“Garšīgo” grāmatu izstāde Rēzeknē

Jūlijā Rēzeknes filiālbibliotēka piedāvā apmeklētājiem izstādi ““Garšīgās” grāmatas jeb grāmatas par kulināriju”.

“…cilvēki vēlas lasīt par ēdienu vēl un vēl… Manuprāt, iemesls ir tas, ka šobrīd ēdiens ir tāds kā pēdējais apstiprinājums cilvēka dabiskumam un vienkāršībai globālo stihiju un tehnoloģiju virsvaras nosacījumos. …ēdiens nekad nav tikai ēdiens vien. Tam ir vēsture, atmiņas, personiskums…. garšas gaume ir tikpat atšķirīga kā literārā gaume,” lasām vienā no izstādes grāmatām (G.Repše. Rakstnieku pavārgrāmata).

Savukārt Monika Zīle skaisti uzrakstījusi, ka “mājas ēdienam līdztekus sātam un citām labajām īpašībām piemīt spēja izgaismot ikdienas pelēkās debesis un sagaidīt tur uzmirdzam savu zvaigzni (Zīle M. Pīrādziņ, atvaino!…).

Nāciet uz bibliotēku un iedvesmojieties no “garšīgajām” grāmatām! Lai literāri garšīga vasara!

Informāciju sagatavoja Ināra Zeltiņa,

Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja