Audiogrāmatu jaunumi jūlijā

Audiogrāmatas ir paredzētas personām, kurām nepieciešama informācija audioformātā. Ieraksta kopēšana vai izplatīšana citām personām ir autortiesību pārkāpums.

 

JAUNUMI LATVIEŠU VALODĀ
Latviešu literatūra

Anna Brigadere
Kvēlošā lokā
Lasa Dzidra Liepiņa, 1992. gada ieraksts, digitāls audio (20 st.)

Latviešu rakstnieces, dramaturģes un dzejnieces Annas Brigaderes (1861–1933) romāns uzrakstīts 1928. gadā. Tajā tēlota Latvijas valsts tapšana caur Pirmā pasaules kara un atbrīvošanās cīņu ugunīm.

 

Guntis Eniņš
Tepat Latvijā
Lasa Dzidra Liepiņa, 1986. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (13 st. 16 min.)

Dabas pētnieks, publicists un sabiedriskais darbinieks Guntis Eniņš savā stāstu un tēlojumu grāmatā rosina doties un ieskatīties dabā. Tajā ir daudz informācijas, kas lieti noder ceļojumos pa Dievu zemi Latviju, kā arī iztēli aizraujoši apraksti.

 

Rutku Tēvs
Trīs vella kalpi
Lasa Jānis Ābols, 1991. gada ieraksts, digitāls audio (14 st. 24 min.)

Latviešu aktiera, humorista, prozaiķa un dramaturga Arveda Mihelsona jeb Rutku Tēva (1886–1961) vēsturiskā romāna “Trīs vella kalpi” (1935) darbība norisinās Rīgā 17. gadsimtā poļu-zviedru kara (1600–1629) laikā.

Trīs drosmīgi latviešu karakalpi Andris, Pēteris un Ērmanis kopā ar draudzenēm Rūtu, Annu un Lēni aizstāv Rīgu, ko ielenkusi zviedru armija, ģenerāļa Svensona vadībā (1921). Vella kalpu dēkainie varoņdarbi iedveš bijību ienaidnieka pulkos.

 

Dagnija Zigmonte
Pavasara krustcelēs
Lasa Jurģis Vancāns, 2019. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (11 st. 57 min.)

Romāns bijis publicēts 1995. gadā “Latvijas Avīzes” turpinājumos, un šis ir tā pirmais izdevums grāmatā. Romantisks laikmetu iezīmējošs stāsts par 20. gadsimta 90. gadu sākumu Latvijā, kad pēc brīvības un valsts neatkarības atgūšanas sākas jauns periods Latvijas vēsturē.
Galvenie varoņi ir padsmitgadnieki – rīdziniece Maruta un lauku puisis Haralds, kurš stāv savas dzīves un mīlestības pavasara krustcelēs.

 

Ārzemju literatūra

Sofija Kaspari
Koraļļkoka zemē
Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2019. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (19 st. 1 min.)

Vācu rakstnieces Sofija Kaspari aizraujošais, spraigais un aizkustinošais romāns stāsta par vāciešu emigrāciju uz eksotisko Argentīnu 19. gadsimta otrajā pusē.
1863. gada vasarā, izceļojot no Vācijas uz Argentīnu, uz kuģa iepazīstas divas jaunas vācietes: pašpārliecinātā un turīgā Viktorija Santosa un piezemētā Anna Veinbrennere. Abas sievietes dodas pie saviem vīriem, kuri jau iepriekš aizceļojuši uz Jauno pasauli, cerot uz labāku dzīvi. Ilgais laiks, kas abām jāpavada šķērsojot Atlantijas okeānu, viņas satuvina. Tālajā zemē, kas saistās ar lielām cerībām, Viktorijas šķietami saldā dzīve iegrozās pavisam citādi, nekā cerēts, bet Annu pēc ierašanās sagaida šokējoša ziņa…

 

Federiko Garsija Lorka
Bernardas Albas māja
Latvijas Radioteātris piedāvā Latvijas Neredzīgo bibliotēkai.

Spāņu 20. gadsimta dzejnieka un dramaturga, mūziķa un domātāja Federiko Garsijas Lorkas (1898–1936) drāma “Bernardas Albas māja” ir viena no viņa populārākajām lugām.
Lugas pamatā ir traģisks stāsts par piecām māsām – Adelu (20), Martirio (24), Amēliju (27), Magdalēnu (30) un Angustiasu (39)–, kuras tiek audzinātas pēc mātes, kas ir visu veco tradīciju un aizspriedumu sargātāja, stingrajiem noteikumiem. Pēc vīra nāves Bernarda Alba paliek viena ar meitām. Vecākajai meitai un dzimtas īpašumu mantiniecei ierodas precinieks, kurš patiesībā ir iemīlējies jaunākajā atvasē. Mātes nodoms ir līgavaini nogalināt…

 

Ivans Turgeņevs
Asja. Pirmā mīlestība
Lasa Līga Liepiņa, 1998. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (5 st. 12 min.)

Ierakstā apkopoti divi krievu rakstnieka Ivana Turgeņeva (1818–1883) stāsti.
Pirmais stāsts “Asja” uzrakstīts 1857. gadā. Tajā autors runā par pieauguša vīrieša un 17 gadus jaunas meitenes Asjas traģisko mīlestību.
Otrais stāsts “Pirmā mīlestība” uzrakstīts 1860. gadā un vēsta par pirmo, vēl bērnišķīgo mīlestību.

 

BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM
Ārzemju literatūra

Mērija Meipa Džoisa
Sudraba slidas
Lasa Dzidra Liepiņa, 1978. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (10 st. 41 min.)

Amerikāņu rakstnieces Mērijas Meipsas-Dodžas romāns pirmoreiz tika publicēts 1865. gadā un atnesa autorei pasaules slavu.
Romāna notikumi norisinās Holandē 19. gadsimta sākumā. Stāsts ir par Holandē dzīvojošiem bērniem Grēteli, viņas brāli Hansu, par viņu draugiem un nelabvēļiem, par interesantiem notikumiem, kas maina abu bērnu dzīves.

 

Sastādīja Sondra Kokorēviča
LNerB KAN bibliogrāfe

<< Atpakaļ