Audiogrāmatu jaunumi jūnijā

Audiogrāmatas ir paredzētas personām, kurām nepieciešama informācija audioformātā. Ieraksta kopēšana vai izplatīšana citām personām ir autortiesību pārkāpums.

JAUNUMI LATVIEŠU VALODĀ
Latviešu literatūra

Inguna Bauere
Palieku tev uzticams. Juris Neikens
Lasa Jurģis Vancāns, 2019. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (16 st. 42 min.)

Latviešu Dziesmu svētku tēvs Juris Neikens (1826–1868) bija parasts lauku zēns – zemnieka dēls no Limbažu puses, kurš 1843. gadā nonāca Cimzes skolotāju seminārā, kur ieguva ceļamaizi nākotnei – studijām Tērbatas Universitātē un kļūšanai par teologu. Viņš nebeidza pulcināt ap sevi ļaudis un skaidrot viņiem savu pārliecību, rakstīja pamācošus stāstiņus un dzejolīšus, ko publicēja paša izdotajā laikrakstā “Ceļa Biedris”. Līdz paveica to, par ko latvieši viņu pieminēs mūžīgi – 1864. gada maijā Dikļos sarīkoja pirmos apkārtnes koru sadziedāšanās svētkus. Par to vēsturisko romānu autores Ingunas Baueres grāmatā.

 

Milda Geidāne
Kārklu sīkstums
Lasa Dzidra Liepiņa, 2002. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (13 st. 5 min.)

Rakstnieces Mildas Geidānes (1928–2004) romānu “Kārklu sīkstums” (2002) var uzskatīt par netiešu romāna “Bāka pār mežiem” (2000) turpinājumu, tikai pirmajā plānā vairs nav izvirzīta Gaisma, bet Daina. Darbība notiek ne tikai Kurzemes pusē, bet arī “Stariņu” mājās Vidzemē.

 

Kārlis Ieviņš
Pie teiksmotā ezera
Lasa Jānis Ābols, 1991. gada ieraksts, digitāls audio (16 st. 32 min.)

Ievērojamā pirmskara Latvijas prozaiķa Kārļa Ieviņa (1888–1977), īstajā vārdā Kārlis Viktors Paķulis, romāna notikumi risinās Zemgales un Kursas robežu apvidū 30. gadu sākumā. Intīmais sižets vēstī par lepnu un strauju zemnieku puisi, kas pēkšņi aizvainots, pamet nesen apprecētu sievu un aizraujas ar pirmatnēji kaislu latgaļu meiteni.

 

Kārlis Ieviņš
Putras Dauķis
Lasa Jānis Ābols, 1988. gada ieraksts, digitāls audio (28 st. 31 min.)

Romāns “Putras Dauķis” (1930) ir viens no labākajiem Kārļa Ieviņa (1888–1977) darbiem. Tajā satīriskā gaismā tēlots Zemgales budzis, viņa izkurtējusī morāle. Tas ir viens no spilgtākajiem pelēkā barona tēliem visā latviešu pirmspadomju literatūrā.
Romāns divās daļās.

 

Zenta Mauriņa lasa savus darbus
Lasa Zenta Mauriņa, restaurēts 1994. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (1 st. 59 min.)
Zentas Mauriņas dāvinājums Latvijas Sarkanā Krusta Neredzīgo kopai.

Audioierakstā apkopotas izcilās latviešu rakstnieces, esejistes, tulkotājas un domātājas Zentas Mauriņas (1897–1978) darbu fragmentu lasījumi autores izpildījumā no grāmatām “Septiņi viesi” un “Dzīves jēgu meklējot”, kā arī Mauriņas pārdomas un stāstījums par rakstniekiem – Jāni Poruku (1871–1911), Jāni Jaunsudrabiņu (1877–1962), Jāni Akurateru (1876–1937) un komponistu Emīlu Dārziņu (1875 – 1910).
Audioierakstā skan Zentas Mauriņas mīļākā dziesma – Jānis Mediņš (1890–1911) “Glāsts” operdziedātāja Jāņa Zābera (1871–1911) izpildījumā.

