Oktobris Jelgavas filiālbibliotēkā

Oktobrī LNerB Jelgavas filiālbibliotēka sabiedrību uzrunās un stāstīs par cilvēkiem ar redzes problēmām. 17. oktobrī kopā ar Latvijas Neredzīgo biedrības Jelgavas TO atzīmēsim Starptautisko Baltā spieķa dienu.

Visu oktobri bibliotēkā ir apskatāma tematiskā izstāde “Pamani mani baltu”. Savukārt no 14. oktobra apmeklētāju uzmanību piesaistīs bibliotēkas lasītāja Ivja Vaļģa zīmējumu izstāde “Paralēlā pasaule”. Neskatoties uz redzes problēmām, Ivs Vaļģis ir liels militāro lietu pazinējs, savas zemes patriots, Jaunsargu pulciņa vadītājs un aktīvs mūsu lasītājs.

Uz Jelgavas filiālbibliotēkas aicinājumu iesaistīties “Bērnu, jauniešu, vecāku žūrijā 2019” atsaukušās vairākas klases, tāpēc oktobrī notiks vairāki lasīšanas veicināšanas pasākumi skolā – 7. oktobrī plkst. 12.00 “Kāpēc jālasa grāmatas?” un 28. oktobrī plkst. 12.00 “Mēs kāpjam, kāpjam augstāk!”

“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstrādāta un kopš 2001. gada īstenota programma. Bērni, jaunieši un vecāki, kuri iesaistās žūrijas darbā, kļūst par literatūras ekspertiem. Katru gadu viņi lasa un vērtē grāmatas, kas īpaši izvēlētas šai programmai un izvirza balvām rakstniekus, ilustrētājus, tulkotājus, izdevējus – visus, kas piedalījušies programmas tapšanā. Jelgavas filiālbibliotēka “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā” piedalās pirmo reizi.

18. oktobrī plkst. 15.00 izbraukuma pasākumā VSAC “Zemgale” filiālē “Jelgava” notiks Skolotāju dienai veltīta tikšanās „Mans pirmais skolotājs”.

Informāciju sagatavoja
Jelgavas filiālbibliotēkas vecākā bibliotekāre