Oktobris Balvu filiālbibliotēkā

“Dzīvniekiem pa pēdām” – tā saucas Pasaules dzīvnieku aizsardzības dienai veltītā literatūras izstāde. To sāka atzīmēt 1931.gadā Florencē, kad grupa ekologu vērsa uzmanību uz izzūdošo savvaļas dzīvnieku sugu aizsardzības nepieciešamību. 4.oktobris izvēlēts tāpēc, ka tā ir Svētā Asīzes Franciska nāves diena, kuru uzskata par dzīvnieku un vides aizbildni. Pirmais sprediķis, ko viņš teicis, bija par putniem. Sprediķa laikā putni esot nometušies ap viņu tik ciešā lokā, ka viņš varēja tiem pieskarties, un nelidoja projām, līdz sprediķis nebija beidzies.

Popularizējot bibliotēkas krājumu, visu gadu reizi ceturksnī bibliotēkā apskatāma izstāde “Ar grāmatu apkārt pasaulei”.  Ziemas mēnešos apskatīsim Āzijas valstis. Lasītājam dota iespēja iepazīt afgāņu, irāņu, japāņu un krievu rakstnieku sarakstītos darbus gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Informāciju sagatavoja vecākā bibliotekāre Ilona Laicāne