 

Dace Judina
Ceturtais kauliņš
Lasa Vilnis Bīriņš, 2019. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (19 st. 25 min.)

Rakstnieces, publicistes Daces Judinas–Nīmanes lasītāju iemīļotās sērijas “Izmeklē Anna Elizabete” septītajā grāmatā pulkvežleitnantam Kaķītim un pārējiem Basa detektīvaģentūras darbiniekiem jāvelk smags vezums – vairākas lietas. Anna Elizabete aizceļojusi uz Austriju, lai baronu Bergu rezidencē pētītu dzimtas arhīvu. Taču miera nav arī Eiropas vidienē – atklājusi viešņai Bergu dzimtas melnos plankumus, traģiskā nāvē mirst Berghofas saimniece Leontīne, un nu Annai šī mīkla jārisina kopā ar Volfsbergas policiju.

 

Juris Rubenis, Māris Subačs
Dievs ir tepat
Lasa Līga Liepiņa, 1998. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (10 st. 7 min.)

Teologa, rakstnieka Jura Rubeņa un mākslinieka Māra Subača grāmatā uzzināsiet par Dievu, par attiecībām ar Viņu, par kristietības pamatjautājumiem. Grāmatas autori vēlas, lai šī grāmata būtu pirmās iepazīšanās starpnieks starp cilvēkiem un Dievu un aicina paraudzīties uz pasauli savādāk.

 

Jānis Ivars Stradiņš
Konrāda Laubes noslēpums
Lasa Aivars Bogdanovičs, 2000. gada ieraksts, digitāls audio (11 st. 50 min.)

Jāņa Ivara Stradiņa (1943–2008) grāmata “Konrāda Laubes noslēpums” turpina romānā “Zelta orda” aizsākušos notikumus. Privātdetektīvi Kronbergs un Štāls iesaistās no Krievijas izvestā zelta meklēšanā. Šo operāciju vada pulkvedis Medveds. Pēc Maskavas izmeklētāju versijas, zelts glabājas kādā namā rietumos. Draugi trijatā dodas uz Cīrihi, kur pirms tezaurācijas tirgus atklāšanas gaida ierodamies lielāko nelegālā zelta uzpircēju fon der Klūgi; ja Klūge mēģinās nodibināt kontaktus ar Zelta ordas emisāru ārzemēs, tad… Bet pēkšņi atklājas, ka meklēt slēptuvi devušies arī citi…

 

Jānis Ivars Stradiņš
Zelta orda
Lasa Aivars Bogdanovičs, 2000. gada ieraksts, digitāls audio (11 st. 40 min.)

Latviešu detektīvžanra rakstnieka Jāņa Ivara Stradiņa (1943–2008) romānā “Zelta orda” kāpņu telpā, privātdetektīvu Kronberga un Štāla dzīvokļa durvju priekšā, tiek atrasts vīrieša līķis. Dīvainais fakts izraisa aizdomas, ka slepkavības vieta nav izraudzīta nejauši. Taču noziedznieka patiesais nolūks atklājas tikai pēc sarežģītas izmeklēšanas, turklāt galēja riska apstākļos…

 

Mudīte Šneidere
Dzīves sadedzinātie
Lasa Dzidra Liepiņa, 2001. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 30 min.)

Dailes teātra bijusī aktrise un literāte Mudīte Šneidere skaudri un atklāti raksta par savu mīlestību – Dailes teātra aktieri Hariju Liepiņu (1927–1998). Dienasgrāmatā aptvertais laika posms: 1998. gada 7. augusts – 1999. gada 7. augusts. Personiski vērojumi, apkārt notiekošā analīze cieši savijas ar atmiņām par abu aktieru kopdzīves gadiem.

 

Ārzemju literatūra

Dens Brauns
Sākums
Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2019. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (18 st. 25 min.)

Slavenais kriptotrilleru rakstnieks Dens Brauns iesaista šajā romānā kodus, zinātni, reliģiju, vēsturi un arhitektūru. Hārvardas simbologs – profesors Roberts Lengdons – nonāk bīstamās krustugunīs, meklējot atbildi uz cilvēces mūžīgajiem jautājumiem. Atbilde tiek atrasta, un tā ir šokējoša.

