Baltā galdauta svētki Daugavpilī

Pēc viena gada pārtraukuma Daugavpils filiālbibliotēka atkal aicina svinēt jau par tradīciju kļuvušos Baltā galdauta svētkus, sanākot kopā bibliotēkā un iepazīstot Latvijas nacionālos dārgumus – šoreiz pilis un muižas.

Latvijas pilis un muižas ir unikāli mūsu zemes pagātnes liecinieki, mūsu kopīgais kultūrvēsturiskais mantojums, kura vērtību nav iespējams izteikt skaitļos. Un nav svarīgi, kuras tautas pārstāvji – vācieši, poļi vai krievi – likuši pamatu šim mantojumam: piļu un muižu vēsturi veidojuši un ietekmējuši arī parasti cilvēki, un tā ir daļa no Latvijas stāsta. Tieši pilis un muižas, to bagātā vēsture bija viena no lasītāju ierosinātajām tēmām pirms trim gadiem notikušajā Baltā galdauta svētku mēģinājumā, un tā ir pelnījusi kļūt par šī gada pasākuma vadmotīvu.

Baltā galdauta svētku pasākums notiks Daugavpils filiālbibliotēkā 3. maijā plkst. 13.00 un piedāvās doties virtuālā ceļojumā uz četrām brīnišķīgām pilīm un muižām, iepazīstoties ar to izskatu, iekārtojumu, vēsturi, iemītniekiem, kā arī daudzajām leģendām un nostāstiem.

Virtuālā ceļojuma laikā klātbūtnes efektu palīdzēs radīt mūzikas skaņdarbi un skaņu efekti, un pirmais pieturas punkts būs par Červonku dēvētā Vecsalienas muižas pils. Kādas ir pārējās trīs pilis – tas lai paliek noslēpums.

Uz tikšanos!

Informējam, ka pasākums tiks fotografēts un attēli tiks izvietoti publiskajā telpā.

Informāciju sagatavoja Jana Šlapaka,
Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja

<< Atpakaļ