Audiogrāmatu jaunumi augustā

Audiogrāmatas ir paredzētas personām, kurām nepieciešama informācija audioformātā. Ieraksta kopēšana vai izplatīšana citām personām ir autortiesību pārkāpums.

JAUNUMI LATVIEŠU VALODĀ
Latviešu literatūra

Dace Judina
Amnēzija
Lasa Vilnis Bīriņš, 2019. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 2 min.)

Lasītāju iemīļotās rakstnieces Daces Judinas detektīvsērijas Izmeklē Anna Elizabete devītajā grāmatā atkal satiekam visus Pūčmājniekus, kuru dzīves joprojām turpina pīties un šķetināties. Annas Elizabetes un Mika Kaķīša medusmēnesi izjauc Rīgā uzradusies melno džipu banda, kuru pēdas aizved līdz partijai “Māja un ģimene”. Mežāju šosejas piesnigušajā grāvī atrod pagasta priekšnieces Maigas Lācītes apledojušo galvu. Naktīs Pūču salas parkā klīst dīvainas ēnas. Kādu rītu pie Bergu nama ārdurvīm klauvē pārsalusi un atmiņu zaudējusi jauna meitene. No profesora Mihailova privātklīnikas izbēg Līzbetes bijusī draudzene Zane Zālīte, kura ir nolēmusi atriebties visiem un jo īpaši Annai Elizebetei fon Bergai. Starp līķiem, politiku un varaskāri caurvijas sirdslietas, mīlestība, draudzība, savstarpējas attiecības, ģimene, ilgas, gaidas un cerības.

 

Dace Judina
Lāsts
Lasa Vilnis Bīriņš, 2019. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (11 st. 36 min.)

Ceļu pie lasītājiem uzsācis detektīvsērijas Izmeklē Anna Elizabete desmitais romāns Lāsts. Pēc baroneses Annas Rozes fon Bergas ieteikuma pulkvežleitnants Miks Kaķītis kopā ar Annu Elizabeti un tikko apprecinātajiem Kārli un Ievu Sauliešiem dodas ceļojumā uz Vec-Vilku muižu Latvijas un Igaunijas pierobežā, kur saimniekojot sens Bergu dzimtas paziņa Adrians Feldbergs. Vai viņš ir tas par ko uzdodas? Gaidītais dubultmedusmēnesis izvēršas par jaunu neuzkrītošu izmeklēšanu. Ir notikušas zvērīgas jaunas mākslinieces un pilskunga slepkavības. Anna Elizabete dzen pēdas īstam vilkatim. Tikmēr Rīgā, ģenerālis Guntis Boze cīnās ar “dzīvajiem manekeniem”, atvaļinātais ģenerālis Kārlis Bass Latvijas “platajā galā” palīdz jaunības draugam Jezupam risināt vietējā lielsaimnieka mīklainās nāves noslēpumu. Pārdomu raisošais romāns uzdod mūžīgo jautājumu par to, kurus noziegumus var attaisnot un kurus nedrīkst piedot.

 

Jānis Ivars Stradiņš
Mežvidu velns
Lasa Uldis Deisons, 2001. gada ieraksts, digitāls audio (9 st. 55 min.)

Latviešu detektīvžanra rakstnieka Jāņa Ivara Stradiņa (1943–2008) kriminālromānā, atpūšoties Mežvidos – īrētā mājā Kurzemes pusē, Kronbergs un Štāls uzzina, ka tajā pirms nepilna mēneša noslepkavots mājas bijušais īpašnieks Atis Bergmanis. Ap namu, kas atrodas nomaļus, manīta klīstam dīvaina cilvēkveida būtne. Ap viņiem sāk risināties savādi, neizprotami notikumi. Atklājas, ka viņu prombūtnes laikā kāds mēģinājis ielauzties mājā. Draugi izšķiras par aktīvu rīcību…

 

Teodors Zeltiņš
Antiņš Amerikā meklē līgavu. Antiņš Amerikā cīnās ar sievu un trimdu. Antiņš debesīs meklē latviešus.
Lasa Valdis Birģelis un Uldis Deisons, 1994. gada ieraksts, digitāls audio (30 st. 54 min.)

