Audiogrāmatu jaunumi martā

Audiogrāmatas ir paredzētas personām, kurām nepieciešama informācija audioformātā. Ieraksta kopēšana vai izplatīšana citām personām ir autortiesību pārkāpums. Par autortiesību pārkāpumu ir paredzēta atbildība Krimināllikuma 148. pantā.

JAUNUMI LATVIEŠU VALODĀ
Latviešu literatūra

Freimanis, Aivars

Katls

Lasa Vilnis Bīriņš, 2019. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 40 min.)

Piekrastes lībiešu zvejniekam bija dēls – Ingus Zutis. Tēvam jāziedo cūka, lai Otrā pasaules kara beigās vienīgo mantinieku neiesauktu vācu armijā.

Kad lielākoties valda neziņa un bailes par to, kas būs, cilvēku gaitas bieži negriežas pretī laimei – daudziem nākas skatīt nāvi aci pret aci, bet daudziem arī izdodas izdzīvot, lai kas tajā katlā, ko par dzīvi sauc, vārītos.

 

Janševskis, Jēkabs

Mežvidus ļaudis

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2019. gada ieraksts, 2 kompaktdiski (34 st. 0 min.)

Romāna pirmās daļas darbība notiek 16. gadsimta beigās Kurzemē mēra laikos. Galvenie varoņi Irbe un par viņu krietni vecākais Ziemelis, vienīgie dzīvi palikušie cilvēki plašā apgabalā, simbolizē mūžam dzīvo tautas spēku.

Romāna otrās daļas darbība norisinās 17. gadsimtā Kurzemē zviedru kara laikā. Irbe, kura ir jau vecmāmiņa, ar visu savu dzimtu dodas bēgļu gaitās uz Kurzemes mežiem.

 

Nemiera, Linda

Kaķa koncerts

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2019. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (10 st. 17 min.)

Romānā “Kaķa koncerts” turpinās grāmatās “Kaķa lāsts” un “Kaķis maisā” aizsāktie Leonīdas Fēliksas dēkainie piedzīvojumi.

Pavasaris tuvojas, un sētas kaķi uzsāk skandināt savas mīlas balādes. Arī Leonīda labprāt vaimanātu līdzi, jo dzīves grūtību viņas repertuārā ir pietiekami.

Turklāt problēmu risinātājs Ingemārs Bomis pamanās ar vieglu roku Leonīdai gan izlīdzēt, piesolot bagātīgu atlīdzību, gan iesaistīt jauno sievieti bīstamā spēlītē.

 

Vinogradova, Laura

Izelpas

Lasa Laura Vinogradova, 2019. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (2 st. 55 min.)

Grāmatā iekļauti astoņi stāsti. Tie skar skarbas tēmas, bet katram no tiem cauri vijas, kaut tikko jaušama prieka stīdziņa – par dzīvi un dzīvību, par tuviem cilvēkiem, par katras dienas nozīmīgumu.

 

Ārzemju literatūra

Lutss, Oskars

Pavasaris. Vasara

Lasa Aleksandrs Kūlainis, 1974. gada ieraksts, digitāls audio (23 st. 21 min.)

Igauņu rakstnieka Oskara Lutsa ievērojamākais darbs. Pirmā daļa “Pavasaris”, otrā daļa “Vasara”. Stāsts par skolas un jaunatnes dzīvi, pieaugšanu un došanos plašajā pasaulē.

 

Po, Edgars Alans

Nodevīgā sirds

Lasa Valdis Birģelis, 1989. gada ieraksts, digitāls audio (22 st. 45 min.)

Stāstu izlase, kurā sastopamas gan metafiziskas šausmas, gan cilvēka psihes noslēpumainās izpausmes.

 

Prevo, Abats

Stāsts par kavalieri de Grijē un Manonu Lesko

Lasa Jānis Ābols, 1990. gada ieraksts, digitāls audio (7 st. 45 min.)

Romāna darbība risinās Francijā. Nokārtojot eksāmenus, de Grijē izlemj atgriezties pie tēva, bet satiek Manonu Lesko. De Grijē jāizdara izvēle starp ticību un mīlestību.

 

Remarks, Ērihs Marija

Lisabonas nakts

Lasa Dzidra Liepiņa, 1984. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (9 st. 31 min.)

Šai romānā skarta tā pati tēma, kas aizsākta “Triumfa arkā”, – ar vientulību ir jāmaksā par to, ka esi palicis dzīvs. Nemierpilnā bēguļošana, kas lemta katram, kam bijis jābēg no nacistiem; veltīgi mēģinājumi iegūt vīzu izceļošanai uz Portugāli un no turienes tālāk uz Ameriku.

 

Šeldons, Sidnijs

Nekas nav mūžīgs

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1997. gada ieraksts, digitāls audio (11 st. 55 min.)

Centrālais tēls ir jauna, talantīga ārste Peidža Teilora. Notikumi risinās Embarkadero apgabala slimnīcā, kur ātrā palīdzība nemitīgi ved sadurtos, sašautos, sabrauktos. Uz nāves un ciešanu fona tēlota kā slimnieku, tā mediķu pasaule, smags darbs, intrigas, īslaicīgi sakari, mīlestība un nodevība.

 

Šeldons, Sidnijs

Sabrukušās debesis

Lasa Uldis Deisons, 2001. gada ieraksts, digitāls audio (10 st. 4 min.)

Cits pēc cita neizprotami iet bojā Teilora Vintropa ģimenes locekļi dažādos nelaimes gadījumos. Dana Evansa, skaista, jauna Vašingtonas televīzijas ziņu programmas vadītāja, uzskata, ka viņu nāvei par iemeslu bijusi ļaunprātība.

 

Zolā, Emīls

Nauda

Lasa Jānis Ābols, 1979. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (18 st. 3 min.)

Slavenā franču rakstnieka Emīla Zolā romāns par dzīvi Francijā 19. gadsimtā, kurā kritizēti jaunās kapitālistiskās sabiedrības briesmīgie ieradumi.

 

BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM
Ārzemju literatūra

Treversa, Pamela L.

Mērija Popinsa

Lasa Līga Liepiņa, 1994. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (7 st. 3 min.)

Kopš brīža, kad Mērija Popinsa ierodas Ķiršu gatves septiņpadsmitajā numurā un tūlīt pat uzņemas rūpes par bērniem – Džeinu, Maiklu un dvīnīšiem –, Benksu ģimenes dzīve vairs nav tāda kā iepriekš. Vadot Benksu ģimenes bērnus no viena brīnumaina piedzīvojuma citā, Mērija Popinsa padara viņu ikdienu aizraujošu.

 

JAUNUMI KRIEVU VALODĀ
Ārzemju literatūra

Аарелейд, Кай

Русская кровь

Читает Мария Павлова, запись Эстонской библиотеки для слепых 2018 года, 1 компакт-диск (3 ч. 57 мин.)

Письмо эстонской женщины. Это своеобразная фрагментация жизни о недавнем прошлом в Санкт-Петербурге. Это история адаптации, воспоминания и забвения.

 

Альенде, Исабель

Японский любовник

Читает Татьяна Маркачёва, запись Эстонской библиотеки для слепых 2018 года, 1 компакт-диск (11 ч. 30 мин.)

В канун Второй мировой войны маленькую Альму отправляют из Польши к родственникам в Сан-Франциско. Там она влюбляется в мальчика-японца, сына садовника. Но после бомбардировки Перл-Харбора семью садовника, как и многих японцев, осевших в США, высылают в лагерь. Дети обречены на разлуку. И долгие годы им приходится скрывать свою любовь от мира. Уже в наши дни об этой истории узнают внук Альмы и ее помощница Ирина.

 

Даррелл, Джеральд

Птицы, звери и родственники

Читает Алексей Горпинченко, запись Эстонской библиотеки для слепых 2018 года, 1 компакт-диск (6 ч. 43 мин.)

“Птицы, звери и родственники” вторая часть автобиографической трилогии. Книга представляет собой цикл рассказов о четырехлетнем пребывании семьи Дарреллов на греческом острове Корфу в 1935-39 годах. Когда семья переехала туда, Джеральду было 10 лет.

 

Якобсен, Рой

Чудо-ребенок

Читает Эдуард Тее, запись Эстонской библиотеки для слепых 2018 года, 1 компакт-диск (8 ч. 2 мин.)

Герой книги, умный и нежный мальчик Финн. Его растит мама, потому что папа ушел от них, а потом и вовсе погиб. В эту осень их с мамой жизнь меняется полностью — не успевают они сдать комнату жильцу и начать к нему привыкать, как им на голову сваливается странная маленькая девочка — сводная сестра Финна. Так начинается эта история любви, верности и предательства.

 

Яхина, Гузель

Дети мои

Читает Кристина Кокина, запись 2019 года, 1 компакт-диск (12 ч. 36 мин.)

Поволжье, 1920–1930-е годы. Якоб Бах – российский немец, учитель в колонии Гнаденталь. Он давно отвернулся от мира, растит единственную дочь Анче на уединенном хуторе и пишет волшебные сказки, которые чудесным и трагическим образом воплощаются в реальность.

Sastādīja Beāte Vītola
LNerB KAN bibliotekāre

<< Atpakaļ