 

Roberts Galbraits
Zīdtārpiņš
Lasa Dina Kāgane–Kovaļova, 2019. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (17 st. 33 min.)

Roberta Galbraita, kas, izrādās ir angļu rakstnieces Dž. K. Roulingas literārais pseidonīms, kriminālromāns “Zīdtārpiņš” ir otrais ciklā par Kormoranu Straiku un viņa asistenti Robinu Ellakotu. Bez pēdām pazūd rakstnieks Ouens Kvains, kurš nupat ir pabeidzis rakstīt romānu, kurā nežēlīgi kariķēti teju visi viņa paziņas. Ja manuskripts tiktu publicēts, tas sabojātu dzīvi ne vienu vien – tāpēc ir daudz tādu, kuri vēlētos rakstnieku apklusināt. Drīz tiek atrasts Kvaina līķis; viņš ir noslepkavots visai dīvainos apstākļos. Detektīvs Straiks cenšas noskaidrot, kāds motīvs bijis nepieredzēti cietsirdīgajam slepkavam.

 

Aleksandra Mariņina
Svešā maska
Lasa Uldis Deisons, 2001. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 58 min.)

Populārā krievu detektīvu autore Aleksandra Mariņina šajā romānā risina dubultnieka tēmu. Nejaušības sasaista kopā trīs slepkavības – trīs ģimeņu likteņstāstus, un Anastasija Kamenska var atklāt vienu kopīgu cēloņsakarību. Populārs rakstnieks, aiz kura vārda slēpjas īstā autore, notiesāts uzņēmējs, kas noliedz savu vainu, un prostitūta – deputāta kandidāta sievas aizstājēja – ir gan upuri, gan līdzvainīgie noziegumā, kas sācies pirms daudziem gadiem.

 

Endrjū Mortons
Diāna
Lasa Aivars Bogdanovičs, 1998. gada ieraksts, digitāls audio (15 st. 27 min.)

Angļu žurnālists, rakstnieks un Velsas princeses Diānas biogrāfs Endrjū Mortons sarakstīja grāmatu, balstoties uz emocionāli sagrautās Diānas audioierakstu, kurā princese Diāna (1961–1997) atklāj savas pārdomas un pārdzīvojumus, un nolēma tās publicēt, uzticot ierakstu autoram.

 

Tasmīna Perija
Zelta nams
Lasa Zane Bičevska, 2019. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (11 st. 45 min.)

Zelta nams Saulrieta ezera krastā vairāk nekā pusgadsimtu pieder Vaiatu ģimenei. Pēc universitātes absolvēšanas Dženifera Vaiata atgriežas tajā pilna ar cerībām, jo priekšā ir vasara pie ezera. Kad tā beigsies, viņas sirds būs salauzta, ģimene sabrukusi, un sapņi izplēnējuši…
Pēc divdesmit gadiem atgriežas Džims – vīrietis, kuru viņa satika un iemīlēja tai tālajā brīnumainajā vasarā un kurš plāno uzspodrināt Zelta namu līdz tā agrākajam spožumam.
Vai viņiem pietiks drosme visu sākt no gala?

 

Ērihs Marija Remarks
Ēnas paradīzē
Lasa Kārlis Cīrulis, 1985. gada ieraksts, digitāls audio (17 st. 2 min.)

Viens no pēdējiem Ēriha Marija Remarka (1898–1970) romāniem “Ēnas paradīzē” (1971) ir vācu žurnālista Roberta Rosa dzīves stāsts. Bēgdams no nacistiem, Ross nokļūst Ņujorkā, kur sagaida Otrā pasaules kara beigas. Aizbēgt no savas pagātnes Ross nespēj, viņš paliek emigrants emigrantu pasaulē.

 

Stendāls
Parmas klosteris
Lasa Jānis Ābols, 1985. gada ieraksts, digitāls audio (19 st. 34 min.)