ASV dzīvojoša latviešu rakstnieka Teodora Zeltiņa (1914–1991) triloģijā ietverti trīs satīriski romāni: “Antiņš Amerikā meklē līgavu” (1963), “Antiņš Amerikā cīnās ar sievu un trimdu” (1966), “Antiņš debesīs meklē latviešus” (1970). Tie vēsta par emigrācijas aprindu tikumiem un netikumiem, par latviešu identitātes problēmām svešā zemē.

Latviešu emigrants Antiņš Jērs, kurš pēc dzīves ASV lauku fermā nolēmis pārcelties uz Ņujorku. Draugu mudināts Antiņš piekrīt nodibināt ģimeni. Viņš ir ļoti greizsirdīgs un lielā egoismā sargā savu sievu Ragnu no tās Ņujorkas draugiem – sabiedriskiem darbiniekiem, literātiem, māksliniekiem. Ragna beigās viņu atstāj, tāpēc Antiņš ierosina Vilim Hāzneram dibināt sievu skolu laulības uzdevumu apmācīšanā. Visbeidzot Antiņš piepilda savu sapni un nonāk pie debesu vārtiem, kurus sargā eņģelis un, neslēpjot savu neviltoto prieku un lepnumu, pasaka, ka ir latvietis. Tieši tādēļ eņģelis izlemj ielaist Antiņu debesīs.

 

Ārzemju literatūra

Hanna Lindberga
Stokholmas virtuve
Lasa Jurģis Vancāns, 2019. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (12 st. 32 min.)

Izcietis cietumsodu, skandalozais fotogrāfs Lennijs Lī atgriezies Stokholmā laikā, kad notiek “Zelta pavārs” balvu pasniegšanas ceremonija. Nejaušība liek Lennijam atkal satikt žurnālisti Solveigu Bergu. Viesu burzmā atskan šāviens…

“Stokholmas virtuve” ir zviedru rakstnieces Hannas Lindbergas otrais romāns.

 

Rofs Smits
Auksts alus un krokodili: Ar divriteni apkārt Austrālijai
Lasa Uldis Deisons, 2002. gada ieraksts, digitāls audio (9 st. 36 min.)

Ceļojumu grāmatas autors, amerikāņu žurnālists Rolfs Smits kā riteņbraucējs amatieris uz deviņiem mēnešiem pameta žurnālista karjeru un ar divriteni veica 10 000 jūdžu jeb 15 000 kilometrus garu ceļu apkārt Austrālijas kontinentam.

Autoram izdevies atklāt Austrālijas daudzveidību un neatkārtojamību no bezgalīgi skaistās un dzestrās Tasmānijas līdz izkaltušajiem, tveicīgajiem plašumiem, kur pusdienas saulē temperatūra sasniedz 50 grādus. Aizraujošajā ceļojumu grāmatā iepazīstam Austrālijas lopu fermas, kalnraču pilsētas, aborigēnu kopienas, lietusmežus un tuksnešus…

 

Stendāls
Sarkanais un melnais
Lasa Dzidra Liepiņa, 1980. gada ieraksts, digitāls audio (21 st. 40 min.)

Ievērojamā franču prozaiķa Stendāla (1783–1842), īstajā vārdā Anrī Marī Bels, romāna sižeta pamatā likti patiesie notikumi, par kuriem Stendāls lasījis kādā tiesas hronikā.

Stendāls šajā romānā attēlojis nabadzīga un talantīga jaunekļa Žiljēna Sorela centienus pēc slavas un ievērojama stāvokļa sabiedrībā, parādot galveno varoni kā spēcīgu un daudzpusīgu personību.

 

Daniela Stīla
Kaleidoskops
Lasa Uldis Deisons, 1999. gada ieraksts, digitāls audio (13 st. 53 min.)

Pie lasītājiem atgriežas populārās amerikāņu rakstnieces Danielas Stīlas romāns “Kaleidoskops”. No Otrā pasaules kara mājās atgriežas Sems Volkers ar savu līgavu, skaisto francūzieti. Mīlestībā un laimīgā laulībā dzimst trīs meitas. Negaidīta traģēdija šo idilli izjauc – meitenes izaug vienas. Dzīve kā kaleidoskops katru no māsām aizved pa visu pasauli. Taču, neatkarīgi no dažādiem likteņiem, visas māsas spēj dedzīgi mīlēt un būt uzticīgas tāpat kā viņu māte.

 

Sastādīja Sondra Kokorēviča
LNerB KAN bibliogrāfe

<< Atpakaļ