Valsts valodas dienas akcija Rēzeknē

Rēzeknes filiālbibliotēka aicina lasītājus piedalīties Valsts valodas dienas akcijā, kuru rīko Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM).

Šogad RMM Valsts valodas dienas akcijā aicina  izdomāt un uzrakstīt teikumus, kuri būtu rakstīti kādā no dialektiem vai arī kuros būtu izmantoti pēc iespējas vairāk apvidvārdu, vecvārdu, latviešu literārajā valodā reti sastopamu vārdu, tā parādot valodas daudzveidību un tās plašās iespējas. Kā piemērs lai kalpo rakstnieces Noras Ikstenas rakstītais teikums: “Ķiermēns gar krizdoli luņķē uz pluņķi” (Čūska gar ērkšķogu lien uz dīķi).

Teikumu lūgums atsūtīt  uz e-pasta adresi: rezekne@neredzigobiblioteka.lv vai komunikacija@rmm.lv.

RMM aicina akcijas dalībniekus ar uzrakstīto dalīties sociālajās vietnēs Twitter, Facebook un Instagram, lietojot mirkļbirku #ValstsValodasDiena.

Aktīvākajiem un interesantāko teikumu veidotājiem RMM dāvinās kādu no literārajām pastaigām. Plašāka informācija par pastaigām RMM mājaslapas sadaļā “Ceļojošās nodarbības”.

Valsts valodas dienu Latvijā atzīmē jau septīto gadu, un tā norisinās nacionālās valodas pamatlicēja Jura Alunāna un rakstnieka Dzintara Soduma dzimšanas dienā, 13. maijā. Katru gadu Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM) aicina piedalīties Valsts valodas dienai veltītos pasākumos un akcijās, sadarbojoties ar valsts muzejiem, bibliotēkām, skolām, bērnudārziem, kā arī citiem kultūras centriem, interesentiem un muzeja draugiem.

Aicinām atcerēties Latgalē lietotus apvidvārdus, vecvārdus un piedalīties akcijā!

Informāciju sagatavoja Ināra Zeltiņa,

Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja