Ziemeļvalstis un literatūra

“Aizdedz sveci un lasi kopā ar Ziemeļvalstīm”

Novembrī Latvijas Neredzīgo bibliotēkas lasītavā Rīgā ir apskatāma tematiska literatūras izstāde “Ziemeļvalstu autoru grāmatas bērniem”. Tā ir veltīta “Ziemeļvalstu literatūras nedēļai”, kas šogad noris no 11. līdz 17. novembrim, bet Rītausmas un Krēslas stundas lasījumi notiek visu novembra mēnesi.

Šogad vienojošā tēma ir “Ziemeļvalstu svētki”, pievēršot uzmanību draudzībai. Šī projekta ietvaros gan bērni, gan pieaugušie skaļi lasīs vienas un tās pašas grāmatas visās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs – no Grenlandes rietumos līdz Baltijai austrumos.

Ikgadējās “Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas” temats ir vienojošs motīvs gan izvēlētajām grāmatām, gan literatūras nedēļas aktivitātēm un pasākumiem. Šī gada lasīšanai izvēlētās grāmatas vieno temats “Ziemeļvalstu svētki”, kas aicina klausītājus piedalīties literārās svinībās, piedzīvojot rakstītā vārda burvju spēku. “Pepija svin dzimšanas dienu” aicina uz ballīti Villekulas villā, kur arī zirgs un pērtiķis sēž pie galda. “Sofijas pasaulē” tiek svinēta Sofijas dzimšanas diena filozofiskā dārza ballītē, kur ir gan kafija, runas, gan mazliet sirreālisma. Un “Babetes mielasts” aicina pie bagātīga franču dzīru galda, lai to izbaudītu līdz pēdējam kumosam.

Izstādes apmeklētājus sagaidīs Karlsona, Pepijas Garzeķes, Ronjas, Madikenas, Trollīšu Muminu, Lennebergas Emīla, Kalles Blumkvista, Doktora Proktora, zinātkārās Sofijas un citu tikpat jautru un draiskulīgu bērnu grāmatu tēlu piedzīvojumu pasaule grāmatās, audio formātā un Braila rakstos. Izstādē varēs iegūt informāciju arī par Ziemeļvalstīm, to tradīcijām, dabu un apskates objektiem, lai gūtu priekšstatu par dzīvi un kultūru ziemeļu reģionā.

Laipni aicināti visi interesenti!

Informāciju sagatavoja
LAN bibliotekāre