10. oktobris – Pasaules Redzes diena

Ik gadu oktobra otrajā ceturtdienā tiek atzīmēta Pasaules redzes diena. Šogad tā iekrīt 10.oktobrī. Galvenais šīs dienas mērķis ir palīdzēt cilvēkiem izprast neredzības un redzes slimību izplatību pasaulē. Šo kampaņu pirmo reizi aizsāka Starptautiskais Lauvu kluba fonds (the Lions Club International Foundation) 2000.gadā.  Tagad Pasaules redzes dienu koordinē Starptautiskā neredzības  novēršanas aģentūra (IAPB – the International Agency for the Prevention of Blindness). Katru gadu tiek izvēlēta sava tēma – šogad tā ir „Pirmkārt redze!” (Vision first!).

Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā, Strazdumuižas ielā 80 (Tifloloģijas kabinetā) no 7. līdz 11.oktobrim ir apskatāma izstāde, kas veltīta Pasaules Redzes dienai. Izstādē ir atrodama populāri zinātniskā literatūra un informācija par redzi, tās saglabāšanu, kā arī apskatāmas grāmatas no bibliotēkas daiļliteratūras krājuma, kuru nosaukumos minētas acis, redze, redzēt, neredzīgs utt.

Visi laipni aicināti!

Informāciju sagatavoja