reizē krāsainu un emocionālu putna dzīves attēlojumu,” grāmatas pēcvārdā raksta tulkotāja Inese Veide.

 

Heriots Džeimss
Visi labi, visi mīļi
Lasa Aivars Bogdanovičs, 1999. gada digitāls audioieraksts (18 st. 13 min.)

Ziemeļjorkšīras veterinārārsts Džeimss Heriots grāmatas sāka rakstīt piecdesmit gadu vecumā. Heriots savos darbos ar labsirdīgu humoru atceras darba gaitu sākumu, kad no dienas dienā apmeklēja fermerus, ārstējot viņu aitas, cūkas, zirgus, govis. Grāmatas autoru visvairāk saista dzīves komiskās puses, un savos darbos viņš prot to lieliski attēlot, aizkustinot gan lielus, gan mazus lasītājus.

 

Kolīna Hūvere
Veritija
Lasa Vilnis Bīriņš, 2019. gada ieraksts, 1 audiokompaktdisks (9 st. 51 min.)

Slavenā New York Times bestselleru autore Kolīna Hūvere ir uzrakstījusi septiņpadsmit romānus, kas ir augsti novērtēti un apbrīnoti visā pasaulē. Rakstniece trīs gadus pēc kārtas saņēmusi prestižo Goodread Choice balvu.

Kolīnas Hūveres jaunais trilleris “Veritija” sākas intriģējoši. Neviena nepamanīta rakstniece Louena Ešlija atrodas uz finansiālā sabrukuma robežas, kad viņai tiek piedāvāts rakstīt turpinājumu slavenās rakstnieces Veritijas Krofordas romānu sērijai. Veritija pēc autokatastrofas vairs nespēj kustēties un runāt. Ešlija pēc Veritijas vīra Džeremija uzaicinājuma uz laiku apmetas greznajā Krofordu lauku mājā. Darba istabā viņa atrod nepabeigto Veritijas autobiogrāfiju. Tiek atklāti meli, baisi noslēpumi un patiesība, kas šokē Louenu un apstiprina viņas aizdomas, ka Veritija nemaz nav tik bezpalīdzīga. Kā attīstīsies Džeremija un Louenas attiecības? Vai atklāt Džeremijam patiesību par sievas rīcību? Ko darīt? Romāns ir viens vienīgs iepriekš neatbildētu jautājumu kopums, kas noslēdzas pārsteidzoši.

 

Sofija Kaspari
Flamingu lagūna
Lasa Vilnis Bīriņš, 2019. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (19 st. 7 min.)

Vācu rakstnieces Sofijas Kaspari triloģijas otrā grāmata “Flamingu lagūna” atklāj svešu un nezināmu pasauli, iepazīstinot ar Argentīnas vēsturi 19. gadsimtā, politisko spriedzi un tās iedzīvotājiem. Šajā romānā sastopam triloģijas pirmajā grāmatā “Koraļļkoku zemē” iepazītos varoņus. Grāmatā turpinām sekot Annas un Viktorijas dzīvēm, kuras jaunībā no Vācijas emigrēja uz Argentīnu, un iepazīsim viņu meitu dzīves gaitas. Trīs ģimeņu likteņstāsti savijušies kopā, nabadzība un bagātība, cerība un izmisums, laime un posts, aizliegtā, slepenā, gaidošā un atraidītā mīlestība.

 

Sofija Kaspari
Ūdenskrituma dziesma
Lasa Dina Kāgane–Kovaļova, 2019. gada ieraksts, 1 audiokompaktdisks (15 st. 36 min.)

“Ūdenskrituma dziesma” ir Sofijas Kaspari triloģijas trešā grāmata par dzimtu un ļaužu likteņiem eksotiskajā Argentīnā 19. gadsimta noslēgumā. Romānā darbojas pirmajā un otrajā grāmatā iepazīti personāži. Viņiem pievienojas dzimtas trešā paaudze – Annas Veinbrenneres un viņas draudzenes Viktorijas mazbērni, kā arī Klarisa, kura traģiski zaudējusi vīru Havjeru. Lasītājs kopā ar tās varoņiem piedzīvos gan intrigas, bailes un dusmas, gan traģiskus notikumus, dziļas jūtas, draudzību, mīlestību un negaidītus dzīves pārsteigumus.

 

Mērija H. Klārka
Rozes mīļotajai
Lasa Aivars Bogdanovičs, 1996. gada ieraksts, 1 audiokompaktdisks (11 st. 17 min.)

Amerikāņu rakstnieces Mērijas Higinsas Klārkas romānā “Rozes mīļotajai” plastiskās ķirurģijas speciālista uzgaidāmajā telpā prokurora palīdze Kerija Makgrāta satiek sievieti ar dīvaini pazīstamu seju…  Liktenīgā satikšanās pamudina Keriju atsākt kādas slepkavības izmeklēšanu.

 

Džeks Londons
Mēness ieleja
Lasa Kārlis Cīrulis, 1987. gadā restaurēts digitāls audioieraksts (17 st. 48 min.)

Amerikāņu rakstnieks Džeks Londons (1876–1916) pazīstams daudzām lasītāju paaudzēm. 1903. gada jūnijā Londonu ģimene apmetas Mēness ielejā Sonomas apkārtnē pie Glenelenas. Jau jūlija beigās rakstnieks aizrāvies ar Čārmianu Kitredžu, kuru pazīst kopš 1900. gada un atstāj ģimeni.

