KOMPASS un Lieldienu izstāde Daugavpilī

Ik gadu pasaules grāmatnīcu un bibliotēku plauktos, kā arī elektroniskajā vidē nonāk tūkstošiem jaunu izdevumu dažādās literatūras nozarēs, neticami strauji papildinot un bagātinot cilvēces zināšanu krātuvi un iepriekš radīto literāro mantojumu. Arī dzīve daiļliteratūras jomā kūsā, parādoties jaunām tendencēm, intrigām, talantiem un brīnišķīgām grāmatām.

Lai palīdzētu lasītājiem orientēties plašajā literatūras pasaulē un bibliotēkas grāmatu piedāvājumā, iepazīstinātu ar aktuāliem notikumiem, autoriem un viņu darbiem, Daugavpils filiālbibliotēka no 2019. gada piedāvā interesentiem literāru apskatu “Kompass”, kuru iecerēts rīkot divas reizes gadā.

Pirmais “Kompass” notiks 12. aprīlī plkst. 13, un tajā būs iespējams:

– atcerēties februārī mūžībā aizgājušo rakstnieci Rozamundu Pilčeri;
– iepazīt tuvāk Andri Akmentiņu un viņa romānu”Skolotāji” – noslēdzošo vēstures romānu sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” darbu, kurš šogad ieskaņots audio formātā;
– uzzināt, kuriem no jaunieguvumiem audio formātā un parastajā iespiedrakstā, pēc bibliotekāru domām, jāpievērš īpaša uzmanība.

Savukārt no 2019. gada 8. līdz 27. aprīlim izstāde “Priekam ir apaļa forma” aicina smelties nozaru literatūrā un tematiskajos materiālos padomus un idejas, kā praktiski un radoši sagatavoties Lieldienu svinēšanai. Olu krāsošana pēc sentēvu metodēm un mūsdienīgas tendences olu rotāšanā, dāvanu izgatavošana bērniem un pieaugušajiem, svētku dekori un gardas receptes dažādām gaumēm – varbūt šoreiz ir vērts izmēģināt kaut ko jaunu un pārsteigt sevi, tuviniekus un viesus?

Uz tikšanos bibliotēkā!

Informējam, ka pasākums tiks fotografēts un attēli tiks izvietoti publiskajā telpā.

Informāciju sagatavoja Jana Šlapaka,
Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja