Anitas Orlovas radošo darbu izstāde ,,Ēnas’’

7. oktobrī plkst. 14.00 Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā tiks atklāta Anitas Orlovas radošo darbu izstāde “Ēnas”. Izstādes ekspozīciju veido darbi, kurus var ne tikai vizuāli iepazīt, bet arī tiem pieskarties. Stilistiski darbi pārstāv “mixed media art” jeb “jauktās tehnikas” virzienu.

Anita no parastām lietām spēj izveidot neparastus mākslas darbus. Darbos tiek iestrādāti dažādi sīkie sadzīves priekšmeti, kuri veido kāda tēla siluetu. Fonu pilda ornaments, kurš ir telpisks. Un visu papildina spilgto krāsu sajaukums. Autore daudz eksperimentē ar krāsām un formām, izmanto dažādus simbolus.

Ziemā autore bija “Vakariņās Tumsā”, kur ēdienu pasniedza viesmīlis Aleksejs. ,,Vakariņas Tumsā” ir bijis īsts izaicinājums Anitai un atstāja lielu iespaidu uz mākslinieci. Pilnīgā tumsā saasinās visas mūsu maņas – arī garšas maņa. Neredzot ēdienu, jūtot tikai tā smaržu un garšu, ēdiens tiek iepazīts pilnīgi no jauna. Anita daudz domājusi par cilvēku ar redzes traucējumiem ikdienu. Un tad radās ideja – piedāvāt savu izstādi tieši Latvijas Neredzīgo Bibliotēkai. Pirms tam autores darbi bija skatāmi izstādēs Rīgā, Bērzainē un vairākas reizes Daugavpilī.

Laipni aicinām apmeklēt izstādi un iepazīt parastas lietas no citas puses – Anitas Orlovas darbus radošo domu lidojumā!

Informāciju sagatavoja
Vija Circāne