Par šo periodu top romāns “Mēness ieleja”. Tajā Oklendas gludinātavas strādniece Saksona beidzot sagaida atgriežamies no cietuma bokseri Biliju Robertsu. Pāris nolemj pamest Oklendu un uzsākt saimniekošanu laukos. Ilgi abi meklē savu sapņu zemi – Mēness ieleju, līdz to atrod un kļūst bagāti un laimīgi.

 

Nele Noihausa
Mežā
Lasa Jurģis Vancāns, 2019. gada ieraksts, 1 audiokompaktdisks (22 st. 3 min.)

Kriminālromāns “Mežā” ir vācu rakstnieces Neles Noihausas ceturtais romāns, kas tiek izdots latviešu valodā. Līdz šim latviski izdoti trīs Noihausas darbi – “Sniegbaltītei jāmirst” (2014.), “Dusmīgais vilks” (2016.), “Dzīvie un mirušie” (2018.).

Romāna darbība notiek ciemā Rupertshainā. Nakts vidū mežā aizdegas dzīvojamais treilers. Krāsmatās tiek atrasts bojāgājušais. Drīz pēc tam kādā pansijā tiek atrasta mirusi veca sieviete. Izmeklēšanu uzsāk talantīgie un asredzīgie kriminālinspektori Olivers fon Bodenšteins un Pia Kirhofa (tagad Zandere), kopā ar kolēģiem no Kriminālpolicijas 11. nodaļas. Izmeklēšana noved pie vairāk nekā 40 gadus seniem notikumiem šajā pašā ciemā, kad bez pēdām 1972. gada vasarā pazuda desmitgadīgais Arturs, Olivera bērnības draugs. Mirušo skaits turpina pieaugt. Nāk gaismā ilgi glabāti noslēpumi. Vai šodienas slepkavības saistītas ar zēna pazušanu?

 

Irsa Sigurdardotira
DNS
Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2019. gada ieraksts, 1 audiokompaktdisks (15 st. 22 min.)

Irsa Sigurdardotira (dz. 1963) ir pasaulē atzīta islandiešu kriminālromānu rakstniece, viņas darbi ir tulkoti un izdoti vairāk nekā 30 valodās. Pagaidām latviešu valodā ir izdots viņas romāns “DNS”, kas iesāk trīs romānu ciklu, kura centrā ir detektīvs Huldars un psiholoģe Freija, kura specializējusies darbā ar vardarbību pārcietušiem bērniem.

Jaunās sērijas romāns sākas ar brutāli nogalinātas jaunas sievietes slepkavību kādā Reikjavikas namā. Šīs šausminošās slepkavības lieciniece ir upures septiņus gadus vecā meitiņa Margrēta, kura atsakās runāt par redzēto. Drīz pirmajai slepkavībai seko vēl viena, ne mazāk nežēlīga. Slepkava sūta savādas norādes un pastāv risks, ka slepkava atgriezīsies, lai apklusinātu Margrētu – vienīgo liecinieci. Lietas izmeklēšanā iesaistās Freija un Huldars. Abiem jāsāk strādāt plecu pie pleca un jāatrod slepkava, kurš nogalina īpaši nežēlīgi un nedomā apstāties. Taču abu sadarbība neizpaliek bez konfliktiem. Kas slēpjas šifrētajās vēstulēs? Vai vīrietis, kas novēro māju naktī, tiešām ir policists? Atbildes uz šiem un citiem sarežģītiem jautājumiem meklē autore kopā ar saviem romāna varoņiem.

 

Džina Stouna
Klusā sezona
Lasa Līga Liepiņa, 2002. gada ieraksts, 1 audiokompaktdisks (13 st. 44 min.)

Veiksmīga televīzijas raidījuma vadītāja Džila Makfersone pamet darbu televīzijā, kas viņu darīja slavenu, un nolēma sākt dzīvi no jauna savā dzimtajā vietā – Martas Vīndaru salā. Mīlestība, kurai seko laulības ar vīrišķīgo Benu Nailsu, Džilai liek būt apmierinātai ar dzīvi. Bet, tad Bens tiek apsūdzēts šokējošā noziegumā. Dzīve uz salas apmet kūleni un kļūst neizturama. Ir jānoklausās audiogrāmata, lai uzzinātu, kā beidzas talantīgās amerikāņu mīlas romānu autores Džīnas Stounas stāsts.

 

BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM
Latviešu literatūra

Trīs vēja mezgli. Latviešu tautas pasakas
Lasa Daina Lorence, 1990. gada digitāls audioieraksts (16 st. 58 min.)

1988. gadā izdevniecības “Liesma” izdotais pasaku krājums “Trīs vēja mezgli”, kas vēstī par brīnumainiem atgadījumiem pasaulē, kļuva par visu paaudžu lasītāju iemīļotu grāmatu. Krājumu sastādītājs ir Jānis Arājs (1929–2001), LZA akadēmiķis, folklorists, pasaku pētnieks. Grāmatas ievadā Knuta Skujenieka ceļavārdi. Tajā apkopotas ap 200 latviešu tautas pasakām par visdažādākajām tēmām, saglabājot tā laikmeta tēlojumu un raksturīgo valodu.

 

JAUNUMI KRIEVU VALODĀ
Ārzemju literatūra

Ирландские сказки
Читает Маргарита Елисеева, запись 2019 года, 1 аудио компакт-диск (4 ч. 46 мин.)

Книга знакомит читателя с прекрасным ирландским народным фольклором и будет интересна всем ценителям своеобразных сказок. В сборник включены 30 сказок.

 

Lai lasītprieks kopā ar Latvijas Neredzīgo bibliotēkā ieskaņotajām audiogrāmatām!

 

Informāciju sagatavoja
Sondra Kokorēviča
KAN bibliogrāfe

<< Atpakaļ