Turpinās Latvijas valsts simtgades pasākumu cikls «Klusie vēstures veidotāji»

Latvijas Neredzīgo bibliotēka (LNerB), turpinot Latvijas valsts simtgades ietvaros iesākto un ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas «Latvijai — 100» atbalstu īstenoto pasākumu ciklu «Klusie vēstures veidotāji», aicina uz tikšanos ar cilvēkiem, kuri devuši lielu ieguldījumu redzes invalīdu kopienas attīstībā un godam nesuši Latvijas vārdu pasaulē. No 5. līdz 26. jūnijam notiks vairāki šo cilvēku godināšanas pasākumi izglītības, kultūras, sporta u.c. jomās.

Šoreiz notiks vairākas tikšanās klātienē ar klusajiem vēstures veidotājiem, lai iepazītu viņus tuvāk, lai sarunātos ar viņiem par ikdienišķām un ne tik ikdienišķām lietām, kā arī lai izteiktu pateicību par paveikto.

5.jūnijā bibliotēkas darbinieki dosies pēdējā kapu sakopšanas vizītē uz Kocēnu kapiem pie Edgara Rungas. Viņš bija ne tikai ilggadējs Braila raksta grāmatu redaktors, bet arī matemātikas skolotājs, komponists un pianists. Viņa komponētās dziesmas koriem «Celies dziesma pār Dzimteni», «Rīts» un «Oda pavasarim» 1984. gadā skanēja LU Lielajā aulā tautas kora «Jolanta» izpildījumā.

7.jūnijā plkst. 16.00 Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Strazdumuižas ielā 80 notiks pirmā «SARUNU PĒCPUSDIENA» ar divām savas jomas reformatorēm: Ligitu Ģeidi (Strazdumuižas internātvidusskolas neredzīgiem un vājredzīgiem bērniem-attīstības centra direktori) un Svetlanu Sproģi (Latvijas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētāju).

12.jūnijā plkst. 14.00 bibliotēkā notiks sarunas ar Andru Jākobsoni (Latvijas Neredzīgo bibliotēkas direktori) un Zaigu Kļaviņu (Servisa suņu biedrības TEODORS kinologi) par to cik viegli vai grūti ir ieviest jaunas reformas un ieviest jaunus pakalpojumus atbilstoši mainīgajai likumdošanai un sociālajām prasībām.

14.jūnijā plkst. 13.00 sarunas par politiku gan valsts, gan Neredzīgo biedrības pašpārvaldes līmenī, jo bibliotēkā viesosies Latvijas Neredzīgo biedrības biedrs, Triju Zvaigžņu ordeņa Sudraba Goda zīmes saņēmējs Aleksandrs Svilāns.

17.jūnijā plkst. 12.00 LNerB Ventspils filiālbibliotēkā Baldones ielā 16 (Ventspils) tikšanās ar ilggadēju Neredzīgo biedrības dalībnieci, rakstnieci un Atzinības krusta 1. pakāpes zeltītas goda zīmes īpašnieci Aiju Zentu Veseli.

19.jūnijā plkst. 14.00 bibliotēkā Rīgā turpināsim «Sarunu pēcpusdienu» ar literātiem. Šoreiz ar dzejniekiem Imantu Smirnovu un Laimu Locāni.

20.jūnijā plkst. 14.00 Sarunu pēcpusdienā notiks tikšanās ar sportistiem: Māri Kaušeli, Vladimiru Priedi un Kasparu Biezo.

26.jūnijā plkst 11.00 Liepājas Neredzīgo biedrībā Ganību ielā 197/205 (Liepāja) tikšanās laikā ar biedrības valdes priekšsēdētāju un bijušo politiķi Māri Ceiruli tiks runāts gan par politiku, gan sociālo iekļaušanos un cilvēka spēju robežām.

Informējam, ka pasākuma laikā notiks fotografēšana un vēlāk bildes tiks publicētas publiskajā telpā. Ja nevēlaties, lai jūs tiktu fotografēts, lūgums pirms pasākuma par to informēt rīkotājus.

Informāciju sagatavoja
Gunta Bite Projekta vadītāja, 29137112

<< Atpakaļ