Audiogrāmatu jaunumi aprīlī

Audiogrāmatas ir paredzētas personām, kurām nepieciešama informācija audioformātā. Ieraksta kopēšana vai izplatīšana citām personām ir autortiesību pārkāpums.

JAUNUMI LATVIEŠU VALODĀ
Latviešu literatūra

Akuraters, Jānis

Kalpa zēna vasara

Lasa Latvijas teātru aktieri, Latvijas Radioteātra 1988. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (12 st. 27 min.)

Atmiņu stāstu “Kalpa zēna vasara” Jānis Akuraters sarakstījis, svešumā esot un ilgojoties pēc laimīgajām dienām dzimtenē. Viņš atceras vasaru, kuru kā kalpa zēns pavadījis, veicot smagus lauku darbus, tolaik sastaptos cilvēkus, dabas burvību un pirmo mīlestību.

 

Brigadere, Anna

Triloģija

Lasa Dzidra Liepiņa, 1987. gada ieraksts, digitāls audio (33 st. 36 min.)

Jaunības triloģija “Dievs, daba, darbs”, “Skarbos vējos”, “Akmens sprostā”. Triloģijas sižeta pamatā ir Brigaderes bērnības un agrās jaunības pārdzīvojumi. Galvenais tēls ir mazā Annele, kura triloģijā darbojas no četru līdz sešpadsmit gadu vecumam.

 

Kārkliņš, Valdemārs

Vientulības kalns

Lasa Dzidra Liepiņa, 1995. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 55 min.)

Romāns par zeltu un mīlu mežonīgajos Rietumos.

 

Kļavis, Aivars

Es saucu, lai atsauktos

Lasa Kārlis Cīrulis, 1988. gada ieraksts, digitāls audio (11 st. 33 min.)

Stāstā attēlota mūsdienu vidusskolas vecāko klašu audzēkņu personības un uzskatu veidošanās. Galvenā varoņa Armanda Jurkusa māte ir alkoholiķe. Ģimenē nav neviena, kas gādātu par jaunieti, kas sniegtu padomu, kā dzīvot. Visas problēmas jārisina pašam.

 

Līce, Anda

Mūžīgie līdumnieki

Lasa Dzidra Liepiņa, 2001. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (10 st. 41 min.)

Stāsts par deviņdesmito gadu Latviju, īpaši par tās laukiem. Laiks, kad notiek māju un zemes atgūšana un pilsētnieki atgriežas dzimtajā pusē. Dienasgrāmata piecu gadu garumā.

 

Svīre, Māra

Māsas

Lasa Dzidra Liepiņa, 1997. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (11 st. 31 min.)

Romānā divas māsas iemīl vienu vīrieti. Kurš izdarīs galīgo izvēli – aktīvākā no māsām vai tomēr neizlēmīgais vīrietis? Un kā tas ietekmēs romāna varoņu turpmāko dzīvi?

 

Svīre, Māra

No cīruļiem līdz griezei

Lasa Dzidra Liepiņa, 1986. gada ieraksts, digitāls audio (9 st. 40 min.)

Aigars, kas pēc dienesta armijā strādā dzimtajā kolhozā par šoferi, un jaunā zootehniķe Juta mīl viens otru. Taču pēc kāda laika jauniešu attiecībās iestājas pēkšņs atsalums. Varbūt vainojama skaistā mākslinieciskā pašdarbības vadītāja Lauma?

 

Zīle, Monika

Kļavas nosarka divreiz. Melna zivs melnā upē

Lasa Līga Liepiņa, 2000. gada ieraksts, digitāls audio (22 st. 13 min.)

Rakstniece ar lielu sirdssāpi noskatās, cik sekli ikdienišķās esības augsnē saknes spēj dzīt tādi cilvēki, kam pietrūkst ģimenes un tuvinieku mīlestības aizvēja.

 

Ārzemju literatūra

Abgarjana, Narinē

Maņuņa

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2019. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (11 st. 17 min.)

Gaišs, saules un dienvidu tirdziņa smaržu piesātināts, bezgala smieklīgs stāsts par bezrūpīgām bērnu dienām. Maņuņa un Narinē ir divas mazas, ar neizsīkstošu zinātkāri apveltītas meitenītes, kas vienmēr gatavas meklēt aizvien jaunus piedzīvojumus. Viņas atrod un zaudē draugus, mācās izprast sarežģītās cilvēku attiecības un allaž izgudro ko neparastu, reizēm novedot piederīgos teju līdz izmisumam.

 

Adlers-Olsens, Jusi

Bez robežām

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2019. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (17 st. 40 min.)

Policijas pārvaldes pagrabā Q nodaļas vadītājs Karls Merks saņem zvanu no kāda Bornholmas kolēģa. Jau pēc dažām stundām iestājas pilnīgi neparedzamas sekas. Karlam Merkam neatliek nekas cits kā uzņemties 17 gadus vecu un ārkārtīgi traģisku lietu par jaunu, dzīvespriecīgu sievieti, kura pazuda no tautas augstskolas un tika atrasta mirusi.

 

Adlers-Olsens, Jusi

Marko efekts

Lasa Zane Bičevska, 2019. gada ieraksts, digitāls audio (18 st. 24 min.)

Piecpadsmit gadus vecais Marko Džeimsons ļoti vēlas kļūt par Dānijas pilsoni un apmeklēt skolu kā jebkurš parasts tīnis. Diemžēl viņa tēvocis Zola spiež bijušā čigānu klana bērnus doties ielās, lai ubagotu un zagtu. Kad Marko nejauši uziet nogalinātu cilvēku, kas pierāda Zolas saistību ar kriminālajām aprindām, viņš aizbēg no mājām. Tomēr viņam dzenas pakaļ un vēlas viņu apklusināt ne tikai ģimenes locekļi vien.