Romāna darbība notiek Restaurācijas laiku Itālijā, nelielajā Parmas valstiņā. Jaunais romantiskais Fabrīcio del Dongo un viņa krustmāte grāfiene Džina Sanseverīna izmisīgi cīnās par savu laimi un par visu vairāk mīl brīvību un savu dzimteni Itāliju. Šī brīvības mīlestība uztrauc un rod nosodījumu Parmā valdošā prinča uzticīgo un pazemīgo pakalpiņu acīs, toties rod atbalstu kaismīgā dzejnieka dumpinieka Ferrantes Pallas dvēselē un rīcībā, kurš pēc karbonāru sazvērestības sagrāves slēpjas mežos.

 

Džīna Stouna
Paisums dvēselē
Lasa Līga Liepiņa, 2000. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (14 st. 47 min.)

Amerikāņu rakstnieces aizkustinošs romāns ir par draudzību, mīlestību un ģimenes saitēm, kura galvenajai varonei nākas vēlreiz sastapties ar savas pagātnes noslēpumiem, jo tikai tad viņa spēs gaišu skatu raudzīties nākotnē.

 

Ēva Tika
Klusā vasara
Lasa Dzidra Liepiņa, 1989. gada ieraksts, digitāls audio (12 st. 44 min.)

Somu rakstnieces romāns “Klusā vasara” sarakstīts, apskatot norises cilvēkā un dabā. Pēc vecākā dēla traģiskas bojāejas ģimenē viss pārmainās. Klusā pavasara un vasaras gaitā cilvēki cenšas atrast ceļu līdz savai un tuvinieku sirdīm.

 

JAUNUMI KRIEVU VALODĀ
Ārzemju literatūra

Ингмар Бергман
Латерна магика
Читает Алексей Горпинченко, запись Эстонской библиотеки для слепых 2019 года, 1 компакт-диск (10 ч. 16 мин.)

Выдающийся шведский режиссер театра и кино Ингмар Бергман представляет читателю собственную жизнь, человеческую и художническую. Его воспоминания — подлинно литературный автопортрет. Память о детских и юношеских годах, о первых сценических постановках и фильмах переплетается с размышлениями об искусстве и месте художника в обществе.

 

Ларс Сааби Кристенсен
Полубрат
Читает Алексей Горпинченко, запись Эстонской библиотеки для слепых 2019 года, 1 компакт-диск (27 ч. 09 мин.)

На страницах «Полубрата» уместилось полвека с конца Второй мировой до рубежа тысячелетий. В центре сюжета двое сводных братьев, связанных странной, ожесточенной и болезненной любовью-ненавистью. Братьев окружают женщины, сильные, страстные и потому одинокие: мать, которая в день окончания войны стала жертвой насилия, бабушка и прабабка-актриса немого кино, не сыгравшая ни одной роли

 

Хелен Раппапорт
Дневники княжон Романовых. Загубленные жизни
Читает Татьяна Маркачёва, запись Эстонской библиотеки для слепых 2019 года, 1 компакт-диск (21 ч. 42 мин.)

Записи из личных дневников княжон, на которых построена книга, рисуют портреты умных, чувствительных и восприимчивых к реальности девушек, тонко воспринимавших и переживавших судьбу России на переломе эпох.

 

Коко Шанель
Жизнь, рассказанная ею самой
Читает Кристина Кокина, запись 2019 года, 1 компакт-диск (6 ч. 53 мин.)

Эта книга впервые проливает свет на самые тайные страницы биографии Коко Шанель. Это не просто мемуары, а предельно откровенная исповедь величайшей женщины XX века. История Шанель, рассказанная ею самой.

 

Маргарет Этвуд
Рассказ служанки
Читает Татьяна Маркачёва, запись Эстонской библиотеки для слепых 2019 года, 1 компакт-диск (12 ч. 17 мин.)

Фредова – Служанка. Один раз в день она может выйти за покупками, но ни разговаривать, ни вспоминать ей не положено. Раз в месяц она встречается со своим хозяином – Командором – и молится, чтобы от их соития получился здоровый ребенок. Потому что в дивном новом мире победившего христианского фундаментализма Служанка – всего-навсего сосуд воспроизводства.

Sastādīja Sondra Kokorēviča
LNerB KAN bibliogrāfe

<< Atpakaļ