Sveicam Baltā spieķa dienā!

Ir pagājuši 55 gadi kopš baltais spieķis kā neredzīgu un vājredzīgu cilvēku simbols ir ieguvis starptautisku nozīmi. 15.oktobrī Latvijā un daudzviet citur pasaulē atzīmē starptautisko Baltā spieķa dienu.

Šīs dienas mērķis ir atgādināt par baltā spieķa nozīmi neredzīgu cilvēku drošības un patstāvības veicināšanā. Baltais spieķis simbolizē uzdrīkstēšanos un varēšanu. Cilvēki ar redzes traucējumiem ir tikpat spējīgi kā ikviens no mums, un sabiedrības uzdevums ir viņus atbalstīt.

Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā Tifloloģijas kabinetā no 15. līdz 25.oktobrim ir apskatāma izstāde, kas ir veltīta Baltā spieķa dienai. Izstādē var apskatīt, aptaustīt un paklausīties dažādus tiflo materiālus un palīglīdzekļus, kas palīdz neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem viņu ikdienas gaitās un informē viņus par aktualitātēm. Tāpat arī izstādē ir apskatāmi neredzīgu un vājredzīgu cilvēku pašu rokām tapušie lietišķās mākslas darbi.

Visi laipni aicināti!

Informāciju sagatavoja