Baltijas ceļam – 30

“Trīs māsas, jūras malā stāv. Tās nespēks un nogurums māc. Tur bradāta zeme un dvēseles.”
/Valdis Pavlovskis/

Šie ir Baltijas ceļa neoficiālās himnas «Atmostas Baltija» vārdi. Tuvojas brīdis, kad trīs Baltijas valstis vieno viens notikums.

1989. gada 23. augustā Latvijas Tautas fronte, Igaunijas Tautas fronte un Lietuvas tautas kustība “Sajūdi” aicināja iedzīvotājus uz vērienīgu nevardarbīgās pretošanās akciju, kuru nosauca par “Baltijas ceļu”.

1989. gada 23. augustā pulksten 19:00 aptuveni divi miljoni Baltijas valstu iedzīvotāju sadevās rokās, veidojot cilvēku ķēdi no Tallinas caur Rīgu līdz Viļņai, tādā veidā simbolizējot šo tautu vienotību. Tas bija neaizmirstams notikums Baltijas un pasaules vēsturē, ar kuru lepojamies. Tās dienas atbalss vēl joprojām skan – gan filmās, gan grāmatās, gan dziesmās. Un atmiņās.

Atzīmējot Baltijas ceļa 30. gadadienu, Latvijas Neredzīgo bibliotēka Rīgā aicina 22.augustā (ceturtdien) plkst.15.00 uz dziesmoto pēcpusdienu —

“Celies, Baltijas nākotnes telpa!
Miljons elpas ceļā vadīta –
Topi stipra, mana Latvija!” /V.J. Jēkabsone/

Sanāksim kopā un atcerēsimies Trešās Atmodas laiku, izdziedāsim brīvības dziesmas!

23.augustā (piektdien) plkst.15.00 bibliotēkā tiks demonstrēta Jura Podnieka dokumentālā filma ,,Krustceļš”.

Tas ir emocionāls stāsts par triju Baltijas valstu – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas centieniem iegūt politisku neatkarību. Jums būs iespēja ieklausīties vēstures maģistra Ilgvara Hofmaņa atziņās un atmiņās par vēsturiskajiem notikumiem pirms 30 gadiem.

Pasākumus papildinās literatūras izstāde “Baltijas ceļam – 30!”

“Dziesma ir – tautas karogs
Elpas un valodas mastā;
Kamēr tas priekšā staros,
Paliksim šajā krastā!” /I.Auziņš/

Izstādes materiāli ir pieejami pielāgotā formātā – audio formātā, palielinātā drukā un reproducēti Braila rakstā.

Gaidīsim Jūs bibliotēkā!

Lai mūs vieno atmiņu ugunskuri, dziesmas, mīlestība un piederība mūsu Latvijai!

Informāciju sagatavoja
Metodikas nodaļas vadītāja