Audiogrāmatu jaunumi maijā

Audiogrāmatas ir paredzētas personām, kurām nepieciešama informācija audioformātā. Ieraksta kopēšana vai izplatīšana citām personām ir autortiesību pārkāpums.

JAUNUMI LATVIEŠU VALODĀ
Latviešu literatūra

Lāms, Visvaldis

Kāvu blāzmā

Lasa Kārlis Cīrulis, 1989. gada ieraksts, digitāls audio (22 st. 17 min.)

Romānā parādīta jaunatnes traģēdija Otrā pasaules kara laikā. Galvenais varonis — latviešu leģionārs Gunārs Veldre. Romāna darbība sākas Gunāra Veldres apmācību vietā Bolderājā 1943. gada maijā un beidzas Kurzemē ar kapitulāciju 1945. gada maijā.

Ārzemju literatūra

Fītinghofa, Laura

Aizmežu bārenīši

Lasa Valda Drulle, 1990. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (7 st. 31 min.)

Rakstniece stāsta par savām bērnu dienām. Autores bērnība un agrā jaunība pagāja Zviedrijas ziemeļu kalnienē.

Kūpers, Džeimss Fenimors

Sarkanais pirāts

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1996. gada ieraksts, digitāls audio (19 st. 14 min.)

Rakstnieks pievēršas sev labi zināmai tēmai – jūras stihijai. Divas naivas sievietes, dodoties ceļojumā, nokļūst uz pirātu kuģa. Dēkas seko viena otrai.

Ribakovs, Anatolijs

Arbata bērni

Lasa Kārlis Cīrulis, 1989. gada ieraksts, digitāls audio (27 st. 54 min.)

Romānā atklāts sarežģīts laika posms – no 1932. līdz 1934. gadam Padomju Savienībā. Rakstnieks atsedz sociālpsiholoģiskos procesus gan sabiedrības augstākajās virsotnēs – partijas Centrālkomitejā, gan tālākajās nomalēs – notiesāto, izstumto un uz Sibīriju izsūtīto vidē.

JAUNUMI KRIEVU VALODĀ
Ārzemju literatūra

Исигуро, Кадзуо

Остаток дня

Читает Алексей Горпинченко, запись Эстонской библиотеки для слепых 2019 года, 1 компактдиск (7 ч. 23 мин.)

Дворецкий Стивенс, без страха и упрека служивший лорду Дарлингтону, рассказывает о том, как у него развивалось чувство долга и умение ставить нужных людей на нужное место, демонстрируя поистине самурайскую замкнутость в рамках своего кодекса служения.

Нельсон, Дженди

Я подарю тебе солнце

Читает Мария Павлова, запись Эстонской библиотеки для слепых 2019 года, 1 компактдиск (12 ч. 4 мин.)

Ноа и Джуд. Брат и сестра, такие разные, но самые близкие друзья на свете. До тех пор, пока страшная семейная трагедия не разлучила их. Спустя три года они встретились снова. Какие испытания им предстоит пройти, чтобы опять быть вместе?

Уоллс, Джаннетт

Замок из стекла

Читает Мария Павлова, запись Эстонской библиотеки для слепых 2019 года, 1 компактдиск (8 ч. 38 мин.)

В этой книге Уоллс рассказывает о своем детстве и взрослении в многодетной и необычной семье, в которой практиковались весьма шокирующие методы воспитания. Многие годы Джаннетт скрывала свое прошлое, пока не поняла, что только освободившись от тайн и чувства стыда, она сможет принять себя и двигаться дальше.

Sastādīja Beāte Vītola
LNerB KAN bibliotekāre