Maijs Balvu filiālbibliotēkā

Ziedu mēnesis aicina ikvienu apmeklētāju uz bibliotēku apskatīt divas izstādes.

“Kā es varu sevi saukt par vientuļu, ja pie manis ir saule un grāmatas”. Šomēnes savu 95. jubileju atzīmētu Jette Užāne – cimdu adītāja, filozofe, stāstniece, sieviete, kas visu savu dzīvi ir pavadījusi invalīdu ratiņos un uzvarējusi savu likteni, likusi tam smaidīt, kad bijis skumji un smieties, kad bijis grūti.

Izstāde “Tev mīļi pieglausties ” veltīta Mātes dienai, kas tiek svinēta daudzās pasaules valstīs. Tradīcija atzīmēt Mātes dienu pastāvēja jau Senās Grieķijas laikā – pavasarī atcerēties savu dzīvības devēju – māti. Senie grieķi šos svētkus veltīja dievietei Rejai, kas ir visu māšu aizgādne. Kristiešiem maija mēnesis ir veltīts Dievmātei. 1921. gadā Latvijas prese pirmo reizi publiskoja ziņu par Mātes dienas svinēšanu ārvalstīs, un jau 1922. gadā latviešu tauta atzīmēja pirmos māmiņām veltītus svētkus, bet oficiāli Mātes diena tika atzīta tikai 1934.gadā.

Visi laipni aicināti.

Informāciju sagatavoja Ilona Laicāne, Balvu filiālbibliotēkas vecākā bibliotekāre