Izstāde “Acu veselība dzīves kvalitātei”

No 2.  līdz 12. aprīlim Rēzeknes filiālbibliotēka piedāvā Pasaules veselības dienai veltītu tematisku izstādi „Acu veselība dzīves kvalitātei”.

Acis ir viens no svarīgākajiem cilvēka orgāniem. Mūsdienās cilvēki aizvien biežāk un aizvien agrākā vecumā saskaras ar redzes problēmām, kas nereti saistāmas ar to, ka ikdienā garas stundas tiek pavadītas, skatoties datorā vai televīzijas ekrānā. Svarīgi jau laikus uzsākt profilaktiskus pasākumus redzes stiprināšanai.

Izdevumi parastā drukā un audio formātā, kas atrodami izstādē, vēsta gan par acu kaitēm un redzes traucējumiem, gan aplūko dažādas redzes īpatnības, paskaidro, kā mūsu smadzenes atpazīst tām nosūtītos signālus, pārveidojot tos attēlos un kā dažādas krāsas ietekmē redzi un attiecīgi mūsu noskaņojumu. Padomi palīdzēs saudzēt redzi par spīti ikdienas slogam, sniegs informāciju kā atbrīvoties no diskomforta, kas rodas acu noguruma brīžos. Izstādi papildina elektroniskās publikācijas un norādes, kur tās iespējams lasīt tiešsaistē.

Acis ir logs uz pasauli. Rūpēsimies par to, lai varētu skaidri redzēt!

Informāciju sagatavoja Ināra Zeltiņa,

Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja