Audiogrāmatu jaunumi septembrī

Audiogrāmatas ir paredzētas personām, kurām nepieciešama informācija audioformātā. Ieraksta kopēšana vai izplatīšana citām personām ir autortiesību pārkāpums.

JAUNUMI LATVIEŠU VALODĀ
Latviešu literatūra

Lija Brīdaka
Aizvējš pie jūras
Lasa Līga Liepiņa, 2000. gada ieraksts, 1 audiokompaktdisks (9 st. 3 min.)

Populārās latviešu rakstnieces Lijas Brīdakas romāns pirmo reizi izdots apgāda “Lauku Avīze” sērijā “Lata romāns”. Romāns aptver apmēram divu gadu periodu. Aizvējš pie jūras lauku sētā Liepājā ir Vaivas un viņas ģimenes miera osta – māja, kurā pietiek visa – gan mīlestības, gan darba un panākumu mazajā tūrisma biznesā. Taču parādās jauna kaislība, un nekas vairs nav tik drošs, lai nemainītos. Grāmatas varone padodas kārdinājuma neapvaldāmajam spēkam un sper pārdrošu soli. Ko gan kaislībai pretī spēj likt sievietes sirdsapziņa? Vai bērni ir ģimenes veseluma ķīla?

 

Klusie vēstures veidotāji
Lasa Ieva Maračkovska, 2019. gada ieraksts, 1 audiokompaktdisks (4 st. 16. min.)

Novadpētniecības grāmatā “Klusie vēstures veidotāji” ir apkopoti 30 stāsti par ievērojamiem cilvēkiem, par kuriem līdz šim skaļi nerunāja. Tie ir cilvēki, kuri ar savu darbu un talantu ir atstājuši “pēdas” Latvijas valsts un redzes invalīdu kopienas attīstībā. Starp viņiem ir kultūras, izglītības un zinātnes darbinieki, sportisti, sabiedriskie darbinieki nevalstiskajā sektorā un citas nozīmīgas personības. Tā grāmatu raksturo sastādītāja Gunta Bite.

 

Nacionālā enciklopēdija. Latvija
Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Radio 2019.gada digitāls audioieraksts. Tajā ietverta daļa no Nacionālās enciklopēdijas sējuma “Latvija”. Laika gaitā ieraksts tiks papildināts un ielasītas visas tematiskās sadaļas.

Izdevums sakārtots tematiski un izceļ plašu faktoloģisko pārskatu par valsti pēc neatkarības atjaunošanas. Saturu veido sadaļas: vispārīgas ziņas par valsti, vēsture, daba, kultūra, izglītība, zinātne, valsts iekārta un pārvalde, demogrāfija, tautsaimniecība, veselība, sociālā aizsardzība, komunikācija, grāmatniecība un poligrāfija, reliģija un baznīca, sports, kā arī pielikumi.

 

Rutku Tēvs
Sumpurņu ciems
Lasa Daina Tobijāne, 1981. gada digitāls audioieraksts (6 st. 52 min.)

Senu dienu mīlas un māņu romāns, kas aptver laika posmu no 1709. gada pavasara līdz 1711. gada sākumam. Romāna darbība risinās Piltenē, kur atradās Kurzemes bīskapijas centrs un latviešu brīvzemnieku apmetne Ugāles vērī, ko māņticīgie pilsētnieki sauc par Sumpurņu ciemu. Ciemā rit mierīga, harmoniska dzīve. Tur ļaudis dzīvo komūnās atbilstoši gadalaiku ritumam un kristiešu Dieva vietā godā latviskās dievības. Viņiem pretstatīta vāciskā, kristīgā Piltene ar tās mācītāju Gosvinu Huneku un tiesnesi Ādamu Kunci priekšgalā, kuri tic raganām un nešķīstiem gariem. Autors detalizēti, precīzi raksturo darbības vidi, iezīmējot laikmeta elpu. Romānu caurvij mīlestības tēma.

 

Andrejs Upīts
Zelts
Lasa Uldis Deisons, 1999. gada ieraksts, 1 audiokompaktdisks (15 st. 41 min.)

Latviešu rakstnieka Andreja Upīša (1877–1970) romānā aplūkots kādas nabadzīgas mazpilsētas drēbnieku dzimtas pārbaudījums, kas sākas pēkšņi un negaidīti. Romāna darbība aizsākas pirms Pirmā pasaules kara, kad lauku cilvēku dzīvē ienāk lielpilsētas kārdinājumi. Vecākā dēla, naiva puiša Augusta Sveiļa jun. rīcībā nonāk liels mantojums. Zelts un viegla peļņa ierauj viņu pavisam nepazīstamā, līdz tam tikai no tālienes redzētā vidē. Augusts no veiksmīga darboņa kļūst par sīku blēdi, uzdzīvotāju un pavedēju. Ar šo darbu A. Upīts centies parādīt naudas ietekmi uz ģimeniskām attiecībām – no absolūtas pārticības līdz trūkumam.

 

Ārzemju literatūra

Mišels Bisī
Laiks ir slepkava
Lasa Jurģis Vancāns, 2019. gada ieraksts, 1 audiokompaktdisks (15 st. 58 min.)

Franču rakstnieks Mišels Bisī strādā par ģeogrāfijas profesoru Ruānas Universitātē un raksta romānus. Viņš saņēmis vairāk nekā sešpadsmit literārās godalgas.

Pēc vecāku un brāļa bojāejas avārijā, kas notika pirms divdesmit septiņiem gadiem Korsikā, Klotilde ar vīru un meitu nolemj atgriezties uz salas un pavadīt tur atvaļinājumu. Salā Klotilde satiekas ar vecvecākiem. Un tad viņa saņem vēstuli, kuru parakstījusi viņas mirusī māte Pamela. Šī atgriešanās Korsikā liek Klotildei atcerēties pusaudzes gadus, laiku pirms nelaimīgās autokatastrofas. Autors prasmīgi saglabā lasītājā arvien pieaugošo spriedzi starp pagātni un tagadni un pārsteidz ar finālu.

 

Roberts Galbraits
Ļaunuma raža
Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2019. gada ieraksts, 1 audiokompaktdisks (17 st. 35 min.)

Roberta Galbraita darbs “Ļaunuma raža” ir trešais angļu kriminālromānu ciklā par privātdetektīvu Kormoranu Straiku un viņa asistenti Robinu Ellakotu. Robinai tiek piegādāts noslēpumains sūtījums. Atvērusi paciņu, viņa ar šausmām ierauga, ka tajā atrodas nocirsta sievietes kāja. Robinas šefs, bijušais armijnieks, tagad privātdetektīvs Kormorans Straiks, saprot šo notikumu kā nepārprotamu norādi uz viņa pagātni, atgādinot par notikumiem viņa iepriekšējās karjeras laikā. Romāna gaitā lasītājam tiek atklāts, ko tieši Straiks līdzcilvēkiem ir nodarījis. Slepkavības turpinās, kājai seko citas cilvēka ķermeņa daļas. Izmeklēšanas laikā atklājas arī Robinas pagātnes notikumi. Kas ir šis aukstasinīgais un gudrais slepkava?

 

Martins Pistoriuss, Megana Loida Deivisa
Neredzamais zēns
Lasa Ralfs Dirnēns, 2019. gada ieraksts, 1 audiokompaktdisks (8 st. 25 min.)

Galvenais varonis ir Dienvidāfrikā dzimušais zēns Martins, kurš bērnībā saslima ar smadzeņu infekciju, zaudēja spēju kontrolēt savas kustības un runāt. Un tad notika kaut kas neizskaidrojams – prāta un kustību spējas pamazām sāka atgriezties. Zēns atbrīvojās no dzīves, kurā bija iesprostots pats savā ķermenī gandrīz 13 gadus. Šīs grāmatas autors ir pats Martins, kurš izstāsta par savu brīnumaino atgriešanos ģimenē, sabiedrībā un dzīvē. Viņš stāsta arī par to, kas notika aprūpes namos un kā cilvēks tur jūtas. Autors tagad dzīvo Anglijā, ir precējies un strādā pie runas atveides programmatūras izstrādes.

 

Kristina Sabaļauskaite
Silva rerum IV
Lasa Zane Bičevska, 2019. gada ieraksts, 1 audiokompaktdisks (18 st. 50 min.)

Ceļu pie lasītājiem uzsācis ilgi gaidītais mākslas vēstures zinātņu doktores Kristinas Sabaļauskaites tetraloģijas “Silva rerum” noslēdzošais romāns “Silva rerum IV”. Tas turpina Norvaišu ģimenes stāstu un pabeidz lielo Viļņas sāgu. Romāns vēsta par XVIII gs. otro pusi – par laiku, kad notiek straujas pārmaiņas politikā, ekonomikā un kultūrā, par Baroka un Apgaismības laikmetu lūzuma punktu, kad Lietuvas dižkunigaitija pieredz politisku dekadenci un vienlaikus progresīvu ideju uzplūdus. Šajā procesā bajāri sašķeļas divās nesamierināmās nometnēs: vieni iestājas par veco, bet otri par jaunu pasaules kārtību, kuru ir gatavi aizstāvēt ar savas dzīves izvēlēm.

 

Alfreds Širokauers
Lukrēcija Bordžija
Lasa Gaida Pūce, 1993. gada digitāls audioieraksts (8 st. 13 min.)

Vēsturisks romāns aptver laika posmu no 15. gadsimta beigām līdz 16. gadsimta sākumam. Tas vēsta par spāņu aristokrātu dzimtu Itālijā, kurai bija liela loma valsts politiskajā dzīvē. Galvenais tēls romānā ir viena no noslēpumainākajām sievietēm pasaules vēsturē – skaistā, mākslu mīlošā, izglītotā renesanses laikmeta sieviete Lukrēcija Bordžija (1480–1519).

Pāvesta Aleksandra VI meita Lukrēcija divpadsmit gados uzzina, ka viņas īstais tēvs ir ietekmīgais kardināls Rodrigo Bordžija. Drīz vien nomirst pāvests. Kardināls Bordžija tiek pie kārotā pāvesta krēsla. Lai savus ārlaulībā dzimušos bērnus padarītu par ietekmīgiem cilvēkiem un paplašinātu Bordžiju ietekmi Itālijā, viņš izprecina Lukrēciju. Dramatiskiem, asiņainiem notikumiem līdzās virmo nebeidzamas mīlas intrigas.

 

Hermanis Zūdermanis
Kūlenītis
Lasa Daina Lorence, 1989. gada digitāls audioieraksts (9 st. 33 min.)

Hermanis Zūdermanis (1857–1928) bija ievērojams vācu naturālisma konsekventais pārstāvis. Viņa darbos uzsvērta iedzimtības un apkārtējās vides ietekme uz cilvēka rīcību. Grāmata dod iespēju iepazīt H. Zūdermaņa daiļradi. Aizraujošais romāns “Kūlenītis” vēsta par cilvēcību.

 

Hermanis Zūdermanis
Reiz bija
Lasa Dzidra Liepiņa, 1990. gada digitāls audioieraksts (18 st. 29 min.)

Hermanis Zūdermanis ar savu ironisko reālismu, ar savu neatkarīgas personības nostāju sabiedrībā, ar savu saukli: – dzīvot pašam savu dzīvi – spilgti iekļaujas mūsdienu modernajā literatūrā un problemātikā. Spraigā stāstījumā lasītājs iepazīstas ar romāna “Reiz bija” varoņa sarežģīto raksturu, izseko to attīstībai, virzībai uz gaišo, paliekošo dzīvē un mūžībā.

 

BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM
Latviešu literatūra

Solvita Denisa–Liepniece
Caps – un ciet jeb Vilks manipulators
Lasa Laura Vinogradova, 2019. gada digitāls audioieraksts (42 min.)

Medijpratības pasaku radījusi Vidzemes Augstskolas docente Dr. sc. comm. Solvita Denisa-Liepniece. Grāmata paredzēta bērniem vecumā no 9 līdz 11 gadiem. Izglītojošs un izklaidējošs stāsts palīdzēs saprast, kā veidojas informatīvā vide, un rosinās bērnus kritiski izvērtēt redzēto vai dzirdēto. Šī grāmata ir autores mēģinājums sarežģītas komunikācijas lietas pasniegt vienkāršā, bērniem vieglāk uztveramā veidā.

 

JAUNUMI KRIEVU VALODĀ
Ārzemju literatūra

Сара Ларк
Цветы из огненного рая
Читает Кристина Кокина, запись 2019 года, 1 компакт-диск (20 ч. 54 мин.)

Немецкие колонизаторы перебираются в Новую Зеландию. Среди них – дочь богатого ремесленника Ида и влюбленный в нее Карл. Парень из бедной семьи, поэтому у их отношений нет будущего. Отец девушки выдает ее за состоятельного Оттфрида Брандманна. Однако Ида несчастна в этом браке: супруг пьет и издевается над ней. Единственный, кто может ее спасти – Карл. Все, что нужно сделать красавице, -позволить себе быть счастливой. Но ведь не так-то просто нарушить устои и открыть сердце для настоящей любви.

 

Марк Леви
Не такая, как все
Читает Кристина Кокина, запись 2019 года, 1 компакт-диск (5 ч. 36 мин.)

На Пятой авеню в Нью-Йорке стоит небольшое здание, ничем не отличающееся от других. Его жильцы шагу ступить не могут без своего лифтера Дипака, который управляет механическим лифтом – диковинным старинным механизмом. Беззаботная жизнь обитателей дома заканчивается в тот день, когда коллега Дипака, ночной лифтер, падает с лестницы. Санджай, племянник Дипака, неожиданно приехав в Нью-Йорк из Мумбаи, спасает положение, заняв место пострадавшего. Никому и в голову не приходит, кто он такой на самом деле.

 

BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM
Latviešu literatūra

Мирдза Клява
Пёстрое лето
Читает Маргарита Елисеева, запись 2019 года, 1 компакт-диск (3 ч. 44 мин.)

Длинная сказка, почти роман о добрых и веселых зверушках, которые живут мирно и весело. Дедушка Крот – один из самых уважаемых жителей посёлка Старые Дубы. Он – начальник этого самого поселка и живет в желтом домике. Дедушка Крот любит поесть. Особенно ржаной хлеб, салат и кофе. Сегодня к хозяину желтого дома пришел Аист Криштьян – журналист местной газеты. Дед не любил журналистов, но в силу своего добродушия, не смог отказать дорогому гостю. Аиста интересовал всего один вопрос – почему жители поселка Старые Дубы такие дружные, веселые и добрые и что для этого делает начальник поселка? Дедушка Крот недолго думая, показал журналисту устав поселка, где был всего один пункт: “Один за всех и все за одного!”

Lai Jums patīkama klausīšanās!

Sastādīja Sondra Kokorēviča
LNerB KAN bibliogrāfe

<< Atpakaļ