 

Galbraits, Roberts

Dzeguzes sauciens

Lasa Jurģis Vancāns, 2019. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (16 st. 31 min.)

Kad slavena topmodele iet bojā, nokrītot no sava penthausa balkona, tiek pieņemts, ka viņa izdarījusi pašnāvību. Tomēr viņas brālis šaubās par to un nolīgst privātdetektīvu Kormoranu Straiku, lai viņš izmeklētu notikušā apstākļus. Straiks ir kara veterāns. Viņš cer, ka šīs lietas izmeklēšana uzlabos viņa finansiālo stāvokli – taču tā kļūst par lamatām: jo vairāk Straiks iedziļinās jaunās modeles pasaulē un savādajos likumos, kas tajā valda, jo lielākas briesmas draud viņam pašam.

 

Ilfs, Iļja; Petrovs, Jevgeņijs

Divpadsmit krēsli. Zelta teļš

Lasa Kārlis Cīrulis, 1985. gada ieraksts, digitāls audio (24 st. 46 min.)

Divu avantūrisku vīru dzīšanās pēc krēslā noslēptām dārglietām.  Romānā “Zelta teļš” turpinās romāna “Divpadsmit krēsli” galvenā varoņa Ostapa Bendera piedzīvojumi. Abi romāni raksturīgi ar satīrisku padomju dzīves atainojumu.

 

Kronins, Arčibalds Džozefs

No dzīves izsvītrotais

Lasa Uldis Deisons, 1998. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (13 st. 22 min.)

Ir uz mūžu notiesāts cilvēks, bet ir arī brīvībā uzaudzis viņa dēls, kurš tiecas atgūt ne tikai savu īsto uzvārdu, bet arī sava tēva labo slavu.

 

Ladlems, Roberts

Skorpionu ilūzijas

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1997. gada ieraksts, 2 kompaktdiski (28 st. 7 min.)

Romāns stāsta par Amaiju Bajaretu, kura dzīvo ar vienu domu – lai atriebtos. 10 gadu vecumā viņa kļūst par savu vecāku slepkavības aculiecinieci. Tagad viņa atkal saskaras ar nāvi – vīrieti, ko viņa mīl, nogalina teroristi. Kopā ar kādu noslēpumainu bagātnieku un augstus amatus ieņemošiem cilvēkiem, viņa ir gatava īstenot šausminošus plānus.

 

Šeldons, Sidnijs

Zvaigznes staro pār mums

Lasa Uldis Deisons, 1997. gada ieraksts, digitāls audio (13 st. 34 min.)

Laru Kameronu konkurenti dēvē par “Dzelzs taurenīti” tās nelokāmā rakstura dēļ. Jaunība, skaistums un darbaspējas ļāvušas viņai kļūt par milzīgas celtniecības impērijas īpašnieci. Lai  to visu sasniegtu, Lara nereti spiesta melot, ielaisties negodīgos darījumos, bet viņa nav zaudējusi sievišķību, šarmu un sapņo par lielo mīlestību.

 

BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM
Latviešu literatūra

 

Punkstiņš, Uldis

Lielā ķeza

Lasa Uldis Punkstiņš, 2019. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (1 st. 11 min.)

Bērniem saudzīgu attieksmi pret vidi rosinošs stāstījums dzejā. Iedzīvinātie tēli saskaras ar mūsdienās aktuālām ekoloģijas problēmām, kuru dēļ nonāk kļūmīgā situācijā.

 

Ārzemju literatūra

Portere, Eleonora H.

Pollianna nu jau liela

Lasa Līga Liepiņa, 1994. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (9 st. 9 min.)

Jaukā meitene Pollianna, kurai dzīvē nebūt nav klājies viegli, izdomājusi prieka spēli, kas neļauj skumt un rosina atrast prieku visur, pat tādās situācijās, kad citiem liekas – nabaga bērns! Rakstniece izseko viņas dzīvei no mazas meitenes līdz jaunai sievietei un viņas pirmajai mīlestībai.

 

JAUNUMI KRIEVU VALODĀ
Ārzemju literatūra

 

Икстена, Нора

Молоко матери

Читает Маргарита Елисеева, запись 2019 года, 1 компактдиск (5 ч. 39 мин.)

Рассказана история от лица девочки и ее матери, умницы-доктора, поцелованной не то Богом, не то дьяволом, не то тем и другим. Однако рассказано с такой болью и с такой нежностью. Эта семейная история по ходу дела прорастает богатыми всходами и вечными вопросами о свободе, таланте, безумии и способности прощать.

 

Лагеркранц, Давид

Девушка, которая искала чужую тень

Читает Кристина Кокина, запись 2019 года, 1 компактдиск (9 ч. 27 мин.)

Продолжение легендарной серии MILLENNIUM Стига Ларссона, пятый роман о неукротимой Лисбет Саландер.  Стало реальностью то, о чем Лисбет давно догадывалась: она узнала, что значительная часть ее жизни – чей-то жестокий эксперимент. Много лет назад группа шведских ученых затеяла широкомасштабное и крайне секретное исследование. С тех пор утекло много воды, но по земле еще ходят не только участники этого дикого эксперимента, но и те, кто его затеял.

 

Sastādīja Beāte Vītola
LNerB KAN bibliotekāre

<< Atpakaļ