Izstāde “Novadnieks un valstsvīrs” Jelgavas filālbibliotēkā

No 9. līdz 30. septembrim Jelgavas filālbibliotēkā apskatāma izstāde “Novadnieks un valstsvīrs”, veltīta pirmajam Latvijas Valsts prezidentam Jānim Čakstem.

Mūsu novadnieks Jānis Čakste dzimis 1859. gada 14. septembrī Lielsesavas pagastā. Viņš lepojās ar savu zemgalieša garu, un viņa sirds vienmēr dega Latvijas brīvībai un neatkarībai. 1895.gadā viņš bija viens no galvenajiem IV Latviešu Vispārējo Dziesmu svētku organizētājiem Jelgavā. Viņa darbi uz mūžīgiem laikiem ierakstīti Latvijas vēsturē.

14. septembrī Jelgavā, atzīmējot Jāņa Čakstes 160. dzimšanas dienu, notiks svinīgais piemiņas brīdis un ziedu nolikšana pie Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa un vēstures zinātņu doktora Jāņa Šiliņa priekšlasījums “Starp Rīgu un Parīzi: Jāņa Čakstes politiskā darbība 1918. gada novembrī – 1919.gada jūlijā” Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā.

Savukārt izstādē “Novadnieks un valstsvīrs” atlasīta informācija par Jāņa Čakstes bērnību, skolas gadiem, jaunību un studiju laiku, kā arī par laiku no 1922.gada līdz 1927.gadam, kad viņš bija Latvijas valsts galva.

Informāciju sagatavoja
Jelgavas filiālbibliotēkas vecākā bibliotekāre